Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
urlopy
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-28, 14:35   

Podpisanie planu, oznacza zapoznanie się z nim.
 
     
szklankaaa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: mazowieckie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 14:41   

jak dobrze zauważyłeś mam dostęp , znaczy widzę kiedy mam zaplanowany urlop co nie znaczy że wtedy właśnie na niego pójdę i że został on naniesiony w porozumieniu ze mną ...
Wiesz jak to się odbywa? w planach urlopowych wszyscy maja naniesione urlopy , na początku roku wydaje się wszystkim dwutygodniówki czy chcesz czy nie tak by system widział że na dwutygodniówce byłeś i by nikt nie mógł się przyczepić, reszte urlopu rozpisuje się po dzień dwa gdzie popadnie również bez uzgodnienia z pracownikiem.Tak Twój urlop zostaje wydany właściwie nie wiadomo kiedy, ale nie, wiadomo, wtedy kiedy pracodawcy pasuje...
Koniec końców pracownik nie może zaplanować sobie urlopu, wakacji z dziećmi czy czegokolwiek bo nie wie kiedy na urlop pójdzie albo zostanie do niego zmuszony w terminie który mu nie odpowiada. A jak coś zaplanuje to usłyszy " ale Ty już dwa tygodnie byłeś/łaś".

[ Dodano: 2017-02-28, 14:49 ]
piivko19 napisał/a:
U nas na sklepie część osób, która ma kilka dni zaległego i wymiar 26 dni obecnego, idzie na dwutygodniówki teraz - w lutym i marcu, a także nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szli według swoich planów, czyli latem.

szklankaaa - jesteś z-cą, więc ja nie widziałbym problemu odnośnie pójścia na uw w sezonie np. letnim, to powinno być dogadane w gronie kierowników. Większa szansa na pójście na uw jest w gronie kierowników niż kasjerów - tych pierwszych jest mniej i jest to wykonalne, że każdy będzie zadowolony. Ale to zależy od KS.


Zależy jakich sie ma kierowników , Kos-ów itd...
Nie ma urlopów w lecie , jest ZAKAZ!
A Ja sie pytam jakim prawem narzuca sie mi kiedy mam iść na urlop!
Prawo do wypoczynku jest bowiem jednym z najważniejszych uprawnień przysługującym pracownikom, które ma na celu ich regenerację (zarówno psychiczną, jak ?i fizyczną)..

Ja nie widze problemu by się dogadać , tylko z kim z Ks-em z którym nie ma dyskusji czy z dyrem który narzuca taki proceder??
Ostatnio zmieniony przez szklankaaa 2017-02-28, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 15:26   

szklankaaa napisał/a:
A Ja sie pytam jakim prawem narzuca sie mi kiedy mam iść na urlop!
Prawo do wypoczynku jest bowiem jednym z najważniejszych uprawnień przysługującym pracownikom, które ma na celu ich regenerację (zarówno psychiczną, jak ?i fizyczną)..


Prawem kodeksu pracy, poza tym tego prawa nikt Tobie nie odbiera, jedynie(albo aż) to po prostu pracodawca ustala kiedy masz odpoczywać :)

szklankaaa napisał/a:
Nie ma urlopów w lecie , jest ZAKAZ!


Jeżeli jest to miejscowość wakacyjna to nie ma się czego dziwić, jeżeli macie utargi mniejsze niż w ciągu roku to jest to po prostu chamstwo ks.
  Ocena JMP: 6/10
     
szklankaaa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: mazowieckie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 16:08   

Skiter1991 napisał/a:
szklankaaa napisał/a:
A Ja sie pytam jakim prawem narzuca sie mi kiedy mam iść na urlop!
Prawo do wypoczynku jest bowiem jednym z najważniejszych uprawnień przysługującym pracownikom, które ma na celu ich regenerację (zarówno psychiczną, jak ?i fizyczną)..


Prawem kodeksu pracy, poza tym tego prawa nikt Tobie nie odbiera, jedynie(albo aż) to po prostu pracodawca ustala kiedy masz odpoczywać :)

szklankaaa napisał/a:
Nie ma urlopów w lecie , jest ZAKAZ!


Jeżeli jest to miejscowość wakacyjna to nie ma się czego dziwić, jeżeli macie utargi mniejsze niż w ciągu roku to jest to po prostu chamstwo ks.


Pracodawca może jednostronnie narzucić termin wykorzystania urlopu tylko w dwóch przypadkach:

w okresie wypowiedzenia umowy o pracę (art. 1671 k.p.),
do końca września następnego roku kalendarzowego, następującego po roku, w którym pracownik nabył prawo do urlopu – w odniesieniu do urlopu niewykorzystanego (tzw. urlopu zaległego).

kodeks pracy może odśwież...
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 16:13   

szklankaaa napisał/a:
kodeks pracy może odśwież...


„§ 1. Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 1672.


Pracodawca może zawsze skryć się pod pojęciem tego że nie wyda pracownikowi urlopu w takim terminie jaki chce pracownik ponieważ będzie to naruszało normalny tok pracy zakładu, więc jeżeli obie strony nie mogą dojść do konsensusu to wygrywa pracodawca.
  Ocena JMP: 6/10
     
szklankaaa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: mazowieckie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 16:27   

[quote="Skiter1991"]
szklankaaa napisał/a:
kodeks pracy może odśwież...


„§ 1. Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 1672.


Pracodawca może zawsze skryć się pod pojęciem tego że nie wyda pracownikowi urlopu w takim terminie jaki chce pracownik ponieważ będzie to naruszało normalny tok pracy zakładu, więc jeżeli obie strony nie mogą dojść do konsensusu to wygrywa pracodawca.[/quot

owszem może ale musi to udokumentować

i ja Ci życze takiego pracodawcy,takiego który wnioski urlopowe podpisuje za Ciebie i innych pracowników. Empatii choć troszke :(
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 17:30   

szklankaaa, jeśli godzisz się na to by Twój pracodawca podpisywał za Ciebie wniosek urlopowy to do kogo masz żal o to że jest tak jak jest ? Często jest tak że sami jesteśmy po części winni tego co się dzieje na sklepie .
 
     
szklankaaa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: mazowieckie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 17:40   

marta1 napisał/a:
szklankaaa, jeśli godzisz się na to by Twój pracodawca podpisywał za Ciebie wniosek urlopowy to do kogo masz żal o to że jest tak jak jest ? Często jest tak że sami jesteśmy po części winni tego co się dzieje na sklepie .


nie mam do nikogo żalu, tylko nie wiemy co z tym zrobić by nikt nie ucierpiał i dało sie pracować w miare spokojnie ,bo problem dotyczy nie tylko mnie ale wszystkich pracowników.
Niektórzy w tej firmie mają też rodziny, dzieci i swoje prywatne życie ...
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 18:06   

szklankaaa, wystarczy głupi wpis w pamiętnik i jest udokumentowane, poza tym jeżeli chodzi o moich podwładnych to mam do nich bardzo dużo empatii i w 95% przypadków dostają urlopy i wolne wtedy kiedy chcą, a ja od nich wymagam że kiedy to ja będę w potrzebie to oni mnie poratują, polecam bo działa w 100% ;)

Poza tym dlaczego masz szanować przełożonych i patrzeć na nich skoro oni nie szanują Ciebie? Jeżeli ktoś by coś za mnie podpisał i to jeszcze na moją niekorzyść to dyscyplinarka to najmniejszy wymiar kary.
  Ocena JMP: 6/10
     
szklankaaa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: mazowieckie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 18:16   

Skiter1991 napisał/a:
szklankaaa, wystarczy głupi wpis w pamiętnik i jest udokumentowane, poza tym jeżeli chodzi o moich podwładnych to mam do nich bardzo dużo empatii i w 95% przypadków dostają urlopy i wolne wtedy kiedy chcą, a ja od nich wymagam że kiedy to ja będę w potrzebie to oni mnie poratują, polecam bo działa w 100% ;)

Poza tym dlaczego masz szanować przełożonych i patrzeć na nich skoro oni nie szanują Ciebie? Jeżeli ktoś by coś za mnie podpisał i to jeszcze na moją niekorzyść to dyscyplinarka to najmniejszy wymiar kary.


..i o tym mówie... opieka na dziecko hue hue ;) o zwolnieniach nie wspomne, uż nikt nie bierze ,nie dostałam nawet gdy zmarła mi matka bo zechciało jej sie zejść na koniec kwartału ;( tylko kurde coś w zamian by sie przydało. Nie wymagam bóg wie czego tylko jednego odpoczynku wtedy kiedy naprawde potrzebuje...

ps. tylko co w przypadku gdy taki standard narzuca dyrektor??
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 18:32   

Zwolnić się i znaleźć inna pracę, naprawdę stawiać pracę nad swoją matke podchodzi pod pracoholizm.
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 18:39   

a dyrektor to kto ? bóg ? Zacznij od ks on jest Twoim bezpośrednim przełożonym , skoro dzieją się takie rzeczy to coś tu jest nie tak .
p.s. i nie wierzę że taki standard narzuca dyrektor
 
     
szklankaaa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 18
Skąd: mazowieckie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-28, 19:15   

marta1 napisał/a:
a dyrektor to kto ? bóg ? Zacznij od ks on jest Twoim bezpośrednim przełożonym , skoro dzieją się takie rzeczy to coś tu jest nie tak .
p.s. i nie wierzę że taki standard narzuca dyrektor


tak się dzieje w całym rejonie z tego co mi wiadomo, kierownicy na gwałt wydają urlopy z początkiem roku, nie pytając nikogo o zdanie.Ja wszystko rozumiem , nie chcemy całego urlopu i dat narzucić Ks-owi bo oczywiste jest że w pewnym momencie musiałby zamknąć sklep.Chcemy móc sobie coś zaplanować, tym bardziej że plany urlopowe owszem są tylko nikt nie dostał tego do podpisania, nikt z nikim niczego nie konsultował a np. w moim przypadku widze jak ten plan urlopowy ulega co chwile zmianie, widze że w planach mam sierpień ok dobrze może być ,coś sobie planuje , a faktycznie poszłam w lutym (w planach to nie było ujęte)z info zwrotnym że więcej o dwa tygodnie nie proś.
Ks mówi że ma związane ręce ,narzucił im taki system dystrykt i musi sie do tego dostosować( miejscowością turystyczną nie jesteśmy) .
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-01, 08:27   

szklankaaa napisał/a:
marta1 napisał/a:
a dyrektor to kto ? bóg ? Zacznij od ks on jest Twoim bezpośrednim przełożonym , skoro dzieją się takie rzeczy to coś tu jest nie tak .
p.s. i nie wierzę że taki standard narzuca dyrektor


tak się dzieje w całym rejonie z tego co mi wiadomo, kierownicy na gwałt wydają urlopy z początkiem roku, nie pytając nikogo o zdanie.Ja wszystko rozumiem , nie chcemy całego urlopu i dat narzucić Ks-owi bo oczywiste jest że w pewnym momencie musiałby zamknąć sklep.Chcemy móc sobie coś zaplanować, tym bardziej że plany urlopowe owszem są tylko nikt nie dostał tego do podpisania, nikt z nikim niczego nie konsultował a np. w moim przypadku widze jak ten plan urlopowy ulega co chwile zmianie, widze że w planach mam sierpień ok dobrze może być ,coś sobie planuje , a faktycznie poszłam w lutym (w planach to nie było ujęte)z info zwrotnym że więcej o dwa tygodnie nie proś.
Ks mówi że ma związane ręce ,narzucił im taki system dystrykt i musi sie do tego dostosować( miejscowością turystyczną nie jesteśmy) .


Jak dla mnie, skoro nie jesteście miejscowością turystyczną to jest to zła wola ks'a, jeśli się chce to można to ogarnąć.
  Ocena JMP: 5/10
     
gosiulka 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-09, 15:15   urlop

witam
jest prawda godziny w zaznaczonym dniu jakim jest niedziela schodzi z limitu urlopu jest myk mozna wstawic uw w niedziele w biedronce koszmar ;(
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo