Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolna Niedziela
Autor Wiadomość
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-12, 23:16   

żuczek1 napisał/a:
Sig ale co to ma z nami wspólnego skoro my mamy równoważny system pracy? Pomimo wolnej niedzieli nadal możesz pracować 60 h tygodniowo przecież

Tak samo jak przy wolnym poniedziałku, wtorku itd. Co do rodziny to sobota jest zwykle wolna od szkoły, a projektu "soboty z nierównym traktowaniem handlowców" jeszcze nie widziałem.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 08:48   

tych którzy nie widzą różnicy między niedzielą a sobotą lub innym dniem tygodnia odsyłam do kodeksu pracy tam jest wszystko wyjaśnione
ale tak jak w każdej dyskusji przeciw argumentom na "tak" znajdą się argumenty na "nie" dlatego że każdy z nas ma inne przyzwyczajenia i inne potrzeby
podyskutować możemy ale myślę tak jak Larrikol że projekt nie przejdzie , do takich zmian musimy dojrzeć
 
     
#sekbea81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 61
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 09:23   

Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę redukcji etatów? Nie ma co się łudzić nasz pracodawca wcale nie zwiększy obsady w sobotę, po prostu znajdzie sposób na zmniejszenie kosztów po przez zmniejszenie etatów. Jestem tego pewna, bo już teraz się nie wyrabiamy a mimo wszystko nikt nie zwiększa liczby etatów wręcz przeciwnie, więc niby dlaczego przy mniejszej ilości dni pracujących miało by być inaczej?
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 10:19   

sekbea81 napisał/a:
Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę redukcji etatów? Nie ma co się łudzić nasz pracodawca wcale nie zwiększy obsady w sobotę, po prostu znajdzie sposób na zmniejszenie kosztów po przez zmniejszenie etatów. Jestem tego pewna, bo już teraz się nie wyrabiamy a mimo wszystko nikt nie zwiększa liczby etatów wręcz przeciwnie, więc niby dlaczego przy mniejszej ilości dni pracujących miało by być inaczej?


No już tak nie strasz bo u nas 2 osoby odeszły i jest 14 etatów z czego jeden na 3/4. Jedna osoba na urlopie macierzyńskim. Czyli 13 aktywnych etatów. I jestem ciekaw z kogo zrobią tą redukcję?
A nawet jeśli jakimś kosmicznym sposobem będzie redukcja (szczerze wątpię :szczena: ) to wy ZKS i KS będziecie robić za nie za 3 osoby a za 5 osób (może nie wszyscy) bo się nie umiecie postawić KR tylko fruwacie na wysokości lamperii jak KR tupnie nogą. A jak ma być KO to już całkiem śmierć w oczach :lol:
Ale pewnie zaraz fala hejtu na mnie poleci. :klotnia:

[ Dodano: 2016-06-13, 10:23 ]
marta1 napisał/a:
tych którzy nie widzą różnicy między niedzielą a sobotą lub innym dniem tygodnia odsyłam do kodeksu pracy tam jest wszystko wyjaśnione
ale tak jak w każdej dyskusji przeciw argumentom na "tak" znajdą się argumenty na "nie" dlatego że każdy z nas ma inne przyzwyczajenia i inne potrzeby
podyskutować możemy ale myślę tak jak Larrikol że projekt nie przejdzie , do takich zmian musimy dojrzeć


A ja coś czuję w swoich starych kościach że to jest właśnie ten dobry czas i ustawa przejdzie :yeah:
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 10:33   

stonek52 napisał/a:
A ja coś czuję w swoich starych kościach że to jest właśnie ten dobry czas i ustawa przejdzie :yeah:

Raczej wątpię, za bardzo by poparcie dla rządu spadło. Moim zdaniem sprawa zostanie "wyciszona" tak jak to się z aborcją stało. Też była wrzawa, zbieranie podpisów i jakoś nie słychać co dalej, prawdopodobnie z tego samego powodu. Bo jak uchwalą to zaraz opozycja krzyknie my to zniesiemy i kupujący zaczną ją popierać w sondażach, a jak jawnie odrzucą to z kolei odwrócą się od nich ultrakatolicy. Tak źle i tak niedobrze, no ale cóż Kaczyński nie przewidział że przyjdzie mu nie dość że rządzić a nie krytykować wszystko jako opozycjonista to jeszcze samodzielnie czyli nie może się "zasłonić" koalicjantem. A tego typu inicjatyw ze śladową popularnością będzie coraz więcej, bo latami ekstremistów wszelakich wokół siebie zbierał.
 
     
@anka1

Stanowisko:
klient

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 230
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 13:02   

Larrikol , tu nie chodzi o umiejętność robienia zakupów na kilka dni, ale świadomość, że wszyscy domownicy są w domu i można naprawdę wspaniale spędzić czas, nawet w domu. . Ja musiałam czasem pracować na dwie zmiany, lub łapać coś dorywczego. Wiesz ile bym dała, żeby móc spędzić choć jeden dzień z dziećmi, nie myśląc - czy się wyrobię ze wszystkim przed praca. Nie każdy myśli kategoriami : Nie przeszkadzać - mam wolne :P
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 14:23   

DarkSide napisał/a:
Larrikol, z ręką na sercu, wolna niedziela wypad z córką i narzeczoną gdzie tylko fundusze pozwolą :D


a czym my się różnimy od np. obsługi kina, stacji czy restauracji? Wolna? To wolna dla wszystkich, zamknąć wszystko i tyle.

Poza tym dla mnie każda śmieszne regulacja powinna być jak najszybciej wyrzucona do kosza, każdy wiedział przy podpisywaniu umowy jak ta praca wygląda i że w niedziele się także pracuje.
  Ocena JMP: 6/10
     
@etaba 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Kwi 2012
Posty: 310
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 20:49   

W niektórych miejscach pracy, za sobotę i niedzielę otrzymuje się podwójną stawkę i jeszcze są zapisy kto chce przyjść.
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 21:44   

Tylko jedno. To ma być ustawa o zakazie handlu w niedziele a nie pracy. Co to oznacza? Nas pracodowca już pewnie ma na to plan. Jaki? Od poniedziałku do soboty handel. A niedziele? Zmiana plakatów, cen, ofert non-fodu, akcji tematycznych, win, sprzątanie sklepu, inwentaryzacje, i dotowarowanie sklepu i ogólne ogarniencie. Więc nie ma co sie nastawiac że jak zakaz handlu w niedziele to bedzie to wolna niedziela. Tez chcialbym wolna niedziele ale czy da rade :#)
  Ocena JMP: 2/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 22:16   

ach maniek19, Ty to wiesz jak całą dyskusję wysłać w kosmos :D , teraz już wszyscy którzy nie widzieli różnicy na pewno ją zobaczyli :P
to co ? zaczynamy od nowa ? ;)
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 22:24   

A dziekuje. Captain Obvious zawsze na miejscu :D
  Ocena JMP: 2/10
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-13, 22:53   

Racja " zakaz handlu" a nie pracy. Ehhh.....a już się cieszyłam :#)
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-14, 10:21   

Naprawdę myślicie, że jeśli Biedronka bedzie miała okazję i pretekst do jeszcze większej obcinki etatów, to nie skorzysta? Będzie taka wspaniałomyślna, że przy ew. zakazie handlu w niedzielę pogoni pracowników do pracy, żeby ci spokojnie mogli ogarnąć sklep i promocje w dzień bez klientów? pokazaliście nie raz, że z tym wszystkim ajecie sobie radę w normalny dzień pracy, więc po co mieliby to robić? Dla nich to tylko niepotrzebne koszty :)
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-14, 10:49   

Swoją drogą po co od razu odgórny zakaz? Podobno w Polsce 90 % ludności to katolicy, niech Watykan zarządzi że w ramach święcenia dnia świętego zakupy w niedzielę tylko w kościelnym kiosku. Otwieranie dużych sklepów dla pozostałych ~ 10 % będzie zwyczajnie nieopłacalne, i problem sam się rozwiąże.

ps czemu tylko handel? w ramach "dnia z rodziną" zrobić też wolne w telewizji, elektrowni, itd.
 
     
#sekbea81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 20 Lip 2012
Posty: 61
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-14, 11:47   

No właśnie czemu tylko handel? Moja teściowa pracuje w zakonie w kuchni i co? I nawet Boże Narodzenie i Wielkanoc spędza w pracy i jakoś nikt się nad nią nie lituje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo