Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mobing
Autor Wiadomość
~Kaboom 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 23 Lut 2015
Posty: 33
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-23, 13:06   

Dokładnie, mobbing to to nie jest.
Jeśli pracodawca ma taką potrzebę, pracownik musi zostać dłużej, tak jak powiedziałaś.
A sytuacja tutaj opisana mnie po prostu dziwi.
Bo ja bym poszła do prowadzącej zmianę razem z koleżanką, z którą się dogadałam i zapytałabym dlaczego. Bo argument w stylu "Bo tak i już/bo ja tak chcę" jest słaby. Bez krzyku i łez, proste pytanie.
Oczywiście mogłaby brnąć dalej taka KS i powiedzieć "bo mam taki kaprys" i nic z tym nie zrobisz.
Nie wiem, nie wiem, wiem jednak, że ja się nie buntuje, bo tu prawo stoi po stronie pracodawcy.

I powiedzmy sobie szczerze.
ZKS czy KS nie zawsze musi mieć uśmiech przyklejony do twarzy.
Kasjer tego nie widzi, ale różnica z kasjera na ZKS jest ogromna. On widzi (a też nie zawsze) brak odpieku czy bałagan na magazynie.
A ZKS czy KS jest odpowiedzialny za wszystko i musi widzieć wszystko co się dzieje na sklepie.
A gdy na zmianie jest jeszcze osoba która nie widzi niczego (bo np. pracuje 2 dni, czy tydzień)... No, różnie to bywa.
Czasem po prostu ciężko jest zachować się inaczej.

(Chaotyczny post, ale śpię jeszcze :P )
  Ocena JMP: 7/10
     
~misiowanka22 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 49
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-28, 18:41   

Mam takie pytanie.Co zrobić jeśli o zmianie grafiku dowiaduję się kiedy sczytuję się bo rozpoczynam pracę? Ku mojemu zdziwieniu pracuję do 24.00 a miałam zaplanowane do 20.00. Dnia poprzedzającego miałam wolne jednak podczas wieczornych zakupów sprawdzałam, na pewno była 20.00. Zaistniała sytuacja nie dotyczy tylko mnie, jest nagminny . Nikt nikogo nie informuje, w lutym mieliśmy ok.40 wersji grafiku. Też tak macie?
 
     
#aneta8702 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-28, 20:01   

u mnie w tamtym roku bylo po 40 wersji grafiku, zdarzalo sie ze dowiedzialam sie ze pozniej zaczynam o godzine jak juz przyszlam,

w podreczniku kasjera pisze ze o zmianach mamy dowiadywac sie dzien wczesniej, wiec nawet jak zmienili w ten sam dzien to mogli zadzwonic bo jakby nie patrzac to pozna godzina i nie zawsze ma sie dojazd czy cos, wiec ja bym kierowniczce zwrocila uwage
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-28, 21:22   

Jak nawet raz odmówisz pracy wg zmienionego grafiku, to następnym razem na pewno nie zapomną Cię poinformować.
 
     
~misiowanka22 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Lis 2013
Posty: 49
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-01, 08:21   

Prośby o informacje na temat zmienionego grafiku są ciągłe do KS i ZKS. reakcja jak grochem o ścianę. :nie:
 
     
#aneta8702 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-02, 11:06   

misiowanka22 napisał/a:
Prośby o informacje na temat zmienionego grafiku są ciągłe do KS i ZKS. reakcja jak grochem o ścianę. :nie:



jest jeszcze kierownik rejonu idz do niego
 
     
a_z 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Sie 2017
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-21, 19:53   

Witam, mam problem.
Ostatnio dostaję non stop opierdziel od KS, ale żeby było ciekawiej zawsze przy wiekszej ilości pracowników. Za blokowanie kasy, za niby odkładnie rzeczy do zakupienia na później, za to że się popłakałam na sklepie (mam teraz zakaz bo robię zamęt), miałam przyuczyć nową po zamknięciu sklepu jak się sprząta pieczywo - za to że z nią rozmawiałam (tą nową),za to że jak wykładam mięso rano to jest nie równo, za nisko, za wysoko, za to że powiedziałam że lepiej jak pracownik starszy stażem szybciej upora się z paletami (mixami) niż ja roczny itd że jestem najgorszym pracownikiem, nic nie umiem, zle pracuję na sklepie ( a z drugiej strony kks mnie chwali że dobrze pracuję na sklepie), że niby ciągle marudzę........
jak przychodzę do pracy to już mnie żołądek boli i niedługo to bez tabletek uspakajających nie przyjdę do pracy

dodam, że wcześniej było normalnie i pracowałam na sklepie, wszystko było ok, nikt nie narzekał

ks ciągle nas straszy, że ma za dużo etatów i jak nam się nie podoba to może nas przenieść ija powiedziałam jej ze może mnie przenieść to się na mnie jeszcze gorzej wkurzyła
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-22, 13:50   

Pewnie umowa ci się kończy, szefowa bardziej zwróciła uwagę na to jak pracujesz i koryguje co by zobaczyć czy będą z ciebie ludzie. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo