Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżki u konkurencji
Autor Wiadomość
#qmaks 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-04, 20:12   

My nigdy nikomu nie zarzucimy że ktoś bierze L4 bo jest chory i jest mu ciężko przyjść do pracy bo jemu to się należy ale poprostu jak widzę taki wpis osóby to mnie szlak trafia właśnie przez takich ludzi firma ma taką opinię a nie inna i broń Boże nie bronię firmy bo jest problem i myślę że każdy z kierowników sklepu wie w czym jest problem jeśli macie problem z tym to proponuję porozmawiać ze swoim KS on zawsze jest w pracy mimo jego zmęczenia fizycznego nie idzie na zwolnienie

Ps można by napisać książkę o naszej pracy i by lepiej sprzedawała niż kropla tv Ks wiedzą jaki na dzień dzisiejszy spoczywa na nas obowiązek i jakoś żyjemy
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-04, 20:15   

marta1 napisał/a:
Skiter1991 napisał/a:
A ja tam rzucę kontrowersyjnie że ta zwiększona kwota za brak absencji mi się podoba.
to ja zapytam zaczepnie ;) : dlaczego ?


Odpowiedź masz w wypowiedziach takich ludzi jak #Biurowa, oczywiście najwięcej rzucają się Ci którzy najwięcej na te ZL chodzą, tak chodzili na lewe zwolnienia i śmiali się w twarz tym którzy do tej pracy chodzą, a te dwie stowy do wypłaty mniej? Pfff, teraz jednak dupa trochę ich będzie boleć.
  Ocena JMP: 6/10
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-04, 20:20   

Ja w ciagu 8 lat pracy byłam 3 razy na chorobowym a dupe mi umyli za każdym razem . Byłam chora naprawdę a nie leniwa.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-04, 20:22   

Cytat:
a dupe mi umyli za każdym razem


To jakieś dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne czy jak? >:D
  Ocena JMP: 6/10
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-04, 20:24   

taki mały gratis pracowniczy :)

[ Dodano: 2017-04-04, 20:24 ]
mozna powiedzieć pakiet dodatkowy
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-04, 20:33   

qmaks napisał/a:
Biurowa napisał/a:
Mnie to 350zł brutto do niczego nie motywuje.
Jak zaczynam rzygać tą pracą i mam psychicznie i fizycznie dość, to biorę L4, a nie patrzę ile nam rzucili ochłapów za "brak absencji".


Właśnie przez takich ludzi co mają takie podejście do pracy tak wygląda nigdy się nie zastanowiłeś że jak ktoś bierzę l4 to ktoś inny musi za niego przyjść do pracy i dlatego dzieje się taka patologia i nigdy nie będzie dobrze jestem


No, jeżeli tacy ludzie są przyczyną, to wystarczy ich nie zatrudniać i już nie będzie patologii.

[ Dodano: 2017-04-04, 20:38 ]
Skiter1991 napisał/a:
marta1 napisał/a:
Skiter1991 napisał/a:
A ja tam rzucę kontrowersyjnie że ta zwiększona kwota za brak absencji mi się podoba.
to ja zapytam zaczepnie ;) : dlaczego ?


Odpowiedź masz w wypowiedziach takich ludzi jak #Biurowa, oczywiście najwięcej rzucają się Ci którzy najwięcej na te ZL chodzą, tak chodzili na lewe zwolnienia i śmiali się w twarz tym którzy do tej pracy chodzą, a te dwie stowy do wypłaty mniej? Pfff, teraz jednak dupa trochę ich będzie boleć.


Czyli będą mieć czystsze sumienie.
  Ocena JMP: 3/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-04, 21:33   

qmaks napisał/a:
My nigdy nikomu nie zarzucimy że ktoś bierze L4 bo jest chory i jest mu ciężko przyjść do pracy bo jemu to się należy ale poprostu jak widzę taki wpis osóby to mnie szlak trafia właśnie przez takich ludzi firma ma taką opinię a nie inna i broń Boże nie bronię firmy bo jest problem i myślę że każdy z kierowników sklepu wie w czym jest problem jeśli macie problem z tym to proponuję porozmawiać ze swoim KS on zawsze jest w pracy mimo jego zmęczenia fizycznego nie idzie na zwolnienie

Ps można by napisać książkę o naszej pracy i by lepiej sprzedawała niż kropla tv Ks wiedzą jaki na dzień dzisiejszy spoczywa na nas obowiązek i jakoś żyjemy


Uważam, że osoba, która chodzi na zwolnienia lub bierze uż nie z konieczności a z chęci pobycia na wolnym, ponosi konsekwencje w postaci braku premii i robi to świadomie, więc widocznie nie zależy jej na kasie aż tak bardzo, moralnie czy etycznie jest to z jej strony paskudne wobec współpracowników, ale widać ma to gdzieś, więc nie ma sensu nad tym się rozwodzić, przecież robi to świadomie, ale mówienie, ze przez taką osobę jest w firmie patologia i przez nią firma ma złą opinię to przesada, takie osoby są wszędzie, l4 to prawo pracownika, jak nieuzasadnione to są procedury na to, a tak duża firma jak biedronka powinna mieć na tyle stabilne zaplecze pracowników, by l4 nie rozwalało systemu, patologią i powodem złej opinii jest oszczędzanie na etatach, ograniczanie ich do niezbędnego minimum i eksploatowanie tak, by wycisnąć jak największe zyski za pomocą jak najmniejszej załogi. Właśnie na tym się zasadza nowy system premiowy. Na zmianie jest kierownik i 1 czy 2 kasjerów, a mają zrobić wszystko tak jakby ich było 5 czy 6 bo od tego zależy czy dostaną czy nie dostaną premii. To jest prawdziwa patologia a nie to, że ktoś sobie odpuści te 200 czy 350 zł bo chce świadomie, woli i wybiera zamiast tych pieniędzy wolne i ryzyko, że ktoś tę jego niezdolność do pracy skontroluje. Patologią jest też to, że taki system premii może sprawić, że ludzie będą piętnować taką osobę, która idzie na l4 (z jakiegokolwiek powodu) bo osłabia załogę i utrudnia wyrobienie budżetu, nie wiem czy to przemyślany chwyt, ale taka presja ze strony kolegów i koleżanek z pracy - jeśli się na budżet zafiksują - to prawdziwa patologia
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 08:25   

MalaAsia, to bardzo przemyślany i wyrafinowany chwyt ze strony jmp , na dowód tego masz niektóre wpisy w tym temacie , to robota w białych rękawiczkach , niektórzy już dali się podpuścić i zafiksować .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~gabina 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 10:10   

Przez podwyzszenie premii za absencje chorzy pracownicy beda chodzic do pracy zarazac innych aby tylko nie stracic kasy w sumie nie dziwie sie. Jest jeszcze opcja taka ze jak masz kierownika wporzadku to da ci urlop lub wolne z grafika. Kasa zostaje
  Ocena JMP: 4/10
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 11:08   

Ten, któremu zależy na pracy będzie dalej chodził, chociażby z "gilem do pasa" a ten kto chce odpocząć od nerwów w pracy to i tak pójdzie (na podstawie wpisu biurowej).
  Ocena JMP: 5/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 11:23   

Nie wiem czemu na mnie tak naskoczyliście.
W życiu nie byłam na L4. Jak trzeba to na każdy telefon KS przybiegnę.

Mówię tylko, że ta podwyżka w żaden sposób nie motywuje mnie do pracy.
Zamiast kasy wolałabym, aby zatrudnili więcej ludzi, a nie, że my zapiertalamy na 3 etaty, a płacone mamy za jeden.
Atmosfera i komfort pracy też się chyba w końcu liczą, a nie tylko pieniądze. No ale po tym góra nie pomyślała.
 
     
BiedronDC09

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 13:06   

Ocena roczna ponizej oczekiwan ma wplyw na otrzymanie podwyzki nowej?
 
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 13:14   

W tamtym roku tak było kto miał ponizej oczekiwan nie dostał ani podwyżki ani premi rocznej.
 
     
BiedronDC09

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 13:30   

A czy u was tez sie zdazy ze KS ma dobra opinie o pracy pracownika ale KR wpływa na KS i kaze mu wystawic opinie negatywna za ubiegly rok pracy?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-05, 15:01   

gabina napisał/a:
Przez podwyzszenie premii za absencje chorzy pracownicy beda chodzic do pracy zarazac innych aby tylko nie stracic kasy w sumie nie dziwie sie. Jest jeszcze opcja taka ze jak masz kierownika wporzadku to da ci urlop lub wolne z grafika. Kasa zostaje


Jak będę miała katar czy chrypkę to tak, będę chodzić do pracy żeby nie stracić premii, ale jak będzie coś poważniejszego, że nie będę w stanie pracować to żadne pieniądze tego nie zmienią, a jak ktoś chce sobie zrobić wolne i praktykuje takie zachowania to też takie pieniądze tego nie zmienią, są osoby dla których kazda stówka się liczy a są takie, że niekoniecznie np gdy współmałżonek zarabia dość by utrzymać rodzinę i te kilka stówek mniej nie sprawia, że świat się wali, a w ciągu tych kilku dni wolnych można wiele domowych i rodzinnych spraw ogarnąć. Owszem irytuje mnie gdy mam z takiego powodu przyjść z wolnego do pracy, ale ... to czyjaś decyzja a moja to czy się zgodze i przyjdę czy nie, w końcu z pistoletem nikt mi nad głową nie stoi ....
A jak ktoś postanowi spróbować dla tych 3 stówek pracować faktycznie chory i zaryzykuje, że sobie zaszkodzi to też jego sprawa, jak innych zarazi - cóż takie ryzyko, ks zawsze może taką osobę 'wysłać' na wolne, chyba, że takie poświęcanie się mu się podoba, ale to bardzo krótkowzroczne jest
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo