Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Strajk 2 maja
Autor Wiadomość
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2017-05-03, 14:58   

Może i przyniosą efekty a może i nie przyniosą efektów, tego nie wiadomo. Bynajmniej pracodawca ma teraz pogląd na sytuację w których regonach dali się wystraszyć a w których nie. I może w końcu przekalkuluje czy ewentualna następna taka akcja się jemu opłaca czy nie.

[ Dodano: 2017-05-03, 15:13 ]
[quote="patogen123"]
stonek52 napisał/a:


A poza czerwoną łapką to masz coś konkretnego do powiedzenia, bo ja nadal nie widzę żadnego bredzenia w swoim wpisie.

Związki zawodowe zapowiedziały w mediach strajk włoski i to związki się ze strajku włoskiego wycofały i ogłosiły akcję polegającą na prawidłowym wykonywaniu swojej pracy. A i jeszcze dały naklejki z których wynika, że pracownicy nie walczą o to co im się należy, ale żebrzą.

No, ale spoko, żyj w przeświadczeniu, że to moje pisanie na forum pokrzyżowało tę niesamowitą akcję.


Może i nie pokrzyżowało ale u niektórych osób Twoje i podobne twoim wpisy zasiały cień wątpliwości w słuszność zaangażowania się ludzi w tą akcję.
Jako "były pracownik" (wątpliwe) żyj i pracuj sobie dalej w przekonaniu że złapałeś pana boga za pięty.

I nie zrozumiałeś przekazu naklejek ""Pan da" miało sarkastycznie brzmieć że pracownik prosi swojego pana o jałmużnę.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
4 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-03, 15:23   

Hell ja wiem że dla tych którzy odważyli się na protest jest jeden pozytyw a mam na myśli to że uświadomili sobie że warto było to zrobić , być może ogólny oddźwięk był mały ale osobisty bardzo duży , to trochę tak jak znajdziesz się w tłumie który gdzieś pędzi i pędzisz razem z nim dopóki się nie zatrzymasz i nie powiesz sobie że to nie w tą stronę chcesz iść :) , wszystkim którzy się zdecydowali gratuluję i mam nadzieje że uświadomili sobie to że można pracować normalnie , nie na wyścigi , jak szczury i co z tego że coś zostało na następny dzień , przecież tak jest już od dawna a nie powinno tak być bo sami się na to godzimy
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
2 UP 2 DOWN
Wysłany: 2017-05-03, 18:35   

patogen miło ,że czytasz ze zrozumieniem. Larrikol zanim komuś zarzucisz zacietrzewienie, może przeczytaj so powiedział Pan Bujara z Solidarności 2 maja , odciął się nie tylko od słowa strajk włoski, a wręcz powiedział , że to protest informacyjny, a nie wspomniał o skrupulatnym wykonywaniu obowiązków.

Ostrożność wynikała z odpowiedzialności ,w tym finansowej , dla organizatorów. A ,że ktoś tam na sklepie dostanie po dupie rykoszetem, no cóż Solidarność ostrzegała i się wycofała. Nie tylko ze słowa strajk, to są fakty, i słowa Przewodniczącego Sekcji Handlu. Drugie to pismo na fanpage NSZZ Solidarność podpisane przez adamczaka

I jeszcze jedno oliwietta to tu się chyba od stycznia nie wypowiada, a Dark Side, ma swoje zdanie i widocznie ma swoje powody. Prawo ma każdy się wypowiadać. Byle nie bluzgając, i każdy ma prawo do swojej oceny i krytyki i własnego zdania. Warto uszanować to , zwłaszcza jako moderator. I mówię, to jak moderator moderatorowi.

Odnośnie efektów. Logicznie i jak Larikol uważasz inaczej to daj argumenty a właściwie kontrargumenty,

Media przekazały niezadowolenie pracowników to +, pracodawca może się obawiać ruchów oddolnych kolejny +, niektórzy pobrylowali w telewizorni i reżimowych mediach kolejny plus

A tak naprawdę? 300 wybranych marketów , z Auchan i innymi .Prawda jest taka ,że nie było wybranych marketów w biedronce przez Solidarność, ale łatwiej powiedzieć ,że 300 wybranych , to szukaj wśród 2700 biedronek w Polsce , które to... wychodzi z auchan ,że była to co 10 ta. czyli u mnie wjedna w promieniu 50 km

A minusy? Zobaczymy z czasem. Mam nadzieję, że młodzi zaangażowani działacze pokazujący twarz w gazetach, koloprtujący smycze i plakaty po sklepach, nie będą się musieli przekonać, jak bardzo mogą liczyć na obronę za ich zaangażowanie.
Albo na "szczególną ochronę " bo pewnie nie zdają sobie sprawy, że dla pracodawcy by zwolnić to żadna przeszkoda, a i czasem związek potrafi ich podać na tacy :111:
  Ocena JMP: 7/10
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-18, 14:48   

Ktoś pytał o efekty ? Proszzzzz ...

"Biedronka w związku z majowym protestem udzieliła nagany kilkunastu pracownikom"

- Wśród kilkudziesięciu tysięcy osób pracujących tego dnia zanotowaliśmy zaledwie kilkanaście przypadków osób, które odmówiły należytego wykonywania obowiązków służbowych. Pracownikom tym udzieliliśmy nagany - informuje serwis portalspozywczy.pl firma Jeronimo Martins.

- Chcielibyśmy jednocześnie podkreślić, że kroki te podjęliśmy wyłącznie wobec pracowników, którzy w istotny sposób naruszyli regulamin pracy (np. odmawiając obsługi klientów) - dodaje Jeronimo Martins.


https://www.dlahandlu.pl/...ikom,61248.html
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo