Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedłużenie umowy
Autor Wiadomość
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-20, 15:54   

W podręczniku nie wiem czy jest ,ale była informacja w RI żeby przedłużyć umowy najpózniej 10 dni przed końcem.Jesli umowa nie zostaje przedłużona w tym terminie OHR przesyła informacje do kadr że umowa nie zostaje przedłużona.Czy to funkcjonuje to nie wiem.
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 100
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-20, 16:45   Re: Przedłużenie umowy

Larrikol napisał/a:
Lujan napisał/a:
Zgodnie z procedurą powinien poinformować cię na dwa tygodnie przed końcem umowy.

I serio jest taka procedura? A ktoś ją widział na oczy?


Jest. Rozdział 5.7., punkt 2.8 Przedłuzenie umów o prace:
- najpóźniej na 2 tygodnie przed datą końca umowy poinformuj pracownika o przedłużeniu umowy bądź nie
(Str. 189, podręcznik kierownika sklepu)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-20, 17:07   

Komfortowa to sytuacja dla pracownika, gdyby jeszcze kierownicy tego przestrzegali...
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 100
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-20, 21:25   

Larrikol napisał/a:
Komfortowa to sytuacja dla pracownika, gdyby jeszcze kierownicy tego przestrzegali...


Dlatego warto przypominać, bo mam wrażenie że to tegoroczny dopisek. Nie każdy zwyczajnie jest świadomy. Kierownicy mają naprawdę dużo na głowie i nie że wszystkim nadążają.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-20, 22:37   

Lujan napisał/a:
Larrikol napisał/a:
Komfortowa to sytuacja dla pracownika, gdyby jeszcze kierownicy tego przestrzegali...


Dlatego warto przypominać, bo mam wrażenie że to tegoroczny dopisek. Nie każdy zwyczajnie jest świadomy. Kierownicy mają naprawdę dużo na głowie i nie że wszystkim nadążają.


przypominiac, ze sie umowa konczy ,a nie ,ze jest taki zapis bo skad SK ma to wiedziec. Jakby wiedzial to pytanie brzmi skad :-)
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-21, 00:51   Re: Przedłużenie umowy

Lujan napisał/a:
MalaAsia napisał/a:
Luca1985 napisał/a:
Lujan napisał/a:
Luca1985 napisał/a:
Witam. Czy w Waszych sklepach również praktykowane jest to, że pracownik dowiaduje się czy przedłużą mu umowę czy nie praktycznie na 2-3 dni przed jej końcem ?


Zgodnie z procedurą powinien poinformować cię na dwa tygodnie przed końcem umowy.


Nie wiedziałem, że jest taka procedura.

A co ta wiedza zmienia?


Ja nie wiem, po co ty w każdym temacie musisz dodawac jakiekolwiek komentarze, nawet tak bezsensowne.


Nie musisz tego wiedzieć ;-)

Lujan napisał/a:

Ta wiedza pomoże autorowi w tym, że może podejść do kierownika sklepu, poinformować go, że taka procedura w podręczniku kierownika sklepu jest oraz poprosił go, żeby się do niej zastosował.

Moim zdaniem kierownik zna swoje obowiązki, nie trzeba go o nich uświadamiać, może od razu skargę do bopu, czy innych instytucji wystosować? litości ... znajdzie chwilę, to da papierek do podpisania, przecież to formalność, skoro jeszcze z tej poważnej procedury nie skorzystał ...
Ta wiedza wg mnie nic nie zmienia, bo jak Luca1985 ma umowę dostać to dostanie, po prostu.
A tak w ogóle jak ktoś chce innych sztywno rozliczać ze stosowania się do procedur to niech się najpierw upewni, że sam wszystkich rzetelnie w najmniejszym calu przestrzega ;-)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
pati96063 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Sie 2017
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-28, 16:54   

Ja mam umowę do końca roku, nową podpisywałam wczoraj (akurat 3). Wiedziałam, że przedłużoną będę miała, w momencie wywieszenia grafiku na styczeń, bo na nim widniałam ;) Poza tym, z doświadczenia wiem, że przedłużają wszystkim. Chyba, ze na prawdę są niezadowoleni, szczególnie gdy ktoś ciągle bierze l4, to wtedy czują ulge, że mogą się go w końcu pozbyć :yeah:
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-28, 16:59   

pati96063 napisał/a:
Ja mam umowę do końca roku, nową podpisywałam wczoraj (akurat 3). Wiedziałam, że przedłużoną będę miała, w momencie wywieszenia grafiku na styczeń, bo na nim widniałam ;) Poza tym, z doświadczenia wiem, że przedłużają wszystkim. Chyba, ze na prawdę są niezadowoleni, szczególnie gdy ktoś ciągle bierze l4, to wtedy czują ulge, że mogą się go w końcu pozbyć :yeah:


Niekoniecznie jest to regułą. Ze swojego miasta znam jednego kasjera, z którym poprzedni KR nie chciał przedłużyć i nie przedłużył umowy choć kierownik sklepu chciał (a ten kasjer bardzo dobrze pracował i pracuje), poszedł pracować na rok czasu do sieci Kaufland. Po roku wrócił do Biedronki w drodze ponownego zatrudnienia - nie był zwolniony dyscyplinarnie, nie było przeszkód w ponownym zatrudnieniu.
 
     
~Adelaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Gru 2018
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-29, 20:54   Przedłużanie umowy

Tak mnie naszło pytanie. Jak to jest z przedłużaniem umowy. Dostałam na rok. I dostałam info ze po roku podpiszą na kolejny rok i po 2 roku na stałe. Faktycznie tak jest ze najpierw dwa razy po rok a później na stałe czy po pierwszym roku się zdążą że na stałe podpisują?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-29, 22:44   Re: Przedłużanie umowy

Adelaa napisał/a:
Tak mnie naszło pytanie. Jak to jest z przedłużaniem umowy. Dostałam na rok. I dostałam info ze po roku podpiszą na kolejny rok i po 2 roku na stałe. Faktycznie tak jest ze najpierw dwa razy po rok a później na stałe czy po pierwszym roku się zdążą że na stałe podpisują?

odpowiedź masz w postach powyżej
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
krecik10 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-31, 01:10   Umowa do 31 grudnia

Dziś tzn 30 grudnia byłam ostatni dzień w pracy i dziś przed zakończeniem zmiany dowiedziałam się od rejonowej telefonicznie że nie przedłużają mi umowy :( .Pięknie mnie potraktowali !!!doczekali do samego końca i do widzenia . Wcześniej jak się chciałam coś dowiedzieć to nikt nic nie wiedzial
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-31, 05:20   Re: Umowa do 31 grudnia

krecik10 napisał/a:
Dziś tzn 30 grudnia byłam ostatni dzień w pracy i dziś przed zakończeniem zmiany dowiedziałam się od rejonowej telefonicznie że nie przedłużają mi umowy :( .Pięknie mnie potraktowali !!!doczekali do samego końca i do widzenia . Wcześniej jak się chciałam coś dowiedzieć to nikt nic nie wiedzial

Bardzo nieładnie postąpili, u nas jak dziewczyna nie miała przedłużanej umowy to 2 tyg wcześniej powiedzieli, miała wydany urlop, a potem wzięła l4. żeby już nie przychodzić
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-31, 09:57   

Może dlatego nie powiedzieli. Jest grudzień i nie chcieli ryzykować, że pójdzie na zwolnienie. Mimo wszystko, to straszne skur@#$%^&*wo.
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-31, 10:32   

Wrócił z Kaufla? To tam musiało nieźle się dziać...
 
     
~Adelaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Gru 2018
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-01, 11:59   Zmiana umowy z 3/4 na cały

Jak to wygląda czy jeżeli bym chciała przejsc przy kolejnym podpisaniu umowy o ile do takowej dojdzie tzn przedłuża mi to czy jeżeli będę chciała na pełen etet to czy kierownictwo pójdzie mi na rękę i będę mogła przychodzić w godzinach tj od 8 czy już po podpisaniu tej umowy jednoznaczne z tym że na 6. Gdyż mam jeszcze małe dzieci i z mężem musimy pogodzić dowóz do szkoły. Ja mam bliżej do pracy i szkoły mąż dojeżdża na 6 w stałym rytmie pracy w jedną stronę 40 km
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo