Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Strajk 2 maja
Autor Wiadomość
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-05-01, 19:28   

makota napisał/a:
a ja się zastanawiam, komu tak naprawdę ten strajk czy protest zrobi większą krzywdę. jmp czy nam? ok- poślimaczymy się drugiego maja, pokażemy,że w kupie siła itd. itp. i przyjdziemy czwartego do pracy...i szara rzeczywistość nas dobije, bo nikt nie zrobi za nas tego co nie zostało zrobione. już nie wspomnę o "wyrozumiałych" klientach, którzy na pewno w "uroczy" sposób dadzą nam do zrozumienia co myślą. serio wierzycie,że to ma sens??


Zgadzam się, będzie zdecydowanie więcej pracy niż w normalny dzień. Ucierpi na tym nie tylko Jeronimo Martins w postaci mniejszych obrotów i uszczerbku publicznego na wizerunku, ale także pracownicy pracujący w kolejnym dniu, którzy będą mieli nadmiar pracy do wykonania.
Jednak nawet bez strajku zdarzają się ciężkie dni pracy dla których z racji małych etatów spalamy się, by wyrobić się z namnożonymi obowiązkami, a różnicą polegającą między właśnie tymi "ciężkimi dniami" jest przedstawiona idea, która dzięki poświęceniu może stać się naszą rzeczywistością.
Za pomocą strajku wykażemy się zorganizowaniem, solidarnością, jednością, a tego Jeronimo Martins stara się unikać jak ognia ponieważ boi się zorganizowanych pracowników, którzy postawią firmę bezpośrednio pod murem. Poświęcenie pracowników strajkowi i cięższej pracy kolejnego dnia przełoży się na stworzenie narzędzia wywierania nacisku na Jeronimo Martins oraz wpłynie pozytywnie na morale naszej organizacji i wykaże dowód iż jest to w ogóle możliwe, a przecież tylko (i aż) tego potrzebujemy by w przyszłości za pomocą naszego forum móc wspólnie walczyć o poprawę warunków pracy. To jest tak banalnie proste i zarazem trudne do wykonania dla wszystkich.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-01, 19:29   


dedykacja dla wszystkich na 2 maja , refren pasuje jak ulał "trochę wolniej" :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
#woodman 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 70
1 UP 3 DOWN
  Wysłany: 2017-05-01, 19:39   

Alfred Bujara, szef Pana Piotra, z sekcji handlu:

"Jest to akcja polegająca przede wszystkim na informowaniu, nie na żadnym strajku, jak media do tej pory przekazują, że jutro będzie strajk włoski i tak dalej, to naprawdę nie o to nam chodzi. Jest to forma takiego protestu więcej informacyjnego
— mówił.
Szef Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ Solidarność, że w poszczególnych pracownikach rośnie determinacja, by upomnieć się o swoje prawa."


6 godzin temu /w polityce/ na podstawie POLSKIE RADIO JEDYNKA

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/337939-alfred-bujara-z-nszz-solidarnosc-o-protescie-pracownikow-handlu-pracodawcy-do-tej-pory-przez-20-lat-nie-podjeli-z-nami-dialogu

S wycofuje się rakiem, ciekawe jak wybrną z naklejek
Ostatnio zmieniony przez woodman 2017-05-01, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
  Ocena JMP: 7/10
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-01, 21:19   

własnie sie dowiedziałam pisza kolezanki jak się wypisac z zz nie chca miec nic wspolnego z zz i panem P szkoda kasy lepiej sobie piwo kupic oj ubędzie członków ubedzie i dobrze :em29:
 
     
Pad2 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 06:42   

Widziałem że nic z tego nie będzie.... Na sklepach mooooze ktoś coś zrobi ale na DC wszyscy uszy po sobie i do roboty. Jesteśmy...no cóż...żałośni. A reszta od Specjalistów do Dyrektora, wszyscy się śmieją z nas.
_________________
totalny brak taktu
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 10:59   

Pomimo tego że nie zamawiałem naklejek (bo mój sklep wystraszył się i pracuje normalnie) zamierzam sam pokazać klasę i pracować powoli.

Pozdrawiam wszystkich odważnych, którzy dziś zjednoczą się i pokarzą siłę, determinację i brak strachu. :yeah:

Dla reszty wyłamujących się tchórzy... :bu: :bu:
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 11:07   

No i jak ładnie wszyscy pracują :)
  Ocena JMP: 6/10
     
max12 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Kwi 2017
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 11:22   

Haludek brawo TY ,prawda
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 11:27   

Ide na 14 i nie mam zamiaru sie dzisiaj śpieszyć .Moge sie przeciez źle czuć
 
     
U2 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 11:31   

i po strajku
 
     
Monia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2015
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 11:44   

Ja również będę dzisiaj powoli pracować. Inni jak się boją to niech zap....ją. :yeah:
 
     
@owadzik2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 250
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 15:18   

U nas były telefony czy są jakieś ulotki, naklejki i czy ludzie strajkują. Oczywiście mam informować czy coś się dzieje. Moi ludzie powoli rzetelnie i skrupulatnie wypełniali swoje obowiązki. Jak jeden klient krzyczał żeby otworzyć kasy to pięciu krzyczało żeby grzecznie stał i czekał bo jest strajk. My tego głośno nie mówiliśmy :D
_________________
Ludzie sukcesu koncentrują się na szansach, przeciętni koncentrują się na przeszkodach
 
     
~robbert83

Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 16:57   

A u mnie czy strajk czy nie to kolejki na pół sklepu, wszystkie kasy chodzą, masakra. Ja rozumiem majówka itd, ale tych ludzi pogieło, przyszli chyba sprawdzić czy strajkujemy. Ale swoim dziewczynom i tak mówiłem żeby się nie spieszyly, żaden klient nawet nie jęknął >:D
 
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 17:05   

DNO DNO NIKT nie robił strajku - firma ma Nas w Garści - niestety ! daliśmy ciała na całej linii !! ! jak organizować strajk - to powinni wszyscy bez wyjątku !! czyżby związki dały aż tak mocno d...? się pytam i czekam na info zwrotne!!
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2017-05-02, 17:57   

Kacperos, skoro przewodniczący Solidarnosci Piotr A. wypiął się co do tego co pisał wcześniej i jaki miał apetyt na strajk to masz odpowiedź już. On już nic nie zrobi na niekorzyść JMP....
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo