Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CIAZA A WYPLATY
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-20, 20:27   

A co konkretnie Ci nie pasuje? Dostałaś mniej niż podstawa z umowy? Ile pracujesz, jakie miałaś wcześniej wypłaty, czy masz oznaczone zwolnienie kodem B?
 
     
pewnegodniadnia 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-20, 20:31   

Wypłaty około 1900 zł. Kod B pracuje nie cały rok , dostałam dużo dużo mniej a podobno liczy się średnia przynajmniej tak wyczytałam z ostatnich 12 miesiecy razem z premiami obecnościowymi itd albo ja czegos nie rozumiem
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-20, 20:34   

Nie pracujesz roku, więc nie mogli wyliczyć Ci średniej z 12 ostatnich miesięcy. Policzyli z tych, które masz przepracowane. Niemniej jednak nie powinno być mniej niż masz na umowie. Bo to podstawa do naliczenia wysokości zasiłku.
 
     
pewnegodniadnia 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-20, 21:13   

No to oczywiste że wyliczyli srednia z miesięcy które przepracowałam . Umowa 2200 brutto plus wiadomo nagroda obecność owa tylko pytanie czy liczą ja tez razem ze średnią czy tylko sama podstawa
 
     
#anne 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 107
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-20, 21:42   

Na pasku płacowym sprawdź czy masz wypłacone 100% czy 80%. U mnie nastąpiła pomyłka - nieczytelne l4 i wypłacono 80%, sprawa szybko wyjaśniona w kadrach i w kolejnej wypłacie wyrównanie do 100%.
 
     
pewnegodniadnia 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-20, 22:39   

#anne czy mogę wiedzieć jak wygląda u ciebie ta pensja na L4 ?tzn ile dostajesz na reke , oczywiście jeśli to nie problem
 
     
~nadine

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 39
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-21, 07:03   

w pierwszej ciązy byłam na l4 logiczne, dostawałam wypłatę 1495 zł, potem przeszłam na wychowawczy- na wychowawczym zaszłam w 2 ciąże, przerwałam UW żeby przejść na L4, wypłatę dostawałam 1750 zł. To nijak ma się do średniej z 12 miesięcy. O co tu chodzi?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 07:13   

Na umowie masz 2200, dostałaś 1900 i mówisz, że to za mało? To nawet więcej, niż wynika z samej podstawy, a na resztę pytań masz już nie jedną, wyczerpującą odpowiedź w tym temacie.
 
     
pewnegodniadnia 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-05-21, 07:22   

A kto odpowiedział ci że dostałam 1900 zł ? .
Moja wypłata wyszła na 1550 zł dlatego zadałam tu pytanie

[ Dodano: 2018-05-21, 08:23 ]
Przepraszqam mogłas zle zrozumiec moja odpowiedz . Wypłaty przez ostatnie miesiace wychodziły około 1900 zł . A teraz dostałam duzo mniej dlatego zapytałam jak to jest liczone
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 07:33   

Ty napisałaś w poprzednim poście, że masz około 1900. Weź swoje paski i porównaj wypłaty. Kadry pracują od 8, już możesz zadzwonić i dopytywać.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-05-21, 07:36   

Kalkulator chorobowy oblicza za 30 dni 1590 zł. Byłaś cały miesiąc na zwolnieniu?
 
     
~heiholka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 17:35   

odnośnie długotrwałych chorobowych L4 (80% średniej z 12 msc - jak powyżej 33 dni choroba trwa o ile pamiętam) jak i zwolnień ciążowych (100% średniej z 12 msc) - ZUS wylicza średnią z ostatnich 12 msc wpływów na konto od zakładu pracy, jeśli sie pracowało krócej to z tychże miesięcy.

Jak to działa odnośnie chorobowych/ciążowych co do premii za obecności w praktyce ? Te za 100% frekwencje co miesiąc. Pytam bo koleżanka, która już jest na zwolnieniu zapytała na infolinii ZUS i jej powiedziano, że system premiowania zależy od tego czy jest wpisany w umowie jako część wynagrodzenia czy nie i tam ma sie dowiadywać czy będzie dostawać średnią razem z premiami za obecność czy bez nich.


Wie któraś z koleżanek jak to jest z comiesięczną premią frekwencyjną odnośnie średniej 12 msc na zwolnieniach ? Widzę, że Patrycja dostaje prawidłowo, a agdzia1993 nie, dziwnie sie robi :#)
_________________
uśmiech na kasie zawsze jest na czasie :)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 18:53   

https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=3988&postdays=0&postorder=asc&highlight=wyp%B3ata++ci%B1%BFy&start=45
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~heiholka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 21:27   

wwa napisał/a:
Mam żonę na L4 w biedronce, więc jestem w 100% pewny. Skoro masz l4 to zakładam, że w listopadzie będziesz powyżej 3 miesiąca co oznacza przedłużenie umowy do końca ciąży, zasiłek macierzyński wypłaci ci ZUS, urlop ci nie przysługuje bo po porodzie nie będziesz już pracownikiem. Kwota zasiłku taka sama jak w przypadku wypłacanego przez pracodawce, czas też taki sam (52tyg. ciąża pojedyncza), bo do dnia porodu opłacasz składki na ubezpieczenie, czyli albo 80% przez cały okres pobierania zasiłku, albo najpierw 100%, potem 60%. Jak wpiszesz sobie w google "zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia" dowiesz się wszystkiego z artykułów bardziej wiarygodnych niż pomoc na forum.

wszystko prawda tylko nie z tym urlopem - bo jak w trakcie zwolnienia na ciążę lub macierzyńskiego po porodzie - wygaśnie umowa, to pozostałe niewykorzystane dni urlopu też są liczone do wynagrodzenia - ostatni miesiąc z umowy o pracę jest wyplacany większą kwotą - należne wynagrodzenie + np. 20 dni urlopowych mnożone dodatkowo, wiem bo miałam tak 2 lata temu w poprzedniej pracy (Carrefour, nie Biedronka), a działa tak w każdej umowie o pracę.
_________________
uśmiech na kasie zawsze jest na czasie :)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 21:33   

ewelinakasjer napisał/a:
WWA, jesteś pewny(a)? Trochę zmartwiła mnie odpowiedź jednego z forumowiczów.

Mam jeszcze jedno pytanie. Obecna umowa kończy mi się w Listopadzie. Jak rozumiem, została przedłużona automatycznie do dnia porodu. A co dalej ? Firma przedłuży ze mną umowę ? Po porodzie chciałam iśc na urlop macierzyński ? Ile on będzie wynosił, jeśli umowa skończy mi się w dniu porodu, o ile w ogóle będzie mi przysługiwać jakiekolwiek wynagrodzenie.

Pozdrawiam.

doczytaj o jaki urlop jest pytanie
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo