Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzina lub para pracująca w jednym obiekcie
Autor Wiadomość
Moriarto 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 24 Lip 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-07-24, 16:39   Rodzina lub para pracująca w jednym obiekcie

Witam, jestem nowy na tym forum a zdecydowałem się napisać z prostego powodu. Nikt z kim rozmawiałem, nie był w stanie podać mi konkretnego zapisu lub miejsca, w którym znajdę informacje na temat rodzin i par pracujących na jednym sklepie. Szukałem informacji w podręcznikach, przejrzałem kodeks lecz nic nie znalazłem. Ks, zks czy nawet kr odpowiadają jedynie, że "nie wolno" bez podania konkretnego zapisu. Interesuje mnie tylko i wyłącznie taki zapis wg kodeksu czy regulaminu który jasno stwierdza fakt. Czy ktoś wie coś na ten temat? Potrzebuję konkretnego dowodu na określenie czy można czy nie gdyż spotykałem się z sytuacjami gdy na jednym sklepie autentycznie pracuje para "nieoficjalna" czy członkowie jednej rodziny. Nie bardzo ufam informacjom od ks czy kr z pewnych względów.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-24, 16:48   

W kodeksie nie znajdziesz takiego zapisu. Mozesz poprosic o regulamin pracy i tam sprawdzic, ale nie wiem czy faktycznie jest, czy to tylko niepisana zasada. Z reszta nie wszedzie stosowana, bo sama znam kilka przypadkow, gdzie pracuje rodzina. Co wiecej awanse nadawane sa wlasnie po rodzinie i tez nikt na to nie zwraca uwagi, wiec obstawiala bym, ze to tylko gadanie.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-24, 18:49   

w regulaminie nie ma takiego zapisu
 
     
@sebcio

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 157
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-24, 21:14   

Ale może być niepisana zasada, możesz się uprzeć ale po co wchodzić w konflikt
_________________
Biedronkowy bylem, Biedronkowy jestem, Biedronkowy będę
 
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-25, 12:53   

Jeden prosty powów , rodzina może kombinować. Po mimo tego że nie ma takiego zapisu nigdzie, rejon może się nie zgodzić na taką sytuacje i tyle. Kierownik Rejonu nie musi się tłumaczyć z tego powodu. Nie dopuszcze dwóch osób do pracy na jednym sklepie nawet jeżeli uzna że za bardzo się dogadują. Nic na to nie poradzisz.
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-26, 19:33   

Znam pary które pracują na jednym obiekcie, rodzeństwo. Kiedyś słyszałam że nie można ale teraz to już chyba nieaktualne.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-29, 17:59   

u mnie również pracowało rodzeństwo, szwagierki, kuzyni, wszystko zależy od podejścia KR/DM.
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-29, 22:11   

Dziwne jest podejscie, ze rodzina czy para to nie, bo beda kombinowac. A dwie kolezanki czemu maja nie kombinowac? Unika sie zatrudniania rodziny, czy par z prostszych powodow. Takie osoby moga byc niewydajne w pracy. A to plotki rodzinne, a to mizianko na magazynie lub w przypadku roznicy stanowisk brak obiektywizmu, problem z ocena pracy. Po co od razu doszukiwac sie glupot i zakladac, ze bedzie kombinowanie? Fajne zdanie maja co niektorzy o innych.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-30, 10:43   

Dlatego żeby nie doszukiwać sie tego co wymieniłas, zapobiegawczo rozdzielajmy pary, rodziny, małżeństwa. Taki mamy klimat i takie mamy społeczeństwo. A z innej beczki nie wyobrażam sobie że z moją partnerką mialbym pracować razem na jednym sklepie. 24 godziny razem w pracy i w domu. Zbyt nerwowa atmosfera by sie zrobiła
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-30, 18:11   

Larrikol napisał/a:
Dziwne jest podejscie, ze rodzina czy para to nie, bo beda kombinowac. A dwie kolezanki czemu maja nie kombinowac? Unika sie zatrudniania rodziny, czy par z prostszych powodow. Takie osoby moga byc niewydajne w pracy. A to plotki rodzinne, a to mizianko na magazynie lub w przypadku roznicy stanowisk brak obiektywizmu, problem z ocena pracy. Po co od razu doszukiwac sie glupot i zakladac, ze bedzie kombinowanie? Fajne zdanie maja co niektorzy o innych.


1) kodeks pracy nie zabrania zatrudniania osób spokrewnionych na tych samych stanowiskach ,zakładach pracy itp
2) żadna procedura w JMP też tego nie zabrania , gdyż takie działanie pociągnęłoby odpowidzialność pracodawcy z art 18 -dotyczącego dyskryminacji w zatrudnieniu , w korelacji z naruszeniem zapisów etycznych grupy JMP
3) bo będą "ploteczki miziania,brak obiektywizmu"-Oczywiście ta gdzie nie ma osób spokrewnionych sklepy są enklawą obiektywizmu, bez grup wzajemnych adoracji , plotek itp ..........nie ma takich zakładów pracy. Standardowo w gupach jest lider, czarna owca ,śmieszek
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-30, 22:18   

Ale nie wszystkie zasady muszą być zapisane, ba nawet umowy można zawierać w niepisemnej formie, więc to może być taka luźno stosowana zasada niepisana. Mi się wydaje to za dobre posuniencie bo np. w trakcie "cichy dni" jak miałaby wyglądać współpraca na sklepie? :)
  Ocena JMP: 2/10
     
pancio67 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Lip 2016
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-31, 20:59   

w domu razem w pracy razem i cały sklep 24 godziny w domu to już lepiej pracować osobno bez względu na to czy można czy nie pracować na jednym sklepie
 
     
Renata85

Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 24
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-23, 12:51   

https://dlanaswjm.pl - zaloguj się i tam znajdziesz odp
 
     
Woogi 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-23, 23:07   

Z tego co czytałem nie ma zakazu pracy rodziny bądź pary na jednym sklepie.
  Ocena JMP: 2/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-23, 23:30   

Woogi, oficjalnie nie. nieoficjalnie jest. 8)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo