Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Easter egg marketingowy
Autor Wiadomość
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
Wysłany: 2017-03-27, 18:04   Easter egg marketingowy

Chciałbym poruszyć pewną kwestię związaną z marketingiem w naszej firmie. Ostatnimi czasy to co się wyprawia to jest jakaś totalna kpina. Nie dość że ceny kolorowe potrafią dojechać zamiast w środę to w piątek to jeszcze ilość plakatów które de facto też przyjeżdżają spóźnione. Już dobre pół roku na moim sklepie mat marketingowe na czwartkową promocję przyjeżdżają do mnie albo w czwartek rano z dostawą albo w piątek. Oczywiście skoro ktoś robi sobie jaja z mojej załogi ja sobie robię jaja z nich i odsyłam im te mat marketingowe aż nie dostałem upomnienia że nie mogę tak robić że to wina nie leży po ich stronie tylko kuriera co im dostarcza te plakaty itp. albo te ich materiały marketingowe kolorowe ładne chwytne no i drogie bo papier jest wysokiej jakości trafia od razu do belki. Nikt już nie ma czasu w piątek albo w czwartek rozwieszać tych ich powalonych cen. Nie wiem o co chodzi ale czy wy też macie podobnie? ile to kasy się marnuje przez to że nie potrafią się zorganizować na górze a wymagają od nas perfekcyjnej organizacji pracy.
Dodam że sklep który jest 3 ulice obok może jakieś 3km dostaje plakaty zawsze na czas a my nie. Czym to jest spowodowane?
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-27, 18:13   

U nas jest to samo w środę,niedziele latanie i drukiwanie ze wszyskiego co jest mozliwe w kompie,rozrywanie,wieszanie
A w pon i czwar przychodza kolorowe i na nowo zabawa trwa !
Chore totalnie nasz czas marnowany x2
Dzis przyszly kolorowe cenowki i zks odrazu wrzucila je do belki :P
Dzwonil kr i pytal o mater marketinogowe(zawsze dzwoni i pyta czy przyszly ) powiedzial ze tak w dostawie rannej i ze nikt ich nie bedzie rozwieszal bo nie ma na to czasu ...i ze sa w prasie juz
Nic sie nie odezwal
Nawet jak portugalczyl jezdzil z kr ostatnio bylo to poruszane to tylko ramionami wzruszyl na ten fakt ze nie przychodza w czasie wszystkie cene i plakaty
Wiem ze na sklepy w moim rejone tez nie przychodza na czas i wszyscy postepuja w ten sposob co my :)
  Ocena JMP: 5/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 262
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-27, 18:20   

A później nic dziwnego, że TK słabo wypadł bo nie ma cenówek, bo np przyszedł w poniedziałek rano gdzie nikt nie dokopał się do cen które za późno przyszły. :em29:
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-27, 18:27   

Cenowka jest nawtet wydukowana na kolorowym podkladzie :)
Od sty nie mamy problemu Tk :D
  Ocena JMP: 5/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-27, 18:41   

W dupie mam tego całego tk. Jakby można było budżet zrealizować może bym naciskał na tk ale już nawet budżetu nie można zrealizować to po cholerę ten tk jeszcze. Co z tego jak znów drukarka wypluje uśmiechniętą facjatę z koroną skoro nie będzie budżetu to i premii nie będzie. Nie można mieć wszystkiego ;) wolę się z zespołem starać o budżet żeby była jakaś premia niż o tą debilną facjatę z koroną która i tak za wiele nie wnosi.
Może tk zwraca uwagę na plakaty kit z tym mi szkoda roboczogodzin na ponowne rozwieszanie cenówek. Codziennie jest coś do zrobienia czy to invy czy zwroty czy coś poprzestawiać. Nie ma czasu później na chodzenie i rozwieszanie pod sam sufit plakatów. Działało to dobrze bo zawsze w środę wszystko było tylko ktoś musiał tam wsadzić swoje brudne łapska i to spierdzielić. Żal po prostu jak się to wszystko widzi. Ja nie wiem czy teraz mam więcej ludzi planować na poniedziałek/czwartek do rozwieszania cen czy dalej tak jak to funkcjonowało.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-27, 18:54   

U nas tez ceny nie przyjezdzaja ale my niestety jak one przyjada to musimy je rozwieszac i pol rannej zmiany mija na wieszaniu cen ktore i tak sa...
 
     
siemawszystkim 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 21 Maj 2015
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-27, 19:49   

U mnie to samo, na poniedziałkową ofertę ceny i plakaty wjeżdżają w poniedziałek po południu ( czasami przed dwudziestą) więc pytam kiedy to wieszać jak rano drukujemy i wieszamy te z komputera bo w niedziele mamy dwunastki i dziewczyny nie zdążą powiesić. Totalny brak szacunku dla naszej pracy...
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-27, 20:11   

Czyli to problem ogolnoposki ;) :ops:
  Ocena JMP: 5/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-27, 20:31   

Problem który był poruszany na styczniowym spotkaniu z dyrektorem, zapewniał on ze problem będzie trwał góra do końca miesiąca, ta.....ciekawe co powie na następnym spotkaniu ;)

Mnie za to wkurza bardziej ostatnio modne oszukiwanie(bo inaczej się tego nie nazwać) klientów na cenowkach, przykład Martini 0,75, duża cena 21,89 i koło tej ceny mała gwiazdeczka która prowadzi do tlumaczenian że taka cene uzyskamy dopiero jak kupimy 2 sztuki produktu bo cena regularna przy zakupie jednej butelki to 25zl, dlatego zakazalem wieszać takie cenowki na sklepie. Kr o tym wie i również popiera.
  Ocena JMP: 6/10
     
dRaGoN2017

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Sty 2017
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-27, 21:07   

Witam na podkarpaciu tez ten sam problem wszędzie marketing przyjeżdża w czwartek lub poniedziałek i nikt tego nie wiesza strata czasu i pieniędzy.
 
     
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-27, 22:44   

U nas przyjeżdżają z wieczorną dostawą więc w nd i śr jeden kasjer z popołudnia zostaje dłużej i wiesza wszystko
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-28, 12:59   

Skiter1991 napisał/a:
Problem który był poruszany na styczniowym spotkaniu z dyrektorem, zapewniał on ze problem będzie trwał góra do końca miesiąca, ta.....ciekawe co powie na następnym spotkaniu ;)

Mnie za to wkurza bardziej ostatnio modne oszukiwanie(bo inaczej się tego nie nazwać) klientów na cenowkach, przykład Martini 0,75, duża cena 21,89 i koło tej ceny mała gwiazdeczka która prowadzi do tlumaczenian że taka cene uzyskamy dopiero jak kupimy 2 sztuki produktu bo cena regularna przy zakupie jednej butelki to 25zl, dlatego zakazalem wieszać takie cenowki na sklepie. Kr o tym wie i również popiera.



Taaaa, pisałem o tym w innym temacie, ale firma prosi się o jeszcze więcej problemów, jakby jej było mało, które i tak spadają na nas w pierwszej kolejności. Przykład jeszcze jeden, Lidl ma w promo banany w tym tygodniu, a w Biedronce, owszem też jest 3,29 zł/kg - ale jak kupisz 5 różnych o/w - bezsens ...
  Ocena JMP: 5/10
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-28, 14:48   

Ogolnie promocje wymyslane przez gore w biedronce sa bezsensowne .....cena super aleeee zawsze jest jakies ale ....tak jak z tymi banananami np ;)
  Ocena JMP: 5/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-28, 15:15   

No bo to są promocje zawsze musi być jakieś ale ukryte ;)
gwiazdka zawsze jest jak ktoś chce i potrafi czytać to przeczyta ale mnóstwo ludzi kupuje patrzy na cenę ale nie doczyta do końca o co chodzi i kupuje i o to chodzi najbardziej. Żerujemy na nieświadomości ludzi. Nie tylko Biedra tak robi inne markety już też tak działają.
Ogólnie promocje na banany są niepotrzebne. Są one na tyle tanie i cena praktycznie cały czas jest 3 z groszami - poprawcie mnie jeśli się mylę ale nie pamiętam ceny na banany.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-28, 15:58   

Banany 4,49 ale i tak schodzą bardziej a oni takimi glupimi promocjami zrazaja do siebie ludzi i juz nawet nie kusza ich te reklamy w tv lub radiu bo i tak albo trzeba zakupy za 99 zl albo tego towaru z promocji nie ma wcale!Robia z siebie i z nas debili ale to odbija sie tylko na nas bo ludzie nas wyzywają za ich bledy!
Cenowki ktore u nas rowniez sa w pon lub czw kiedys wieszlismy teraz olewamy!Szkoda ze firma na takie marnowanie ma a na nas oszczedza ;/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo