Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżki u konkurencji
Autor Wiadomość
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-08, 15:24   

Zabrali premie na sklepach to może dadzą jakich ochłap... Z założenia premie miało dostawać 60% sklepów miesiąc w miesiąc ok patrze na styczeń na 12 sklepów w rejonie dostało je 6 w lutym jest lepiej bo dostały tylko 4 sklepy więc matematyki się nie okłamie bo to jest >60%... i nie tylko na moim rejonie na innych podobnie. Więc może czas zabierania już się skończył i może coś dadzą nam... chociaż nie liczę na kokosy bo pewnie to będzie nikły wzrost pensji a szumu medialnego będzie od groma...
Gdzie rośnie to zatrudnienie? gdzie się pytam bo ja widzę że jest jakiś pieprzony regres i nie ma podań... i nie widać żadnej poprawy na lepsze co z tego że są ulotki są specjalni rekruterzy są plakaty tylko chętnych brak! Mydlenie oczu dla ludzi w mediach że nie ma problemu jak jest problem i to całkiem spory tylko nikt o tym nie mówi bo i po co. Zapraszam tych wszystkich z biur co sądzą że jest tak pięknie na kilka godzin do sklepów gdzie jest poniżej 85% etatów to otworzą im się może oczy jaka jest naprawdę rzeczywistość.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-08, 15:29   

U nas na rejonie premie wyrobily 2 sklepy. Moj niestety nie :nie:
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
katarzynka12 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 12 Lis 2013
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-08, 16:04   

Nasz rejon od dwóch miesięcy nie wyrabia budżetu super co nie?Na marzec mamy ustalony z kosmosu,bo rok temu święta wypadły w marcu ;/ ;/
 
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-08, 16:32   

u nas za luty na 65 sklepów 21 otrzymało premię a pozostałe 44 sklepów nie wyrobiło budżetu- marnie to wygląda 31% , natomiast za styczeń i luty tylko 15 sklepów wyrobiły budżet łącznie co wynosi statystycznie że 15% sklepów dostało premię w styczniu i lutym ...i tym sklepom założono wysoki budżet na marzec !!! cel do zrealizowania jest niemal nieosiągalny ... może lepiej wrócić do "starego" systemu ??!!

[ Dodano: 2017-03-08, 16:37 ]
"21 otrzymało premię" tzn. wyrobiło budżet , a większość świeżych , PL i TK nie wyrobiło ... podejście firmy mega !! nie tędy droga , oszczędność na pracownikach... nie przejdzie bez echa..
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-08, 17:23   

Włodarz przyjadą ci z biur i niczego nie zobaczą bo tradycyjnie się wcześniej trawę wymaluje na zielono. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-08, 19:20   

Myślę że przesadzacie. Jesli nie ruszycie głów , nie macie pmyslów, kontatków to premii nie zrobicie.
U nas od stycznie na 11 sklepów w pierwszym miesiacu wzieło 9 w drugim 11 a za rejon mamy zawsze górke ponad 100 tys. Nie oszukujmy sie budżet sam się nie zrobi, własnie teraz czujemy ze to nas biznes. W poprzednim systemie nigdy nie wiedziales czy bedzie wzrost czy nie, teraz z dnia na dzień wiem na jakim etapie jestemy.! przykład na jednym sklepie brakowało około 4000 zł o godz 17 ostatniego dnia miesiaca gdzie wtedy zawsze sklep wyrabiał max 2 tys, zaangazowanie SOM i PSM i dzeiki przezutom i sprzedazy aktywnej na kasie udalo sie zrobic 5 tys. Trzeba zaangazowania a kazdy budzet jest do zrobienia... Wy byscie chcieli zeby budzet zrobil sie sam. nie ma tak dobrze!!
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-08, 19:36   

michalek710 napisał/a:
a za rejon mamy zawsze górke ponad 100 tys


Jak macie gównianie niski budżet to robicie takie górki, widać strasznie Twoją krótkowzroczność, to ja zadam takie pytanie:

Ile % LFL musicie zrobić w porównaniu do zeszłego roku żeby zrobić budżet(Najlepiej podaj utarg z zeszłego roku i budżet zaplanowany z tego)
Jak długo ten sklep stoi? (Nowy, przebudowa, ile lat)
Czy obok was zlikwidowali jakieś sklepy/powstało nowe osiedle?

michalek710 napisał/a:
godz 17 ostatniego dnia miesiaca gdzie wtedy zawsze sklep wyrabiał max 2 tys, zaangazowanie SOM i PSM i dzeiki przezutom i sprzedazy aktywnej na kasie udalo sie zrobic 5 tys. Trzeba zaangazowania a kazdy budzet jest do zrobienia...


No ta, znając życie wszyscy, wszystko rzucili i zajęli się sprzedażą, raz, drugi raz można, ale na dłużej taka metoda "sprzedaży" wykończy pracowników i sklep.

michalek710 napisał/a:
Wy byscie chcieli zeby budzet zrobil sie sam. nie ma tak dobrze!!


W tym roku na swoim sklepie mam LFL na poziomie 15%, sklep stary, gówno leci z sufitu(dosłownie!), w tym roku będzie zamykany, obok otworzyła się konkurencja a dalej nie wyrabiam budżetu, więc proszę nie pieprz głupot.
  Ocena JMP: 6/10
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-08, 20:05   

Skiter masz owszem racje ale nie oszukumy sie ze na sklepach wszystkich jest taka sytuacja jak u Cb, nie oceniam wszystkich jezli tak to zabrzmiało wybacz. Ja na swoim sklepie mam LFL kilienta na poziemie -10 % ale za to i koszyk mam na plusie a LFL sprzedazy mam na poziomie 21-23 % a nie zgodzę sie ze marzec z tamtego roku jest mocniejszy bo dla mnie marzec bez wolnych dni jest duzo wiiekszy obrót niz ze swietami. Nigdy w tyg. swiatecznym nie nadrobimy wielkiej soboty niedzieli i poniedziałku oraz wtorku po swietach.
Mój sklep stoi 7 lat, w tamtym roku w Lutym zrobiłem 1 708, teraz mialem 1 900.

ile brakowało Ci teraz do zrobienia budżetu ??/
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 321
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-03-08, 20:46   

A ja miałem 1.2 mln w 2015, 1.7 mln w 2016 to do...ali 2.1 mln w tym roku. A jak pisalem o nierealnosci założeń to cisza...
  Ocena JMP: 7/10
     
@pitus 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 144
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-08, 20:48   

michalek710 sam udowodniłeś swoją wypowiedzią, że masz niedoszacowany budżet.
LFL masz jak sam piszesz na ok. 21%, a budżet rok/rok zwiększyli Tobie o 11%. To nie sposób tego nie wyrobić :) Naprawdę niektóre sklepu mają budżety nie do przeskoczenia, uwierz w to.

Ja osobiście wyrobiłem i za styczeń i za luty również, ale marca to już nie widzę tak kolorowo. Ale walczymy do końca :)
 
     
śpiuncek 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: lubelskie
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2017-03-09, 03:16   

Każda zmiana jest nie do ogarnięcia na początku, ten pierwszy miesiąc był dla nas niezrozumiały, nie wiedzieliśmy co robić, nie wiedzieliśmy jak. jak przy każdej zmianie... na coś nowego. teraz już wiemy co trzeba robić, dostępność tego co klient oczekuje , nieważne czy to papier toal. za grosze czy pieluchy za więcej...Za każdą zmianą kryje się bessa i hossa tylko trzeba zrozumieć na czym rzecz polega,starać się zrozumie co ta zmiana ze sobą niesie .. a będzie dobrze.jak czegoś nie ma - donieść, jak czegoś centrum nie dało -powiedzieć że może będzie jutro, przyjdzie, nie będzie może kupi coś innego:)wszystko leży w podejściu do "zmian". trzeba się uczyć na błędach z poprzedniego miesiąca,kiedy wszyscy byliśmy zagubieni bo weszło "nowe". powodzenia! :)

[ Dodano: 2017-03-09, 03:20 ]
Każda zmiana jest nie do ogarniecia na poczatku, ten pierwszy miesiac był dla nas niezrozumiały, nie wiedzielismy co robic, nie wiedzielismy jak. jak przy każdej zmianie... na cos nowego. teraz już wiemy co trzeba robic, dostepnosc.. tego co klient oczekuje , nieważne czy to papier toal. za grosze czy pieluchy za więcej...Za kazdą zmianą kryje się bessa i hossa tylko trzeba zrozumieć na czym rzecz polega,starac się zrozumie co ta zmiana ze sobą niesie .. a będzie dobrze.jak czegoś nie ma - donieść, jak czegoś centrum nie dało -powiedzieć że może będzie jutro, przyjdzie, nie będzie może kupi coś innego:)wszystko leży w podejściu do "zmian". trzeba się uczyć na błędach z poprzedniego miesiąca,kiedy wszyscy byliśmy zagubieni bo weszło "nowe". powodzenia! :)
  Ocena JMP: 5/10
     
#tolek123

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 103
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-09, 09:22   

[quote="śpiuncek"]Każda zmiana jest nie do ogarnięcia na początku, ten pierwszy miesiąc był dla nas niezrozumiały, nie wiedzieliśmy co robić, nie wiedzieliśmy jak. jak przy każdej zmianie... na coś nowego. teraz już wiemy co trzeba robić, dostępność tego co klient oczekuje , nieważne czy to papier toal. za grosze czy pieluchy za więcej...Za każdą zmianą kryje się bessa i hossa tylko trzeba zrozumieć na czym rzecz polega,starać się zrozumie co ta zmiana ze sobą niesie .. a będzie dobrze.jak czegoś nie ma - donieść, jak czegoś centrum nie dało -powiedzieć że może będzie jutro, przyjdzie, nie będzie może kupi coś innego:)wszystko leży w podejściu do "zmian". trzeba się uczyć na błędach z poprzedniego miesiąca,kiedy wszyscy byliśmy zagubieni bo weszło "nowe". powodzenia! :)

:em29: TY Ciekawe jak długo będziesz tych klientów oszukiwał i zwodził. POWODZENIA U nas na rejonie nie wyrabiamy budżetu wiec TK mamy w D.....pi, odpiek tez i straty wte czy weft i co nam zrobio..........
PS. A sklep ostatni jest tak zasyfiony a towar marnej jakości (Warzywniak) :ops: ze ja sam boje sie tu kupować
 
     
~kret410

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-09, 09:22   

Czołem ;)

Wszystkie te magiczne zmiany zauważcie są wprowadzane cyklicznie!
Średnio raz do roku jest zmieniany system premiowania , średnio raz do roku są podwyżki , średnio raz do roku jest idealna premia , która wypada w ciekawym okresie zazwyczaj ;)
Nie zastanawiało was dlaczego tak się dzieje ?
Uważam, że ten cały ich "arsenał manipulacyjny" jest Bodźcem !!! , który ma regulować ich szare wojsko jacy są szeregowi pracownicy od sprzedawców -kasjerów po kadrę kierowniczą .Przesyłając im jakąkolwiek informacje odnośnie rozkazu , nakazu czy też polecenia "Wywiesić Polecenie W Pomieszczeniu Socjalnym" "Pilne" "Ważne" itd. itd. ...
Daje wszystkim nam do zrozumienia , że generałowie w Warszawie ciągle nas widzą , chcą nas docenić , chcą abyśmy nie czuli się samotni na polu bitwy i dają nam oręże którym pokonamy wszelkie zło i będziemy zwycięzcami :D

Problem polega na tym , że to wszystkie premie, podwyżki oraz nagrody - Są niedopracowane i nastawione na zasadę kija i marchewki !!!! Coś dają niektórzy coś chapną niektórzy, może później, może wcale ale inni dostali więc może ja kiedyś dostanę , oceny poniżej -gówno dostane ;DDD
Moi drodzy oni maja pieniądze , mają środki tylko właśnie tylko..... Jedna puenta mi się nasuwa "ONI WIEDZĄ CO ROBIĄ "

Pozdro
 
     
#tolek123

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 103
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-03-09, 09:25   

:em29: TY Ciekawe jak długo będziesz tych klientów oszukiwał i zwodził. POWODZENIA U nas na rejonie nie wyrabiamy budżetu wiec TK mamy w D.....pi, odpiek tez i straty wte czy weft i co nam zrobio..........
PS. A sklep ostatni jest tak zasyfiony a towar marnej jakości (Warzywniak) ze ja sam boje sie tu kupować
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2017-03-09, 11:32   

michalek710 podaj który to jest rejon że tyle sklepów dostało premię. Ja sobie to sprawdzę bo jakoś nie wierzę w to co piszesz.
100k? jakbym takie budżety miał zwiększone to byłby sens o to walczyć i byłoby to do zrobienia niestety ja mam zazwyczaj na sklepie 3 razy tyle.
O panie 21% lfl... ja mam marne 6% - w zeszłym roku 1.9kk zrobione w tym roku prawie 2.2kk do zrobienia. Nie mam skąd nawoływać klientów... Chcesz mi powiedzieć że taki budżet jestem w stanie zrealizować? Już pierwsze dni pokazały że brakuje nam dziennie po ok 8k a w sb to nawet 15k brakło. Ja potrafię liczyć potrafię ocenić na co stać mój team ale pewnych pułapów chociażbyśmy się 'zesrali' to nie da się przeskoczyć.
JA do tych zmian podszedłem bardzo to ale bardzo optymistycznie bo dostrzegłem że teraz trzeba będzie walczyć i walka zostanie doceniona jeśli wszystko będzie zrobione z głową zaczynając od góry kończąc na dole. W styczniu taka walka była udało się ;) w lutym walka była do połowy miesiąca później już zszedł entuzjazm w marcu nie podejmuje wyzwania... Ktoś albo te budżety ustała specjalnie żeby okręg tego nie wypracował i zaoszczędzono na premiach. Nawet osoby z biura mówią że system ten nie działa tak jak ma być bo za miesiąc styczeń zamiast 60% sklepów na cały kraj premię wzięło niespełna 40%.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo