Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samotna matka a grafik
Autor Wiadomość
druhna81 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Cze 2012
Posty: 15
Wysłany: 2017-01-29, 15:47   Samotna matka a grafik

Witam. pracuję w Biedronce od ponad 6 lat,od roku jestem samotną mamą 6 letniego syna. Czy tylko w mojej Biedronce są problemy z grafikiem?od 3 miesięcy proszę o regularny grafik: tydzień na rano,tydzień popołudniu itd.. 1 i 3 weekend na maksa pracujący ( syn jest u taty) a 2 i 4 w miarę możliwości wolny lub delikatnie pracujący. Moja mama pracuje na zmiany jej pracodawca zawsze czeka na mój grafik po czym dostosowuje do mojego. U mnie są non stop zmiany, o których nie jestem informowana. Nie mogę sobie pozwolić na opiekunkę bo nie starczyłoby mi pensji na życie. Pisałam pismo do mojej kierowniczki, nie dało to rezultatu, rozmawiałam z rejonowym on stwierdził,że najpierw rozwiązać problem z KS...i tak w kółko. Luty mam ustawiony tak jak im pasuje. Nie liczę na żadne przywileje. Poprostu chcę normalnie pracować. Jestem solidnym pracownikiem, nigdy nie miałam UŻ,raz L-4...co jest grane, gdzie mam to zgłosić..czy ktoś mi pomoże? czy poprostu złożyć wypowiedzenie,którego nie chcę składać.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-29, 15:57   

A jakie są powody zmiany grafiku, czy kierowniczka ma na nie wpływ?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-29, 23:26   

Dziwie sie ze ktos stwaza ci problem i nie podłoży trochę grafiku pod ciebie !U nas nie ma takich problemów !Wiele razy kogoś sytuacja życiowa zmuszała do proszenia KS o pójście na ręke i nigdy nie miała problemu!Myślę że to tylko dobre chęci KS i ludzka życzliwość której jej brak!Nie mam pojecia gdzie masz sie udać bo tak naprawdę KS robi grafiki!Może napisz pismo bezpośrednio do KR o grafiki i cieżką sytuacje życiową!?
 
     
druhna81 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Cze 2012
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-30, 09:32   Samotna matka a grafik

Hell nie wiem jakie są przyczyny zmiany grafiku. na chwilę obecną na miesiąc luty już jest 4 wersja. ja nie proszę o żadne przywileje tylko o odrobinę wyrozumiałości. Taki grafik usprawni moje funkcjonowanie. nie będę musiała się denerwować i martwić. Poza tym wróciłam z urlopu i mam nawalone kilka dni po 12 bo rzekomo urlop teraz inaczej się liczy. Nasz sklep ma złą opinię pod względem grafiku i organizacji czasu. najlepszym rozwiązaniem będzie chyba pójście do radcy prawnego może coś podpowie. A może czas zacząć ściemniać i być słabym pracownikiem może bardziej docenią.
 
     
~Lwica 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-30, 10:52   

druhna81, bzdury bzdury bzdury....urlop to 8h, albo 6 jesli jestes na 3/4etatu...okres,rozliczeniowy to 3miesiące....jak wypstrykasz teraz godziny to w marcu lezysz i pachniesz....nie daj se po rajtach jeździć....
 
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-30, 15:09   

Tylko ze "urlop" mogli jej dać z godzin!Tzn ze dali jej dni wolne a teraz musi to odrobić!A to sa tez kombinacje !Naprawdę trzeba jakoś to u was rozgryźć bo u nas pilnuja wersji grafików bo weszło (i wydaje mi sie ze ogolnie w biedronkach)ze trzeba pilnowac ilosci grafikow bo jak nie to musza tlumaczyc sie!Napisz do BOP ze duzo ilosci grafikow ze sa zmieniane co chwilę ze pracownik nie ma zycia prywatnego!
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-30, 17:28   

druhna81, poniekąd sama sobie odpowiedziałaś pisząć "nasz sklep ma złą opinię pod względem grafiku i organizacji czasu pracy" i jestem pewna że problem właśnie tu leży , są sklepy gdzie grafik jest zmieniany tylko wtedy gdy wypadnie coś nieprzewidzianego i są sklepy że plan pracy jest klepnięty "na sztukę" , ale czy w pierwszym przypadku czy w drugim nie widzę powodu żeby nie można było spełnić Twojej prośby , potrzebna jest tylko dobra wola ks .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
druhna81 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Cze 2012
Posty: 15
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-31, 11:13   

Wiem. Przez 5 lat pracowałam w innym mieście i tam grafik była ustawiony na kwartał, zdarzały się uż ale mieliśmy tak zgraną ekipę,że faktycznie to były pilne przypadki. Od roku jestem w innym mieście i tu jest czarna magia...stwierdzam że dobry pracownik jest wiecznie w dupę kopany,przepraszam za wyrażenie. pozostaje BOP..no cóż albo zmiana pracy.
 
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-31, 11:18   

U nas szczytem szczytów był bodajże grafik na sierpień, gdzie była na koniec miesiąca.... 49 wersja!

Dobrze, że chociaż mój chłopak ma stałe godziny pracy i dostosowuje się do mnie, bo inaczej chyba nie widywalibyśmy się wcale.
Wersji grafiku w miesiącu jest tyle, że nie sposób zaplanować czegokolwiek w swoim życiu osobistym z wyprzedzeniem, moje życie towarzyskie "leży" i znajomi już przywyknęli, że nigdy nie mam czasu.

Współczuję samotnej matce, osobiście nie wyobrażam sobie jak możnaby pogodzić macierzyństwo z pracą w tym pierdolniku. Podziwiam kobiety pracujące tu i wychowujące do tego dzieci.
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-31, 11:39   

U mnie dalo sie dogdac z ks i mam tydzien rano tydzien na polednie i chlopak w swojej pracy tez pracuje w tym systemie tylko naodwrot i zamieniamy sie w opiece nad dzieckiem. A jesli jest potrzebna zmiana w grafiku to ks najpierw sie pyta czy dam rade przyjsc
 
     
~Lwica 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-31, 21:31   

Kierownicy też ludzie...z nami naprawdę da się dogadać...poza tym nas jest tylko 4-5 na sklepie a Was 15...no nie chce mi się wierzyć, że nie umiecie się postawić...
 
     
druhna81 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Cze 2012
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-01, 10:53   

Lwica umiem się postawić konsekwencją tego jest ocena zgodnie z oczekiwaniami powszednia była powyżej,zaznaczam że pracuję tak samo a nawet więcej. Znam swoją wartość jako pracownik i ta ocena mnie dobiła. No cóż taki los samotnej matki..nie liczę na przywileje ani na współczucie bo to był mój wybór.Dziękuje za miłe słowa.
 
     
~Lwica 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 10 Mar 2016
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-01, 13:28   

druhna81, ja miałam na pieńku z KS po dwóch miesiącach chciała mnie zwalniać, bo się do niczego nie nadaje, bo pyskuje, stawia się,bo to , bo tamto...KR zdecydował o przeniesieniu mnie na inny sklep(bo to byly czasy kiedy to KR miał wgląd do cv, a nie KS i wiedział z jakim jestem potencjałem ;) ) i tu...niespodzianka...po pół roku propozycja szkolenia na ZKS i równo w rocznicę zatrudnienia awans :) I tak sobie już kierownikuje 3lata i cały czas na zielonym świetle....Nie daj sie dziewczyno, te oceny to pic na wodę fotomontaż....i nie trać siebie i wiary a wygrasz tę walkę :)
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-02, 00:13   

A ja mam inną teorie. Jak zwykle znamy relacje jednej strony. Padło stwierdzenie że problem na sklepie z grafikami. Wina kierownictwa jak zwykle. A może te 15 czy 16 osób zwanych kasjerami ma problem między sobą i torpeduja te grafiki. Wina zawsze leży po dwóch stronach.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-02-02, 01:04   

Brodacz,chyba się trochę zagalopowałeś....po pierwsze primo jest tu mowa o konkretnym przypadku dziewczyny,która nie pracuje w Biedronce od wczoraj,tylko ma zaliczone 6 lat pracy,sama wychwowuje dziecko....cóż tu dodać???Mamy prawo do jakiegoś SWOJEGO życia??/Niestety podpiszę się i ja pod tym,bo i u nas grafik to jakaś paranoja,pani KS może go zmieniać nawet 20 razy w ciągu miesiąca,aby tylko obsada się zgadzała,cóż tam człowiek-chyba już się liczy co raz mniej....
_________________
Paliwo przerosło cenę piwa!!!NIE JEDŹ-WYPIJ!!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo