Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pismo do Zarządu JMP
Autor Wiadomość
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-04-15, 06:38   Pismo do Zarządu JMP

Organizacja Zakładowa nr.922 Września dnia 12.04.2016r.
NSZZ „Solidarność” w JMP S.A.
ul.Wrocławska 42
62-300 Września
tel/fax 0618475128

Szanowne Państwo
Zarząd Jeronimo Martins Polska S.A.
ul. Dolna 3
00-773 Warszawa

W imieniu Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” pragniemy wyrazić sprzeciw wobec sposobu podjęcia decyzji przez Jeronimo Martins Polska S.A. jako Pracodawcę w sprawie podwyżek wynagrodzeń i ustalenia warunków wynagradzania pracowników w roku 2016.
W dniu 16 marca br. odbyło się spotkanie dwóch działających w Spółce związków zawodowych, w tym NSZZ „Solidarność” oraz przedstawicieli Pracodawcy z udziałem Pełnomocnika Zarządu – Dyrektora ds. Relacji Pracowniczych. Jednym z tematów spotkania było omówienie podwyżek wynagrodzeń pracowników w roku 2016. Po przedstawieniu propozycji naszej Organizacji Zakładowej, Strona Pracodawcy przekazała informacje o planach w tym zakresie. Natychmiast po zakończeniu spotkania informacja o podwyżkach w wariancie wskazanym przez Pracodawcę została przekazana pracownikom sklepów. Propozycje NSZZ „Solidarność” w ogóle nie zostały wzięte pod uwagę. Pracodawca podjął całkowicie jednostronną, arbitralną decyzję w tej sprawie, naruszając zasady dialogu społecznego, albowiem sposób i czas przekazania informacji o podwyżkach pracownikom jednoznacznie wskazuje, że decyzja została podjęta jeszcze przed spotkaniem, które miało jedynie nadać pozory dialogu i poważnego traktowania strony związkowej.
Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” stwierdza, że postępowanie Pracodawcy w tej sprawie jednoznacznie dowodzi braku poszanowania dla ustawowych uprawnień związków zawodowych i pozorowania prowadzenia dialogu społecznego ze strony Pracodawcy.
Niezależnie od powyższych zarzutów, mamy istotne podstawy, by twierdzić, że wysokość i warunki wzrostu wynagrodzenia pracowników określone przez Pracodawcę nie zapobiegną pogorszeniu się warunków zatrudnienia i odpływowi pracowników z firmy. Pracodawca wskazał, że minimalne wynagrodzenie w „Biedronce” ma wynosić 2100 złotych brutto, a ponadto pracownik na stanowisku sprzedawca – kasjer może liczyć na dodatek w wysokości 150 złotych pod warunkiem 100% obecności w pracy w danym miesiącu. Uważamy, że dla zdecydowanej większości pracowników otrzymanie dodatku za obecność będzie nieosiągalne. Z naszej strony proponowaliśmy podwyżkę wynagrodzeń w ujęciu procentowym, co byłoby rozwiązaniem bardziej sprawiedliwym. Ponadto wskazaliśmy, że zmiany prawne w zakresie świadczeń rodzinnych związanych z tzw. Programem 500+ spowodują, że dla części pracowników rezygnacja z pracy i pobieranie świadczeń społecznych będzie bardziej korzystnym rozwiązaniem, niż zatrudnienie na warunkach określonych przez Pracodawcę. Takie same obawy wyrażają również eksperci zajmujący się problematyką rynku pracy i wynagrodzeń. Dlatego proponowaliśmy podwyżki na wyższym poziomie, niż wprowadził je Pracodawca.
Ponadto zastrzeżenia wywołują również inne warunki wynagradzania w naszej Spółce, w szczególności określenie progów stażowych uprawniających do podwyżki oraz pozbawienie kierowników sklepów i ich zastępców prawa do dodatku za brak absencji. Niezmiennie NSZZ „Solidarność” nie zgadza się również z różnicowaniem wynagrodzeń pracowników w zależności od miejsca pracy i dzieleniem pracowników zatrudnionych na tych samych stanowiskach na lepszych i gorszych w aspekcie wysokości wynagrodzeń. Naszym zdaniem takie rozwiązanie narusza przepisy Kodeksu pracy o równym traktowaniu w zatrudnieniu, a w szczególności art. 183c § 1-3 Kodeksu pracy, który stanowi, że pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości. Od kilku lat nie możemy doczekać się realizacji naszych oczekiwań oraz wystąpień Państwowej Inspekcji Pracy w zakresie zmiany Regulaminu Wynagradzania i wprowadzenia do niego premii określanej obecnie przez Pracodawcę jako premia uznaniowa wraz z nadaniem jej charakteru premii regulaminowej.
Brak rozwiązania powyższych problemów i odrzucanie naszych postulatów powoduje, że stan dialogu oraz zaufania partnerów społecznych jest najgorszy od wielu lat. Co znamienne, jednocześnie Spółka odnotowuje bardzo dobre wyniki finansowe, a więc brak spełnienia naszych postulatów nie jest uwarunkowany złą sytuacją ekonomiczną. Dlatego wzywamy Pracodawcę do niezwłocznego podjęcia z naszą Organizacją rzeczywistego dialogu opartego na wzajemnym poszanowaniu i prowadzeniu rokowań w dobrej wierze w celu osiągnięcia porozumienia.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
#tklient

Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 99
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-15, 06:50   

I co to da ? NIC, zawsze takie listy są pisane. JMP robi co chce.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-15, 07:10   

tklient, najlepiej tylko narzekać...
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
10latek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Kwi 2016
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-04-20, 12:40   

Trzeba mieć nadzieje że związki wywalczą to co się nam prawnie należy. Likwidacja progów stażowych i te ich podwyżki tj śmiech na sali.
 
     
#agata991 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 86
Skąd: śląskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-20, 13:13   

Dokładnie.. te ich "wielkie" podwyżki to jest śmiechu warte. A to że tej premii 150 zl brutto nie dostaną kierownicy i zastępcy to juz wogole jakaś dyskryminacja.. przecież oni pracują tak samo jak i kasjerzy. Wiadomo że mają większe wynagrodzenie, ponieważ jakby nie było mają dużo więcej obowiązków i zadań od kasjerów, ale to nie powinno wykluczać ich z premii za obecność..
  Ocena JMP: 5/10
     
Zdzichuwielki 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-20, 13:20   

Te podwyzki to zart. Jesli mysla ze ktos co pracuje 10 czy 15 lat ma zarabiac tyle co ktos po 3 i sie wymaga wiecej od tych doswiadczonych... niech zapomna ze ktos bedzie dawal siodme poty z siebie. Jak chca to niech inwestuja sobie w ''swiezych", zobaczymy jak dlugo beda pracowac...
Ostatnio zmieniony przez Zdzichuwielki 2016-04-20, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-20, 13:24   

Zdzichuwielki napisał/a:
siudme


Zdzichu jesteś wielki >:D
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
  Ocena JMP: 3/10
     
Zdzichuwielki 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 14
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-04-20, 13:59   

To tyle co KO moze powiedziec??? Brawo Ty!!!
 
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-20, 14:06   

Brawo JA :em29:
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
  Ocena JMP: 3/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-20, 14:53   

Ja jak usłyszałem ile kasjerzy dostaną podwyżki to buchnąłem demonicznym śmiechem. Ci ludzie to serce tej firmy nie ci co siedzą na stołkach i wymyślają coraz to bardziej popierdolone procedury czy chodzą na coraz to durniejsze kontrole po sklepach. Oni tego nie widzą jak kasjerzy pracują i jaki ochłap dostają... Liczyłem na co najmniej 400zł podwyżki dla kasjerów bo może wtedy byliby chętni do pracy w biedronce ale się kolosalnie przeliczyłem. To wstyd że firmę z takimi zyskami rocznymi stać na tak żenujące podwyżki dla tych co im się najwięcej należy. Już nie mówię o podwyżkach dla ks zks kr bo oni z chęcią by chcieli żeby kasjer dostał więcej był zadowolony i pracował odpowiednio ba i jeszcze żeby chętni byli do pracy bo z tym jak było przed podwyżką tak i jest po podwyżce czyli źle. Już o stażowym nie wspomnę jak docenia się ludzi co pracują w tej firmie więcej niż 5 lat... to jest już największy żal bo mam wrażenie że nie ma sensu pracować tutaj więcej niż 3-5 lat bo nie ma już później celu wymiernego dla takiego człowieka.
A teraz może pytanie do zz wszystkich dlaczego nie połączycie sił razem i zaczniecie mówić w jednym języku dla dobra pracowników JMP? Bo zastanawiam się już dłuższy czas jaki jest sens bycia tylu zz w takiej firmie? Jeśli to ma być jakiś kolosalny offtop to proszę moda o splita mojego pytania.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
10latek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Kwi 2016
Posty: 2
2 UP 1 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-04-20, 23:48   

Nasza firma próbuje wszelkich sposobów żeby zrobić nas w h**a i jak najwięcej przy tym soku wycisnąć, a ta cała premia od absencji to dla zamknięcia mo**y. No ale jak jest ktoś tak naiwny jak koleżanki z mojego sklepu to się nawet szczerze ucieszyły. Godne pożałowania. Firma jak tak dalej będzie robić, to całe szanowne prezesostwo sami będą przepie**alać banany i recytować regułki na kasie.
Ostatnio zmieniony przez DarkSide 2016-04-21, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
śpiuncek 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: lubelskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-21, 02:12   

jak zobaczyłam te mega podwyzki to tez wybuchnęłam smiechem , po tylu latach zaangażowania 50 zł brutto, to będzie jakieś 30 zeta? na rękę hehe. kurde chyba sobie kupię dom... ;)
  Ocena JMP: 5/10
     
@kachen 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 393
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-21, 11:02   

Ja dostalam 300zl brutto powyzki i jestem zadowolona
  Ocena JMP: 10/10
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-21, 11:17   

kachen napisał/a:
Ja dostalam 300zl brutto powyzki i jestem zadowolona


dlaczego az 300zl!??u nas zastepca 50zl! :szczena:
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-21, 11:52   

temat jest o czym innym przypominam !!!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo