Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
karta moja biedronka - nikt nie pyta?
Autor Wiadomość
chomikowy 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-06-08, 08:06   karta moja biedronka - nikt nie pyta?

Czołem!

jak wchodziła do obiegu karta, za każdym razem przy kasie pytano mnie czy ją mam.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że rzadko ktoś o nią zapyta.

Dziwny zbieg okoliczności, że gdy mam w koszyku coś, co jest w promocji tylko z kartą (np. coś jest tańsze o 2 czy 3zł z kartą a bez karty regularna cena) to na 100% nikt nie zapyta czy ją mam.
Jak mam standardowe produkty bez promocji to ktoś się jednak co jakiś czas zapyta.


Czy to nowa strategia Biedronki? Wprowadzanie do gazetki artykułów z rabatem tylko z kartą, a jak pracownik widzi, że taki produkt jest w koszyku to celowe niepytanie o nią, licząc na to że klient zapomni wcisnąć kartę kasjerowi na siłę ?:-)
 
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
5 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 08:36   

Ale masz problem. Masz kartę to ja dawaj do zeskanowania i tyle. Może kasjer zapomniał bo ma dużo na głowie. A Co za klienci? Ja jak jadę na stacje paliw to sama daje kartę żeby miec tańsze paliwo. Nikt mnie o nią nie pyta o nawet nie przyszło mi do głowy żeby mieć pretensje do obsługi za to że mnie nikt o nią nie zapytał. Sama wiem co mam w portfelu.
  Ocena JMP: 6/10
     
Clarice

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 18
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 08:59   Re: karta moja biedronka - nikt nie pyta?

chomikowy napisał/a:

Czy to nowa strategia Biedronki? Wprowadzanie do gazetki artykułów z rabatem tylko z kartą, a jak pracownik widzi, że taki produkt jest w koszyku to celowe niepytanie o nią, licząc na to że klient zapomni wcisnąć kartę kasjerowi na siłę ?:-)


Podejrzewam, że ma za dużo na głowie. A pyta, jak mu się przypomni. Wiem z autopsji, że o pytaniu o kartę się zapomina. Co prawda część kasjerów stara się pytać za każdym razem i w ten sposób pracować zgodnie ze standardami firmy :) Ja nie raz informuję klientów, że "z kartą będą mieć taniej". Trafiono tutaj po prostu na niefajnego sprzedawcę. Nie doszukiwałabym się w tym winy całej sieci.

A tak poza tym, to nie w Twoim interesie powinno być zadbanie, aby mieć tę kartę przy sobie i ją zeskanować? W końcu to Twoje zniżki i szkoda je przez gapiostwo tracić :P
  Ocena JMP: 8/10
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 09:22   

Czarownico :) brawo ! :)
  Ocena JMP: 5/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 09:41   

Przepraszam bardzo ale co ten kasjer ma na głowie siedząc na kasie ? I co takiego nie pozwala mu zapytać o kartę skoro nawet kasa przypomina dwa razy o tym ?
Druga sprawa to to że część naszych klientów woli rozszyfrowywać strategię Biedronki , bawić się w statystykę i potem opisywać swoje badania na forum niż świadomie robić zakupy .
chomikowy, karta nie jest już nowością , będąc jej posiadaczem wiesz do czego służy i nie jest to na pewno wciskanie jej kasjerowi na siłę :D , nie dość że nie skorzystałeś z promocji to jeszcze się tym chwalisz :D , no mistrz :em29:
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
chomikowy 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 09:45   

moli napisał/a:
Ale masz problem. Masz kartę to ja dawaj do zeskanowania i tyle. Może kasjer zapomniał bo ma dużo na głowie. A Co za klienci? Ja jak jadę na stacje paliw to sama daje kartę żeby miec tańsze paliwo. Nikt mnie o nią nie pyta o nawet nie przyszło mi do głowy żeby mieć pretensje do obsługi za to że mnie nikt o nią nie zapytał. Sama wiem co mam w portfelu.

no wyobraź sobie, że mam problem. Nie mówię tu o jednostkowym przypadku, że jeden raz jeden kasjer w jednym sklepie zapomniał. To się dzieje w różnych sklepach, z róznymi kasjerami i nie jeden raz.

Co ciekawsze jak nie mam nic promocyjnego w koszyku to w 90% przypadkach ktoś o tą kartę jednak pyta. Zbieg okoliczności?
Clarice napisał/a:

Co prawda część kasjerów stara się pytać za każdym razem i w ten sposób pracować zgodnie ze standardami firmy :)

Czyli jednak zgodnie ze standardem firmy powinienem byc o nią zapytany? O to mi chodzi, jakie są instrukcje dla kasjerów?

Bo nie wierzę, że na początku instrukcje były "zawsze pytaj o kartę" a teraz się zmieniły na "spytaj jak nie zapomnisz"

marta1 napisał/a:
Przepraszam bardzo ale co ten kasjer ma na głowie siedząc na kasie ? I co takiego nie pozwala mu zapytać o kartę skoro nawet kasa przypomina dwa razy o tym ?

Czyli jednak kasjer ma obowiązek zapytać. Skoro Ci kasa przypomina 2 razy, żeby zapytać to jaki masz problem żeby to zrobić? A potem wielki problem bo szanowny kasjer nie zapyta, wbije płatność i musi ją cofać bo człowiek pokazał kartę

[ Dodano: 2017-06-08, 10:55 ]
marta1 napisał/a:
nie dość że nie skorzystałeś z promocji to jeszcze się tym chwalisz :D , no mistrz :em29:

mylisz się, skorzystałem. Odkąd co chwilę okazuje się, że cena na półce jest inna niż na kasie i każdy paragon po zakupie trzeba sprawdzać, pilnuję tez żeby kupując coś w promocji "kartowej" ta karta była pokazana.
Chyba nie zrozumiałaś przekazu mojego pierwszego postu.
Wiesz jak to wygląda z zewnątrz? Krótko:
- Kupuję bułkę, która nie jest w promocji. W 90% przypadkach jestem pytany o kartę
- Kupuje mleko, które jest w promocji kartowej. W 100% nie jestem pytany o kartę
Czaisz?
 
     
~Ola_196 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 14 Lis 2016
Posty: 41
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 09:56   

Ooo Boże.. ale masz problem.. naprawdę ciężko kartę wyjąc i dać kasjerowi skoro o niej pamiętasz..
Tylko nie wielmożny Pan musi być o nią zapytany.
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 09:57   

chomikowy, mam obowiązek i o nią pytam a Ty nosisz ją tylko po to żeby sprawdzić który kasjer o nią pyta ? :D
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@anipa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 146
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 09:59   

Ja kładę kartę zawsze na taśmie na jednym z pierwszych produktów do kasowania czy w Biedronce czy w innych sklepach i nie widzę w tym problemu. Coś mi się nie chce wierzyć, że kasjer pamięta wszystkie produkty, których obejmuje promocja z kartą MB i zagląda do koszyków żeby sprawdzić kto co kupuje i specjalnie nie pytać o kartę bo firma straci. Wiem, że moim obowiązkiem jako zks i kasjera jest znajomość oferty ale ja na kasie nie mam czasu zastanawiać się czy te kabanosy czy jogurty wchodzą w promocję dziś czy jednak tydzień temu. Oczywiście nie zmienia to faktu, że o kartę należy zapytać.
 
     
chomikowy 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 09:59   

moli napisał/a:
Ja jak jadę na stacje paliw to sama daje kartę żeby miec tańsze paliwo. Nikt mnie o nią nie pyta o nawet nie przyszło mi do głowy żeby mieć pretensje do obsługi za to że mnie nikt o nią nie zapytał. Sama wiem co mam w portfelu.

tu masz trochę inną sytuację. Kupujesz na tej samej stacji, dokładnie ten sam artykuł (paliwo) i wiesz, że za każdym razem należy Ci się taki sam rabat jeśli kartę pokażesz.
Tu masz co tydzień co innego i przychodząc do sklepu klient nie powinien się uczyć gazetek na pamięć i wiedzieć co w promocji kartowej jest a co nie jest, nie uważasz? Widzisz różnicę?
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 10:00   

A po co pytać się o kartę skoro za tajemniczego premii nie ma. A nawet gdyby była to budżetu nie ma. Więc z premii nici. Sadzę, że ten kasjer ma właśnie takie podejście:D
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 10:04   

chomikowy, czaję i zrozumiałam Twój przekaz :D a Ty naprawdę myślisz że każdy kasjer zna promocje na pamięć i zagląda Ci w koszyk i jeśli masz jakiś bonus to nie pyta o kartę ?
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
chomikowy 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 10:04   

marta1 napisał/a:
chomikowy, mam obowiązek i o nią pytam a Ty nosisz ją tylko po to żeby sprawdzić który kasjer o nią pyta ? :D


przykro mi ale nie rozumiesz i nie zrozumiałaś od początku o co chodzi.
Kogo jam ma sprawdzać? Dzielę się swoimi spostrzeżeniami i tyle.

[ Dodano: 2017-06-08, 11:05 ]
marta1 napisał/a:
chomikowy, czaję i zrozumiałam Twój przekaz :D a Ty naprawdę myślisz że każdy kasjer zna promocje na pamięć i zagląda Ci w koszyk i jeśli masz jakiś bonus to nie pyta o kartę ?

może to zbieg okoliczności ale dokladnie tak to wygląda. Rózne firmy mają różną politykę. Postanowiłem zapytać u źródła a odpowiedzi jak widać :-) Nie chcę uogólniać ale jak widać jest grupa narzekających na warunki i płacowe i inne, ale wykonywać swoich obowiązków sumiennie się nie chce.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 10:15   

chomikowy, odpowiadam Ci jeszcze raz : tak , kasjer ma obowiązek zapytać o kartę
i jeśli myślisz że Biedronka wprowadzając karty lojalnościowe miała na celu obdarowywanie klientów rabatami to mi przykro bo to nie ta strategia
i masz rację , niektórym się nie chce , moja rada : nie czekaj aż Cię zapytają , bo kto na tym traci ?
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
Ostatnio zmieniony przez marta1 2017-06-08, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
chomikowy 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Cze 2017
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-08, 10:17   

marta1 napisał/a:
chomikowy,
i jeśli myślisz że Biedronka wprowadzając karty lojalnościowe miała na celu obdarowywanie klientów rabatami to mi przykro bo to nie ta strategia

wiem do czego służą karty lojalnościowe
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo