Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nam proponuja nowe zwiazki solidarnosc80 ?
Autor Wiadomość
basia1969 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 11
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-01-20, 20:51   Co nam proponuja nowe zwiazki solidarnosc80 ?

Prosze o konkretna informacje co nam pracownikom proponuje nowy zwiazek solidarnosc 80.
Inne zwiazki zawodowe w biedronce proponuja całkiem sporo za niewielka składke.

W zz solidarnosc przy skladce 0,80% proponuje sie min:
Uchwała Komisji Zakładowej Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Jeronimo Martins Polska S.A. z dnia 10 kwietnia 2015 r. nr 55/922/2015
Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w JMP s.a. ,działając na podstawie Par.5 uchwały finansowej nr 5 XIX KZD NSZZ „Solidarność” postanawia podnieść minimalne wysokości zasiłków statutowych oraz zapomóg:

1. 300 zł – zasiłek z tytułu urodzenia dziecka

2. 300 zł – zasiłek z tytułu urodzenia martwego dziecka

3. 350 zł – zapomoga z tytułu zgonu członka związku

4. 200 zł – zapomoga z tytułu zgonu członka rodziny

5. do 500 zł – zapomoga z tytułu katastrof naturalnych i wydarzeń wyjątkowych (udokumentowane zdarzenia)

Wysokość zasiłków wymienionych w uchwale ustala władza wykonawcza podstawowej jednostki organizacyjnej Związku, z tym, że kwoty ustalone dla każdego z tych zasiłków nie mogą być mniejsze od minimalnych wysokości zasiłków statutowych ustalanych przez Komisję Krajową.

Wymagane dokumenty: pismo przewodnie o wypłatę statutową z podaniem numeru konta bankowego, na które ma być przelana kwota, ksero aktu (urodzeni lub zgonu), ksero dowodu osobistego. Komplet dokumentów proszę przesłać na adres:

KOMISJA ZAKŁADOWA NR 922 w JMP S.A.
NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”
UL. WROCŁAWSKA 42 pok. 29
62-300 WRZEŚNIA
-------------------------------------------

NSZZ BIEDRONKA za 0,50% od tego co na umowie o prace proponuje :

-dzieci niepelnosprawne-500 zl
-dofinansowanie do szkoly-400 zl za semestr
-dofinansowanie do kursow przekwalifikowanie-400zl
-urodzenie dziecka-600 zl
-smierc czlonka rodzony-1000 zl
-smierc czlonka zwiazku-1000 zl
-bezplatna popoc prawna z prawa pracy rowniez adwokata w sadzie
-dofinansowanie do kosztow adwokata w prywatnych sprawach do 50% kosztow
-za urodzenie wnuczka 300 zl
-wsparcia finansowe w sprawach losowych, zdrowotnych
-bezplatna infolinia prawna

A co proponuje solidarnosc 80 za 1% od miesiecznego przychodu? Trzeba przyznac ze skladka najwieksza to pewnie oferta bedzie bogata, prosze o taka informacje.
Powyzsze dane sa powszechnie dostepne na stronach tych zwiazkow wiec tez nie trzeba tego kasowac.

Prosze dac temu temetowi troszeczke czasu i nie przykrywac innym , bardzo prosze.
Ostatnio zmieniony przez basia1969 2017-01-20, 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
  Ocena JMP: 4/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-20, 21:04   

basia1969, poziom Twoich postów jest równy zeru. Powielanie postów https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=3779
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
basia1969 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 11
1 UP 4 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-01-20, 21:11   

DarkSide napisał/a:
basia1969, poziom Twoich postów jest równy zeru. Powielanie postów https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=3779


Drogi czlowieczku zal mi ciebie, nawet jesli to jest powielane z innych stron , jakie to ma znaczenie, wazne jest ze wspiera ludzi w konkretnych sytuacjach.Oceniajac to jako zero moze tego nie rozumiesz wiec proponuje zadzwon do tych zz i tam otrzymasz jasna i prosta informacje na ten temat skoro w takiej formie tego nie rozumiesz, wspolczuje...
  Ocena JMP: 4/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-20, 21:13   

basia1969, posty powielane mają być kasowane zgodnie z zasadami moderowania !!

Tylko was stać na ataki tak ? Dalej nie widać pożytku z Waszych działań a tylko szkodzicie pracownikom takim zachowaniem.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
basia1969 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Sty 2017
Posty: 11
0 UP 6 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2017-01-20, 21:16   

DarkSide napisał/a:
basia1969, posty powielane mają być kasowane zgodnie z zasadami moderowania !!

Tylko was stać na ataki tak ? Dalej nie widać pożytku z Waszych działań a tylko szkodzicie pracownikom takim zachowaniem.


Jakie to zachowanie jest zle, ze zz pomagaja ich czlonkom i ich rodzinom , wspieraja nauke, itd, nie bedze sie powtarzala ale nadal tego nie kumasz..

Poza tym zadalam proste pytanie co nam proponuje nowy zwiazek soliradnosc 80 , poruwnujac do innych zz i ich ofert. co to za szkoda dla pracownika?
Ostatnio zmieniony przez basia1969 2017-01-20, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
  Ocena JMP: 4/10
     
~oliwietta

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 50
5 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-20, 21:19   

czyżby próba odwrócenia uwagi od kolejnego bez namysłu podpisanego dokumentu ..z uwagi ze solidarnosc 80 jest świeżym związkiem na pewno może zaoferować nieskorumpowanie.nie jest przesiąknięty kontaktami z pracodawca ponadto rzetelność co nierzadko jest bardziej wartosciowe bo co z tego ze składka 0.82 a nie 0.80 jak juz jak przychodzi co do czego i mnie wywala bo zz zapomniał ze ma pismo o moim zwolnieniu na biurku to raz dwa za składkę 0.82 podobne wypłaty oferuje PZU wiec po co mi zz to już może patrząc na wartości pieniężne do nszzp się przenieść tam jeszcze jaka korzyść pieniężna bym miała .Co do jeszcze solidarność 80 są to ludzie co nie raz nie dwa wykazali juz swoje działania na potrżeby innych nie raz nie dwa przemierzając km pisząc po nocach zawsze służący pomocą o czym ludzie ktróży są w tym związku dobrze wiedzą .nasza reklama nie jest ile kto może dostać lecz nasze czyny i działania

[ Dodano: 2017-01-20, 21:37 ]
i wogóle to nie wyścig szczorów czy konkurs kto da więcej najważniejsza cechą zz jest stanie na straży prawa i dbanie o jak najlepsze warunki pracy co patrząc na podpisany regulamin chyba nikt nie brał pod uwage
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-20, 23:28   

basia1969 popraw ortografię bo tam gdzie zrobiłaś ctrl+c i ctrl+v nie masz ortów ale we własnej wypowiedzi już je masz więc ogarnij się bo kole to w oczy ;]
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Robert J
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-21, 08:42   

Chętnie odpiszę koleżance basia 1969, pomimo ,że raczej nie pyta po to by zacząć należeć do NSZZ Solidarność 80

1) Porównanie składek oraz świadczeń dla członków związku , przedstawione przez nowego forumowicza, przepełnionego zainteresowaniem moją osobą i nowym związkiem nie jest do końca doprecyzowane:

O ile mnie pamięć nie myli w przynajmniej w jednej organizacji jest okres karencji 6 miesięcznego członkowstwa do wypłaty świadczeń
- więc pytanie o świadczenia związku , który nie na nawet dwóch miesięcy i nie pobiera w okresie organizacyjnym składek , to tylko takie naprężanie mięśni przez przedstawicieli innego związku schowanego za nickiem, resztę każdy dopowie sobie czytając o czym Pani Basia non stop pisze :)

2) Warto by postawić inne pytanie ILE inne związki, nawet podnosząc świadczenia statutowe, nomen omen w okresie ,gdy powstał nowy związek zawodowy procentowo ile przeznaczają na świadczenia statutowe, odnośnie wpływów ze składek gdyż planując budżet organizacji co roku na podstawie zeszłorocznych składek łatwo to wyliczyć.
Ktoś kto ma tysiąc członków po 10 latach , chyba nie może się porównywać z wpływami związku co ma 1 miesiąc i dokładnie 5 dni i 120 deklaracji ........ i nie pobiera jeszcze składek
,gdyż niewątpliwie pani Basia, a może pan albo ktokolwiek tam inny sam atakami wskazuje organizację , którą reprezentuje, no chyba że jest miłośnikiem strony S na stronach regionu i pilnie śledzi wpisy, które pojawiły się po rocznej przerwie

3)
PORÓWNANIE SKŁADEK:
0.82 % do 1 % to porównanie 0,82 grosza do 1 zł od każdego 100 zł. Wiadomo , że każdy pieniądz jest dla każdego człowieka, który pracuje ważny. Nie będę porównywał wyłączeń od których u nas nie pobiera się składek, a nie pobiera od NAGRÓD, czyli np premii za brak absencji, konkursów .I myślę, że podałaś atut, u nas od razu łatwo przeliczyć sobie składkę . A jak chodzi tylko o składkę i profity, rozumiem Basiu że polecasz 3 związek

4) WARTO porównać podział składek czego nie ma w informacjach na stronach związku cytowanych
powyżej
Kod:
NSZZ Solidarność         40 % do regionu , 60 % tylko dla organizacji ,
  NSZZ Solidarność 80    30 % dla regionu , 70 % dla organizacji,


z tym ,że mój przewodniczący regionu nie jest utrzymywany z składek członków (wypłata wynagrodzenia), a kasa idzie na cele statutowe jak pomoc prawna, a nie np na auta służbowe , którymi dysponują niektóre związki zawodowe, dla swoich przewodniczących regionu o tym , jakoś związek nie wspomina na swoich stronach.
Zresztą mój przewodniczący regionu, wykonuje pracę zarobkową ,

5)
Cytat:
Cytat:
CO OFERUJE NOWY ZWIĄZEK - coś, czego nie ma ,albo ma bardzo niewiele organizacji. TRANSPARENTNOŚĆ, CZYLI PRZEJRZYSTOŚĆ FINANSOWĄ.Kwartalne rozliczenie składek dostępne dla każdego członka związku
.

Osobiście nie znam organizacji , która by informowała szczegółowo na co są przeznaczone składki. U nas KAŻDY członek związku w zamkniętej grupie na fb, będzie miał kwartalnie ROZLICZENIE KAŻDEJ ZŁOTÓWKI, która wpływa do organizacji. Mało tego w zamkniętej grupie , będzie miał wpływ na kierunek działania związku bo każdy z nas będzie miał możliwość składania propozycji do rozmów z pracodawcą, bieżący dostęp do informacji , co się w związku dzieje, oraz realny wpływ i kontakt ze swoimi PRZEDSTAWICIELAMI.

Co z tego czy płacę składkę 1 procent, 0.50 % czy 0.10 % skoro mogę dostać raz na urodzenie dziecka (myślę ,że większości przypadków to dwa razy w życiu, a wypłaty za śmierć bliskich nikomu nie życzę) , skoro płacąc składkę rok,, dwa, 5 lat, czy 10 lat, nie mam pojęcia na co idą MOJE ŚRODKI FINANSOWE.

Podsumuję Twoje ataki Basia , u nas nikt nie powie o innym "człowieczku"jak napisałaś o Dark Side ,bo takie zachowania to właśnie "nie licytujące z godnością członka związku " ,więc przez gęste sito oddzielimy tych co chcą, od tych co nie powinni ze względu na relacje z innymi pracownikami.

I pisząc BASIA 1969 "co daje Solidarność 80" oprócz wymyślonej ideologii " mogę dać jedno zapewnienie:

NSZZ SOLIDARNOŚĆ 80 jest wolna od ideologi, w tym politycznej, niezależna od pracodawcy, partii politycznych , regionów (tutaj jest ogromna swoboda związkowa) , uprzedzeń religijnych czy orientacji seksualnych, czy poglądów politycznych

Na pewno nie będzie apelów , na kogo głosować, jak np Pan Duda dawał takie wskazówki, ani nikogo nie będziemy przykrywać czapkami.(vide KOD)

ZGODNIE Z USTAWĄ , ZWIĄZEK JEST POWOŁANY DO REPREZENTOWANIA INTERESÓW PRACOWNIKÓW ORAZ CZŁONKÓW ZWIĄZKU , I NIEZALEŻNY OD PARTII POLITYCZNYCH, PRACODAWCY CZY INNYCH GRUP WPŁYWÓW.
Tak wynika z ustawy z maja 1991 r. *

Za to wolimy życzyć wesołych świąt, czy szczęśliwego nowego roku, o czym często inni zapominają.
W tej kwestii z mojej strony zamykam dyskusję, i zapraszam na strony na fb, tam przynajmniej wiem kto jest po drugiej stronie, a kto chowa się pod nickiem

Pozdrawiam koleżankę/kolegę czy kto tam się skrywa pod nickiem BASIA 1969 i muszę zmartwić bo niestety nie zapraszam do naszych szeregów. Pisanie o kimś per człowieczku, jest dla mnie uwłaczające, i może lepiej zostań tam gdzie jesteś, i składki niższe o 0.18 % procent i niezłe profity.

Z mojej strony EOT

ps. koleżanka Basia zapomniała w zestawieniu o 4 związku zawodowym , kolegach i koleżankach z WZZ SIERPIEŃ 80 , których serdecznie pozdrawiam. Nie pytam o składki i świadczenia bo wiem , że u Alicji i jej koleżanek są ludzie a) którzy chcą pomagać b) i którzy chcą tej pomocy :)

Cytat:
* )
Art 1 ustawy o związkach zawodowych
1. Związek zawodowy jest dobrowolną i samorządną organizacją ludzi pracy, powołaną do reprezentowania i obrony ich praw, interesów zawodowych i socjalnych.
2. Związek zawodowy jest niezależny w swojej działalności statutowej od pracodawców, administracji państwowej i samorządu terytorialnego oraz od innych organizacji.
3. Organy państwowe, samorządu terytorialnego i pracodawcy obowiązani są traktować jednakowo wszystkie związki zawodowe.


[ Dodano: 2017-01-21, 10:29 ]
I KORZYSTAJĄC Z OKAZJI , W IMIENIU KOMITETU ZAŁOŻYCIELSKIEGO ORAZ ZWIĄZKU ZAWODOWEGO SKŁADAM WSZYSTKIM PRACOWNIKOM BĘDĄCYM BABCIAMI I DZIADKAMI WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO , POCIECHY Z WNUKÓW, I DNI WOLNYCH NA SPOTKANIE Z RODZINKĄ :)
 
     
agulka302

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 2
7 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-21, 11:06   

Prześciganie sie co oferuje związek zawodowy? chyba komuś tu sie coś pomyliło......komu mają służyć i jak mają służyć zwiazki zawodowe jakie mają fundamenty to chyba każdy działacz wie ,ale czy zgodnie z ideologią i historią "Solidarności" jest to kontynuowane? Jak widać raczej nie....związki kierowane przez pracodawcę gdzie przewodniczący siędzący w kieszeni prezesa podpisuje wszystko na korzyść spółki nie patrząc na korzyść pracowników,gdzię eliminuje sie osoby,które stwarzają zagrożenie,bo chcą postępować według ideologi i korzystać z wiedzy nabytej poprze wszelakie szkolenia z zakresu funkcjonowania ZZ,gdzie zagłębiając się w temat zauważa się nieprawidłowości zarówno finansowe jak i funkcjonowania organizacji,gdzie podstawą jest wywoływanie afer,plotek i manipulowanie ludźmi,gdzie rączka rączkę myje,a gdy nie wiadomo o co chodzi to wiadomo,że o pieniądze......gdzie pomówienia,oczernianie i wymyślanie ideologi oraz skłócanie zespołu byle by tylko nie iść do przodu ,blokowanie działań prawnych,nie wywiązywanie się z podjętych uchwał jest na porządku dziennym...dużo by o tym pisać,ale wierze,że czas zweryfikuje wszystko i każdy mądry kierujący się zasadami i posiadajacy mocny kręgosłup moralny będzie wiedział gdzie i komu będzie przekazywał swoje składki.....a My,którzy chcieliśmy,chcieć będziemy nadal.......a finał tej historii ujrzy światło dzienne w sądzie w postaci pozwu zbiorowego... cdn...
 
     
Robert J
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-21, 21:27   

Dodam też zapewnienie, że że składek na komisję krajową nikt nie przeznaczy środków członków na akcję "sprawdzam polityka" -a o ile pamiętam kosztowało to ok 100 tys złotych...Ale mogę się mylić ,w każdym razie na pewno akcja szła ze środków finansowych organizacji z "S" bez 80, czyli tego czym dysponuje wierchuszka .Ale o tym też nikt nie pisze na stronach .... Najważniejsze nasze hasło " Liczą się ludzie a nie składki"
 
     
~oliwietta

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 50
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-22, 17:47   

że składek tez nie sponsorujemy imprez regionów jak to mialo miejsce w roku poprzednim w związku s ani nie dajemy darowizn na regiony w kwocie 2000 zl
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-22, 22:01   

Jesteście nowym związkiem, ponoć macie załogę z doświadczeniem, chcecie zmieniać świat... To z mojej perspektywy, powinniście zacząć od siebie. Opluwacie drugi związek, w którym jeszcze niedawno sami działaliście, nawet byliście zadowoleni z działań i efektów. A dziś? Rzygać się chce, jak na to się patrzy. Nie macie jeszcze żadnych osiągnięć, jakimi możecie się pochwalić. Póki co tylko sypiecie hasłami i obietnicami, a wystawiacie ocenę innym - zasłużonym. Aż kipi z was złość i zawiść i mam szczere obawy, czy to dobry fundament do działalności na korzyść innych ludzi.
W pierwszym poście padlo bardzo proste pytanie, na które pomimo tylu wypowiedzi, nie padla żadna konkretna odpowiedź. Za to posypało się wiele oskarżeń - bez sensu.
Już byli tacy, co swoją kampanię budowali na próbach strasznia druga opcją i chyba nie trzeba przypominać, w jakim żyjemy dziś kraju. Zawsze uważałam, że związki są zbędna instytucja, tylko mnie utwierdziliście w tym przekonaniu. Zastanówcie się, czy na pewno tak chcecie wyglądać z oczach ludzi - potencjalnych członków waszego zz.
 
     
Robert J
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-22, 23:32   

Larrikol wskaż miejsce w którym opluwam :-) Z tych zasłużonych ,o ile pamiętam większość była pod siedzibą w grudniu 2015:)- czyli nieco ponad rok temu. I widzę tam , obecnego zastępcę przewodniczącego komitetu Adama Żbikowskiego *(wtedy będącego tylko członkiem komisji oddziałowej regionu gdańskiego) w 7 :47 min filmu, a kto wie może i przyszłego przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność 80.
I widzę kolegę z ex prezydium Rafała Wołoszyna na początku filmu , z plakatem "MY pracujemy ,Wy zarabiacie". Przemawiała też Katarzyna Machalica ex sekretarz organizacji . Powinno dać do myślenia.......
Pani Skarbnik Agnieszki Górki oraz zastępcy przewodniczącego Agnieszki Nowakowskiej , na kadencję 2014-2018 też już nie ma w NSZZ Sol......... Czyli została tylko jedna osoba ze składu kadencji.....

A teraz są gdzie indziej. Zresztą zasłużeni są tylko na Powązkach. A jeśli coś co napisałem w odpowiedzi Basi mija się z prawdą pokaż mi co. I o ile wiem tylko ja się tu wypowiadam w imieniu komitetu. Zresztą , to nie ja prowokowałem ,tylko kogoś innego bolało ,że jest nowa organizacja i musiał sobie powycierać się moim nazwiskiem. Cóż związek NSZZ Solidarność 80 jest i będzie a to czy ludzie chcą w nim być, czy nie , zależny od od nich samych.A od pozyskiwania ludzi mamy fb . Na pewno nie to forum , o czym pisałem wielokrotnie. To nie w nas kipi złość, a jeśli byli członkowie czy Ci nadal obecni wypowiadają się negatywnie , to ich własne opinie. A prowokacje i wywoływanie mnie na forum to chyba nie moja domena.



Dla podsumowania film z pikiety w 2015 r tam byli członkowie związku, i TO ONI a nie Robert czy inny Pan lub Pani tworzą sukces związku . Tworzył go zespół ,w tym wspomniane wcześniej osoby.... ale to historia, mnie ten epizod nie interesuje , i starałem się go zamknąć.

Więc byłym kolegom i koleżankom najlepszego , niech w końcu zacznie każdy żyć własnym życiem i własnym związkiem.A spraw do omówienia i tworzenia wspólnego stanowiska jest i będzie wiele, a z naszej strony potrafimy stanąć ponad przeszłością czy podziałami.

Mam nadzieję , że zarówno Ty Larrikol, Basia, Kasia, Monika, zaprzestaniecie wywoływać mnie do odpowiedzi.Zresztą zamierzeniem nowego związku było - nie wchodzić w dyskusje na naszej biedronce. Co też zamierzam uczynić i zakończyć.
"psy szczekają karawana idzie dalej" jak mawia przysłowie. A ludzie ,sami wiedzą co chcą, czy chcą i z kim. I wiedzą na kogo mogli liczyć. I nadal mogą.
Amen ;)

[ Dodano: 2017-01-23, 00:45 ]
ps. masz prostą odpowiedź tylko trzeba się wczytać-związek na razie nie pobiera składek, w pierwszym miesiącu, więc pytanie o świadczenia, zwłaszcza gdy związek nie ma wpływów jest irracjonalne. A co dajemy w zamian -oprócz wsparcia w pisaniu pozwów i odwołań, sprzeciwów- to właśnie transparentność finansowa. Jak wspomniałem co kwartał każdy wie , na co idą środki, jaki jest stan konta, więc wczytaj się uważnie Larrikol . Bez odbioru. Reszta na moim fb, fb biedronka, i fb dla członków. Pozdrawiam. I żegnam. Poproszę Bartosza o usunięcie w przyszłym tygodniu mojego konta. Nie zamierzamy mieć tutaj działu, tak było założone od początku.

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2017-01-31, 21:41 ]
Usunięty na życzenie.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-23, 10:56   

Nie zamierzasz mieć tutaj działu, nie będziesz tutaj nikogo informował, tylko będziesz od czasu do czasu wpadał zrobić bagienko...
 
     
~oliwietta

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 50
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-23, 12:00   

co do stronnicości i opluwania nikt nikogo personalnie nie oplował poza pewnym panem .poza tym padło pytanie na co wydawane są składki pani Basia ładnie przytoczył formułke tylko ze akurat środki tego zz w niewielkiej części idą na to co powinny o reszcie zapomniała dodać to tylko odswierzamy jej pamięć po za tym patrząc obiektywnie strona atakując nie jest nowy zz tylko s...mało tego larikol mi kazałas się przedstawić natomiast innym celujacym osobowo np w Roberta to już nie .zwiazek na s niech robi sobie swoje.I nikt bezpodstawnie nie wypowiada się o zz solid to wszystko co zdążyliśmy sami zauważyć i co nas wprawia w osłupienie mają prawo wiedzieć ludzie .już pisałam ze gdyby ktoś przekazał mi ta wiedzę przed wstąpienie do tego szłamu byłabym wdzięczna jednak słyszałam z ust pewnego pana same kolorowe wiesci jak większości tylko po to by było ich więcej i więcej kasy Działacze którzy założyli solidarność 80 akurat w rozwój związki który ich atakuje wlozyli najwięcej w przeciwieństwie do tych ktorzy go tworzą dziś bo Roberta zna większość min z jego działania na rzecz innych pozostałych działaczy ludzie na ich regionach tez znają bardzo dobrze i im ufają nie panu xx i to oni będą będą ich oceniać po czynach i to oni wiedzą ile dla nich zrobili

[ Dodano: 2017-01-23, 12:13 ]
a jeszcze nawiązując do twoich słów Larikol ilu z tych działaczy z prezydium teraz nralo udział w pikietach o poprawę warunkw pracy ilu poświęcało swój czas na akcje wolna ND ilu jeździło po Polsce jak coś się działo lUB jak ludzie potrzebowali ilu z nich stawało w obronie ludzi narażając się sami na zwolnienie ...no właśnie bo większość którzy to robili w tym związku ich nie ma dlaczego może właśnie dlatego ze chcieli coś dla ludzi rzeczywiście osiągnąć a nie robić dobra minę a działać odwrotnie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo