Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
agenda spotkania z JMP 7 grudnia 2016
Autor Wiadomość
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 17:11   

A ja się tak ciągle zastanawiam jak czytam te wszystkie tematy dotyczące zwiazkow, czy kiedykolwiek ktoś próbował połączyć te wszystkie związki w jeden superduper związek który naprawdę miał by coś do powiedzenia i tak naprawdę coś znaczył?
  Ocena JMP: 6/10
     
~lenka32 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 34
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-12-09, 19:39   

Skiter1991 napisał/a:
A ja się tak ciągle zastanawiam jak czytam te wszystkie tematy dotyczące zwiazkow, czy kiedykolwiek ktoś próbował połączyć te wszystkie związki w jeden superduper związek który naprawdę miał by coś do powiedzenia i tak naprawdę coś znaczył?


Nie ma takiej potrzeby, gdyż wystarcza :
a) wspólne stanowisko organizacji związkowych do zmian np regulaminu pracy
b) WRZ jakie swego czasu miał Sierpień 80 z Solidarnością ,czyli Wspólną Reprezentację Związkową

W przypadku wspólnego stanowiska organizacji związkowych , stanowisko związków " jest wiążące" , czyli decyzyjne . Tu masz odpowiedź marta i stoneczka

RE a)
Związki zawodowe z założenia powinny działać dla dobra członków i pracowników, więc osiąganie consensusu powinno być głównym założeniem działania organizacji

b ) WRZ tworząc na ogół związki zawodowe , które są ideowo czy programowo zbieżne.

Mnogość związków zawodowych to także , takie zabezpieczenie ,że w przypadku ,gdy związek zawodowy z Dawida "walczącego " z Goliatem, zmieni się w Dawida jedzącego obiad, czy kolację u Goliata ;) , inny ZZ będzie mógł interweniować, czy pilnować praw pracowniczych.

Cytat:
Jak kiedyś czytałam artykuł, po za związkami z krwi i kości , są też tak zwane posłuszne związki ,zwane też w nowomowie związkowej " żółtymi ". Wyobraźcie sobie ,że działa sobie w firmie X jeden związek nazwijmy go "A" , i on ma linię programową zbieżną z każdą decyzją pracodawcy . Związek B działa w sposób reprezentujący "interesy pracodawników" a nie koniecznie , które są zbieżne z pracodawcą. Więc w tym momencie jest przeciw waga. Czasem w firmach związek 'B" może nagle zmienić kierunek łapania wiatru w żagle i płynąć ramię w ramię , ze związkiem "A' i pracodawcą, ale niekoniecznie w interesie pracowników.
Wtedy ludzie z związku "B" mogą oderwać się spod flagi i stworzyć związek "C" , który będzie kontynuował linie ideową lub programową w stronę pracowników. (zbieżność sytuacji przypadkowa, wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń przypadkowe ;) przed użyciem zapytaj lekarza lub farmaceute, nie stanowi to oferty w rozumieniu handlowym itp dla różnych schizoli )

Wiadomo , że związki tworzą ludzie. Ludzie zrzeszający się w obronie swych praw. Rozdrobnienie związkowe , nie zawsze blokuje czy utrudnia. Zawsze przewija się przykład poczty polskiej , 86 organizacji związkowych ( u nas 4 ,a wiem że może i jednak 5 ) a w poczcie podpisano układ zbiorowy pracy.* W handlu taki układ zbiorowy ma tylko jedna sieć.

* Układ zbiorowy pracy - jest to zbiór zapisów praw i obowiązków , które obejmują wszystkich pracowników, a ustalony wspólnie pomiędzy zakładem pracy a związkami zawodowymi. Na ogół daje on znacznie więcej niż zapisy kodeksowe. Przykład dodatek za godziny nocne w/g prawa 20% do stawki , np VW ma 30 czy 35 % dodatku itp. Np prawo pracy-przerwa 15 minut, w PP przerwa na WER dwie po 15 minut

[ Dodano: 2016-12-10, 18:03 ]
piivko19 napisał/a:
lenka32, nawiązałem do wydarzenia sprzed roku, dwóch czy trzech lat, nie pamiętam dokładnie, gdzie wynikła afera w związku z tym, że firma obdarowała związkowców kalendarzami, co miało - nie wiem, skłonić ich do zaprzestania pewnych działań ...


Jak ktoś mądry powiedział 'każdego można kupić " ja uważam ,że można jedynie próbować... Kalendarze nie są przestępstwem, wymienianie się upominkami z pracodawcą też nie. Są gorsze zagrożenia dla funkcjonowania związków, nie trzeba nikogo kupować, czasem wystarczają przerośnięte ambicje, walka o pozycję , czy obawa przed jej utratą, i wystarczy ,że zamiast pracą związkową zajmują się grzebaniem sobie w łóżku , portfelu czy życiorysem. Na szczęście takie patologie w przyrodzie występują rzadko. Jak tego uniknąć ? transparentność, uczciwość, przejrzystość, lider a nie wodzostwo, partnerstwo i współpraca.

Tyle pivko z teorii, ale jak wiadomo , jak ktoś sobie znajdzie opis kogoś, czegoś , jego sprawa, ja piszę ogólnie.
 
     
goha44

Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 2
5 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-03, 22:18   

Nowy Rok. Nowy Regulamin Pracy. Nowe zasady premiowania. A ZZ CISZA...

[ Dodano: 2017-01-05, 00:45 ]
Nowy Rok.Nowy Regulamin Pracy.Nowe zasady premiowania. A w ZZ zmiany na górze i WSZECHOBECNA CISZA. Spotkanie z JMD 7 grudnia - po miesiącu dalej C I S Z A.
 
     
~Ola_196 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 14 Lis 2016
Posty: 41
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-17, 09:44   

Dlaczego ZZ nic nie robią w sprawie zwalniania ludzi na rejonach?? Mają zwalniać po 3 osoby na sklepie. U Nas jest coraz gorzej. Cały tydzień po 10,11 h. Na poobiedzie na 14.00 przychodzi 1 osoba i jeszcze mają zwolnić u Nas 2 osoby. I ja się pytam do czego ma to prowadzić ? Czy Oni naprawdę nie rozumieją że tym sposobem ludzie będą się zwalniać bo nie będą robić za trzech..
  Ocena JMP: 6/10
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-01-17, 12:26   

wszedzie tak samo aby za duzo ludzi , niewazne ze nie ma kto robic
 
     
Robert J
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-20, 17:51   

Myślę, że to istotne problemy na które należy odpowiedzieć. Na te odpowiedzi czekasz Dark Side?.....Tak,nie potrzebuje kont Basia,Asia,Michał Małecki innych do przesuwania niewygodnych tematów,pozdrawiam idzie niebo iinne twory ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo