Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Złodziej
Autor Wiadomość
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-20, 14:31   

Ja powiem tak, jako kierownik sklepu chciał bym wiedzieć czy mój pracownik w przeszłości był nie uczciwy dla swojego pracodawcy...
Czy tamte sprawy były zgłoszone na policje?
  Ocena JMP: 10/10
     
#Lewdaim

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 79
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-20, 15:32   

Na jednym z moich poprzednich sklepów pracowała kasjerka którą poprzedni pracodawca oskarżył o kradzież pieniędzy z kasy. Odwiedził nawet nasz sklep żeby ostrzec przed tą pracownicą. Podobno sprawa toczyła się w sądzie. Z naszej strony nie zaobserwowaliśmy niczego podejrzanego, więc skonfrontowaliśmy sprawę z pracownicą. Drugie dno wyglądało w ten sposób, że ów pracodawca (ajent z jednej z sieci małych sklepów) mówił swoim pracownikom "Dzisiaj musisz anulować paragonów na xxx zł, bo zbierasz dla siebie na wypłatę". Błąd pracowników polegał na tym, że faktycznie anulowali te paragony, zamiast z miejsca się zwolnić z takiej patologii. Gdy doszło do inwentaryzacji zapasów wypłynęły braki na kilkadziesiąt tysięcy zł, które miał pokryć ajent. Ten z kolei miał posądzić swoich pracowników o kradzieże i zażądać pokrycia braków z tego tytułu. Jak sprawa się rozwiązała niestety nie wiem.
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-20, 15:57   

Domyślam się nawet jaka to sieć heh niestety tak robią pracowników w konia i zero skrupułów przy tym mają, przykre ale prawdziwe.
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-20, 17:26   

biedronkaaa napisał/a:
Ja powiem tak, jako kierownik sklepu chciał bym wiedzieć czy mój pracownik w przeszłości był nie uczciwy dla swojego pracodawcy...
Czy tamte sprawy były zgłoszone na policje?

Ponoć była sprawa, ponoć nawet dostała za to dyscyplinarkę. W takim razie pracodawca musiał widzieć to łądne świadectwo, chyba że prawda wcale nie jest taka, jaką nam sie tu przedstawia.
 
     
Heniek1 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-20, 18:12   

Larrikol napisał/a:

Ponoć była sprawa, ponoć nawet dostała za to dyscyplinarkę. W takim razie pracodawca musiał widzieć to łądne świadectwo, chyba że prawda wcale nie jest taka, jaką nam sie tu przedstawia.


Ty serio taka naiwna jesteś? Weź się zastanów,dałabyś takie świadectwo pracy? Wątpię. A kto Ci sprawdzi czy dałaś wszystkie?? Poprzedni pracodawca podobno założył jej sprawę w sądzie ale nie wiem jak się to skończyło. Wiem tylko,że laska kradła i to nie są wymysły bo potwierdza to jeszcze kilka osób które tam pracowały. Tyle w temacie. Ja na miejscu kierownika chciałbym wiedzieć z kim pracuje.... Dzięki za pomoc. Poczekam aż sama wpadnie bo to nie ten typ który się zmienia.
 
     
#qmaks 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 60
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-20, 18:28   

Ty serio taka naiwna jesteś? Weź się zastanów,dałabyś takie świadectwo pracy? Wątpię. A kto Ci sprawdzi czy dałaś wszystkie?? Poprzedni pracodawca podobno założył jej sprawę w sądzie ale nie wiem jak się to skończyło. Wiem tylko,że laska kradła i to nie są wymysły bo potwierdza to jeszcze kilka osób które tam pracowały. Tyle w temacie. Ja na miejscu kierownika chciałbym wiedzieć z kim pracuje.... Dzięki za pomoc. Poczekam aż sama wpadnie bo to nie ten typ który się zmienia.[/quote]

Kurde takich ludzi szuka się ze świeczka nie dość że przychodzi na zakupy i mówi że osoba kradła to jeszcze jak kierownik sklepu powiedział że jest z niej zadowolony to dalej nic to nie dało i szukam innego sposobu a wejdę na forum biedronkowetnapiszę może coś się dowiem. My cenimy takich ludzi którzy nam mówią takie informacje ale decyzja zależy od KS co zrobi dalej z taką osoba Heniek u nas w pracy są różnego rodzaju sposoby aby złapać taką osobe więc myślę że wystarczy twoja informacja o tym iż była za to zwolniona napewno kierownik sklepu będzie się rozglądać czy wszystko jest ok ma ku temu wszelkiego rodzaju narzędzia którch w normalnych sklepach nie ma
 
     
@vitalyzd 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 149
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-20, 20:17   

Heniek1 napisał/a:
czyli przyzwolenie na kradzież jest. Super ta biedronka. chyba cv przyniosę >:D


Przedstaw tu wyroki sądowe a później możesz kogoś oskarżać.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-20, 20:44   

Heniek1 napisał/a:
Larrikol napisał/a:

Ponoć była sprawa, ponoć nawet dostała za to dyscyplinarkę. W takim razie pracodawca musiał widzieć to łądne świadectwo, chyba że prawda wcale nie jest taka, jaką nam sie tu przedstawia.


Ty serio taka naiwna jesteś? Weź się zastanów,dałabyś takie świadectwo pracy? Wątpię. A kto Ci sprawdzi czy dałaś wszystkie?? Poprzedni pracodawca podobno założył jej sprawę w sądzie ale nie wiem jak się to skończyło. Wiem tylko,że laska kradła i to nie są wymysły bo potwierdza to jeszcze kilka osób które tam pracowały. Tyle w temacie. Ja na miejscu kierownika chciałbym wiedzieć z kim pracuje.... Dzięki za pomoc. Poczekam aż sama wpadnie bo to nie ten typ który się zmienia.

Jesteś pewny, że chodzi o moja naiwność? A może o Twoja złośliwość? Sam pisales, że w pracy są z niej zadowoleni. Z biedronki nie jest łatwo coś ukraść i gdyby to robiła, już dawno by wyleciała. Może zaakceptuj, że jest dobrym pracownikiem dziś i daj se spokój z ocenianiem za kiedyś. Człowiek ma prawo się zmienić.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-20, 21:43   

Może zagubiła sie i popełniła błąd i poniosła za to karę. Jakim prawem chcesz Heniek1, piętnować dalej tę osobę?? Może zrozumiała swój błąd i teraz ciężko pracuje na to żeby wyprostować opinie o swojej pracy bo na pewno w świadectwie pracy ma to wklepane. Nie zapędź się bo żeby się to w drugą stronę nie obróciło i Ty nie będziesz miał sprawy o nękanie i szkalowanie.... ;/
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-20, 22:06   

Rotfl ;] aż mnie oczy swędzą od tego co tutaj przeczytałem :szczena:
Zgłoś to po prostu do kierownika danego sklepu nie patrząc czy jest z niej zadowolony czy nie. Jeśli ktoś jest kumaty to będzie miał na nią oko a tobie będzie na duszy lżej. Ja jako KS chciałbym o takich sprawach wiedzieć bo bym wtedy miał oko na taką osobę i tyle. Mam nadzieję że jakiekolwiek dowody masz :)
Na pewno nagle wszyscy się poprawiają na lepsze... Ktoś kradł to i będzie dalej kraść.
Może niech się wypowiedzą sami kierownicy sklepów czy chcieliby dostać taką informację na temat np swoich podwładnych. Ja bym chciał.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-04-22, 11:26   

A po co wam, kierownikom, taka wiedza? Chyba tylko pi to, żeby noc patrzeć na człowieka z góry u nie móc obiektywnie ocenić jej pracy. Jeśli dalej kradnie, to gdzie jak gdzie, ale w biedronce wpadnie bardzo szybko. Czasami naprawdę warto dac drugą szanse.
 
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-22, 13:15   

Art 52 w świadectwie pracy, czyli dyscyplinarka nie zawsze oznacza, kradzież ,pijaństwo, czy naruszenie zasad BHP. Może być np powodem nieusprawiedliwionej obecności , albo złośliwości związku zawodowego, który zgadza się na takie wypowiedzenie :D Historia zna takie fakty. Ale fakt bez sprzeczny, że są też tacy pracodawcy ,którzy zatrudniają z art 52 , wierząc wersji pracownika. Też znam taką historię. Dark Side ma rację , pomówić kogoś łatwo....
  Ocena JMP: 7/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2017-04-23, 10:44   

Larrikol bo może np nie chciałbym takiej osoby u siebie w zespole? Bo w biedronce można kraść skutecznie i nawet nikt się o tym nie dowie. Po to aby mieć taką osobę na uwadze żeby nie powtórzyła tego co kiedyś zrobiła. Żeby zapobiegać w przyszłości niemiłym sytuacjom. Zawsze można zadzwonić do poprzedniej firmy i zapytać się jak było z takim człowiekiem. Ja np nie chciałbym pracować z człowiekiem który kiedyś coś ukradł bo czułbym się niekomfortowo. Pewnym ludziom za błędy swojej głupoty nie wybaczam np złodziejom, przestępcom.
Czasami naprawdę nie warto dawać takim ludziom drugiej szansy bo nie potrafią tego docenić.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-23, 14:12   

Włodarz napisał/a:
Czasami naprawdę nie warto dawać takim ludziom drugiej szansy bo nie potrafią tego docenić.


Może i są tacy, którym na warto dawać drugiej szansy, ale jeżeli spojrzeć na całość to przekreślenie każdego kto raz ukradł/popełnił przestępstwo nie jest dobre dla społeczeństwa. Tym bardziej, że sporo spośród przestępców dostało dość marną szansę jako swoją pierwszą.
  Ocena JMP: 3/10
     
Agnieszka125 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 19 Wrz 2016
Posty: 6
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-25, 09:14   

ludzie się zmieniają i nikogo nie wolno przekreślać
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo