Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat
Autor Wiadomość
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-12-14, 18:08   Mandat

Dziś dostałem list polecony od sądu grodzkiego z pismem, że jeżeli nie wpłace w ciągu 14dni od chwili otrzymania listu 122 zł to odbędzie się sprawa sądowa... są pieczątki sądu i sygnatura akt. Czy ktoś się orientuje co mi grozi jesli nie wpłace tych pieniędzy? przeciez nie zamkną mnie do więzienia za głupi mandat :-P
  :: |
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2009-12-15, 19:16   

Z takimi pismami nie ma żartów, zamknąć nie zamkną, ale jeśli dobrze się orientuje to może Ci komornik wejść. Może spróbuj się dogadać, napisz jakieś pismo o rozłożenie na raty, czy coś takiego.
  Ocena JMP: 6/10
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-12-15, 19:27   

Ale to jest śmiechu warte. Mandatów miałem łącznie około 600zł w ciągu 3lat i za każdym razem ściągali mi z nadwyżki PITów a teraz pismem i sądem straszą... :-/
Szukałem w googlach informacji na temat podobnych sytuacji, ale nie za wiele było jasnych odpowiedzi. Jestem ciekawy co się stanie jeśli nie zapłace, ale nie chcę przekonać się na własnej skórze :-P
  :: |
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2009-12-15, 20:28   

z tym straszeniem, to muszą to wtedy myślą że się przestraszysz. Nie wiem jak Ci pomóc, nie miałem takiej sytuacji, i nikt z moich znajomych nie miał :-/
  Ocena JMP: 6/10
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
  Wysłany: 2009-12-25, 15:39   

Jednak nie zapłaciłem :oops: zobaczmy jak to wszystko się skończy :-P
Szkoda kasy na mandaty - zwłaszcza teraz przed sylwestrem i studniówką w styczniu 8-)
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
mała51 

Dołączyła: 17 Gru 2009
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-02, 13:28   

Bartosz napisał/a:
Jednak nie zapłaciłem :oops: zobaczmy jak to wszystko się skończy :-P
Szkoda kasy na mandaty - zwłaszcza teraz przed sylwestrem i studniówką w styczniu 8-)


Wszystko jest do czasu. Kiedys i tak sciagna bo napewno tego nie podaruja. Znam goscia co nie placil mandatu i był u niego komornik. Nie dostanie żadnego kredytu, na raty tez, widnieje w krajowym rejestrze dłużników.Jak nie ściągną z Ciebie to sciagna z Twoich dzieci wiec sam sobie odpowiedz czy warto nie płacić. Za błedy trzeba płacić) Pozdrawiam:))
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-01-02, 23:58   

mała51 napisał/a:

Wszystko jest do czasu. Kiedys i tak sciagna bo napewno tego nie podaruja. Znam goscia co nie placil mandatu i był u niego komornik. Nie dostanie żadnego kredytu, na raty tez, widnieje w krajowym rejestrze dłużników.Jak nie ściągną z Ciebie to sciagna z Twoich dzieci wiec sam sobie odpowiedz czy warto nie płacić. Za błedy trzeba płacić) Pozdrawiam:))

taaa... i wszystko jasne dlaczego dziś nie przyznano mi kredytu na telefon za 500zł mimo, że mam umowę na czas nie określony i nie mam poważnych problemów ani dużych kredytów. Wszystko jest pięknie a jednak dostałem odmowę w Banku BPH. Można gdzieś sprawdzić czy jestem wciągnięty na tą listę dłużników?
A ogólnie co do banków, to zdecydowanie odradzam mBank - mają cholernie wysokie oprocentowanie i doliczają sobie jakieś wysokie prowizje i odsetki za nie wiadomo co... :evil:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
mała51 

Dołączyła: 17 Gru 2009
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-04, 20:00   

Bartosz napisał/a:
mała51 napisał/a:

Wszystko jest do czasu. Kiedys i tak sciagna bo napewno tego nie podaruja. Znam goscia co nie placil mandatu i był u niego komornik. Nie dostanie żadnego kredytu, na raty tez, widnieje w krajowym rejestrze dłużników.Jak nie ściągną z Ciebie to sciagna z Twoich dzieci wiec sam sobie odpowiedz czy warto nie płacić. Za błedy trzeba płacić) Pozdrawiam:))

taaa... i wszystko jasne dlaczego dziś nie przyznano mi kredytu na telefon za 500zł mimo, że mam umowę na czas nie określony i nie mam poważnych problemów ani dużych kredytów. Wszystko jest pięknie a jednak dostałem odmowę w Banku BPH. Można gdzieś sprawdzić czy jestem wciągnięty na tą listę dłużników?
A ogólnie co do banków, to zdecydowanie odradzam mBank - mają cholernie wysokie oprocentowanie i doliczają sobie jakieś wysokie prowizje i odsetki za nie wiadomo co... :evil:



No całkiem możliwe, że nie dostałeś przez to telefonu, ale niekoniecznie. Moze to tez być spowodowane tym że akurat ten bank który miał Ci dać ten kredyt odmówił ponieważ nie chcialo im sie tego dnia bawic w papierki. Wiem bo chcialam wziasc na raty w lukasie i mi odmowili. Przyznam szczerze że nigdy nie mialam do czynienia z tym bankiem. Sprzedawczyni zadzwonila a Oni tłumaczyli sie brakiem czasu. Mogło to to też być tym spowodowane.
Prosze to jest link do sprawdzenia, wystarczy ze wpiszesz swoje nazwisko i imie
https://www.handeldlugami...anie_proste.php

Pozdrawiam
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-01-04, 20:17   

Dziękuje mała51,
Gdy ujrzałem brak mojej osoby w rejestrze dłużników przyszła mi do głowy jeszcze inna możliwość, mianowicie chciałem tel. na raty za 500 zł o godzinie 20:40 i głupi dałem na 20 rat a to przecież dla banku jest nie opłacalne. Bo wydadzą pieniądze na mój telefon i będą musieli czekać prawie 2 lata na spłatę tak małej kwoty. Myślę, że późna godzina i źle dobrany czas spłaty przyczynił się w 100% do odmowy. Co do Lukasa to brałem u nich 2 kredyty ratalne i większych problemów z tym bankiem nie miałem.
Pozdrawiam :)
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
back2groove 

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-06, 00:24   

mi tez ostatnio przyszlo cos takiego za niezaplacony mandat.. jakos nie mam ochoty tego placic wiec za jakis czas sie przekonam co bedzie dalej!
do wiezienia cie nie wezna. ;-) sciagna ci to albo z wyplaty albo z podatku.. ewentualnie moze odwiedzic cie komornik 8-)
_________________
The voices in my head tell me to stay home and clean my guns..
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-01-06, 00:29   

back2groove,
Pewnie zapłacimy 3 razy więcej niż powinniśmy :-P
A jeśli odwiedzi mnie komornik to zjade mu beret z góry na dół. Nie lubię ludzi zarabiających na takiej pracy... imo lepsza o 100x jest już Biedronka :)
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
back2groove 

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-06, 00:32   

jesli sad bedzie musial dzialac to napewno bedzie to 3 razy tyle, o ile dobrze pamietam to chyba bylo tam nawet napomniane cos o tym ze owa kwota wzrosnie
_________________
The voices in my head tell me to stay home and clean my guns..
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-01-11, 17:56   

mała51, tak na temat banków to ostatnio bank cetelem odrzucił moje podanie o kredyt ratalny ze względu na brak wystawienia zaświadczenia o dochodach przez kadry... aż mi ręce opadły... moje tłumaczenia o tym, że KR jest osobą uprawnioną przez kadry do wystawienia takiego zaświadczenia były na marne :szczena:
Odradzam ten bank :bu:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
pajda44 

Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-01-13, 08:16   

1.Bartosz to teraz się zdziwisz. Jeżeli brałeś coś na raty, to powinieneś sprawdzić czy kredyt jest zamknięty. A wystarczy, że masz 1 grosz nadpłaty lub niedopłaty i już Ci go nie zamkną. Poza tym w ratalkach tak jest (nie wiem czy we wszystkich), że po prostu musisz napisać podanie o zamknięcie kredytu (bez sensu ale tak jest). Bo potem ktoś cię sprawdza w BIK (biuro informacji kredytowej) i wisisz tam z otwartym kredytem = Twojaa zdolność kredytowa maleje.
2. Bankowi jest na rękę dawać kredyty na długi okres czasu bo dzięki temu zyskuje większe odsetki i przez dług czas ma zapewniony stabilny dochód.
3. Cetelem Bank- nie nazwałbym tego bankiem. Nie polecam!!!
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-01-13, 16:45   

pajda44,
Co do punktu pierwszego to przyznaje zdziwienie bo nie wiedziałem, że jeśli będę miał ten 1grosz nadpłaty to kredyt nadal będę miał otwarty (a nie dawno spłaciłem kredyt w GeMoney z 4gr nadpłaty -.- ) trochę to idiotyczne, ale względem prawa faktycznie muszą najpierw zwrócić moją pełną nadpłatę do kieszeni nie zależnie, czy wynosi ona 100zł czy 1grosz. Co do podania o zamknięcie kredytu to nigdy takiego nie pisałem.
Co do punktu 2 - Kiedyś brałem w AIG monitor za 1200zł, miałem świeżo podpisaną umowę na 3lata i chciałem rozłożyć kredyt na 30rat i dostałem odmowę a w odmowie uzasadnienie, że bank nie udzieli mi kredytu na tak długi okres. Zmieniłem okres na 24raty i bez problemy w ciągu chwili dostałem akceptacje.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo