Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedłużenie umowy
Autor Wiadomość
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
Wysłany: 2017-06-13, 13:01   Przedłużenie umowy

Powiadamiają czy dowiem się w ostatni dzień pracy czy umowa zostanie przedłużona na kolejny rok?
  Ocena JMP: 9/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 13:27   

Modelinka87, zapytaj swojego ks :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 13:46   Re: Przedłużenie umowy

Modelinka87 napisał/a:
Powiadamiają czy dowiem się w ostatni dzień pracy czy umowa zostanie przedłużona na kolejny rok?


U nas dziewczynie kończy się umowa za 2 tygodnie. Pytała KS czy jej przedłużą, to ten jej odpowiedział, że "jeszcze nie wie". Fajne poszanowanie człowieka.
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 14:16   

Biurowa, mam ten sam problem. Z końcem czerwca wygasa mi umowa i nikt mi nie chce nic powiedzieć bo ponoć jest czas..
  Ocena JMP: 9/10
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 16:57   

Hej.Słyszałem coś że pracodawca musi powiadomić pracownika 2 tyg wczesniej ale czy to pewne, nie wiem. Znalazłem coś takiego
Rozwiązanie umowy terminowej
Jeśli chodzi o umowy na czas określony, to pracodawca nie ma obowiązku na mocy obowiązujących przepisów prawa pracy, do powiadamiania pracownika o braku zamiaru przedłużenia takiej umowy na kolejny okres czasu albo podpisania umowy bezterminowej. Pracodawca w ostatnim dniu obowiązywania umowy o pracę na czas określony ma możliwość podziękowania pracownikowi za dotychczasową współpracę i wydania mu świadectwa pracy. Tylko jego dobrą wolą będzie więc powiadomienie podwładnego o tym, że umowa na czas określony nie zostanie przedłużona po jej zakończeniu.

Pracownik z kolei również nie musi powiadamiać pracodawcy o tym, że nie będzie chciał z nim przedłużyć umowę o pracę, po zakończeniu okresu jej trwania. Nie poniesie żadnych konsekwencji tego, że nie podpisze zaproponowanej mu umowy o pracę po ustaniu stosunku pracy wynikającego z wcześniej zawartej umowy terminowej.
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 17:32   

Jeśli umowa wygasa na okres, na jaki została zawarta to wg firmy pracownik musi otrzymać informację na ten temat max 7 dni przed jej końcem. Oczywiście, im wcześniej tym lepiej dla pracownika.
  Ocena JMP: 5/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 18:48   

Dla pracownika może i tak ale dla pracodawcy już niekoniecznie stąd też pewnie częste zwlekanie z informacją. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 19:13   

A przypadki typowo z biedronki? Jak to było u Was? Dostaliscie info wcześniej czy z dnia na dzień?
  Ocena JMP: 9/10
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 19:44   

Ja miałam raz przedłużaną i nie miałam takiego problemu, bo wiedziałam że będzie przedłużona.... jeśli do tej pory was nie zwolnili to na pewno takiego zamiaru nie mają... :P
pozdrawiam

[ Dodano: 2017-06-13, 19:50 ]
Ja się za to zastanawiam czy rozmawiać w sklepie o przedłużenie kolejnej umowy,czy darować sobie biedronkę?ktoś doradzi? Obecna umowa kończy mi teraz z końcem września kolejna była by na czas nieokreślony,jestem na ZL ciążowym we wrześniu mam termin porodu... co zrobić? sami z siebie nie przedłużą na pewno umowy.
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 21:00   

Modelinka87 napisał/a:
A przypadki typowo z biedronki? Jak to było u Was? Dostaliscie info wcześniej czy z dnia na dzień?

Mnie -a było to lata świetlne temu-w ostatnim dniu umowy kierowniczka zadzwoniła i kazała przyjść wcześniej do pracy, szłam jak na ścięcie jak się potem okazało na kawkę. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-13, 21:08   

ja jak zaczynałam pracę w biedronce miałam bardzo bezpośredniego i konkretnego kierownika więc otwarcie zapytałam czy zostaję i dostałam odpowiedź: jesteś skazana :P
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~przypominajka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2016
Posty: 43
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-14, 12:47   

Ja dostałam kolejną umowę wczoraj a poprzednia kończyłaby się z końcem czerwca. Kierowniczka wcześniej mówiła że tydzień przed końcem mnie poinformuje a tu niespodzianka. Nie ukrywam że zależało mi na 'umowie'
  Ocena JMP: 10/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-22, 00:02   

Hej. Mam dylemat. Jeśli stary rejonowy obiecał mi nową umowę na 3 lata, a teraz przyszła nowa rejonowa i chce mi dać na rok, to mogę jakoś na niej wymusić, że z jej poprzednikiem umawialiśmy się jednak nieco inaczej i wolałabym na 3 ?

Nie ukrywam, że ta nowa na rok nieźle zburzyłaby mi plan na życie, bo planowałam powiększyć rodzinę, a przy umowie na rok miałabym jedynie gwarancję zatrudnienia do dnia porodu, a potem byłabym w czarnej dupie ;/


Myślicie, że powinnam jej powiedzieć jak człowiek człowiekowi o swoich planach macierzyńskich i dlaczego zależy mi na umowie na 3 lata, czy raczej zataić to ?
Ostatnio zmieniony przez Biurowa 2017-06-22, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-22, 00:05   

ale teraz jest to zasada że pierwsza umowa max 15 miesięcy w zależności jak się kwartał kończy druga podobnie trzecia bezterminowa. Nie da się tego przeskoczyć takie jest prawo w kraju.

Cytat:
Jeżeli okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę na czas określony będzie dłuższy niż 33 miesiące lub liczba zawartych umów przekroczy trzy, będzie to równoznaczne z uznaniem, że pracownik, odpowiednio od dnia następującego po upływie ww. okresu lub od dnia zawarcia czwartej umowy na czas określony, jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-22, 00:07   

Czyli jednak będę w czarnej dupie ;( Albo będę zwlekać kolejny rok z urodzeniem dziecka, aż mi przedłużą umowę na czas nieokreślony i w międzyczasie mnie 40-tka zastanie. Cudownie kurwa ;/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo