Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W Dzień wolny wpisany urlop.
Autor Wiadomość
Fantasmagorie 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Sie 2015
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-28, 10:58   

Godziny mi się zgadzają jeżeli nie policze urlopu , A każdy dzień urlopu powinien być liczony jako 8 h ?
_________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam."
 
     
Jędza 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Mar 2017
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-08-28, 11:06   

Tak jesli masz pelny etat, 6 jesli 3/4. Tzn ze musisz to wyjasnic ogolnie masz miec 512h za kwartal

[ Dodano: 2017-08-28, 11:16 ]
Ja tez mialam w dzien wolny wpisane UW na grafiku ale na wniosku urlopowym mialam rzeczywista ilosc wykorzystanego urlopu co nie pokrywalo sie z grafikiem ale godziny sie zgadzaja. 14 dni przerwy od pracy jak jest to juz jest urlop planowany 14to dniowy. Nie wazne ze na karcie mam 8 dni urlopu bo reszte wolnych dni sie wlicza. A na grafiku widnieje 11 UW :D
_________________
😀
 
     
KatVon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lip 2021
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-07-28, 12:58   

Cześć. Mam podobne pytanie co w temacie. W sierpniu powinnam iść na urlop. W planach urlopowych był on od 23-5.09
Sytuacja wygląda tak że w lipcu pracowałam 3 tygodnie z 1 dniem wolnym
12-18.07 ranki - wolne 15
19-24 ranki
26-30 nocki - wolny weekend po nockach.

Na sierpień mam zaplanowane podobnie. Jedyny dzień wolny jako posiadam w tygodniu jest to podajże 19.
Weekendy wolne jakie posiadam są tylko w momencie zejścia z nocki w sobotę.

Mój kiero stwierdzil że nie ma ludzi do pracy więc od 23.08 wyda mi wolne - zamiast urlopu który miałam zaplanowany.

Pytanie brzmi CZY MOGĘ NIE WYRAZIĆ ZGODY NA URLOP W TAKIEJ FORMIE?

Zrozumcie, wydając mi wolne zamiast urlopu we wrześniu znowu będę *ebac prawie 180 h.
 
     
@domin 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 122
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-07-30, 07:25   

KatVon napisał/a:
Zrozumcie, wydając mi wolne zamiast urlopu we wrześniu znowu będę *ebac prawie 180 h.


No i..... :-D
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2021-07-30, 17:31   

KatVon napisał/a:
CZY MOGĘ NIE WYRAZIĆ ZGODY NA URLOP W TAKIEJ FORMIE?

Nie dostajesz urlopu, tylko wolne... to nie jest urlop w żadnej formie. Urlop Ci nie przepada, godzin więcej niż możesz, nie przepracujesz z tego tytułu, więc nie panikuj :)
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-07-30, 18:44   

Larrikol napisał/a:
KatVon napisał/a:
CZY MOGĘ NIE WYRAZIĆ ZGODY NA URLOP W TAKIEJ FORMIE?

Nie dostajesz urlopu, tylko wolne... to nie jest urlop w żadnej formie. Urlop Ci nie przepada, godzin więcej niż możesz, nie przepracujesz z tego tytułu, więc nie panikuj :)


no i co z tego? to pracownik ma robic w miesiac 300 godzin, by potem dostac miesiac wolnego?

a za 2 miesiace i tak bedzie musial wydac 2 tygodnie urlopu, bo tak glosi kodeks pracy, ze kazda osoba MUSI miec w ciagu roku 2 tygodnie wolnego
 
     
KatVon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lip 2021
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-07-31, 14:23   

Jestem ciekawa czy któryś z was będąc na moim miejscu byłby zadowolony zapi... 5 tygodni z samymi wolnymi niedzielami po 9-10 h mając do tego jeszcze 2 tygodnie nocek.
W takich momentach jest myśl ' co tam nie będę mial/miała godzin na wrzesień' a tu *UJ bo w momencie urlopu jest wydane całe wolne które sobie sama zapracowałam.

I owszem urlop zaoszczędzę. Tylko pytanie kiedy na niego pójdę? Urlop za 2020 rok - zaległy odebrałam w maju. Za każdym razem jest problem. Nie ma kogo dać na aleje, za dużo osób na urlopie, a bo ktoś potrzebuje wolne, ktoś poszedł na chorobowe.

NOTORYCZNIE od 2 lat mam problemy z urlopem i nigdy nie idę tak jak o to proszę.

Dodam tylko ze urlopy za ten rok większość osób u mnie ma nie ruszone bo dostała tonę wolnego. Na moje to nie jest wyjście z sytuacji bo owszem etetow i ludzi brak aczkolwiek dajcie mi chodź jeden przykład kiedy i na której biedronce nie brakuje ludzi do pracy?

Czy w tej firmie tak ciężko jest zrozumieć że ludzie to nie roboty?
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-08-01, 10:01   

KatVon, to u Ciebie nie ma planów urlopowych?? weŻ je zeskanuj i masz argument do rozmowy z kiero a jak nie to rejonowy a jak nie to kadry. Ilość nadliczbowych też jest limitowana przecież
_________________
cvb83
 
     
KatVon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lip 2021
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-08-01, 13:33   

Plany są zazwyczaj tylko na papierku. Ewentualnie dotyczą one kierownictwa. Zeskanować nie ma jak bo wszystko pochowane. Dosłownie tajne przez poufne. Nawet grafik na sierpień nie jest jeszcze wywieszony. A na pytanie kto jak przychodzi? Odpowiedź - odbijesz się w systemie będziesz widział.

I teraz najlepsza informacja. Niema komu pracować ale kierowniczka ma tydzień WOLNEGO - nie urlop.

Rozumiem że może wydać wolne w urlop. Ale ze ku.. Całe?
To co się wyprawia ostatnio w tej firmie przechodzi ludzkie pojęcie.
Coraz więcej zadań i wymagań a ludzi coraz mniej. Zyski mają coraz lepsze a etatów coraz mniej. Niedługo będzie wchodził jeden kasjer i kiero bo tak po obcinają etaty.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2021-08-02, 09:13   

u8t3io3p napisał/a:
no i co z tego? to pracownik ma robic w miesiac 300 godzin, by potem dostac miesiac wolnego?
Wybacz, ale troche pierd***sz. Ułóz grafik na 300 godzin, uwzględniając wszystkie normy dobowe, tygodniowe itp. Z tego, co ja tu widze to jest problem z załogą na sklepie i z normalnym podejściem jednego do drugiego. Reszta jest niezmienna od lat, więc kogo to dziwi? Był czas się przyzwyczaić, a skoro ludzie latami tylko narzekają, a nie próbują nic zmienić, to chyba nie jest tak najgorzej... W Biedronkach zawsze był problem z etatami, a przez to zawsze był problem z urlopami. Mało który kierownik jest na tyle rozgarnięty, żeby ogarnąć sklep i po drodze nie skopać swoich pracowników.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-08-02, 17:16   

Nie tędy droga by pracownik wyprowal sobie żyły w jeden miesiąc robiąc ponad etat 40 godzin w miesiącu, a to, że ktoś sobie z tym nie radzi to też nie wina pracownika, a na urlop i tak będzie musiał pojscz to jest tylko i wyłącznie odwlekanie
 
     
@domin 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 122
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-08-03, 08:00   

KatVon napisał/a:
Jestem ciekawa czy któryś z was będąc na moim miejscu byłby zadowolony zapi... 5 tygodni z samymi wolnymi niedzielami po 9-10 h mając do tego jeszcze 2 tygodnie nocek.
W takich momentach jest myśl ' co tam nie będę mial/miała godzin na wrzesień' a tu *UJ bo w momencie urlopu jest wydane całe wolne które sobie sama zapracowałam.

I owszem urlop zaoszczędzę. Tylko pytanie kiedy na niego pójdę? Urlop za 2020 rok - zaległy odebrałam w maju. Za każdym razem jest problem. Nie ma kogo dać na aleje, za dużo osób na urlopie, a bo ktoś potrzebuje wolne, ktoś poszedł na chorobowe.

NOTORYCZNIE od 2 lat mam problemy z urlopem i nigdy nie idę tak jak o to proszę.

Dodam tylko ze urlopy za ten rok większość osób u mnie ma nie ruszone bo dostała tonę wolnego. Na moje to nie jest wyjście z sytuacji bo owszem etetow i ludzi brak aczkolwiek dajcie mi chodź jeden przykład kiedy i na której biedronce nie brakuje ludzi do pracy?

Czy w tej firmie tak ciężko jest zrozumieć że ludzie to nie roboty?


Chciałbym zobaczyć ten grafik widmo na żywo miesiąc po 10 godzin z tylko wolnymi niedzielami przeplatany dwoma tygodniami nocek....
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-08-03, 15:21   

KatVon, jak to nie ma grafiku? Audyt za takie coś mocno szarpię przecież? ma być do ca 25 miesiąca poprzedzającego.
_________________
cvb83
 
     
KatVon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lip 2021
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-08-03, 16:19   

Do 25 to u nas jest wersja na kolanie 10 osób na rano i Jedena na popa.
Grafik na pierwszy tydzień jest około 30.
Dziś jest 3 i nadal jest zrobiony nie pełny xD

Dlatego autyt u nas w tym roku wyszedł tragicznie. Bo kierownictwo łamie wszelkie zasady i procedury

[ Dodano: 2021-08-03, 16:31 ]
@domin chętnie bym wstawiła zdjęcie aczkolwiek nie wiadomo kto tu zagląda.

Nie napisałam że miesiąc tylko ze 5 tygodni. Przypominam że koniec miesiąca był. Pracowałam od 12. 07 na 2 tygodnie ranek potem tydzień nocek a teraz znowu mam ranki i od przyszlego tyg mam nocki.

Koniec końców sytuacja kuriozalna. Jak dotąd myślałam praca jak każda inna wszędzie trzeba zapierd.. Ale jako iż jestem mloda dyspozycyjna i wiecznie pracuje na sklepie to ze wszystkim jest problem. Wolnego na święta nie, na majówkę też nie urlop tylko jak będzie obstawiona aleja. Po tej sytuacji poczułam się oszukana i wykorzystana.
Podjęłam decyzję. Moja cierpliwość doszła do końca. Szukam innej pracy.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-08-04, 16:06   

KatVon, posłuchaj zwolnić zawsze się możesz ale...spróbuj iść na inny sklep inny kierownik inne życie. Wiem o tym z doświadczenia wytrzymałam ponad 3 lat zanim [podziękowałam. Trzymaj się i nie daj satysfakcji tym ze swojego sklepu
_________________
cvb83
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo