Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
500 plus wliczane do dochodu i inne świadczenia

Świadczenia 500 plus do oświadczenia o dochodach powinno
być wliczane
46%
[ 45 ]
nie mam zdania
3%
[ 3 ]
nie powinno być wliczane
50%
[ 49 ]
Głosowań: 97
Wszystkich Głosów: 97

Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-09, 22:58   

qweerty, zauważyłeś lukę i dobrze ale zauważ też oprócz "polaczkowatości" i tych którzy biorą 500+ takich jak single , czy młode małżeństwa , niektórzy z nich też bywają w trudnej sytuacji , sam powołujesz się na ustawę o ZFŚS a tam jest wyraźnie napisane że są one dedykowane do wszystkich w trudnej sytuacji . Jest trochę tak jak zwykle , ważna sprawa , potrzebne zmiany a skupiamy się na przywarach i patologii :) i wytykaniu sobie tego lub owego .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-10, 06:17   

Jak już tak sypiesz paragrafami, to sypnij tym, gdzie jest napisane, że z ZFŚS pracodawca ma obowiązek udzielić pracownikowi zapomogi. A sądzę, że takimi działaniami szkodzicie. W końcu w JMP się wkur***ią i stwierdzą, że skoro maja udzielać zapomogi osobom, które juz i tak dostają od metra innych świadczeń, to mają to w nosie. Więcej kasy wrzucą na kolonie, kupią droższe walizki do paczek, a do środka nie wrzucą marki własnej, tylko tą popularną i kasa im sie wyrówna.

Tak ogólnie, to Ty masz problem. Zaczynasz się gotować za każdym razem, gdy ktoś Cię nie klepie po plecach i głupio nie przytakuje. Wszystki inne to dla Ciebie służalczy stosunek do pracodawcy. Niby tak podkreślasz wszędzie jaki to z Ciebie społecznik, a ja coraz częściej obserwuje jak to rozchodzi tylko o Twoje ego. Nie zamierzam skupiać się teraz na kretyńskich dyskusjach z Tobą, bo one dawno przestały mieć sens.
 
     
#martita299 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-10, 06:32   

Larrikol brawo Ty :yeah:
_________________
Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć...
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-10, 11:16   

Zgadzam się z Larrikol, a nie mam służalczego podejścia do pracodawcy, mimo, że dostaje 500+ nie uważam aby było to zdrowe rozwiązanie dla przyszłości kraju, zapomoga jest dla potrzebujących i wg mnie weryfikacja prawdziwości potrzeb i dochodów powinna być jak najdokładniejsza, bo w uczciwość ludzką to już nie ma co wierzyć. Nie, nie chodzi o to, że ja się nie łapie, ja nie potrzebuję i nawet jak kiedyś było inaczej zawsze uważałem, że są bardziej potrzebujący a ja sobie poradzę.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-10, 12:15   

A mi chodzi o jej slużalcze podejscie-jak się odezwę to dostanę mniej.Najśmieszniejsze jest to że jest byłym pracownikiem , który na ogół wypowiada się tam gdzie albo jej nie dotyczy albo nie ma miejsca. Jej prywatne wycieczki jako moderatora to efekt ze to forum ledwo zupie i składa się z kółka wzajemnej adoracji -co mi akurat zarzuca . Najśmieszniejsze jest to ze gdyby jakiekolwiek informacje chociażby z działu zz forum by umarli śmiercią naturalną jak każde kółko w ktorym moderator jest nieobiektywny. Kiedyś mówiłem dobrze Larrikol ze nie jesteś dalej w bierze bo taki ks byłby tragedią dla pracowników. Ty masz taki Wschodni pokrój myslenia-wolne niedzielę zwolnią nas , ZFŚS-nie dadzą nic. I nadal jesteś w błędzie i nic nie wiesz o prawie -pracodawcą wtdatkowuje środki pod nadzorem związków zawodowych bez których ten fundusz można rozwiązać. Podziwiam twój upór , gdyż ja w przeciwieństwie do Ciebie po zakończonej pracy w JMP nie będę miał potrzeby pisania.A co do poklasku czy dyskusji wolę ns z ludźmi którzy pracują w tej firmie. I uwierz są miejsca które skupiają 6tysięcy pracowników byłych i obecnych więc podtrzymuje sobie kontakt przez zwykły sentyment.Bo na cóż tu można liczyć -8 stałych osób które wypowiadają się między sobą. No tak i guru Larrikol która boli ze jej wiedza nie jest tak pełna by jej nie podważyć.Więc sorki to Ty tu się ewidentnie dowartosciowyjesz i liczysz na poklask. A co do JMP i zabierania itp czasem dziwię się że współczuję ludziom którzy na koniec dostają klapsa od firmy -czytając i patrząc na podejście to większość ma na co zasługuje

[ Komentarz dodany przez: Larrikol: 2016-09-11, 19:21 ]
Bardzo niemerytoryczna wypowiedź. qweerty, a może tak zamiast decydować gdzie mogę pisać, a gdzie nie, zacznij prowadzić dyskusję (chociaż ze mną) w temacie, zamiast oburzać się za odmienne stanowisko. Może w końcu zauważysz, że forum nie jest tylko dla pracowników biedronki. Tyle krzyczysz o szacunku, zacznij tez szanować inne opinie i skoro nie masz argumentów, nie dyskutuj. Każdy lubi jak jego zdanie jest najwazniejsze, ostateczne i jedyne słuszne, ale cóż... Jesli masz coś jeszcze do powiedzenia (nie w temacie), zapraszam na PW.
 
     
@anka1

Stanowisko:
klient

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 230
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-10, 13:15   

Larrikol, https://kadry.infor.pl/zatrudnienie/umowa-o-prace/281410,Co-mozna-a-czego-nie-mozna-finansowac-z-funduszu-socjalnego.html
a tak w ogóle to są pieniądze pracowników. Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-09-10, 14:16 ]
Zgodnie z ustawą o ZFŚS środki z funduszu powinny być przeznaczone na działalność socjalną, czyli na różne formy wypoczynku, sportowo–rekreacyjne, udzielanie pomocy materialnej (rzeczowej lub finansowej), a także zwrotną czy bezzwrotną pomoc na cele mieszkaniowe w warunkach określonych umową.
− Gospodarowanie środkami socjalnymi reguluje ustawa o ZFŚS, ale zdarza się, że pracodawcy próbując rozszerzyć katalog świadczeń wychodzą poza definicję działalności socjalnej.
Przykładami niewłaściwego dysponowania funduszami jest m.in. finansowanie szkoleń czy też innych form edukowania pracowników, opieka medyczna, ubezpieczenia oraz dopłaty do przejazdów i dojazdów do pracy – dodaje Dorota Strzelec. − Do działalności socjalnej nie możemy również zakwalifikować finansowania upominków i prezentów dla pracowników oraz dopłat do żywienia zbiorowego (stołówka). Te świadczenia pracodawca musi finansować ze środków obrotowych – kończy ekspert.
 
     
#martita299 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 104
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-10, 13:17   

qweerty a dla mnie ty wyglądasz na osobę która WOGÓLE nie ma prywatnego życia, człowieku proszę Cię ja np nie mam czasu siedzieć i rozkminiać o pierdołach bo mam życie poza pracą. A jeśli jesteś taki wyszczekany to ujawnij się, pójdź na jawną wojnę z JMP i zobaczymy czy dalej będziesz taki hej do przodu.

Uważam że JMP słusznie robi ze dolicza 500 plus do dochodu bo jakby nie patrzec niektorzy są bogatsi o 2 tysi a dalej krzyczą że im mało i chcą jeszcze więcej.
_________________
Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-10, 13:27   

martita299 napisał/a:
qweerty a dla mnie ty wyglądasz na odobę która WOGÓLE nie ma prywatnego życia, człowieku proszę Cię ja np nie mam czasu siedzieć i rozkminiać o pierdołach bo mam życie poza pracą. A jeśli jesteś taki wyszczekany to ujawnij się, pójdź na jawną wojnę z JMP i zobaczymy czy dalej będziesz taki hej do przodu.

Uważam że JMP słusznie robi ze dolicza 500 plus do dochodu bo jakby nie patrzec niektorzy są bogatsi o 2 tysi a dalej krzyczą że im mało i chcą jeszcze więcej.
oj widzisz droga kokoleżanko którą można" wypożyczyć" -od dawna prowadzę nie wojnę- Ale działalność by stan prawny był dalej zachowany w JMP. Widzisz jak nie masz czau rozkmniac to ktoś musi.Innaczej chociażby bez mojego spostrzeżenia dotyczącego ecp i zmian w zapisach matki dzieci do lat 4-ci zrzekalyby się mieswiadomnie prawa do odmowy pracy w nadgodzinach ,porze nocnej . Ale cóż wolność zaczyna się tam gdzie kończy się strach. A ból 4-liter w temacie 500plus i Twoje argumenty są tak jak te odnosnie wolnych niedziel -wiekszosc powie ze i tak powinniśmy pracować bo ptacuja stacje benzynowe lekarze iitp. Mnie nie chodzi czy jest to dochód czy nowa o ro ze skoro ustawa mówi wyraźnie ze 500 Plus nie jest dochodem to nie jest. I jeszcze jedno nie oczekuje , źe każdy powinien walczyć o swoje.To cecha charakteru i odwagi ale chociaż się szanujmy .Natomiast zachowania na forum to zwierciadło zachowań na sklepie. Jeden się wychyla-" na co ona to robi wszyscy ucierpimy" , inny ma bony o 49zł większe :" narobila dzieci stary nic nie robi ciągle wyciąga łapy " poszła na l4-" muszę za nią pracować ".Miałem okazję poznać pracę w innym markecie i powiem tak można pracować innaczej i pracodawcą tego nie przeskoczy
 
     
@anka1

Stanowisko:
klient

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 230
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-10, 13:51   

martita299, "Uważam że JMP słusznie robi ze dolicza 500 plus do dochodu bo jakby nie patrzec niektorzy są bogatsi o 2 tysi a dalej krzyczą że im mało i chcą jeszcze więcej."
To, że ci co mają dużo i chcą jeszcze więcej (składając w deklaracjach nieprawdę) , to się nazywa zazdrość, pazerność, oszustwo itp... . Ci co są przeciw, to zazwyczaj ludzie, którzy by chcieli, a niestety nie mają jak przykombinować i w gruncie rzeczy ich "rozumowanie" nie odbiega od tych pierwszych, a nawet sa gorsi w swoim toku myślenia...
Ja nie mam, dochód poniżej godności ludzkiej, ale cieszę się, że są tacy, którzy doczekali czasów, że mogą pozwolić na zapewnienie przyszłości dzieciom, a nawet ich teraźniejszy rozwój :yeah:
Ci ci nieuczciwie gospodarują kwotami z 500+ mieli podlegać pod kontrole instytucji, jednak to już nas nie dotyczy (olewka z ich strony). Cieszmy się z innymi, a nie żyjemy na ludzkiej krzywdzie i nieszczęściu. Czy tak Was wychowano? - na takiej zawiści i pazerności?.....
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-10, 14:00   

Też mnie to poruszyło -czemu Martina jsko kasjer dostaje 150 zl za brak absencji? Nie powinna dostawać bi kierownicy nie dostają i jak można nagradzać za coś co powinno być obowiązkiem -chodzenie do pracy?,? Oczywiście to sarkazm Ale bolesny dla tych co dostają bo Co co nie dostają tak myślą. A ja mogę powiedzieć ze pomysł kwotowy był nasz i chcemy dla całej załogi sklepów. Ale też tak jest z 500 Plus ta właśnie zawiść jest przerażającą.Za rok jwby wprowadzono dla wszystkich dzieci świadczenie 500 Plus to byście mnie na rękach nosili bym wniósł i nie liczenie tego do dochodu
 
     
#martita299 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 104
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-10, 15:08   

qweerty napisał/a:
martita299 napisał/a:
qweerty a dla mnie ty wyglądasz na odobę która WOGÓLE nie ma prywatnego życia, człowieku proszę Cię ja np nie mam czasu siedzieć i rozkminiać o pierdołach bo mam życie poza pracą. A jeśli jesteś taki wyszczekany to ujawnij się, pójdź na jawną wojnę z JMP i zobaczymy czy dalej będziesz taki hej do przodu.

Uważam że JMP słusznie robi ze dolicza 500 plus do dochodu bo jakby nie patrzec niektorzy są bogatsi o 2 tysi a dalej krzyczą że im mało i chcą jeszcze więcej.
oj widzisz droga kokoleżanko którą można" wypożyczyć" -od dawna prowadzę nie wojnę- Ale działalność by stan prawny był dalej zachowany w JMP. Widzisz jak nie masz czau rozkmniac to ktoś musi.Innaczej chociażby bez mojego spostrzeżenia dotyczącego ecp i zmian w zapisach matki dzieci do lat 4-ci zrzekalyby się mieswiadomnie prawa do odmowy pracy w nadgodzinach ,porze nocnej . Ale cóż wolność zaczyna się tam gdzie kończy się strach. A ból 4-liter w temacie 500plus i Twoje argumenty są tak jak te odnosnie wolnych niedziel -wiekszosc powie ze i tak powinniśmy pracować bo ptacuja stacje benzynowe lekarze iitp. Mnie nie chodzi czy jest to dochód czy nowa o ro ze skoro ustawa mówi wyraźnie ze 500 Plus nie jest dochodem to nie jest. I jeszcze jedno nie oczekuje , źe każdy powinien walczyć o swoje.To cecha charakteru i odwagi ale chociaż się szanujmy .Natomiast zachowania na forum to zwierciadło zachowań na sklepie. Jeden się wychyla-" na co ona to robi wszyscy ucierpimy" , inny ma bony o 49zł większe :" narobila dzieci stary nic nie robi ciągle wyciąga łapy " poszła na l4-" muszę za nią pracować ".Miałem okazję poznać pracę w innym markecie i powiem tak można pracować innaczej i pracodawcą tego nie przeskoczy


Można mnie wypożyczyć przerzucić czy co tam jeszcze bo nie biorę wszystkiego do dupy i obrażam się za słówka więc skończ już ten wątek skoro został zamknięty. Dla twojej wiadomości nie dostaje 150 za brak absencji oraz otrzymuje świadczenie 500 plus i jak tylko wrócę do pracy stracę 500 zł ale nie zamierzam po trupach walczyć o te pieniadze. Nie ma we mnie kszty zazdrości dla tych co dostają więcej ale uwazam że nie ma co też liczyć że ten program może się utrzymać co pokazał nowy rząd z wiekiem emerytalnym.
_________________
Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-10, 15:46   

wiecie co ? przez te osobiste wycieczki zupełnie odbiegliśmy od tematu , ale tam gdzie qweerty, i Larrikol, to tak to właśnie wygląda , wybaczcie :) takie moje zdanie
nie zamierzam się tłumaczyć czy biorę 500+ , czy korzystam z zapomóg bo nie o to tu chodzi , ja pytam tak po ludzku , prosto i konkretnie pomijając ustawę o ZFŚS i ustawę o 500+ i czy jest to dochód czy nie , czy te środki , czyli konkretnie 500 polskich złotych nie zmieniają sytuacji materialnej ?
zmieniają i taki był chyba zamysł naszych rządzących .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-10, 18:39   

Zamysłem wprowadzenia 500+ było aby ludzie wychodzili z ubóstwa i mniej korzystali z zapomóg i zasiłków z Opieki społecznej a co za tym idzie nie ma co wymagać aby w innych zapomogach miało być inaczej.
Co do udzielania się na forum to niestety ale zniechęcają mnie wieczne posty o spiskach, ocenianie zachowania innych na podstawie ich odmiennego zdania, masło-maślane powtarzane po kilka razy w kolejnych postach. DO OBRZYGANIA I nie jest to wina Larrikol,
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-10, 18:42   

kluq napisał/a:
Zamysłem wprowadzenia 500+ było aby ludzie wychodzili z ubóstwa i mniej korzystali z zapomóg i zasiłków z Opieki społecznej a co za tym idzie nie ma co wymagać aby w innych zapomogach miało być inaczej.
Co do udzielania się na forum to niestety ale zniechęcają mnie wieczne posty o spiskach, ocenianie zachowania innych na podstawie ich odmiennego zdania, masło-maślane powtarzane po kilka razy w kolejnych postach. DO OBRZYGANIA I nie jest to wina Larrikol,
a widzisz jak widzisz temat który zakładam to nie wchodź nie czytaj i nie komentuj.nie będziesz musiał zygać.A 500 Plus ma jasną wykładnię. NIE liczy się do "innych świadczeń "

[ Dodano: 2016-09-10, 19:43 ]
Martina 29-kasjer nie dostaje dodatku? Nie mozliwe ;]
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-10, 19:26   

Wszyscy zapomnieliście o jednym. 500+ nigdy nie miało byc programem socjalnym, nie został stworzony po to aby pomóc ludziom w trudnych sytuacjach. On został stworzony po to aby zwiekszyła sie liczba urodzeń, aby za kilka lat nie podnosic wieku emerytalnego o kilka lat. Idea była taka - zwiekszona liczba urodzin, mniejsze kłopoty w przyszłości z emeryturą. A to że ludzie to inaczej zrozumieli to wina niestety niedoinformowania i mediów które to skupiły się własnie na tych "patologiach".

Nie znam sie szczegółowo na prawie w zagadnieniach socjanych ale najlepsza według mnie jest definicja dochodu w ustawie o rachunkowości, wtedy nie mielibyśmy powodu, albowiem dochód wg. tej ustawy tu zwieksze aktywów(majątku) lub zmniejszenia pasywów(zobowiązań).


Pozdrawiam :)
  Ocena JMP: 2/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo