Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Strajk 2 maja
Autor Wiadomość
#qmaks 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-13, 19:18   

andzia91 napisał/a:
Ja bym chciała na rękę mieć zawsze pewnie min. te 2100. Dlaczego? Za ten zapierdol.

Wiecie po prostu to już lekko pod mobbing podchodzi. Wymagań milion a ludzi malo


Podaj jakiś przykład dlaczego uważasz że mobbing jest stosowany jestem bardzo ciekaw ?
 
     
Pad2 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-13, 19:49   

3 tys na rękę po dwóch latach pracy jako magazynier!!! I nie mam nic przeciwko nadgodzinom:)
_________________
totalny brak taktu
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-13, 20:03   pismo

Pismo do Zarządu JMP S.A.
https://www.facebook.com/...?type=3&theater
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-13, 20:41   

kluq napisał/a:
Zarobków bym nie musiał zmieniać ale niech zaczną przyjmować takich ludzi co będą pracowali a nie tylko byli obecni w pracy, bo to przeszkadza najbardziej. I niech zaczną doceniać starych pracowników oraz tych co zapierdzielają za 10.



problem polega na tym ,ze oni biora wszystkich nie to co kiedys, smiejemy sie na sklepie czasem ze robia "lapanke" do pracy w biedronce, jak zaczynalem prace nasz sklep mial srednia 22 i jedna osoba byla ponizej 20(jakies 19.7 czy cos) obecnie sklep ma ponizej 18.
Powinni robic jakies testy, nie ktorzy po prostu sie nie nadaja przez co dodaja robote innym ,a reszta oczywisice nic z tego nie ma ,ze robi za 2 czy 10 osob


Mam pytanie co do wyplaty: czy ktos dostal cokolwiek za nadgodziny? bo u nas na sklepie nikt mimo ze bylo sporo nadgodzin
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-13, 23:54   

Pad2, 3 tys to na luzie do wyrobienia na centrum :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 18:57   

Polecienie z gory.. wszyscy mamy pracowac 2 maja, nikt nie ma wolnego na zmianie bedzie nas dwa razy wiecej niz normalnie
 
     
Umbrella 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 04 Lis 2016
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 19:32   

u8T3io3p- zatrudniają wszystkich jak leci po nikt "normalny'mający wcześniej do czynienia z handlem nie chce pracować w Biedrze,stawka cały etat o 100zł więcej od najniższej krajowej no plus ta premia :em29: jupii! która jest i nie jest.W Lidlu zatrudniają na 3/4 etatu?w Kauflandzie zatrudniają na 3/4 etatu i w Biedronce zatrudniają na 3/4 etatu tyle,że tam wynagrodzenie jest wyższe i to tylko ta różnica.to nie jest tak,że ludzie pracy nie szanują,ludzie zaczęli szanować siebie i mówić głośniej(bo jeszcze nie całkiem głośno)co im nie odpowiada.
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 22:10   

u8t3io3p napisał/a:
Polecienie z gory.. wszyscy mamy pracowac 2 maja, nikt nie ma wolnego na zmianie bedzie nas dwa razy wiecej niz normalnie


Czyżby rzeczywiście szykowali się na strajk włoski 2 maja, nakazując zwiększać na maxa ilość osób w sklepach na zmianach? :lol: :lol:
 
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 22:20   

u nas 2 maja nie ma osoby która nie pracuje... ciekawe posunięcie... włoski strajk nie spełni oczekiwanych rezultatów -> wiadomo cel to nagłośnić w mediach - a firma się obroniła dostępnością kasjerów 2 maja 8) >:D
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-15, 00:10   

u8t3io3p napisał/a:
Ja mam pytanie do pracownikow, ile byscie chcieli zarabiac (...)
Ja jedynie czego bym chcial to wiecej pracownikow w sklepie

u8t3io3p napisał/a:

problem polega na tym ,ze oni biora wszystkich


Biorą wszystkich, którzy się zgodzą pracować za taką stawkę. Skąd chcesz wziąć jakiś innych (którzy się nadają) przy pozostawieniu takiej samej pensji?
  Ocena JMP: 3/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-15, 05:35   

patogen123 napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
Ja mam pytanie do pracownikow, ile byscie chcieli zarabiac (...)
Ja jedynie czego bym chcial to wiecej pracownikow w sklepie

u8t3io3p napisał/a:

problem polega na tym ,ze oni biora wszystkich


Biorą wszystkich, którzy się zgodzą pracować za taką stawkę. Skąd chcesz wziąć jakiś innych (którzy się nadają) przy pozostawieniu takiej samej pensji?


Coz, jakies wymagania firma powinna miec np. wydajnosc na kasie 20 i nowy pracownik ma 9 miesiecy by osiągnąć ten rezultat, jesli tego nie osiagnie to niestety swiadczy o tym że sie noe nadaje a 20 to malo, bo jak zapewne wiesz im mnieksza wydajność kasjera z 1 tym szybciej siada druga, trzecia osoba. I nie chodzi mi o nabijanie bo majac obecnie +20 moge zrobic +30 ale bede kasowal wolniej niz robiac +20

Wiele osób chce podwyzek nie dając nic w zamian,


Sam fakt, ze ludie tutaj potrafia zadawać glupie pytanie i byc leniwi bo ktoś za nich to i tak zrobi np. O premii w zeszlym roku zamiast ppszukac jakie byly kryteria o odpieku przeciez zawsze jest napisane na kartonie jak trzeba dany produkt wstawic, tak jak ktos napisal jako osoba z zarządu wiele osob nie potrafii samodzielnie myslec i ja sie pod tym podpisuje
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-15, 10:42   

1. Za krótko byłem w Biedronce, aby się zorientować jak jest liczona produktywność, ale nie sądzę, aby istniała jakakolwiek metoda liczenia jej, które by oznaczała, że ten kto ma wyższą wartość na pewno szybciej pracuje.

2. Nie ma sensu kasować szybciej niż klient się pakuje, więc zanim się zacznie gonić kasjerów o produktywność powinno się upewnić, że zrobiło się wszystko, aby klient mógł się wygodnie spakować.

3. Latania po innych kasach, żeby rozmienić czy w poszukiwaniu jakiegoś rzadkiego kodu również nie zwiększa przepustowości kas.

4. Wyświetlanie klientowi mylących informacji podczas kasowania i prowokowanie, aby się zaczął dopytywać kasjer co to za bzdury też bym zmienił.

5. Żeby cokolwiek wymagać to trzeba płacić, a 2100 brutto, gdy 2000 brutto to minimum jakie można dać nie daje zbyt wiele pola na wymagania.
  Ocena JMP: 3/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-15, 11:16   

Zacznijmy od tego ze w tej pracy nie ma wymagan żadnych możesz mieć podstawowe jak i wyzsze wyksztalcenie,
Tak mozna nabijac po przez blokade kasy
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-15, 11:39   

Wymagania to nie jest tylko i wyłącznie wykształcenie, a jak pochodzić sobie po innych sklepach dostatecznie długo to można zobaczyć wielu kasjerów, którzy się zupełnie nie nadawaliby się do Biedronki, a w innych sklepach sobie spokojnie funkcjonują.

Dla mnie zanim, przyszedłem do Biedronki, praca na kasie to był relaks, a jakbym w Biedronce miał popracować trochę dłużej to chyba zaczął głośno rzucać k***** za każdym razem, gdy ktoś ma do zapłacenia 50 zł z groszami, ma tylko banknot 100 zł. W 2 tygodnie doszedłem do poziomu, że przeklinałem tylko pod nosem.
  Ocena JMP: 3/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-15, 12:09   

A ja przyszedlem od naszego najwiekszego rywala i o ile tam bylo nqprawde zle (wyzysk, mobing etc) to tutaj było jak na wakacjach, niestety wraz z podwyzka zaczeli przychodzic coraz gorsi pracownicy

Masz racje ze akurat w tej pracy wykształcenie nie jest potrzebne, ale mimo wszystko biedronka powinna miec jakies wymagania by odrzucac tych slabych pracownikow, bo nawet jakby dali x podwyzki to i tak nic by to nie zmienilo, "wystarczy" przychodzic do pracy i ma sie spory bonus, a wiele zwolnien jest na przyslowiowy paluszek, i nie przecze kazdy moze byc chory, odkad dodali ten bonus bylem raz na zwolnieniu bo byłem chory

Za rok jestem pewien ze znowu dadza podwyzke tego bonusu, na tym papierku dali date ze jest wazne do 31.03.18
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo