Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolna Niedziela
Autor Wiadomość
@robalna6 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-08, 18:52   

remik09 napisał/a:
Część ludzi będzie miała cały tydzień wolny a nie jeden dzień wolny bo firma nie będzie miała ekonomicznych podstaw do tego, żeby trzymać tyle etatów skoro odpada cały dzień. Dodatkowo przy obecnej liczbie etatów większość klientów już narzeka na długość kolejek

Człowieku weź przeczytaj najpierw co napiszesz,a poźniej to zaakceptuj, bo to co wypisujesz woła o pomstę do nieba, kogo to zatrudniają na zks, jedno twoje zdanie podważa drugie

remik09 napisał/a:
(jako klient i jako osoba kierująca pracownikami


Tak jak pisałem, kogo oni to zatrudniają :D

A po drugie, piszesz, że zks nie ruszą, no wiesz, zastanów się dobrze, w pt i sb ruch się zwiększy, więc automatycznie będzie potrzebna obsada kasjerska, ale czy będzie potrzebny w te dni zks hmm..... no nie, a niedziela wolna, więc tak, kasjer swoje godziny wyrobi a zks co? Powodzenia i dalszych przemyśleń ekonomicznych życzę
_________________
"Nadzieja- to komfort na , który mnie nie stać"
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-10-08, 19:07   

nie czytałem tematu, ale śmieszy mnie argument, "że chcemy spędzić ten czas z dziećmi i wypocząć"
a gówno
pracownicy barów, restauracji, kin, wszelkiej maści służby porządkowe i publiczne, kierowcy, maszyniści, lekarze pracują i nie narzekają. nie wiem dlaczego kasjerzy mieliby być uprzywilejowani
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-08, 20:01   

Ale są też tacy którzy nie pracują, dlaczego nie mielibyśmy do nich dołączyć? :D
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-09, 08:28   

Zawsze będą podzielone zdania więc i ja zasugeruję iż skoro my mamy pracować w niedzielę bo jesteśmy bardzo potrzebni to może niech wszyscy pracują w tym dniu i poczują się tak jak my handlowcy bardzo potrzebni :pa1:
_________________
Czas na zmiany
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 4 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-10-09, 17:36   

Hell napisał/a:
Ale są też tacy którzy nie pracują, dlaczego nie mielibyśmy do nich dołączyć? :D
bo takie są uroki handlu
sprzedawca ze stacji benzynowej pracuje i nie narzeka, a wy stękacie. w dupach się poprzewracało
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-09, 17:48   

Nie "stękają" tylko wyrażają swoje zdanie, podobnie jak Ty tylko w bardziej kulturalny sposób.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-09, 17:57   

Mariano napisał/a:
nie czytałem tematu, ale śmieszy mnie argument, "że chcemy spędzić ten czas z dziećmi i wypocząć"
a gówno
pracownicy barów, restauracji, kin, wszelkiej maści służby porządkowe i publiczne, kierowcy, maszyniści, lekarze pracują i nie narzekają. nie wiem dlaczego kasjerzy mieliby być uprzywilejowani
a może jednak powinieneś przeczytać temat żeby wnieść do niego ciut więcej niż "gówno" i "w dupach się poprzewracało" bo jak dyskutować z takimi argumentami ? no jak ? :D
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~plast

Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Wrz 2015
Posty: 51
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-10-10, 11:20   

robalna6 napisał/a:
remik09 napisał/a:
Część ludzi będzie miała cały tydzień wolny a nie jeden dzień wolny bo firma nie będzie miała ekonomicznych podstaw do tego, żeby trzymać tyle etatów skoro odpada cały dzień. Dodatkowo przy obecnej liczbie etatów większość klientów już narzeka na długość kolejek

Człowieku weź przeczytaj najpierw co napiszesz,a poźniej to zaakceptuj, bo to co wypisujesz woła o pomstę do nieba, kogo to zatrudniają na zks, jedno twoje zdanie podważa drugie

remik09 napisał/a:
(jako klient i jako osoba kierująca pracownikami


Tak jak pisałem, kogo oni to zatrudniają :D

A po drugie, piszesz, że zks nie ruszą, no wiesz, zastanów się dobrze, w pt i sb ruch się zwiększy, więc automatycznie będzie potrzebna obsada kasjerska, ale czy będzie potrzebny w te dni zks hmm..... no nie, a niedziela wolna, więc tak, kasjer swoje godziny wyrobi a zks co? Powodzenia i dalszych przemyśleń ekonomicznych życzę


Remik napisał/a bardzo dobrze, wystarczy czytać ze zrozumieniem :)

Fakt 1: już jest za mało etatów - są kolejki do kas i przemęczeni pracownicy.

Fakt 2: zks pracuje tak samo ciężko jak kasjer i robi to samo + więcej. Czemu więc mieliby zwolnić jego, a nie kasjera? Poleci kasjer.

Fakt 3: jak odpadnie z handlu jeden dzień to statystycznie z pracy poleci 1/7 kasjerów, bo będą zbędni. Oczywiście nie są zbędni jeśli chce się polepszyć ich warunki pracy (mniejsze obłożenie na statystycznego kasjera) i zadowolenie klienta (mniejsze kolejki), ale są zbędni z punktu widzenia bilansu rocznego firmy. Jeśli obecna polityka firmy to "minimalna wystarczająca załoga" to po wprowadzeniu wolnej niedzieli ta polityka się nie zmieni, ergo -> poleci 1/7 kasjerów (statystycznie w skali całej Polski).

Fakt 4: ludzie nadal będą robić tyle samo zakupów w skali kraju jak do tej pory. Po prostu rozłoży się to na 6 dni zamiast na 7, a część ruchu przejmą sklepy lokalne zamiast marketów.
Ostatnio zmieniony przez plast 2016-10-10, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-10, 14:02   

[ Dodano: 2016-10-10, 14:03 ]
remik09 napisał/a:
Wolna niedziela to mogła być w czasach kiedy na półkach nic nie było a nie teraz. Część ludzi będzie miała cały tydzień wolny a nie jeden dzień wolny bo firma nie będzie miała ekonomicznych podstaw do tego, żeby trzymać tyle etatów skoro odpada cały dzień. Dodatkowo przy obecnej liczbie etatów większość klientów już narzeka na długość kolejek (jako klient i jako osoba kierująca pracownikami również uważam, że jest to największa bolączka w Biedronce) to w przypadku kiedy przy największym ruchu w sobotę i niedzielę będziemy jeszcze robili promocję to będzie tragedia. Przecież jak ktoś nie chce pracować w niedzielę to może albo dogadać się z kierownikiem i pracować ich mniej albo zmienić branże.

Kierowników raczej nie zwolnią bo ktoś te zmiany musi prowadzić, a któryś zawsze w pewnym momencie idzie na urlop więc nie da się tego ograniczyć już chyba, że na niektórych sklepach jest nadwyżka. Natomiast kasjerów pozwalniają na sto procent za byle pretekstem ponieważ nie będzie ekonomicznej podstawy przy zmniejszonej ilości godzin otwartego sklepu w tygodniu utrzymywać tą samą liczbę etatów co do tej pory - a widzę, że największą popularność ten pomysł ma wśród kasjerów.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zwiększenie stawki za pracę w weekendy ale był by to ciężki temat dla pracodawców. Dodatkowo jestem ciekaw ile osób wtedy chciałoby tak bardzo spędzać te niedziele w domu gdyby miało 50-100% więcej płatne.


Ty jesteś "osobą kierującą pracownikami"? Toa albo z 'gangu świeżaków" albo bardzo niedouczony z OHR, przerw pracowniczych chłopie aż wstyd.
1.Pytanie czym się różni przerwa tygodniowa 35 h wydana z pon na wt lub śrna czw ,od wydanej z sob-nd lub nd-pon? NICZYM. Więc przesunięcie dni wolnych nie zmienia ilości etatów. WOLNA NIEDZIELA nie oznacza , że z procesu pracy wypada jeden dzień. Ten dzień ZAWSZE WYPADA ZE WZGLĘDU NA PRZERWĘ 35 H. Logika po mamtematyce to kolejna królowa nauk, i powinna iść w parze z matematyką.
2. Stwierdzenie "największą popularność ten pomysł ma wśród kasjerów." w parze z " Przecież jak ktoś nie chce pracować w niedzielę to może albo dogadać się z kierownikiem i pracować ich mniej albo zmienić branże. " świadczy o tym ,że jednak albo pracujesz bardzo krótko na stanowisku albo nie powinieneś zarządzać zespołem. Po pierwsze pomysł ma szersze poparcie niż wsród "kasjerów" , oraz to Twoje dogadanie się z kierownikiem nijak się ma do potocznie stosowanego "masz w grafiku " Przemawia przez Ciebie buta oraz pogarda dla kolegów i koleżanek na kasie. Zwłaszcza w stwierdzeniu "jak się komuś nie podoba może zmienić branże'>Odpowiem tak- jak się Tobie nie podoba ograniczenie handlu w niedzielę ,wyjeź np do Szkocji tam handel jest otwarty........ odpowiadam Twoją retoryką
3."Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zwiększenie stawki za pracę w weekendy ale był by to ciężki temat dla pracodawców" BZDURA. Poczytaj sobie (wiedza dostępna bo spółka jest akcyjna) jakie są koszty praownicze (3.6% kosztów) do całości kosztów albo do zysku. DWA LATA TEMU NIE BYŁO PODWYŻEK, 500 plus spowodował odpływ kobiet na rynku pracy .W 2016 r z tego powodu masz aż dwie podwyżki wynagrodzeń.
4.W sektorze handlu i uslug brakuje ok 9.5% pracowników co stanowi rzeszę 90.000-120 000 osób , brakujących dla zapełnienia etatów
5. "Kierowników raczej nie zwolnią bo ktoś te zmiany musi prowadzić" oj chłopie ,możesz szybciej stracić pracę niż Ci kasjerzy .Po pierwsze łamiesz zapisy umowy o pracę , publicznie może sięwypowiadać tylko dział medialny i ich rzecnik :) o pracy. Po drugie Kierownik od świeżego czyli zdegradowany kr....... to stanowisko będzie do likwidacji więc gdzieś bedzie trzebai ch upchnąć by nie płacić sowitych odpraw. A gdzie? np na sklepy.W sumie ks ,zks łatwo zwolnić za łamanie procedur, to nie kasjer/
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-10, 14:13   

qweerty napisał/a:
.Po pierwsze łamiesz zapisy umowy o pracę , publicznie może sięwypowiadać tylko dział medialny i ich rzecnik :) o pracy.


Jeżeli ten zapis miałby być stosowany w praktyce to firma już dawno puściłaby Cię w samych skarpetkach. :P (bez urazy oczywiście :) )
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-10, 14:20   

i odpowiem bla, bla ,bla po Węgry itp
1.Różnice:
Węgry - całowity zakaz handlu plus stacje benzynowe itp bez wykluczeń
Polska-6 niedziel , plus brak zakazu handlu na stacjach benzynowych u jak pracuje właściciel
2 Węgry - inicjatywa rządu odgórna
Polska-inicjatywa obywatelska -do głosowania w sejmie
3.Węgry wycofały się ale nie z powodów ekonomicznych
-wzrost sprzedązy i zatrudnienia 2 % po wrowadzaniu zakazu
-rezygnacja z powodów politycznych -miało być referendum

[ Dodano: 2016-10-10, 16:52 ]
Skiter1991 napisał/a:
qweerty napisał/a:
.Po pierwsze łamiesz zapisy umowy o pracę , publicznie może sięwypowiadać tylko dział medialny i ich rzecnik :) o pracy.


Jeżeli ten zapis miałby być stosowany w praktyce to firma już dawno puściłaby Cię w samych skarpetkach. :P (bez urazy oczywiście :) )


Spoko .........ale najpierw nas muszą zlokalizować potem udowodnić przed sądem ,że ja to ja a nie rudowłosa gimbaza.... :) albo szalony Pan z działu monitorigu prasy , który zawsze się pode mnie podkłada by mnie zdyskredytować w oczach pracowników . itp bala bla bla :)
 
     
@robalna6 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-10, 21:18   

plast napisał/a:
robalna6 napisał/a:
remik09 napisał/a:
Część ludzi będzie miała cały tydzień wolny a nie jeden dzień wolny bo firma nie będzie miała ekonomicznych podstaw do tego, żeby trzymać tyle etatów skoro odpada cały dzień. Dodatkowo przy obecnej liczbie etatów większość klientów już narzeka na długość kolejek

Człowieku weź przeczytaj najpierw co napiszesz,a poźniej to zaakceptuj, bo to co wypisujesz woła o pomstę do nieba, kogo to zatrudniają na zks, jedno twoje zdanie podważa drugie

remik09 napisał/a:
(jako klient i jako osoba kierująca pracownikami


Tak jak pisałem, kogo oni to zatrudniają :D

A po drugie, piszesz, że zks nie ruszą, no wiesz, zastanów się dobrze, w pt i sb ruch się zwiększy, więc automatycznie będzie potrzebna obsada kasjerska, ale czy będzie potrzebny w te dni zks hmm..... no nie, a niedziela wolna, więc tak, kasjer swoje godziny wyrobi a zks co? Powodzenia i dalszych przemyśleń ekonomicznych życzę


Remik napisał/a bardzo dobrze, wystarczy czytać ze zrozumieniem :)

Fakt 1: już jest za mało etatów - są kolejki do kas i przemęczeni pracownicy.

Fakt 2: zks pracuje tak samo ciężko jak kasjer i robi to samo + więcej. Czemu więc mieliby zwolnić jego, a nie kasjera? Poleci kasjer.

Fakt 3: jak odpadnie z handlu jeden dzień to statystycznie z pracy poleci 1/7 kasjerów, bo będą zbędni. Oczywiście nie są zbędni jeśli chce się polepszyć ich warunki pracy (mniejsze obłożenie na statystycznego kasjera) i zadowolenie klienta (mniejsze kolejki), ale są zbędni z punktu widzenia bilansu rocznego firmy. Jeśli obecna polityka firmy to "minimalna wystarczająca załoga" to po wprowadzeniu wolnej niedzieli ta polityka się nie zmieni, ergo -> poleci 1/7 kasjerów (statystycznie w skali całej Polski).

Fakt 4: ludzie nadal będą robić tyle samo zakupów w skali kraju jak do tej pory. Po prostu rozłoży się to na 6 dni zamiast na 7, a część ruchu przejmą sklepy lokalne zamiast marketów.


Twoje fakty kolego nr 2 i 3 to bujda na resorach,
Zks robi to samo, ale za większe pieniądze, więc powiedz mi w jakim celu mieli by trzymać jego, a nie kasjera, który weźmie mniejszą wypłatę, poleci zks

1/7 kasjerów nie poleci, bo większość z nich, będą musieli dorzucić do obsady w inne dni (obsady i tak juz małej), za to zks poleci, bo po co komu dwójka zks na sklepie?
_________________
"Nadzieja- to komfort na , który mnie nie stać"
 
     
@Skiter1991 
Robot

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 594
Skąd: z daleka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-10, 23:08   

Z jednej strony wolna niedziela będzie biedronce na rękę, bo będzie mogła uciąć wieczne biadolenia w sprawie etatów, teraz będą mieli wymowke że pracuje się 6 dni a nie 7 więc etatów jest w sam raz.
  Ocena JMP: 6/10
     
~plast

Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Wrz 2015
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-10, 23:33   

robalna6 napisał/a:
plast napisał/a:

Fakt 2: zks pracuje tak samo ciężko jak kasjer i robi to samo + więcej. Czemu więc mieliby zwolnić jego, a nie kasjera? Poleci kasjer.

Fakt 3: jak odpadnie z handlu jeden dzień to statystycznie z pracy poleci 1/7 kasjerów, bo będą zbędni. Oczywiście nie są zbędni jeśli chce się polepszyć ich warunki pracy (mniejsze obłożenie na statystycznego kasjera) i zadowolenie klienta (mniejsze kolejki), ale są zbędni z punktu widzenia bilansu rocznego firmy. Jeśli obecna polityka firmy to "minimalna wystarczająca załoga" to po wprowadzeniu wolnej niedzieli ta polityka się nie zmieni, ergo -> poleci 1/7 kasjerów (statystycznie w skali całej Polski).


Twoje fakty kolego nr 2 i 3 to bujda na resorach,
Zks robi to samo, ale za większe pieniądze, więc powiedz mi w jakim celu mieli by trzymać jego, a nie kasjera, który weźmie mniejszą wypłatę, poleci zks

1/7 kasjerów nie poleci, bo większość z nich, będą musieli dorzucić do obsady w inne dni (obsady i tak juz małej), za to zks poleci, bo po co komu dwójka zks na sklepie?


Ad.2.
Masz trochę rację - poleci część zks też i tyle. Pewnie statystycznie tylu ilu wypada na siódmą część kasjerów. Wrzucilem ich do jednego wora, bo różnica w wypłatach między zks a kasjerem jest dużo mniejsza niż różnica między kasjerem a brakiem pracownika. Ot uproszczenie.

Ad.3.
"Będą musieli dorzucić do obsady w inne dni" - bo co? Jeśli teraz od pn do sb wyrabia się minimalna załoga to co zmieni się po wprowadzeniu wolnych niedziel? Minimalna załoga przestanie się wyrabiać? Zacznie strajkować? :) Życzę wam tego, niestety widzę od wielu lat jak to działa - coraz mniej pracowników w tych samych sklepach, coraz dłuższe kolejki. Jeśli zrobienie wolnej niedzieli miałoby sprawić, że średnio na sklepie w pozostałe dni będzie więcej pracowników to super. Ale tak nie będzie.
 
     
@robalna6 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-11, 18:46   

plast napisał/a:

Ad.3.
"Będą musieli dorzucić do obsady w inne dni" - bo co? Jeśli teraz od pn do sb wyrabia się minimalna załoga to co zmieni się po wprowadzeniu wolnych niedziel? Minimalna załoga przestanie się wyrabiać? Zacznie strajkować? :) Życzę wam tego, niestety widzę od wielu lat jak to działa - coraz mniej pracowników w tych samych sklepach, coraz dłuższe kolejki. Jeśli zrobienie wolnej niedzieli miałoby sprawić, że średnio na sklepie w pozostałe dni będzie więcej pracowników to super. Ale tak nie będzie.


Zmieni się to, że skoro sklep był otwarty przez 7 dni, a teraz będzie przez 6, to ruch w te 6 się zwiększy, to chyba logiczne? czy nie? Więc skoro minimalna załoga wcześniej się wyrabiała, to teraz już się nie wyrobi, tak? czy nie?
Nie chce mi się już człowieku pisać dziesiąty raz tego samego, jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz, to weź przeczytaj moje wcześniejsze posty, proszę, bo naprawdę to się nudne robi, powodzenia i zrozumienia

[ Dodano: 2016-10-11, 18:47 ]
plast napisał/a:

Ad.3.
"Będą musieli dorzucić do obsady w inne dni" - bo co? Jeśli teraz od pn do sb wyrabia się minimalna załoga to co zmieni się po wprowadzeniu wolnych niedziel? Minimalna załoga przestanie się wyrabiać? Zacznie strajkować? :) Życzę wam tego, niestety widzę od wielu lat jak to działa - coraz mniej pracowników w tych samych sklepach, coraz dłuższe kolejki. Jeśli zrobienie wolnej niedzieli miałoby sprawić, że średnio na sklepie w pozostałe dni będzie więcej pracowników to super. Ale tak nie będzie.


Zmieni się to, że skoro sklep był otwarty przez 7 dni, a teraz będzie przez 6, to ruch w te 6 się zwiększy, to chyba logiczne? czy nie? Więc skoro minimalna załoga wcześniej się wyrabiała, to teraz już się nie wyrobi, tak? czy nie?
Nie chce mi się już człowieku pisać dziesiąty raz tego samego, jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz, to weź przeczytaj moje wcześniejsze posty, proszę, bo naprawdę to się nudne robi, powodzenia i zrozumienia

[ Dodano: 2016-10-11, 18:51 ]
plast napisał/a:

Ad.3.
"Będą musieli dorzucić do obsady w inne dni" - bo co? Jeśli teraz od pn do sb wyrabia się minimalna załoga to co zmieni się po wprowadzeniu wolnych niedziel? Minimalna załoga przestanie się wyrabiać? Zacznie strajkować? :) Życzę wam tego, niestety widzę od wielu lat jak to działa - coraz mniej pracowników w tych samych sklepach, coraz dłuższe kolejki. Jeśli zrobienie wolnej niedzieli miałoby sprawić, że średnio na sklepie w pozostałe dni będzie więcej pracowników to super. Ale tak nie będzie.


Zmieni się to, że skoro sklep był otwarty przez 7 dni, a teraz będzie przez 6, to ruch w te 6 się zwiększy, to chyba logiczne? czy nie? Więc skoro minimalna załoga wcześniej się wyrabiała, to teraz już się nie wyrobi, tak? czy nie?
Nie chce mi się już człowieku pisać dziesiąty raz tego samego, jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz, to weź przeczytaj moje wcześniejsze posty, proszę, bo naprawdę to się nudne robi, powodzenia i zrozumienia
_________________
"Nadzieja- to komfort na , który mnie nie stać"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo