Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciaza za ciąża bez powrotu do pracy, a wynagrodzenie
Autor Wiadomość
~Karmelka91

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 25
  Wysłany: 2017-04-22, 12:41   Ciaza za ciąża bez powrotu do pracy, a wynagrodzenie

Witam. Mam pytanie. Nikt nie potrafi mi na nie odpowiedzieć. Mam nadzieje, ze znajdzie się tutaj osoba, która była w takiej sytuacji i odpowie mi na pytanie. Otóż jestem obecnie na urlopie macierzyńskim, zaraz po nim czeka mnie urlop rodzicielski, a więc ogólnie rok wolny od pracy i płatny 80%. Po roku firma musi mnie wysłać na urlop zaległy. W moim przypadku to bedzje 2 miesiace. Nurtuje mnie taka myśl. Czy gdy zajde w ciążę będąc na urlopie rodzicielskim to będę miała znowu wynagrodzenie płatne 100% i będzie ono takie jak w pierwszej ciąży? Planuje nie wracać do pracy tylko zajść w trzecią ciążę. Nie wiem czy moje 100 % będzie liczone z urlopu rodzicielskiego czy z okresu gdy pracowałam? Dodam, że będąc w ciąży otrzymywałam 1900 zł, a teraz mam 1570 zł i zastanawiam się z jakiej stawki będę startować. Czy jest tutaj osoba, która po pierwszej ciąży nie wracala do pracy i zaszła w kolejną ciążę i jak wyglądała sprawa z wynagrodzeniem. Cz lepiej wrócić do pracy na miesiąc i wtedy zadziałać czy może na urlopie wypoczynkowym warto się postarać o ciążę. Urlop wypoczynkowy juz jest 100% płatny i można powiedzieć, że będąc na nim jestem juz osoba pracująca. Proszę o odpowiedź.
 
     
~magdula052 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 14 Gru 2011
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-22, 18:26   

wydaje mi sie ze dostaniesz 100 procent pensji którą brałaś gdy pracowałas czyli 1900
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-22, 20:25   

Dostaniesz pensję, wyliczoną na podstawie ostatnich 12 miesięcy, w których pracowalas, czyli podobnie jak podczas ciąży.
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-22, 20:41   

Mam pytanie.Pewnie mnie zlinczują,ale do emerytury masz zamiar rodzić ,zeby nie pracować? bo takie odniosłam wrażenie .
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-22, 20:48   

Mała.różnica wieku między dziećmi to fajna dla nich sprawa. Zatem autorka postu chce wykorzystać stabilność swojego zatrudnienia i iść za ciosem :) lekko nie będzie miała ;)
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-22, 20:52   

celina napisał/a:
Mam pytanie.Pewnie mnie zlinczują,ale do emerytury masz zamiar rodzić ,zeby nie pracować? bo takie odniosłam wrażenie .

Zawsze to jakis sposób na życie :rool:
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-22, 21:50   

celina napisał/a:
Mam pytanie.Pewnie mnie zlinczują,ale do emerytury masz zamiar rodzić ,zeby nie pracować? bo takie odniosłam wrażenie .


No, przecież po to się dzieci robi, żeby sobie odpocząć...
  Ocena JMP: 3/10
     
~Karmelka91

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-23, 02:30   

@Celina nie chcę być niegrzeczna, ale zastanów się zanim coś napiszesz. Nie wiem czy masz dzieci czy nie, ale przypuszczam, że chyba nie i stąd ta głupia wypowiedź. Mam już 2 dzieci i co w tym złego, że chce mieć jeszcze jedno i tak jak napisała Larrikol wykorzystać stabilność pracy. Dobrze wiemy jak się teraz pracuje w biedronce i w jaki sposób firma z nami postępuje. Coraz więcej ludzi odchodzi. Pracownicy z długim stażem są niedoceniani przez pracodawce co widać np. po stażowym. Nawał pracy, mnóstwo obowiązków, chamstwo itp. I szczerze nic mnie tu nie trzyma. Mam nagraną fajną i lekką pracę od poniedzialku do piatku, ale nie chce jej teraz zmieniać i zachodzić w ciążę bo ją stracę gdy pójdę na l4 ciążowe. Nie będę miała powrotu, a tak zaczne z nową, czystą kartą. A swoja drogą @Celina jeśli nie masz nic mądrego do napisania na dany temat to proszę lepiej się nie wypowiadaj, bo nie znasz sytuacji, a się kompromitujesz. Nie wiem skąd w ludziach tyle jadu, podłości. Byle by komuś dopieprzyc aby nie było za miło.
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-23, 05:17   

Wiedziałam ,ze mi się oberwie i byłam przygotowana .Nie ma we mnie jadu i wyobraź sobie ze mam dziecko . Jestem pewna ,ze wiele osób popiera moje zdanie ,tylko siedzą cichutko bo po co im czytać ze są wredni i się kompromitują .Życzę powodzenia i jeszcze tylu ciąż ile sobie życzysz.Na tym zakańczam temat i obiecuję ,ze więcej się nie będę wypowiadać.
 
     
~Karmelka91

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 25
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2017-04-23, 08:07   

@Celina czy 3 dzieci to Twoim zdaniem dzieciorobstwo? Przepracowalam w tej firmie kilka ładnych lat i co w tym złego, że chce mieć 3 dzieci? Nie widzę w tym nic złego. Nie znasz mnie więc nie oceniaj. Oberwalo Ci się za to głupie pytanie dotyczące rodzenia dzieci do emerytury. Na litość... Twoja uwaga byla bardzo nietrafna i niegrzeczna. Jeśli uważasz, że wielu ludzi ma takie zdanie jak Ty to brawo dla Ciebie. Zadałam pytanie na forum zakładając nowy post aby uzyskać konkretna odpowiedz, a nie po to by czytać wypociny nie zawierające odpowiedzi na zadane pytanie. Swoją droga jeśli chcesz się wypowiadać rób to tylko napisz na temat, podziel się swoją wiedzą, doswiadczeniem, a nie krytykuj bo pytająca osoba wcale tagi nie oczekuje. Strata Twojego czasu i w tym wypadku mojego na czytanie takich bzdur. Cenie swój czas i Tobie też radzę. Pozdrawiam

[ Dodano: 2017-04-23, 09:11 ]
@Celina Poza tym wiele kobiet po pierwszej ciąży zachodzi w druga ciążę i nie wraca do pracy. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale w moim mieście tak jest. Gdybym znała te panie to bym zapytała o to co mnie nurtuje. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
 
     
biedroneczka20 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-23, 11:04   

A czy urlop wychowawczy jest platny czy nie platny?
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-23, 13:25   

biedronaczka zależy to od dochodów
 
     
~Graza89 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 03 Paź 2016
Posty: 34
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-23, 17:34   

celina napisał/a:
Mam pytanie.Pewnie mnie zlinczują,ale do emerytury masz zamiar rodzić ,zeby nie pracować? bo takie odniosłam wrażenie .

:szczena:
Zazdrościsz? Bo nie wiem w jakim celu ten komentarz?

Larrikol napisał/a:
Dostaniesz pensję, wyliczoną na podstawie ostatnich 12 miesięcy, w których pracowalas, czyli podobnie jak podczas ciąży.

Podobny "problem" mnie nurtuje. Czyli, jeśli po macierzyńskim będę 2-3 miesiące na UW, to te miesiące będą również wliczone do średniej? Zrozumiałam, że liczy się tylko okres gdy pracuję. Czyli średnią mi wyliczą z okresu z przed L4 ciążowego przy pierwszym dziecku i tych 2-3 miesięcy aktualnego UW (zakładając, że zaszłabym w ciążę i po UW poszła bym na L4 ciążowe)?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-23, 20:41   

Mówisz o urlopie wypoczynkowym, czy wychowawczym? Wypoczynkowy będzie wliczony do średniej, wychowawczy nie.
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-23, 22:17   

Karmelka91 wiesz nie masz co sie przepjmowac takimi tekstami. Ja pracuje juz 4 lata. Mam juz dwoje dzieci ktore sa juz sa duze. Ale zawsze chcialam miec coreczke. Teraz jestem w 3 ciazy i korzystam z przywilejow jakie mam w umowie na stale. Placa mi 100 procent. Nikt nie narzeka. Same mnie kierowniczki wygonily na l4. Byly u nas dziewczyny ktore po tygodniu przynosily l4 ciazowe. Szkoda ze my kobiety nie potrafimy sie szanowac na wzajem. Takie chamskie odzywki mnie denerwuja. A pracujemy w tej samej firmie. I tak samo tyramy. Jak na forum sie nie szanujemy . To i w realu rowniez nie. Wiec nie dziwmy sie ze mamy jak mamy. Czasem trzeba sobie pomoc na wzajem i doradzic.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo