Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CIAZA
Autor Wiadomość
~Graża

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-24, 08:32   

MimiWMini napisał/a:
A to nie jest tak ,że koleżanka musiałaby być w ciąży 3 miesiące ,żeby umowa została przedłużona z automatu ? Tak było jeszcze niedawno ,warto by sprawdzić.Ja osobiście nie powiedziałabym.Jeśli umowa na nią czeka to i tak po zjawieniu się w pracy musi ją podpisać .Przecież inaczej nie może podjąć pracy.I wtedy dałabym zwolnienie.

Tak było kiedyś i to dawno temu. Teraz jak tylko otrzyma zaświadczenie od lekarza to pracodawca nie może rozwiązać umowy. I nie podpowiadaj lepiej takich rzeczy. Zdrowie jest ważniejsze niż praca.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-24, 12:29   

Rozwiązać, zwolnić nie może, ale jesli umowa sama wygasa przed 3 miesiącem ciąży, to pracodawca nie ma obowiązku takiej umowy przedłużać. Nie spotkałam się nigdy z przypadkiem, żeby z tego korzystali.
 
     
MimiWMini

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-24, 23:22   

Graża napisał/a:
MimiWMini napisał/a:
A to nie jest tak ,że koleżanka musiałaby być w ciąży 3 miesiące ,żeby umowa została przedłużona z automatu ? Tak było jeszcze niedawno ,warto by sprawdzić.Ja osobiście nie powiedziałabym.Jeśli umowa na nią czeka to i tak po zjawieniu się w pracy musi ją podpisać .Przecież inaczej nie może podjąć pracy.I wtedy dałabym zwolnienie.

Tak było kiedyś i to dawno temu. Teraz jak tylko otrzyma zaświadczenie od lekarza to pracodawca nie może rozwiązać umowy. I nie podpowiadaj lepiej takich rzeczy. Zdrowie jest ważniejsze niż praca.

Hmm Graża warto czasem postarać się czytać ze zrozumieniem.Napisałam jak ja bym postąpiła i mam wrażenie ,że byłoby to z korzyścią dla niej.Przecież nie wykonywałaby pracy ?
Larrikol dokładnie to miałam napisać,tylko nieskładnie mi wyszło :)
 
     
biedronkowa_mor

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-25, 12:06   

dziekuje wszystkim za odpowiedz :)
KR i KS powiedzialam jaka sytuacja ze jestem w ciazy :)

i nie zgadniecie :? dostalam przedluzona umowe :) bardzo sie ciesze :) na chwile obecna czuje ssie bardzo dobrze i tyle ile mi pozwoli samopoczucie bede normalnie chodzila do pracy :)

wszystkim zycze wesolych i spokojnych swiat :) POZDRAWIAM
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-25, 12:28   

Może i samopoczucie Ci pozwoli chodzić do pracy, ale czy KR pozwoli? W biedronce nie ma pracy dla ciężarnych, nawet na kasie usiąść nie możesz. Będziesz cały dzień platała się w koszach nf i układała szmatki? Mam wrażenie, że masz poczucie wdzięczności i tylko dlatego chcesz dalej pracować, ale nie oszukujmy się, nie w biedronce takie numery :) Powodzenia życzę na teraz i cierpliwości na później :) Pozdrawiam.
 
     
ktoto 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-27, 19:12   

czy kr pozwoli???? jak zabroni to niech załatwi zl. nie kazdy lekarz chetny żeby zl dać (ciąża to nie choroba) mi dawał od 6 miesiąca ale tylko na 2 tygodnie.
co robiłam w pracy.... zbieralam kartony folie, sprzątałam kosmetyki, sprawdzałam ceny na sklepie, układałam pieczywo do odpieku (potem ktoś wózek wstawiał do pieca), układałam nf
  Ocena JMP: 8/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-27, 20:56   

Tak wygląda rzeczywistość bo jeśli wszystko jest ok z dzieckiem i matką to do pracy można chodzić (to tylko w pl jest tak dobrze że zachodzisz w ciąże i już jesteś chora i znikasz z pracy na kilkadziesiąt miesięcy) i zawsze się znajdzie coś lżejszego nawet w biedronce do robienia.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
kubus_84 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 22
Skąd: lubartow
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-27, 21:18   

witam mam pytanko jak jest sie na zwolnieniu w ciazy do porodu to jest platne ale ile? 100% czy 80%
_________________
kubus_84
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-27, 21:22   

100
 
     
kubus_84 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 22
Skąd: lubartow
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-27, 21:31   

oki dzieki bardzo
_________________
kubus_84
 
     
Sylwia@

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-21, 15:39   

Witajcie. Dowiedziałam się że jestem w ciąży, we wrześniu mają mi przedłużyć umowę, już trzecią. Myślicie że dadzą mi na stałe? Czy do czasu porodu?? Spotkaliście się już z taką sytuacją? Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
 
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-21, 17:51   

Różnie , zależy od KS i KR.
Podobno na drugiej umowie jeżeli byłaś dobrym pracownikiem przedłużają, ale jak będzie nie powiem Ci. W pracy już mówiłaś ?
 
     
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-21, 17:58   

Wszystko zależy jakiego masz kr i co ks powie mu na temat Twojej pracy :) u nas dziewczyna dostała umowę na czas nieokreślony będąc w ciąży jeszcze za poprzedniego kr i potem do nas wróciła :) Ale nasz ks ogólnie jest bardzo w porządku i walczy o swoich pracowników jeśli na to zasługują :)
 
     
Sylwia@

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Cze 2016
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-21, 18:29   

powiedziałam, wiedzą już wszyscy, bo nie ma co ukrywać... Głupio mi pytać, ale macie racje lepiej wiedzieć wcześniej. Dzięki wielkie :)
 
     
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-21, 19:03   

No pewnie przynajmniej będziesz wiedzieć na czym stoisz :) powodzenia i dużo zdrówka życzę :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo