Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
urlop wychowawczy a przedszkole
Autor Wiadomość
~magdula052 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 14 Gru 2011
Posty: 36
Wysłany: 2017-07-02, 13:31   urlop wychowawczy a przedszkole

Witam, mam pytanie co sie dzieje w przypadku gdy jestem na urlopie wychowawczym i zaczynam posyłać 3 letnie dziecko do przedszkola na 4 godz od 8-12, jakie jest stanowisko firmy w takiej sytuacji? bo z tego co sie orientuje to dziecko w przedszkolu uniemożliwia odbywanie urlopu wych. Z drugiej jednak strony bedąc na 1 zmianie to dziecka ani nie bede w stanie zaprowadzic na 8 ani wybierac o tej 12. Co myślicie? jakie macie doświadczenia
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-02, 15:37   

Jeśli pracodawca nie dowie się, że dziecko jest w przedszkolu to nic się nie zadzieje, jeśli jednak posiądzie takową wiedzę i wezwie Cię do powrotu do pracy to będziesz musiała do niej wrócić. Jeśli jednak stwierdzisz że przerwanie Twojego urlopu wychowawczego z powodu oddania dziecka do żłobka, czy przedszkola było niesłuszne - możesz wystąpić do sądu pracy z powództwem o ustalenie, że nie doszło do trwałego zaprzestania sprawowania opieki nad dzieckiem, a tym samym urlop wychowawczy nadal powinien Ci przysługiwać. Tego typu powództwo będzie dochodzone w trybie art. 189 kodeksu postępowania cywilnego.
Zdaniem ZUSu posłanie dziecka do jakiejkolwiek placówki, na kilka godzin dziennie, nie jest okolicznością do przerwania urlopu wychowawczego.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
lucus0

Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-07-07, 14:09   

Ja dzwoniłam w takiej sprawie do kadr i Pani odpowiedziała że oni nie płacą więc nie maja nic przeciwko, ja jej na to że przepisy nie są do końca jasne w tej sprawie,więc zapytała jeszcze kogoś i potwierdziła swoje zdanie. Opieka też nie ma nic przeciwko więc można dziecko posłać do przedszkola. Zawsze możesz też zadzwonić i zapytać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo