Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WIDEŁKI NA BONY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 18:39   

A ja mam pytanie : dlaczego za każdym razem jak firma daje coś dodatkowego to zawsze znajdą się biadolący ? Ludzie przecież nikt nie zabrał z waszej kieszeni i nie włożył tego do swojej .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@robalna6 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 20:02   

A ja tez mam pytanie: dlaczego jak firma za każdym razem daje coś dodatkowego, to znajda się ludzie, którzy zachowuja sie jakby co najmniej Boża manna z nieba leciała, firma sobie słodzi , takimi podstawionymi kontami czy jak?
_________________
"Nadzieja- to komfort na , który mnie nie stać"
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 20:48   

panie robalna "sześć" przyłapałeś i rozszyfrowałeś mnie :D i nawet nie musiałeś używać dyktafonu :D
a teraz odpowiem na Twoje pytanie : doceniam że firma "coś" daje bo pracowałam w takich w których nie było nic , nie zaglądam nikomu do kieszeni i dopóki moja kasa się zgadza nie boli mnie że ktoś ma więcej , jest wiele firm które różnicują świadczenia i nic w tym dziwnego bo takie jest prawo , nie mam w zwyczaju biadolić bo wiem że są tacy którzy mają gorzej . Jeśli to nazywasz "słodzeniem" to ja Twój wpis mogę nazwać pieprzeniem :D
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-27, 21:12   

Ja tez dodam swoje trzy grosze. Cieszmy sie ze mamy ten fundusz socjalny. Bo od tego roku nie jest to juz onowoazek pracodawcy by taki fundusz istnial w zakladzie pracy. Ponadto polak polaka utopil by w łyżce wody o złotówkę, także nie dziwi mnie to boadolenie.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-28, 01:01   

brodacz1989 napisał/a:
Ja tez dodam swoje trzy grosze. Cieszmy sie ze mamy ten fundusz socjalny. Bo od tego roku nie jest to juz onowoazek pracodawcy by taki fundusz istnial w zakladzie pracy. Ponadto polak polaka utopil by w łyżce wody o złotówkę, także nie dziwi mnie to boadolenie.

Tak.Jeżel zakład zatrudnia mniej niż 20 0sób nie musi.
Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych muszą tworzyć pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 osób na dzień 1 stycznia. Pracodawcy, którzy nie chcą tworzyć funduszu mogą z niego zrezygnować. Forma rezygnacji zależy od tego czy w zakładzie pracy obowiązuje układ zborowy pracy czy regulamin wynagradzania.
-bez programu socjalnego raczej trudno dziś utrzymać pracownika
I nadal nie wiem,jak to jest ,że pensje liczy się brutto jako dochód w ZFSS
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2016-10-28, 07:51   oświadczenie

Oświadczenie
W związku z publikacją informacji dotyczącej bonów świątecznych , uprzejmie informuję, że nie ponosimy odpowiedzialności za powyższą informację z powodu , gdyż ta informacja nie została jeszcze zatwierdzona a publikacja może wprowadzić w błąd pracowników, więc wszelkie roszczenia proszę kierować do autora.
Nie publikuje się czegoś co nie zostało jeszcze uzgodnione i zatwierdzone.
W odniesieniu do większości wpisów , chcę zaznaczyć , że ZFŚS nie jest nagrodowy. Nagrodą jest premia miesięczna lub bonus roczny za wyniki firmy.
Zfśs co to jest :
Wysokość świadczeń funduszu jest ustalana na podstawie złożonego przez osobę uprawnioną oświadczenia o średnim miesięcznym dochodzie brutto, przypadającym na jednego członka jego rodziny za pierwszy kwartał roku, w którym przyznaje się świadczenie. Przez średni miesięczny dochód brutto, o którym mowa w ust. 1, rozumie się wszelkie dochody osób zamieszkujących razem i utrzymujących się wspólnie, podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, podzielone przez liczbę tych osób. Dochód brutto, o którym mowa w ust. 1, obejmuje: wynagrodzenie brutto, pomniejszone o składki na ubezpieczenia społeczne, emerytury i renty, zasiłki z ubezpieczenia społecznego, dochody z gospodarstwa rolnego, ustalone do wymiaru podatku rolnego, dochody z działalności gospodarczej; dochody z tego tytułu przyjmuje się w wysokości nie niższej niż zadeklarowane przez osoby osiągające te dochody kwoty stanowiące podstawę wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne, a jeżeli z tytułu tej działalności lub współpracy nie istnieje obowiązek ubezpieczenia społecznego – kwoty nie niższe od najniższej podstawy wymiaru składek obowiązujących osoby ubezpieczone, stypendia, alimenty, inne świadczenia, zasiłki dla bezrobotnych. Podstawa prawna: art. 8 ust. 1 i ust. 2 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn.: Dz.U. z 2012 r. poz. 592).


Dopuszczalność żądania przez pracodawcę zeznania o wysokości osiągniętego przez pracownika dochodu w roku podatkowym (PIT), w celu potwierdzenia uprawnienia tego pracownika do świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, badać należy w oparciu o przepisy ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (t. j. Dz. U. z 1996 r. Nr 70, poz. 335, ze zm.) oraz postanowienia regulaminu, o którym mowa w art. 8 ust. 2 tej ustawy. Zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy o zfśs, przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z jego środków. Zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Funduszu oraz zasady przeznaczania środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej powinny być określone w regulaminie (art. 8 ust. 2 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych). Przyznanie świadczeń z Funduszu, a także ich wysokość, uzależniona jest więc od spełnienia przez osobę ubiegającą się o to świadczenie określonych kryteriów socjalnych. Ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych nie określa jednak sposobu, w jaki ma nastąpić udokumentowanie ich spełnienia. Uprawnienie pracodawcy do żądania podania stosownych informacji oraz przedłożenia odpowiednich dokumentów uzasadniających przyznanie świadczenia z Funduszu, powinno zatem znajdować uzasadnienie w regulaminie, o którym mowa powyżej. W jego postanowieniach powinny być sprecyzowane zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Funduszu oraz tryb rozpatrywania wniosków o ich przyznanie. Regulamin powinien także określać, jakie informacje i dokumenty są niezbędne do dokonania oceny, czy osoba ubiegająca się o przyznanie świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych spełnia kryteria, od których uzależnia się jego przyznanie. W wyroku z dnia 8 maja 2002 r. sygn. akt I PKN 267/2001 Sąd Najwyższy uznał, iż w art. 8 ust. 2 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych „jest (...) zawarta zasada przyznawania ulgowych usług i świadczeń oraz dopłat z Funduszu według kryteriów o charakterze wyłącznie socjalnym, tj. uzależnionych co do zasady i wysokości od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu. Z tego zaś punktu widzenia nie może być obojętne to, czy i jakie dochody osiąga pracownik poza zakładem pracy, w którym ubiega się o świadczenie, oraz jaka jest sytuacja życiowa wszystkich członków jego rodziny, z którymi prowadzi wspólne gospodarstwo domowe. Jeżeli więc przyznawanie świadczeń jest uzależnione od wymienionych wyżej kryteriów, to oczywiste staje się, że sytuacja pracownika lub innej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu wymaga każdorazowo wyjaśnienia, ustalenia i oceny".
Pamiętać jednak musimy o tym, że oceniać tutaj powinniśmy aktualną sytuację socjalną danej osoby. Przy przyznawaniu świadczeń z zfśs w drugiej połowie roku dochody osiągnięte w poprzednim roku kalendarzowym nie odzwierciedlają już rzeczywistej sytuacji socjalnej danej osoby.
Wzór oświadczenia o sytuacji socjalnej często wskazuje się w regulaminach gospodarowania środkami zfśs.
Elementy oświadczenia
Oświadczenie nie może odnosić się jedynie do sytuacji materialnej pracownika i jego rodziny, chociaż niewątpliwie jest to kryterium najbardziej zobiektywizowane i najłatwiejsze do sklasyfikowania w treści regulaminu zfśs. Sytuacja socjalna to – poza sytuacją materialną – także ocena sytuacji życiowej i rodzinnej danej osoby.
W oświadczeniu osoba uprawniona do korzystania z zfśs wskazuje członków rodziny. W tym miejscu podajemy dane dzieci pozostających na utrzymaniu uprawnionego oraz ich wiek.
Dalsze dane mogące wpłynąć na dodatkową ocenę sytuacji socjalnej uprawnionego to:
• wskazanie innych osób zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym,
• inne istotne informacje o członkach najbliższej rodziny (np. niepełnosprawność, przewlekłe choroby).
Informacje te mogą pomóc w ocenie realnych wydatków związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Zamieszkiwanie z osobami spoza zdefiniowanego w regulaminie zfśs kręgu członków rodziny także wpływa na określoną zmianę poziomu wydatków – np. zmniejszenie wydatków pracownika w związku ze wspólnym prowadzeniem domu z innymi osobami.
Orzeczona niepełnosprawność, odroczenie obowiązku szkolnego ze względu na stan zdrowia, przewlekłe choroby wymagające zwiększonej opieki i wydatków, studia dzieci poza miejscem zamieszkania wpłynąć muszą na ocenę sytuacji socjalnej uprawionej osoby. Inna jest sytuacja socjalna dwóch osób o identycznym dochodzie na członka rodziny, które mają taką samą liczbę osób pozostających na utrzymaniu, gdzie jedna z dwóch ocenianych osób ma niepełnosprawne dziecko.
Oświadczenie powinno obejmować dochody uzyskiwane ze wszystkich źródeł i to nie tylko uprawnionego, ale również innych osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.
Mówimy tutaj o wszelakich dochodach, obejmujących każdy przychód realnie wpływający na sytuację rodziny (umowy o dzieło, zlecenia, stypendia otrzymywane przez dzieci). Nie wymagamy jednak, by osoba uprawniona informowała w oświadczeniu o poszczególnych źródłach dochodów, wraz z wysokością dochodów z tych poszczególnych źródeł.
W regulaminie należy ustalić, z jakiego okresu dochody przyjmujemy do tego uśrednionego dochodu. Aby uzyskać w miarę szeroki obraz sytuacji finansowej rodziny nie możemy przyjmować dochodów tylko z ostatniego miesiąca.
Odpowiedzialność
Zgodnie z art. 233 Kodeksu karnego, kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Warunkiem odpowiedzialności jest jednak to, by składająca zeznanie osoba została poinformowana przez przyjmującego zeznanie o odpowiedzialności karnej za fałszywe zeznanie. Przestępstwa fałszywych zeznań można dopuścić się jedynie w postępowaniu sądowym albo w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy (np. postępowanie administracyjne, podatkowe, karno-skarbowe). Nie obejmuje to zatem oświadczeń składanych przez osoby uprawnione do korzystania z zfśs.
Warto we wzorze oświadczenia zawartym w regulaminie zfśs wskazać, że osoba je składająca przyjmuje do wiadomości, że kłamstwo w oświadczeniu traktowane będzie jak oszustwo w celu wyłudzenia świadczeń. W przypadku gdy pracodawca zdobędzie dowody oszustwa może domagać się zwrotu świadczenia jako świadczenia nienależnego.

Jeżeli chodzi o doliczanie świadczenia +500 , informuję, że kryterium dochodowe na jednego członka rodziny zostało podniesione na wyższy pułap tak aby osoby które nie otrzymują świadczenia + 500 ( matki samotnie wychowujące dzieci a otrzymujące alimenty) maiły równe szanse w otrzymaniu jednorazowej zapomogi z ZFSS ze względu na sytuację życiową i materialną.

Scedowanie opiniowania wniosków przez KS : od kilku lat związek zawodowy wnioskował o to aby kierownik sklepu opiniował wnioski z powodu, że znał lepiej sytuację życiową pracownika niż kierownik Rejonu. Wnioski do komisji socjalnej były też przetrzymywane na sklepach ze względu, ze nie było kierownika rejonu i nie miał kto podpisać . Z powodu zmian strukturalnych firmy i spodziewać się będzie można rzadszych wizyt KR na sklepach a zarazem usprawnienia i szybszego dostarczania wniosków do komisji socjalnej, takie uprawnienia zostały scedowane na kierownika sklepu. Jednocześnie informuje, że kierownik sklepu nie jest komisją socjalną i ma tylko obowiązek przyjąć taki wniosek , podpisać i zrobić wpis czy znana jest mu sytuacja pracownika czy nie. Od weryfikacji i przyznawania świadczeń jest komisja socjalna a nie kierownik sklepu.
Ostatnio zmieniony przez zz-biedronka 2016-10-28, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 3 DOWN
Wysłany: 2016-10-28, 08:16   

kluq napisał/a:
qweerty, ale my nie pracujemy w innej firmie tylko w Biedronce to raz. Dwa teraz nie chcesz aby Cie ktoś z nim kojarzył ale o ile mnie pamięć nie myli to Ty właśnie zarzucałeś tu na forum firmie, że wydaje kasę nie stosując się do ustawy więc jest jak chciałeś a, że potem nie poszło Ci po drodze z panem A to teraz są kolejne pretensje. Jak dla mnie progi to nic złego i to, że raz czy dwa razy w roku osoby mające mniej powinny odstać więcej tym bardziej jest ok. A co do wliczania świadczeń to prócz 500+ wszystko inne świadczenia wszędzie też się wlicza od lat i nikt jakoś nie ma z tym problemu. Mało tego, progi dochodowe w Mops są tak niskie, że aby tam coś dostać to trzeba autentycznie głodować, bo wliczają dosłownie wszystko. Nawet dodatek mieszkaniowy jest tam dochodem.

Tu masz rację, bierze się wszystko co dana osoba dostaje ale przy pomocy jednorazowej.
Inna rzecz jest w sprawach sądowych o alimenty: sąd nie może brać pod uwagę świadczeń na dziecko bo alimenty są ustalane po stronie rodziców a nie dziecka. Świadczenie rodzinne czy +500 to jest dziecka a uprawnionym do pobierania jest rodzić sprawujący opiekę nad dzieckiem. Rodzice są odpowiedzialni za wychowanie dziecka i tylko z ich dochodów sąd ustala wysokość alimentów biorąc średnią i obciążając osobę która nie sprawuje opieki nad dzieckiem.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-28, 10:43   

To może przpomne pismo Pana A... Odnośnie bonów na rok 2014 ...to Pan A wystosował pismo ze nie wie nic o górnych widelkach 3000 brutto na święta.Wszystkich którzy nie dostali wysyłam do AUTORA PODPISU PIOTRA A. pod tymtymi widełkami.Święty się znalazł...byle prawda nie wyszła na jaw.... Tym którym kierownik sklepu po złości nie podpisze zapomogi też do niego.I tych którzy za rok czy dwa dostaną mniejsze bony albo nie dostaną zapomogi też do PANA A bo podpisuje bez wiedzy komisji.CO PRAWDA W KOMISJI SOCJALNEJ ZASIADA DOPIERO OD KWIETNIA 2014 ALE większość bzdur to jego akceptacja bez wiedzy reszty związku. Panie A PODPISAŁ PAN 500 PLUS DO dochodu bez wiedzy związku czy nie? A procedurę ze podpisuje ks i przede wszystkim opiniuje wnioski TEŻ CZY NIE? BO związek nic nie wie ale ja wiem zza to Pan. P.s. jak PAN podejmuje sam decyzję za komisję zakładowa 1700 członków i 15 członków komisji zakładowej to może PAN zmieni sposób wyliczania dochodu Z BRUTTO NA NETTO? NA to brakuje odwagi czy DA inne czynniki. Widocznie jak pisała koleżanka z nowego zwiąZku może to inny powód. Może inny Nowy związek zrobi porządek ...

[ Dodano: 2016-10-28, 10:51 ]
P.s Ma PAN znajomych w Carrefour dopyta się Pan tam....dwa lata w komisji socjalnej i zero wiedzy.Statutu też Pan nie zna koleżankę gonił za to ze samą podpisuje pismo do dyrektor napisał ze u nas muszą być dwa podpisy...robi Pan co chce coś typowy wyznawca o......taki marny dykatorek. Szkoda ze nie ponosinPan odpowiedzialnosci za swoje sprawki ...jak te malejące się pismo odnośnie CIT do pracodawcy za które inni musieli się podpisać z przeprosinami bo Panu zabrakło odwagi. WIĘC rusz Pan głową i zmień liczenie dochodu wynagrodzenie brutto bo jak ktoś pisał podatku do gara nie wkładamy. O.s.alimenty liczą się do ZFŚS A SĄ DLA DZIECKA
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
1 UP 2 DOWN
Wysłany: 2016-10-28, 12:33   odp

Trudno się ustosunkowywać ale widać, że brak wiedzy i proszę kierować się do działu prawnego Komisji Krajowej. Co do CIT przypominam data poczty 8.07.2015r. godz. 15:38 Jesteś autorem treści więc jak napisałeś tak to prostowałeś.
Kolejny raz oskarżasz ludzi czy w poczcie czy na forum publicznie. Takie oskarżenia padały już w sprawie procedury karty przed płacowej której jeszcze nie było ani światła dziennego nie ujrzało ale oskarżenia już były że ktoś to podpisał. Więc proszę się zastanowić co Pan wyprawia nie mówiąc o wcześniejszych publikacjach o nie identyfikowaniu się z tym związkiem. Przypominam, że nie tylko ja jestem na posiedzeniach komisji z naszej strony ale są też inne osoby KZ i publicznie najlepiej zwalać na jedną osobę. Wstyd naprawdę wstyd bo nie wiadomo o co Panu tak naprawdę chodzi bo jest Pan na wszystkie sprawy na nie.
Lepiej robić Panu afery i być w centru zainteresowania.

Temat uważam za zamknięty a co do informacji dotyczącej ZFŚS , będą po 15 listopada oficjalnie po zatwierdzeniu na Komisji Socjalnej.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-28, 13:04   

Proszę popytać co sekretarz komisji krajowej mówi o panu Panie Panie A . Roxpieprzy Pan organizacja i komisja krajowa ma swojwą zdanie.sprzedał Pan ludzi w 2014 nie dostali przez Pana bonów na święta jest Pismo pracodawcy na stronach organizacji w tej sprawie.I za Pana wywiad przepraszano.podpisał Pan i faktycznie albo choroba albo konto jak ktoś pisał. Z KOMISJĄ KRAJOWA BĘDZIE PAN MIAŁ DO CZYNIENIA jak wejdą z zarządem.Ale nie mój związek nie mój problem

[ Dodano: 2016-10-28, 13:09 ]
[quote="qweerty"]Proszę popytać co sekretarz komisji krajowej mówi o Pani Panie A sprzedał Pan ludzi w 2014 nie dostali przez Pana bonów na święta jest Pismo pracodawcy na stronach organizacjip.s. jaką pocztę coś się Panu lub Pani pomyliło bo związkiem rządzi małżonka. I powinna pilnować Pana rozporka bo ktoś znowu inny niż Pan K...wyśle anonim z ramienia firmy jak mówimy o mailach prawda? Może ktoś w końcu powie publicznie na co idą środki bo wstyd....pozdrawiam z okolic Koła ...

[ Dodano: 2016-10-28, 19:26 ]
P.s . Dopiero teraz zrozumiałem o co chodzi. Z mailem. Przypomnę udzielił Pan wywiadu w tygodniku Solidarność gdzie była Nowa o 0.5% CIT. JAK to dział związkowy to przypomnę związkowcom. Pracodawca Pana wystraszył pismem przedsądowym. Poszły przeprosiny za Pana słowa. Teraz publicznie PRZYZNAŁ się Pan że za Pana nawet wywiad pisze ktoś inny a Pan się podpisuje. P.s. jako wwerty nie wiem czy my wogole się znamy gdyż nawet by było wstyd się przyznać
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2016-10-28, 19:55   

[quote="qweerty"]Proszę popytać co sekretarz komisji krajowej mówi o panu Panie Panie A . Roxpieprzy Pan organizacja i komisja krajowa ma swojwą zdanie.sprzedał Pan ludzi w 2014 nie dostali przez Pana bonów na święta jest Pismo pracodawcy na stronach organizacji w tej sprawie.I za Pana wywiad przepraszano.podpisał Pan i faktycznie albo choroba albo konto jak ktoś pisał. Z KOMISJĄ KRAJOWA BĘDZIE PAN MIAŁ DO CZYNIENIA jak wejdą z zarządem.Ale nie mój związek nie mój problem

[ Dodano: 2016-10-28, 13:09 ]
qweerty napisał/a:
Proszę popytać co sekretarz komisji krajowej mówi o Pani Panie A sprzedał Pan ludzi w 2014 nie dostali przez Pana bonów na święta jest Pismo pracodawcy na stronach organizacjip.s. jaką pocztę coś się Panu lub Pani pomyliło bo związkiem rządzi małżonka. I powinna pilnować Pana rozporka bo ktoś znowu inny niż Pan K...wyśle anonim z ramienia firmy jak mówimy o mailach prawda? Może ktoś w końcu powie publicznie na co idą środki bo wstyd....pozdrawiam z okolic Koła ...

[ Dodano: 2016-10-28, 19:26 ]
P.s . Dopiero teraz zrozumiałem o co chodzi. Z mailem. Przypomnę udzielił Pan wywiadu w tygodniku Solidarność gdzie była Nowa o 0.5% CIT. JAK to dział związkowy to przypomnę związkowcom. Pracodawca Pana wystraszył pismem przedsądowym. Poszły przeprosiny za Pana słowa. Teraz publicznie PRZYZNAŁ się Pan że za Pana nawet wywiad pisze ktoś inny a Pan się podpisuje. P.s. jako wwerty nie wiem czy my wogole się znamy gdyż nawet by było wstyd się przyznać



No cóż jest jeszcze kolejna poczta gdzie naraziłeś nie tylko moją osobę ale osobę z wyższych stanowisk solidarności dotyczącej zapewnień co do CIT. Tak wstyd jest bo kwiatów jest zbyt dużo, czy dotyczących zachowań w Regionach czy negocjacji płacowych na rok 2016. Więc proszę o nie wprowadzanie w błąd pracowników a tych którzy z tego powodu zostali urażeni za negatywne wypowiedzi - przepraszam, chociaż w telefonicznych zgłoszeniach informowałem , że nie odpowiadamy za wypowiedzi Pana q

Temat uważam za zamknięty
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-28, 21:12   

Co za milutka, osobista wycieczka. Jakże nam miło, że zostaliśmy zabrani na darmowe zwiedzanie, z brodzeniem w błocie w pakiecie. Ciekawie ogląda się kanały związkowych (nie)relacji, ale może już wyjdźmy na powietrze i spójrzmy w słońce. Mało kogo obchodzą cudze pomyje.
Ciekawe do czego mogą służyć prywatne wiadomości... hmmm... może do takich dyskusji?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-28, 21:30   

[quote="zz-biedronka"]
qweerty napisał/a:
Proszę popytać co sekretarz komisji krajowej mówi o panu Panie Panie A . Roxpieprzy Pan organizacja i komisja krajowa ma swojwą zdanie.sprzedał Pan ludzi w 2014 nie dostali przez Pana bonów na święta jest Pismo pracodawcy na stronach organizacji w tej sprawie.I za Pana wywiad przepraszano.podpisał Pan i faktycznie albo choroba albo konto jak ktoś pisał. Z KOMISJĄ KRAJOWA BĘDZIE PAN MIAŁ DO CZYNIENIA jak wejdą z zarządem.Ale nie mój związek nie mój problem

[ Dodano: 2016-10-28, 13:09 ]
qweerty napisał/a:
Proszę popytać co sekretarz komisji krajowej mówi o Pani Panie A sprzedał Pan ludzi w 2014 nie dostali przez Pana bonów na święta jest Pismo pracodawcy na stronach organizacjip.s. jaką pocztę coś się Panu lub Pani pomyliło bo związkiem rządzi małżonka. I powinna pilnować Pana rozporka bo ktoś znowu inny niż Pan K...wyśle anonim z ramienia firmy jak mówimy o mailach prawda? Może ktoś w końcu powie publicznie na co idą środki bo wstyd....pozdrawiam z okolic Koła ...

[ Dodano: 2016-10-28, 19:26 ]
P.s . Dopiero teraz zrozumiałem o co chodzi. Z mailem. Przypomnę udzielił Pan wywiadu w tygodniku Solidarność gdzie była Nowa o 0.5% CIT. JAK to dział związkowy to przypomnę związkowcom. Pracodawca Pana wystraszył pismem przedsądowym. Poszły przeprosiny za Pana słowa. Teraz publicznie PRZYZNAŁ się Pan że za Pana nawet wywiad pisze ktoś inny a Pan się podpisuje. P.s. jako wwerty nie wiem czy my wogole się znamy gdyż nawet by było wstyd się przyznać



No cóż jest jeszcze kolejna poczta gdzie naraziłeś nie tylko moją osobę ale osobę z wyższych stanowisk solidarności dotyczącej zapewnień co do CIT. Tak wstyd jest bo kwiatów jest zbyt dużo, czy dotyczących zachowań w Regionach czy negocjacji płacowych na rok 2016. Więc proszę o nie wprowadzanie w błąd pracowników a tych którzy z tego powodu zostali urażeni za negatywne wypowiedzi - przepraszam, chociaż w telefonicznych zgłoszeniach informowałem , że nie odpowiadamy za wypowiedzi Pana q

Temat uważam za zamknięty


A to chyba naraził Pana pryncypał........ pamięta pan hapennig przed sejmem z paletą którą ciągneli posłowie?....... kto tam mówił o o.5% CIT ? Chyba nie. To może przypomnę bo szło też w mediach. Pan to jest taki Palikot on wymachiwał wibratorem a Pan cudzymi mailami,co jst naruszeniem prawa. Tak bywa. Za wypowiedzi czyjekolwiek jak nie jest Pan tej osoby rodzicem nie musi Pan brać odpowiedzialności , nawet ni jest Pan uprawniony. A bzdury w wywiadach ,cóż jest Pan tak słaby merytorycznie ,że inni piszą za Pana? Brawo.O narażeniu władz wyzszych to może Pan wspomni przegrany proces o zniesławienie z NSZZP biedronka i wstydliwa ugoda a koszty szły z pieniedzy członków. Al z procesami tak bywa ,że szykują sie Panu następne. Jak Pan chce publiczenie mówić o zachowania i o kulturze, to proszę zacząć od siebie.... :D Pana kultura powala na kolana zwłaszcza Pana członków z któtymi nie umie się Pan witać uściskiem ręki ,co pokazał Pan znowu przed Sejmem :)

p.s. w Solidarności nie ma stanowisk tylko funkcje. I to tak widać człowieka , który zapomniał ,że po swojej kadencji i przed nią jest od min wykładania towaru i mycia sklepu. Ale nie wszyscy mają potrzebę przyspawania się do stołka.Zresztą w przyszłej kadencji żaden kierownik sklepu nie będzie mógl pełnić funkcji po zmianach uprawnień prawda? Widzi Pan pisze mi Pan o mailach. A ma Pan jakiś dowód ,że łączy mnie Pan z jakąś konkretną osobą? Forum jest anonimowe i mogę Pana zapewnić ,że nie mieliśmy okazji słać sobie maili :) Funkcja zamykania tematu jako moderator też Panu przysługuje. To taka funkcja w opcji. Jak Pan nie potrafi moderować , to po co się brać za coś z czego nie ma sie wiedzy i umiejętności. Zapomniałem przecież to Pana hobby. Brać się za coś czego się nie potrafi co pokazują trafne decyzje na komisji socjalnej
p>S>II GRATULUJĘ związkowi NSZZP BIEDronka wprowadzenia programu dla SENIORÓW. może przybliży Pan temat bo to też podpisują wszystkie organizacje? PAn tez. A program dobry i zgodny z ustawą.
p.s. poyliłem miejscowosci z okolic Konina pozdrawiam. Skąd przypomnę na pw faktycznie. I jeszcze jedno nie identyfikuję się na tym forum z związkiem Solidarność bo musiałbym się identyfikować z tym co prowadzi konto oficjalne.Cóż jak widełki są nie prawdziwe to czemu jako moderator nie usunął Pan tematu?

[ Dodano: 2016-10-29, 00:40 ]
KŁAMSTWO NUMER 1.Doczytałem Panie A proszę podać kiedy i gdzie Pana związek wnioskował o opiniowanie pzez ks wniosków. przecież to wierutne kłamstwo

KŁAMSTWO NUMER 2. Proszę mi powiedzieć czemu stoi Pan w opozycji jak Pan to nazywa do władz wyższych solidarności ( władza to Panu uderza chba ,to nie władza a funkcja) odnośnie 500 plus , i opinii prawnej DZIAŁU PRAWNEGO SOLIDARNOŚCI publikowanego na łamach tygodnika Solidarność, odnośnie NIEWLICZANIA 500 plus

KŁAMSTWO NUMER 3. Pisze Pan o sposobie wyliczenia dochodu który Panu pasuje
Kod:
Przez dochód na potrzeby ustalenia prawa do świadczeń z funduszu należy rozumieć (można wybrać jeden z poniższych wariantów lub ustalić własną definicję):

• wariant 1 – wszystkie uzyskane przychody w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, zarówno podlegające opodatkowaniu jak i zwolnione z tego podatku, na przykład wynagrodzenie za pracę oraz wszelkie dodatki do wynagrodzenia, nagrody i premie, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, stypendia, renty, emerytury, alimenty, zasiłki i świadczenia wypłacane przez powiatowy urząd pracy i ośrodek pomocy społecznej, wynagrodzenia z tytułu umów o charakterze cywilnoprawnym – zlecenia, o dzieło, najmu, dzierżawy itp., po odjęciu kosztów ich uzyskania oraz opłaconych składek na ubezpieczenie społeczne (tzw. dochód brutto). W przypadku dochodu z działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych oraz podatkiem liniowym należy wykazać faktycznie uzyskany dochód, natomiast w przypadku działalności gospodarczej opodatkowanej w sposób zryczałtowany (np. w formie karty podatkowej) przyjmuje się, że dochód jest równy zadeklarowanej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne. W przypadku dochodu uzyskiwanego z gospodarstwa rolnego uznaje się, że jest on równy przeciętnemu dochodowi z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego, ogłaszanemu corocznie w drodze obwieszczenia przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie art. 18 ustawy z 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym;

• wariant 2 – wszystkie uzyskane dochody obliczane jak w wariancie pierwszym, z wyłączeniem pewnych kategorii, np.: alimentów, a także świadczeń wypłacanych na podstawie ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (m.in. zasiłków rodzinnych i pielęgnacyjnych), stypendiów oraz dodatków do emerytur i rent (pielęgnacyjnych, kombatanckich itp.);

• wariant 3 – wszystkie uzyskane dochody wyliczane jak w wariancie 1 lub 2, z tym że w kwocie „netto”, czyli po odjęciu zapłaconego podatku dochodowego od osób fizycznych.

3. Średni miesięczny dochód na osobę w rodzinie oblicza się, dzieląc sumę dochodów uzyskanych przez wszystkie osoby w rodzinie w ciągu 3 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o udzielenie świadczenia przez liczbę tych osób oraz przez 3. Do osób w rodzinie zalicza się: małżonka oraz dzieci pozostające na utrzymaniu osoby uprawnionej do świadczeń, a także inne osoby wspólnie zamieszkujące i prowadzące wspólne gospodarstwo domowe z uprawnionym. Do wyliczeń średniego dochodu na osobę w rodzinie można też przyjąć inne okresy, np. półroczne i roczne, a także przewidzieć szczególne sposoby obliczania średniego dochodu w sytuacji zmian w źródłach dochodów mających ujemny wpływ na sytuację materialną rodziny uprawnionego. Na przykład w przypadku utraty pracy przez małżonka osoby uprawnionej do korzystania z funduszu można zamiast wynagrodzenia za pracę z ostatnich 3 miesięcy uwzględnić w wyliczaniu średniej aktualną wysokość zasiłku dla bezrobotnych.



O wysokości kwoty bazowej rozstrzyga pracodawca w regulaminie funduszu – może być to kwota ustalana każdorazowo przez pracodawcę na dany rok, ale też kwotą bazową mogą być różne wskaźniki (na przykład wartość odpisu podstawowego na ZFŚS, średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, najniższe wynagrodzenie za pracę itp.).

[ Dodano: 2016-09-08, 20:16 ]
• Ustawa z 4 marca 1994 o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (j.t. Dz.U. z 1996 r. Nr 70, poz. 335; ost.zm. Dz.U. z 2008 r. Nr 237, poz. 1656)

• Ustawa z 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (j.t. Dz.U. z 2001 r. Nr 79, poz. 854; ost.zm. Dz.U. z 2008 r. Nr 90, poz. 562)

•Ustawa z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (j.t. Dz.U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94; ost.zm. Dz.U. z 2009 r. Nr 115, poz. 9


To czy uwzględnia się dochód brutto czy alimenty czy 500 plus albo świadczenia socjalne zależy od porozumienia związku zawodowego i pracodawcy. nie muszę mieć opinii Komisji Krajowej by to wiedzieć Pan opinię Komisji Krajowej ma tam gdzie ludzi co nie dostali parę lat temu przez Pana bonów z dochodem powyżej 3000 brutto. A czemu ma pan za nic opinię właśnie tej władzy wyższej :
Cytat:
Świadczenie wychowawcze uzyskiwane z programu 500+ jest nieopodatkowane i nie stanowi dochodu w myśl przepisów podatkowych. Nie wlicza się go także do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej czy rodzinnych. Ostatnie zmiany legislacyjne wprost przesądziły, iż w postępowaniu sądowym w sprawie o alimenty, sąd nie będzie brał pod uwagę faktu, iż dziecko otrzymuje świadczenie wychowawcze. Nie ma więc podstaw do wątpliwości, że pieniędzy z programu 500+ nie należy brać pod uwagę przy badaniu dochodu przypadającego na członka rodziny.

Może być natomiast brane pod uwagę przy analizie jego sytuacji życiowej, która jest kolejnym kryterium socjalnym i niekiedy stosuje się je łącznie z sytuacją materialną. Szczegółowe zasady przyznawania świadczeń powinien zatem określać regulamin ZFŚS.

Źródło: NSZZ "Solidarność" Autor: Maria Szwajkiewicz


[ Dodano: 2016-10-29, 00:44 ]
ps czyli dochód można wyliczać netto do sytuacji materialnej i wyłączyć alimenty więc kłamstwo numer 4

wariant 2 – wszystkie uzyskane dochody obliczane jak w wariancie pierwszym, z wyłączeniem pewnych kategorii, np.: alimentów, a także świadczeń wypłacanych na podstawie ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (m.in. zasiłków rodzinnych i pielęgnacyjnych), stypendiów oraz dodatków do emerytur i rent (pielęgnacyjnych, kombatanckich itp.);

• wariant 3 – wszystkie uzyskane dochody wyliczane jak w wariancie 1 lub 2, z tym że w kwocie „netto”, czyli po odjęciu zapłaconego podatku dochodowego od osób fizycznych.


I tym zamykam dyskusję. Jest Pan tak świetnym manipulatorem ludźmi jak kłamcą.

[ Dodano: 2016-10-29, 00:57 ]
Kod:
eżeli chodzi o doliczanie świadczenia +500 , informuję, że kryterium dochodowe na jednego członka rodziny zostało podniesione na wyższy pułap tak aby osoby które nie otrzymują świadczenia + 500 ( matki samotnie wychowujące dzieci a otrzymujące alimenty) maiły równe szanse w otrzymaniu jednorazowej zapomogi z ZFSS ze względu na sytuację życiową i materialną.


Czyli to Pan Podpisał tak? Z kim równą? z pomocą Państwa ? ale jak jej wliczą
fundusz alimentacyjny, alimenty, świadczenia mops w tym rodzinne ,plus pensja brutto to chyba znowu nie dostanie.
Cóż zmień Pan wariant naliczania albo wersja 2 albo 3 a nie brutto plus alimenty i świadczenia

[ Dodano: 2016-10-29, 01:00 ]
Cytat:
Jednocześnie informuje, że kierownik sklepu nie jest komisją socjalną i ma tylko obowiązek przyjąć taki wniosek , podpisać i zrobić wpis czy znana jest mu sytuacja pracownika czy nie. Od weryfikacji i przyznawania świadczeń jest komisja socjalna a nie kierownik sklepu.


NIe ma takich wytycznych co Pan pisze , że ma wskazać tylko czy jest znana sytuacja czy też nie. Jest zupełnie co innego ,proszę zapoznać się ze wzorami wniosków .KŁAMSTWO NUMER 8
 
     
@bognar 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 126
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-31, 19:53   

Z tego co się orientuję to wszystkie świadczenia od państwa: "rodzinne", 500+ itp. nie są liczone do żadnych dochodów, nawet na pitach nie są uwzględniane bo z tego nie płaci się podatku.
  Ocena JMP: 8/10
     
~lenka32 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 34
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-31, 20:06   

zz-biedronka napisał
Cytat:
Scedowanie opiniowania wniosków przez KS : od kilku lat związek zawodowy wnioskował o to aby kierownik sklepu opiniował wnioski z powodu, że znał lepiej sytuację życiową pracownika niż kierownik Rejonu. Wnioski do komisji socjalnej były też przetrzymywane na sklepach ze względu, ze nie było kierownika rejonu i nie miał kto podpisać . Z powodu zmian strukturalnych firmy i spodziewać się będzie można rzadszych wizyt KR na sklepach a zarazem usprawnienia i szybszego dostarczania wniosków do komisji socjalnej, takie uprawnienia zostały scedowane na kierownika sklepu. Jednocześnie informuje, że kierownik sklepu nie jest komisją socjalną i ma tylko obowiązek przyjąć taki wniosek , podpisać i zrobić wpis czy znana jest mu sytuacja pracownika czy nie. Od weryfikacji i przyznawania świadczeń jest komisja socjalna a nie kierownik sklepu.


Wniosek o pożyczkę. Nowe wytyczne. Wniosek podpisuje kasjerowi sprzedawcy ,zastępcy kierownika kierownik sklepu. Kierownikowi sklepu podpisuje kierownik rejonu. Przełożony powinien ocenić , czy przedstawiona sytuacja materialna jest zgodna ze stanem faktycznym. Pan Prezes związków mija się z prawdą. O obiektywnych ocenach sytuacji można podyskutować. Gdzie są zapisy o których Panie A, Pan mówi? Zaprzecza Pan A sam sobie we własnej wypowiedzi . Z jednej strony pisze Pan, że Solidarność wnosiła by kierownik sklepu opiniował wnioski :D Z drugiej zaprzecza sobie,, bo pisze Pan ,że ma napisać tylko "znam/nie znam sytuacji pracownika" -.- . I o tym ostatnim, wprocedurze nie ma o tym ani słowa.Nie mam jeszcze dziecka, ale jak dobrze rozumiem, to pracodawca , nie musi uwzględniać ani rodzinnego, ani alimentów ,ani 500 plus. Więc jak pisze qwerty mija się Pan z prawdą. Tak samo doczytałam, że jednak można liczyć pensję netto. A nie brutto, jak wcześniej napisałam. Pozdrawiam znajomych z Sol80 ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo