Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyglada u was przerwa w biedronce 15 minutowa ?
Autor Wiadomość
@vitalyzd 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 149
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-09, 00:29   

Blondi86 napisał/a:
Nie macie przycisku " ostatnie wycofanie"? a kluczyk u nas jest na jedynce, wiec kierownik z przerwy raczej nie wychodzi :)


Kluczyk na kasie nr.1 ? To niech się szykują na naganę w końcu , prędzej czy później takie coś wyjdzie i ktoś poleci z hukiem. Jak komuś nie pasuje biegać na kasę i wycofywać to niech się zwolni. Trzeba wyczuć moment kiedy można iść zjeść. Niekiedy przerwy nie ma. Ale wolę nie iść na przerwę a zrobić coś w celu polepszenia wyniku TK oraz by dostać premię .

[ Dodano: 2012-02-09, 00:32 ]
Blondi86 napisał/a:
malenstwo20088, hehe za śliwkę, u nas nie ma takiego rygoru, no ale co biedronka to obyczaj :)


z tego co czytam to tam kilka osób włącznie z Tobą to powinni zwolnić.

kluczyk na jedynce , a co tam jedno winogrono mogę zjeść , może jeszcze bułkę ? bo przecież jest ich 1500 co tam jedna , porażka
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-09, 08:57   

Ech... Część ludzi jest zbyt odważna że się chwalą takimi rzeczami i oby to się nie obróciło przeciwko nim... :)
A jeśli chodzi o zwalnianie InzaghiX, Ciebie powinni zwolnić pierwszą bo nie wyobrażam sobie jaka dzięki Tobie atmosfera panuje na sklepie.
Pewnie większość pracowników się boi bo byś o byle co na każdego doniosła.
Jeden kierownik za to Cię pochwali, inny w końcu wywali :bu:
A skoro jesteś tak oddana biedronce że nawet na przerwy nie musisz chodzić to może pogadaj z Twoim KR i może pozwoli Ci trochę popracować społecznie :em29:
 
     
~advance3 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-09, 09:58   

InzaghiX napisał/a:
Blondi86 napisał/a:
Nie macie przycisku " ostatnie wycofanie"? a kluczyk u nas jest na jedynce, wiec kierownik z przerwy raczej nie wychodzi :)


Kluczyk na kasie nr.1 ? To niech się szykują na naganę w końcu , prędzej czy później takie coś wyjdzie i ktoś poleci z hukiem. Jak komuś nie pasuje biegać na kasę i wycofywać to niech się zwolni. Trzeba wyczuć moment kiedy można iść zjeść. Niekiedy przerwy nie ma. Ale wolę nie iść na przerwę a zrobić coś w celu polepszenia wyniku TK oraz by dostać premię .

[ Dodano: 2012-02-09, 00:32 ]
Blondi86 napisał/a:
malenstwo20088, hehe za śliwkę, u nas nie ma takiego rygoru, no ale co biedronka to obyczaj :)


z tego co czytam to tam kilka osób włącznie z Tobą to powinni zwolnić.



Zgodzę się częściowo z tą wypowiedzią- kradzież jest niedopuszczalna niezależnie czego dotyczy! Co do kluczyka również dla mnie jest to nie do przyjęcia i gdybym coś takiego zobaczył to z miejsca taka osoba dostałaby naganę.

Z drugiej jednak strony każdy pracownik ma prawo do przerwy i to jest obowiązkiem przełożonego wysłać pracownika na przerwę. Z-KS czy Ks również powinni chodzić na przerwy- w mojej ocenie skoro ktoś w 7:45h nie potrafi ogarnąć zmiany i zawsze potrzebuje tych 15 minut do pracy, a nie na przerwę jest dziwne.
kluczyk na jedynce , a co tam jedno winogrono mogę zjeść , może jeszcze bułkę ? bo przecież jest ich 1500 co tam jedna , porażka
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-09, 15:54   

advance3 napisał/a:
Z-KS czy Ks również powinni chodzić na przerwy- w mojej ocenie skoro ktoś w 7:45h nie potrafi ogarnąć zmiany i zawsze potrzebuje tych 15 minut do pracy, a nie na przerwę jest dziwne.


Z tym z kolei ja sie nie zgodze... jak sa 3 osoby na zmianie, łącznie z KS lub ZKS, 2 kasy chodza non stop, 3 czasami dosiada. To chcac jak najmniej towaru zostawic drugiej zmianie (na ktorej tez beda 3 osoby), te 15 min na przerwe to bardzo duzo. W tym czasie mozna zrobic mixa.
Dzień z życia niskoobrotówki :)
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-09, 16:26   

InzaghiX, Nie wiem czy zauważyłeś/aś ale te wypowiedzi moje są z 2011 roku... z lutego, rozgrzebujecie stare sprawy, tak było kiedyś rok temu, z tym kluczykiem to od razu się szybko skończyło, i przycisku ostatnie wycofanie też nie ma. Ale żadnej nagany nie było ani nikogo nie zwolnili o to :) po prostu zmienił sie rejon i weszły inne zasady, poprzedni na to pozwalał. Co do śliwki czy winogrona sie nie wypowiadam bo każdy i tak wie jak jest. :)
 
     
~victorr 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 57
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-10, 23:56   

w OHR jak się logujecie jest opcja "przerwa w pracy" lub cos podobnego (chyba ze sie myle) wiec jak to zacznie dzialac to pewnie bedzie trzeba sie wczytac, ze idziesz na przerwe i że ją kończysz. I nie masz wyboru- muszisz mieć przerwę:) Poprawcie mnie jak coś
  Ocena JMP: 8/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-10, 23:57   

To chyba zawsze bylo, tak mi sie wydaje
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-11, 00:24   

ta przerwa dotyczy czegoś innego :)
jak np podejmujemy 2 razy pracę w danym dniu... lub jest zgłoszenie do alarmu...
  Ocena JMP: 10/10
     
~victorr 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 57
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-11, 00:55   

odkąd pamiętam to nigdy go nie używałem, a na alarmie bylem np wczoraj bo biedronki fruwały:)
  Ocena JMP: 8/10
     
mbiedronka

Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-18, 20:10   

krystyna1644 napisał/a:
No i tu się zgadzam bo zawsze za Was (z Całym szacunkiem) Kasjerów obrywa Kierownik.



- skoro nie umie "kierować".... to obrywa, a później to sobie odbija" z całym szacunkiem " na kasjerach - a jeszcze jak ma nie daj Boże ukończony po zawodówce trzy miesięczny kurs fryzjerski i koleżankę, która jest dyrektorem, no to " nie masz większego chama jak z dziada zrobić pana"....

[ Dodano: 2012-02-18, 20:36 ]
W kwestii przerw - dla mnie jest nienormalne, że opisane procedury dla kasjera są rygorystycznie przestrzegane, a zobowiązania niedotrzymywane. Nie wiem, czy pamiętacie aferę biedronkową? Wtedy to portugalsjki rzecznik prasowy JMD złożył oświadczenie odnośnie sytuacji kasjerów w polskich sklepach. Jasno i wyraźnie powiedział, że taka sytuacja panuje tylko w Polsce, i za nią są odpowiedzialni polscy kierownicy i zastępcy. W żadnym państwie nie traktuje się tak pracowników najniższego szczebla jak tu. U nas niedawno było doczyszczanie sklepu, zastępca sama obsrała kibel i nie umyła go tylko zleciła to kasjerowi. Kasjer jak idzie do socjalnego, do toalety, to leci za nim ( bo siedzi w biurze i gapi się kamerę) i na cały sklep się drze - po co tam idziesz - no wypada tylko tak samo jej odpowiedzieć - wysrać się. Nonsensem jest meldowanie za każdym razem, że chcesz skorzystać z WC. Uważam, że przestrzeganie procedur, to sprawa zasadnicza, ale i bardzo złożona. Czy znacie Biedronkę, gdzie byłaby pełna obsada załogi. Kto za to odpowiada? Jak ma wyjść tajemniczy na 100% jak brakuje 1,75 etatu i przeważnie 4 na 5 kas pracuje, a na dodatek sklep nisko dochodowy ( osiedle, mały koszyk, złodziej, że włosy stają dęba) Według mnie tu leży przyczyna wszystkiego. Pomyślcie co by było gdyby były pełne obsady w sklepach...
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-19, 10:51   

mbiedronka napisał/a:
Czy znacie Biedronkę, gdzie byłaby pełna obsada załogi

Ale co znaczy pełna obsada załogi ? czy to że jest tyle osób na zmianie ile kas ( u mnie 6 ) i każda jest obsadzona lub czasem jedna osoba dodatkowo bez kasetki plus kierownik. Jeżeli o tym mowa to u mnie tak jest i chyba jest pełna obsada :)
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-19, 13:41   

Przerwa 15 minutowa należy się pracownikowi, który przychodzi na co najmniej 6 godzin. A jak jest, kiedy przychodzi się na godzin 12? Czy należy się dodatkowa przerwa?
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-19, 13:53   

blablo, Nie ma tego nigdzie zapisanego że jak 12 godzin to większa przerwa, ale za czasów kiedy niedziela była 12- godzinna to szło się na tą przerwę 15 minut i później ewentualnie schodziło się czegoś napić jak ktoś potrzebował. :) Teraz niedziela jest dwuzmianowa więc nie ma tego problemu.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-19, 14:54   

U mnie ciagle w niedzielę pracuje się po 12 godz.
Przerwa w dalszym ciągu wynosi 15 min, ale nie ma problemu jeśli ktoś w między czasie wyskoczy sobie coś dodatkowo przegryżć, czy się napić.
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-02-19, 14:56   

Larrikol, No właśnie u mnie też tak było i nie było problemu :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo