Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MAMY TO-100,000 podpisów, zapowiedź na zjeździe "S'

OGRANICZENIE HANDLU
NIE BOJĘ SIĘ UTRATY PRACY
48%
[ 111 ]
NIE MAM ZDANIA
2%
[ 6 ]
NIE MAM OBAW
35%
[ 82 ]
ZATRUDNIENIE SIĘ ZWIĘKSZY
12%
[ 29 ]
Głosowań: 162
Wszystkich Głosów: 228

Autor Wiadomość
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-02, 16:23   

A dlaczego państwo decyduje o tym co możesz robić a co nie? KP, KC, PK i mnóstwo innych zbiorów praw. Zastanawiałeś się nad tym?

Powiem im tyle że niestety ale w niedzielę sobie nie dorobią bo jest wolne dla wszystkich. Niech sobie gdzieś indziej pójdą dorabiać.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-02, 18:49   

Akurat na temat...

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/972630,wegrzy-rezygnuja-z-zakazu-handlu-w-niedziele.html

[ Dodano: 2016-09-02, 18:50 ]
qweerty napisał/a:
Odpowiem tak: To nie Państwo chce mówić jak masz pracować ale Ty chcesz 518000 obywatelom mówić czy mogą korzystać z konstytuyjnego prawa do inicjatyw ustawodawczych


To niech będzie referendum i wsio. (tylko nie takie jak ostatnio, marzy mi się system szwajcarski)
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 19:04   

Skiter1991 napisał/a:
Akurat na temat...

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/972630,wegrzy-rezygnuja-z-zakazu-handlu-w-niedziele.html

[ Dodano: 2016-09-02, 18:50 ]
qweerty napisał/a:
Odpowiem tak: To nie Państwo chce mówić jak masz pracować ale Ty chcesz 518000 obywatelom mówić czy mogą korzystać z konstytuyjnego prawa do inicjatyw ustawodawczych


To niech będzie referendum i wsio. (tylko nie takie jak ostatnio, marzy mi się system szwajcarski)


Referendum....czyli nadal uważasz ,że jak obywatele zawiążą komitet inicjatywy ustawodawczej to i tak trzeba sprawdzić referendum dotyczący naszych warunków pracy/ OK ale rób też za każdym razem referendum jak pielęgniarki chcą podwyżki a np nauczycielki zmiany w karcie nauczyciela
Rezygnacja na Węgrzech miała podłoże polityczne Orbama obawiał się referendum właśnie z pytaniami dodatkowymi
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-02, 19:07   

qweerty napisał/a:
Referendum....czyli nadal uważasz ,że jak obywatele zawiążą komitet inicjatywy ustawodawczej to i tak trzeba sprawdzić referendum dotyczący naszych warunków pracy


No tak, tylko na razie to wygląda jak ankieta w tym wątku, nie można zagłosować na nie :)

qweerty napisał/a:
Rezygnacja na Węgrzech miała podłoże polityczne Orbama obawiał się referendum właśnie z pytaniami dodatkowymi


No ale, skoro wszyscy, albo większość byłaby zadowolona z tego pomysłu to nikt by na Węgrzech nawet by nie pisnął żeby taki temat poruszyć w referendum.
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 19:09   

Skiter1991 napisał/a:
qweerty napisał/a:
Kolego 7-8 % wejdź sobie n tydzień z 14 sierpnia


Proszę Cię, nie porównuj jednego tygodnia w którym przypada święto państwowe, bo w życiu nie uzyskasz miarodajnego wyniku, zwłaszcza że podałeś dzień wolny przed którym biedronka ma najbardziej dochodowy dzień w roku.

btw. Dlaczego to państwo ma decydować w którym dniu tygodnia mam pracować a którym nie?

Poza tym co powiesz osobom które studiują, a w weekendy dorabiają sobie w sklepach?

A ilie w biedronce pracuje matek , które po południu idą do pracy i swoich dzieci nie widzą nawet w niedzielę ? DO ilu studentów którzy dorabiają? Zawsze zostają ulotki albo restauracje u mnie na regionie nie ma chętnych nawr studentów
Najbardziej dochodowy dzień w roku, na pewno,a nie inny? ;) po prostu mylicie politykę ,z prawem 518 000 obywateli czyli o 418 000 więcej niż zakłada Konstytucja ,prawa do inicjatywy ustawodawczej. Brzydko odpowiem retoryką tych co są przeciw (klienci) kto wam każe pracować w handlu jak trzeba w niedzielę. Kończąc dyskusję - a kto Wam każe pracować w handlu jak nie PRACUJĄCA ale będzie Wolna. Bo durnej demagogi o wpływie na gospodarkę, zwolnienia w pracy itp nie chce mi się ciągle powtarzać. Słuchajcie dalej redaktorków przerażonych że zamkną im w niedzielę sklepy. EOT
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-02, 19:18   

qweerty napisał/a:
A ilie w biedronce pracuje matek , które po południu idą do pracy i swoich dzieci nie widzą nawet w niedzielę ?


Napisałeś to tak jak by w biedronce nie robiło się tych 165-175 godzin w kwartale tylko co najmniej 220:)

qweerty napisał/a:
Najbardziej dochodowy dzień w roku, na pewno,a nie inny?


Tak, na pewno, pamiętam nawet dokładnie że w zeszłym roku było to napisane w raporcie tygodniowym, zaraz potem jest Sylwester.

qweerty napisał/a:
Bo durnej demagogi o wpływie na gospodarkę, zwolnienia w pracy itp nie chce mi się ciągle powtarzać.


o tym przekonamy się po wprowadzeniu tego prawa, myślę że akurat naszej firmie to nie grozi bo i tak słabo stoimy z etatami :D
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 19:28   

1 )Podziwiam porównywanie całkowitego zakazu handlu na Węgrzech z ograniczeniem w Polsce.
"Prawo uszczelniono tak, aby ukrócić działalność również tych sklepów, które pracowały przy stacjach benzynowych albo w centrach z kinami. '


2) kpisz -zapominasz ,że te matki i ojcowie pracują po 3 niedziele pod rząd, 6-11 dni pod rząd. teraz już tak nie będzie. Może jako ks pracujesz inaczej. Ale empatia polega na zrozumieniu potrzeb innych.
Zapominasz ,że mamy równoważony czas pracy w okresie 3 miesięcy ,to albo nie jesteś zks albo pracownikiem. Pokaż mi przepisowe 176 h miesięcznie. Zwłaszcza w grudniu 10 dni po 12 godzin a gdzie reszta ? Ludzie pracują po 200 godzin, wystarczy zrobić im 20 dni po 10 godzin w miesiącu

3) ps Twój pracownik ochrony pracuje czasem i 240 godzin .No ale ten niedobry rząd rozpieprzy gospodarkę stawką minimalną 13 zł

4) i ostatni argument- jak tak biocie się o gospodarkę to CZEMU NIE KRZYCZYCIE ŻE STAWKA MINIMALNEGO WYNAGODZENIA 2 TYSIĄCE ZŁ BRUTTO JEJ NIE ZNISZCZY. SIEDZICIE CICHO BO LICZYCIE NA PODWYŻKI U SIEBIE

5) JAK TO MOŻE BYĆ ŻE LEWICOWE PAŃSTWO INGERUJE W WYNAGRODZENIE MINIMALNE POWINNO BYĆ ZNIESIONE A PŁACA JAK W 2005 R 800 ZŁ :)
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-02, 19:34   

qweerty napisał/a:
Zapominasz ,że mamy równoważony czas pracy w okresie 3 miesięcy ,to albo nie jesteś zks albo pracownikiem. Pokaż mi przepisowe 176 h miesięcznie. Zwłaszcza w grudniu 10 dni po 12 godzin a gdzie reszta ? Ludzie pracują po 200 godzin, wystarczy zrobić im 20 dni po 10 godzin w miesiącu


Ale jeżeli robisz w tym jednym miesiącu te 200 godzin w dwóch pozostałych miesiącach nie robisz już tych 20 dni po 10 godzin bo nie starcza Tobie godzin,prawda? właśnie to najbardziej mnie śmieszy, w pierwszych dwóch miesiącach kwartału listy prośby o dzień wolny ma 2-3 strony a wtedy na koniec każdy się dziwi że trzeba tyrać, więc proszę Cię nie mów mi tu że te 520 godzin kwartalnych rozłożone na 3 miesiące to dużo....

Poza tym dlaczego ludzie pracujący w restauracjach, kinach itd mają być gorsi? Jak już zamykać to wszystko.

[ Dodano: 2016-09-02, 19:40 ]
qweerty napisał/a:
4) i ostatni argument- jak tak biocie się o gospodarkę to CZEMU NIE KRZYCZYCIE ŻE STAWKA MINIMALNEGO WYNAGODZENIA 2 TYSIĄCE ZŁ BRUTTO JEJ NIE ZNISZCZY. SIEDZICIE CICHO BO LICZYCIE NA PODWYŻKI U SIEBIE

5) JAK TO MOŻE BYĆ ŻE LEWICOWE PAŃSTWO INGERUJE W WYNAGRODZENIE MINIMALNE POWINNO BYĆ ZNIESIONE A PŁACA JAK W 2005 R 800 ZŁ :)


Przecież ta podwyżka nie rujnuje budżetu, wręcz przeciwnie, Janusze biznesu muszą podnieść wynagrodzenie swoim pracownikom, a wiadomo że jak więcej płaci, to więcej musi odprowadzać do państwa ;)

Poza tym idzie to bardzo łatwo obejść umową o dzieło, umową zleceniem itd.
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 19:44   

stosujesz demagogię:

1) nikt nie broni pracownikom usług wnieść taki projekt i inicjatywę
2) trudno Ci zrozumieć ,że "inni" mają te same prawa konstytucyjne
3)to pracuj 10 dni po 12 hi sam sobie potem odpoczywaj
4) czemu nie krzyczysz "pielęgniarki 400 zł podwyżki to czemu nie salowe?"
5) gratuluję ścieżki kariery o której pisałeś , z takim oddaniem i brakiem własnych przemyśleń możesz zrobić karierę
6) przedstawiasz postawę "bo ale" więc na jedną odpowiedź odjedziemy teraz w 10 wątków
7) zapraszam na inne fora pracowników sieci , oni są zadowoleni. W handlu w biedronce pracuje 50.000 pracowników. Podpisów jest 518 000
8) i najważniejsze-USTAWA NIE ROBI KRZYWDY PRACOWNIKOM, NIE ZWIĘKSZA IM OBOWIĄZKÓW , NIE OBNIŻA PENSJI (CZY TEJ MINIMALNEJ) ORAZ NIE POGORSZA PRAW PRACOWNICZYCH

i KONKLUZJA- cóż do końca roku będziesz musiał się z tym faktem pogodzić. A jak kochasz tak pracę to zawsze możesz podejść czy podjechać pod biedrę i potęsknić.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-02, 19:55   

qweerty napisał/a:
A jak kochasz tak pracę to zawsze możesz podejść czy podjechać pod biedrę i potęsknić.


Dlaczego wy zawsze wyjeżdżacie z tekstem że pracującą niedziele traktuje jak każdy inny dzień to muszę kochać pracę i najlepiej spędziłbym tam całe życie, jesteście naprawdę zabawni :D

Cytat:
3)to pracuj 10 dni po 12 hi sam sobie potem odpoczywaj


Jak zwykle, jeżeli nie można obronić swojego argumentu to trzeba popadać w skrajność, przed chwilą było 20 dni po 10 godzin, teraz 10 dni po 12 godzin, przypominam że teraz pracujemy w niedziele i jakoś takich przypadków nie widzę i nikt nigdy tak nie pracował, jeżeli tak to jest to naprawdę SKRAJNY przypadek który poprzedził jakiś kataklizm.

qweerty napisał/a:
5) gratuluję ścieżki kariery o której pisałeś , z takim oddaniem i brakiem własnych przemyśleń możesz zrobić karierę


ależ oczywiście że mam własne przemyślenia, to wy męczycie się w niedziele chyba dwa razy szybciej, a czas leci dla was dwa razy wolniej.

Cytat:
4) czemu nie krzyczysz "pielęgniarki 400 zł podwyżki to czemu nie salowe?"

Ja nie krzyczę za niczym, jestem za wolnym rynkiem a nie go regulowaniem, , zawsze każdy będzie jojczył że za mała zarabia ale tak to już jest, jaka praca,taka płaca, poza tym przypominam że nastały czasy kiedy to pracodawca bije się o pracownika a nie odwrotnie.
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 20:19   

i KONKLUZJA- cóż do końca roku będziesz musiał się z tym faktem pogodzić. A jak kochasz tak pracę to zawsze możesz podejść czy podjechać pod biedrę i potęsknić.

A jak chcesz sobie podyskutować o polityce i wolnym rynku znajdź sobie kogoś kto ma na to ochotę :fajka2:
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-02, 20:26   

No cóż, smutne jest to że przy zagłębieniu tematu nie potrafisz obronić swojej racji, a ktoś tutaj wspominał o braku swoich przemyśleń :D

qweerty napisał/a:
cóż do końca roku będziesz musiał się z tym faktem pogodzić


Przypominam że to trzecie podejście do tego tematu, mam nadzieje że zakończy się tak jak dwa pozostałe, dlatego faktem będziesz mógł to nazwać po przyjęciu przez sejm.
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 20:29   

jakoś nie mam wątpliwości ,czytanie w październiku . Nie muszę bronić racji . Wiesz nie muszę bo za moim tokiem myślenia jest 518 000 obywateli i zapewne pracowników. Za Twoim ludzie pokroju Petru. Ot tyle. Po co mam z Tobą rozmawiać na argumenty, skoro ani Ty ,ani Ja nie zmienimy zdania. Dyskusja z Tobą to jedynie wciąganie się w zabawę w hejterstwo do momentu jak komuś puszczą nerwy.Jesteś obcy i anonimowy , nie znam Cię , więc szkoda mi mojej energii.

Demokracja jest taka -rządzi zawsze większość i ta część co wygrała. Demokracja to też rządy większości.

I miłej niedzieli. Jak się zdarzy do końca roku. Jak nie jako ks możesz zaplanować 3 a na załamaniu kwartału 6 pod rząd , tak na zapas.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-02, 20:35   

qweerty napisał/a:
Demokracja jest taka -rządzi zawsze większość i ta część co wygrała.


To jak to się ma to że podpis złożyło 518000 ludzi, do tego "Nie ulega wątpliwości, że ewentualny zakaz handlu w niedziele odczułaby zdecydowana większość Polaków. Jak wynika z sondażu CBOS, zrealizowanego w lutym 2015 roku, aż 71 proc. rodaków przyznaje się do robienia zakupów w niedziele. "
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-02, 20:55   

Skiter1991 napisał/a:
qweerty napisał/a:
Demokracja jest taka -rządzi zawsze większość i ta część co wygrała.


To jak to się ma to że podpis złożyło 518000 ludzi, do tego "Nie ulega wątpliwości, że ewentualny zakaz handlu w niedziele odczułaby zdecydowana większość Polaków. Jak wynika z sondażu CBOS, zrealizowanego w lutym 2015 roku, aż 71 proc. rodaków przyznaje się do robienia zakupów w niedziele. "


tak . Tylko pomyśl -co mnie obchodzi co myśli klient odnośnie jakie mam mieć warunki pracy. Demagogia. To może niech Ci sami Polacy zadecydują przez CBOS czy referendum czy masz pracować jako ks za swoje minimum 4k brutto czy za stawkę minimalną w kraju czyli 2000"
A jak Ci napiszę że 76% sprzedawców i zastępców jest przeciw temu że twoja podwyżka była 4x zł brutto a ich 1x a zks po 3 latach 1/2 kwoty podwyżki kasjera brutto (Towjej to 1/8). Więc jak może wtedy pensje dostoswoać do tych oceniających że dostałeś ZA DUŻO a nie ,że ONI za mało .To tak odnośnie badań
PS zapytaj ich inaczej -czy chcą pracować w handlu w niedzielę też będziesz miał 76 %
:zdrowie:

Nie bój się nie stracisz dużo na tej wolnej niedzieli na premi ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo