Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolna Niedziela
Autor Wiadomość
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-29, 12:06   

Skiter1991 napisał/a:
stonek52 napisał/a:
A może lepiej zastanowić się czy jest sens w niedzielę łażenie po marketach i trochę zaoszczędzić pieniędzy.


A dlaczego ktoś ma mi mówić co mam robić w niedziele i z moimi pieniędzmi a co nie?


A dlaczego kasjerzy, kasjerki dla czyjejś swobody wydawania kasy mają siedzieć w niedzielę w markecie w pracy?
Ja w niedzielę wolałbym iść z żoną na spacer, rower, posiedzieć w parku a nie na sklepie przy kasie dla czyjejś przyjemności wydawania kasy?
Tylko bez oklepanych tekstów w stylu "jak się nie podoba to się zwolnij" bo to marny argument.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-06-30, 09:41   

stonek52 napisał/a:
A dlaczego kasjerzy, kasjerki dla czyjejś swobody wydawania kasy mają siedzieć w niedzielę w markecie w pracy?


Ktoś chyba nie czytał warunków pracy kiedy się do niej przyjmował...
  Ocena JMP: 6/10
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-30, 10:52   

stonek52 napisał/a:
A dlaczego kasjerzy, kasjerki dla czyjejś swobody wydawania kasy mają siedzieć w niedzielę w markecie w pracy? .

A dlaczego siedzią w niej pracownicy elektrowni, TV/radia strażacy etc? Jak dzień z rodziną to dla wszystkich a nie tylko wybranych czyż nie?

ps nie żebym musiał akurat w niedzielę robić zakupy, po prostu uważam że już teraz mamy o wiele za dużo przepisów/rozporządzeń itd, więc zamiast tworzyć nowe trzeba wyp...lić jakieś 99% już obowiązujących, zostawiając tylko ze 20 może 30 totalnie niezbędnych ustaw.
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-30, 11:25   

Skiter1991 napisał/a:
stonek52 napisał/a:
A dlaczego kasjerzy, kasjerki dla czyjejś swobody wydawania kasy mają siedzieć w niedzielę w markecie w pracy?


Ktoś chyba nie czytał warunków pracy kiedy się do niej przyjmował...


Czytałem. Ale uważam że jak jest możliwość wolnych niedziel to jestem jak najbardziej za tym by było wolne w niedzielę.

[ Dodano: 2016-06-30, 11:40 ]
Sig napisał/a:
stonek52 napisał/a:
A dlaczego kasjerzy, kasjerki dla czyjejś swobody wydawania kasy mają siedzieć w niedzielę w markecie w pracy? .

A dlaczego siedzią w niej pracownicy elektrowni, TV/radia strażacy etc? Jak dzień z rodziną to dla wszystkich a nie tylko wybranych czyż nie?


Jak dla mnie to mogą mieć wszyscy w niedzielę wole.
Ale chyba zgodzisz się że są rzeczy a raczej zawody ważniejsze i mniej ważne bez których można się w niedzielę obejść tak jak na przykład sklep. Jeśli tego nie rozumiesz twój problem. A poza tym oni niedziele mają pewnie 100% płatne. A my nie.
I jak napisałem wyżej jak dla mnie to w niedzielę może być wszystko pozamykane bo lubię czas wolny spędzać na spacerach, nad wodą, na spacerze w lesie, górach, na rowerze itp. A jeśli jest możliwość wolnych niedziel to jestem jak najbardziej za. Ciekawe czy ci ludzie w radio, tv, strażacy, lekarze i w elektrowni tak chętnie wszyscy chcą siedzieć w niedzielę w pracy? Zdziwiłbyś byś się pewnie odpowiedzią większości.
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-30, 11:56   

stonek52 napisał/a:
I jak napisałem wyżej jak dla mnie to w niedzielę może być wszystko pozamykane bo lubię czas wolny spędzać na spacerach, nad wodą, na spacerze


No właśnie TY lubisz, a niektórzy lubią chodzić w niedziele na zakupy, taki zawód, taka praca.
  Ocena JMP: 6/10
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-30, 12:00   

Skiter1991 napisał/a:
stonek52 napisał/a:
I jak napisałem wyżej jak dla mnie to w niedzielę może być wszystko pozamykane bo lubię czas wolny spędzać na spacerach, nad wodą, na spacerze


No właśnie TY lubisz, a niektórzy lubią chodzić w niedziele na zakupy, taki zawód, taka praca.


No i właśnie im wszystkim współczuję, jak już może niedługo w niedzielę nie będą mogli się oddawać swojej ulubionej pasji i stracą całkowicie sens swojego życia i egzystencji. Będzie pewnie fala samobójstw i depresji. :szczena:
To tak na zakończenie mojego pisania w tym temacie bo nie ma już sensu nabijać tu niepotrzebnych postów.
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-30, 13:06   

stonek52 napisał/a:

Ale chyba zgodzisz się że są rzeczy a raczej zawody ważniejsze i mniej ważne bez których można się w niedzielę obejść tak jak na przykład sklep

Moim zdaniem bez telewizji łatwiej było by się obejść niż bez sklepu, ale jako że ma na mnie działanie silnie nasenne nie posiadam więc mogę się mylić. Z drugiej jednak strony rodzice mogli by dać dzieciom dobry przykład i ruszyć szanowne 4 litery sprzed telewizora np na spacer zamiast dziwić się że dzieci całe dnie przed tabletem/komputerem siedzą zamiast biegać po podwórku jak oni w tym wieku.
 
     
#anne 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 107
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-30, 21:27   

https://www.money.pl/gosp...,0,2115294.html

https://www.kresy.pl/wyda...del-w-niedziele



A dla niedoinformowanych tu można wszystko poczytac, wydrukowac kartki i pozbierać podpisy w rodzinie: https://www.wolnaniedziela.pl/
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-01, 11:11   

Sig napisał/a:
stonek52 napisał/a:
A dlaczego kasjerzy, kasjerki dla czyjejś swobody wydawania kasy mają siedzieć w niedzielę w markecie w pracy? .

A dlaczego siedzią w niej pracownicy elektrowni, TV/radia strażacy etc? Jak dzień z rodziną to dla wszystkich a nie tylko wybranych czyż nie?

ps nie żebym musiał akurat w niedzielę robić zakupy, po prostu uważam że już teraz mamy o wiele za dużo przepisów/rozporządzeń itd, więc zamiast tworzyć nowe trzeba wyp...lić jakieś 99% już obowiązujących, zostawiając tylko ze 20 może 30 totalnie niezbędnych ustaw.



SIG strażak , czy policjant oraz pan na stacji paliw to osoby , które pracują w zawodach będących ZABEZPIECZENIEM SPOŁECZNYM w usługi czy służby. Często wiążą się z dodatkowymi przywilejami.

KWESTIA JEST TEGO ,ŻE NAS NIE INTERESUJĄ INNE ZAWODY, GDYŻ INICJATYWA JEST ZWIĄZKU ZAWODOWEGO SOLIDARNOŚĆ I SEKCJI HANDLU I DOTYCZY PRACOWNIKÓW HANDLU. CZEMU NIKT NIE PYTA GDY PIELĘGNIARKI CHCĄ PODWYŻKI 400 ZŁ -"CZEMU NIE KASJERKI,STRAŻACY" .JEŻELI INNE ZAWODY CHCĄ ZMIAN W SWOJEJ PRACY-PROSZĘ BARDZO NIECH SIĘ ORGANIZUJĄ I WALCZĄ.
Nie rozumiem tego krzyku dotyczącego -że zakaz (a jest ograniczenie) ,że ustawa. Kliencie SIG -pan mający sklep osiedlowy może handlować ,będziesz miał gdzie kupić w niedzielę ziemniaki a na stacji paliw piwo. Tu nie chodzi o właścicieli czy klientów -oni mają często i gęsto wolne w niedziele a chodzi o pracowników sieci handlowych i tych małych sklepików.
CHYBA aż tak WAS , przeciwników nie powinno boleć, że MY pracownicy handlu chcemy jak wy cieszyć sie wolną niedzielą i spędzać ją z najbliższymi
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 3 DOWN
Wysłany: 2016-07-01, 12:25   

qweerty napisał/a:

KWESTIA JEST TEGO ,ŻE NAS NIE INTERESUJĄ INNE ZAWODY, GDYŻ INICJATYWA JEST ZWIĄZKU ZAWODOWEGO SOLIDARNOŚĆ I SEKCJI HANDLU I DOTYCZY PRACOWNIKÓW HANDLU.

A ile % pracowników tegoż handlu poprzez zrzeszenie się dało wam prawo do decydowania za nich że wolna ma być akurat niedziela (mocno przereklamowana moim zdaniem) a nie jakiś inny dzień? Np Sobota albo coś " na tygodniu" żeby urzędy były otwarte? 10, 12%? To o wiele za mało.

ps zrobił bym to od innej strony, i zatrudnił na weekend np studentów którzy na tygodniu pracować nie mogą, a pewnie chętnie by dorobili.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-01, 12:28   

Sig, Ci studenci też mają rodziny i też pewnie by chcieli z nimi spędzić wolną niedziele. zwłaszcza dzienni kiedy to na weekend pojadą do domu do swoich bliskich !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-07-01, 13:13   

DarkSide napisał/a:
Sig, Ci studenci też mają rodziny i też pewnie by chcieli z nimi spędzić wolną niedziele. zwłaszcza dzienni kiedy to na weekend pojadą do domu do swoich bliskich !!

W przeciwieństwie do Solidarności (która chce zabronić pracownikom dużych sklepów pracy w niedzielę) nie zamieszam nikogo do niczego zmuszać, tylko dla chętnych.

ps dlaczego akurat zakaz? Bo przepisy są właśnie od zakazywania nam pewnych zachowań, tylko i wyłącznie. W końcu co nie jest zabronione to jest dozwolone, więc przepis który pozwalał by na to czy tamto byłby zbyt śmieszny nawet jak na VI? RP.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-01, 13:29   

Sig, zadałeś pytanie "dlaczego zakaz" i sam sobie udzieliłeś odpowiedzi , uważasz że nasz pracodawca jest gotowy na taką zmianę ? Ja myślę że taki światopogląd jaki Ty prezentujesz jest rzadkością i nie mówię że jest zły ale w świecie w którym żyjemy , gdzie rządzi pieniądz i zysk a człowiek się nie liczy , to to o czym piszesz totalnie się nie sprawdza .
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-07-01, 13:35   

Sig, myślę że nie powinieneś sie już bardziej pogrążać 8)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-01, 14:05   

Cytat:
A ile % pracowników tegoż handlu poprzez zrzeszenie się dało wam prawo do decydowania za nich że wolna ma być akurat niedziela (mocno przereklamowana moim zdaniem) a nie jakiś inny dzień? Np Sobota albo coś " na tygodniu" żeby urzędy były otwarte? 10, 12%? To o wiele za mało.

Widzisz SIG , na pewno 100 tyś podpisów , w tym większości pracowników handlu ,to nie podpisy samych członków Solidarności czy innych grup ,partii itp.
Na pewno prawo daje nam Konstytucja, prawo do tworzenia społecznych inicjatyw ustawodawczych.
Odnośnie reprezentowania praw pracowniczych prawo daje Ustawa o związkach zawodowych ,a gdy występują one w zakładach pracy są one reprezentatywne w myśl ustawy

Pytam Ciebie SIG jako klienta -jakie Ty i inni klienci macie prawo decydować jak chcemy wykonywać pracę i w jakich warunkach?
To nie jest referendum , bo jesteście klientami a nie pracownikami , i to nie są problemy klientów a nasze. Nie jesteśmy pracownikami służb niezbędnych dla Waszego pokrywania niezbędnych potrzeb.Nie ratujemy Wam życia, nie ułatwiamy funkcjonowania, bez naszej pracy w niedzielę świat się nie zawali.
To właśnie pogarda dla naszej ciężkiej pracy , prawa do wolnej niedzieli przeważa w komentarzach pod artykułami w internecie.
I oburzenie jest jedno -od osób , które w niedzielę idą czas spędzać w marketach i centrach handlowych dumnie zwanych galeriami. Więc poradzę Tobie i innym klientom SIG, jak spełni się wola większości z 500 000 pracowników handlu i ich rodzin, niech Ci co są przeciw niech idą zamiast do galerii handlowej do Prawdziwej Galerii, Teatru albo kina.....Może podniesie to poziom empatii do innych ludzi.

[ Dodano: 2016-07-01, 14:09 ]
Sig napisał/a:
DarkSide napisał/a:
Sig, Ci studenci też mają rodziny i też pewnie by chcieli z nimi spędzić wolną niedziele. zwłaszcza dzienni kiedy to na weekend pojadą do domu do swoich bliskich !!

W przeciwieństwie do Solidarności (która chce zabronić pracownikom dużych sklepów pracy w niedzielę) nie zamieszam nikogo do niczego zmuszać, tylko dla chętnych.


ps dlaczego akurat zakaz? Bo przepisy są właśnie od zakazywania nam pewnych zachowań, tylko i wyłącznie. W końcu co nie jest zabronione to jest dozwolone, więc przepis który pozwalał by na to czy tamto byłby zbyt śmieszny nawet jak na VI? RP.


I widzisz znowu chybione..... Inicjatywa jest społeczna, związku zawodowego w tym sekcji handlu, przedstawicieli sieci Lewiatan i PSS (pracodawcy ) i kościoła ,taki jest skład założycieli tego komitetu ..... I założę się dzisiaj ,że tych podpisów będzie nie 100 000 a ponad 300 000
TRZYSTA TYSIĘCY OBYWATELI KRAJU - z prawem do poparcia inicjatywy.
Zawsze może być kolejny komitet za otwarciem handlu w niedzielę//////NIkt nie broni

Ty nie pracujesz w handlu ,więc czemu się wypowiadasz w imieniu ludzi pracujących?Wypowiedz się uczciwie-jestem KLIENTEM I WKURZA MNIE ZAMKNIĘTY SKLEP.
MASZ PRAWO TAK MYŚLEĆ JAKO KLIENT. MY JAKO PRACOWNICY MAMY PRAWO ZMIENIĆ WARUNKI PRACY
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo