Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAPOMOGA w Biedronce
Autor Wiadomość
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-20, 18:56   

grazynabiznesu, dołącz zaświadczenie, że nie ma dochodów i po sprawie.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-24, 11:45   Pożyczka

Witam. Obecnie czekam na decyzję co do socjalu " możesz liczyć na biedronke ". Chce ubiegać się o kredyt w jmp w kwocie jednomiesiecznego wynagrodzenia, czyli 2000 zł. Jak się nazywa ten program ? Czy mogę to wypełnić na stronie czy muszę wziąć od kierownika sklepu taki wniosek i to wypełnić? Jak wygląda sytuacja wzięcia pożyczki od jmp i czy koliduje to z ubieganiem się o zapomogę? Złożony wniosek 12 września 2018 o zapomogę. Teraz chce o kredyt w jmp. Czy składać wniosek czy jednak poczekać na decyzję co do zapomogi ? Czy może mi dać taki wniosek zastępca kierownika i później go zeskanować czy musi to być kierownik sklepu ?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-24, 19:51   

NoFuture, pożyczkę tak jak zapomogę załatwiasz w biurze w sklepie, wniosek może ci dać i wypełniony przez ciebie zeskanować każdy z kierowników, jeśli masz umowę na czas określony pożyczkę dostaniesz rozłożoną na raty tak, by ją spłacić przed wygaśnięciem umowy, te raty są więc dość wysokie, warto się z tym liczyć ubiegając się o nią. Nie wiem, czy warto składać o pożyczkę i jednocześnie o zapomogę, ja bym poczekała na decyzję z jednego wniosku i dopiero składała drugi, bo jak będą mieli do wyboru dąć ci zapomogę czy dać pożyczkę to na ich miejscu przyznałabym pożyczkę ;) ale co zrobi komisja nie wiem ;) czy dostaniesz pożyczkę jeśli wcześniej otrzymasz zapomogę? nie wiem, to już zależy od szacownej komisji :)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-25, 09:02   

Więc wszem wszystkim mitom Kochani, złożyliśmy o zapomogę 2500 zł, powody macie w poście wyżej. Wniosek został złożony 11 września, zeskanowsny 12 września, a komisja była 13 września. Dzwoniąc na infolinię dzisiaj dowiedzieliśmy się, że pozytywna jest decyzja i mówię, że nic nie wiadomo mi na ten temat, wchodzę na konto, a tam 21 września przyszedł przelew na 1022 zł:) mieć 1000 zł, a nie mieć to jednak różnica :) Więc bzdura jest tutaj pisanie na konkretny cel; A po prostu przedstawienie sytuacji i tyle.
 
     
@bognar 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 126
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-25, 16:52   

NoFuture napisał/a:
Więc wszem wszystkim mitom Kochani, złożyliśmy o zapomogę 2500 zł, powody macie w poście wyżej. Wniosek został złożony 11 września, zeskanowsny 12 września, a komisja była 13 września. Dzwoniąc na infolinię dzisiaj dowiedzieliśmy się, że pozytywna jest decyzja i mówię, że nic nie wiadomo mi na ten temat, wchodzę na konto, a tam 21 września przyszedł przelew na 1022 zł:) mieć 1000 zł, a nie mieć to jednak różnica :) Więc bzdura jest tutaj pisanie na konkretny cel; A po prostu przedstawienie sytuacji i tyle.


Ja pisałem też na 2500zł a przyznali 1300zł czyli 1191 dokładnie w przelewie :)
  Ocena JMP: 8/10
     
Panappka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Lis 2015
Posty: 16
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2018-10-08, 09:55   

Polska to taki kraj że zapomogi są tylko dla osób które ciągną socjale skąd się da. Dlaczego ja osoba która niema dzieci nie dostanę grosza bo np. chcę zmienić samochód, kupić sprzęt kuchenny itp. Przecież płacę podatki i składki jak każdy inny człowiek. Okazuje się że nie warto być zbyt samodzielnym.
 
     
kaloszkikaloszk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Wrz 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-08, 12:47   

Czy na L4 ciążowym również można pisać wniosek o zapomogę ?
 
     
~claudia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-08, 13:10   

Panappka napisał/a:
Polska to taki kraj że zapomogi są tylko dla osób które ciągną socjale skąd się da. Dlaczego ja osoba która niema dzieci nie dostanę grosza bo np. chcę zmienić samochód, kupić sprzęt kuchenny itp. Przecież płacę podatki i składki jak każdy inny człowiek. Okazuje się że nie warto być zbyt samodzielnym.


Moze zamiast narzekać nalezy poczytać o Funduszu Socjalnym?
Zmiana samochodu czy lepszy sprzęt nie jest dobrem koniecznym ale, naprawa samochodu ktory jest naszym jedynym srodkiem lokomocji np w drodze do pracy to, uzasadnienie odpowiednie.
Jesli pracujesz sama na siebie to, dochod ktory uzyskujesz przewyższa prewyzsza nawet najnizsza krajową.
Nie sil sie na riposte, pozdrawiam.

[ Dodano: 2018-10-08, 14:14 ]
kaloszkikaloszk napisał/a:
Czy na L4 ciążowym również można pisać wniosek o zapomogę ?

Oczywiscie.
Mozesz np korzystac z dodatkowej opieki specjalistycznej, ktora iesr konieczna lub po prostu przeznaczasz wieksza kwote na dojazdy do lekarza prowadzacego.
18 wrzesnia jest kolejna komisja. Wypisz wniosek i KS niech go wysle. Zycze wszystkiego dobregi :)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-08, 14:37   

Panappka, na nowy samochód to się zarabia albo bierze się kredyt :D
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-08, 16:02   

Panappka, trudno mi zrozumieć poczucie krzywdy, że się nie może korzystać z socjalu, skoro jest się osobą zarabiającą wystarczająco na swoje potrzeby ... jeśli życiowym celem, jakimś wyznacznikiem bycia zauważonym, docenionym, ważnym w społeczeństwie jest pobieranie wszelkich możliwych świadczeń to masz rację, może się okazać, że nie warto być zbyt samodzielnym... ale nie podzielam takiego toku rozumowania ;)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 12:46   

Lacrii napisał/a:
Witam.
Jak to jest ze świadczeniami socjalnymi i zapomoga dla pracownika na 1/2 etatu? Czy taki pracownik też ma prawo starać się o świadczenia bądź zapomoge? Gdzie się ewentualnie załatwia i z kim? Kiedy na kolonie wnioski się składa? Jaki musi być staż pracy w biedronce aby ewentualnie coś załatwić, starać się o ppmoc? Jestem zielona w temacie. Zarejestrowalam się na dlanaswjm. Tam niby jest opisane jakie są świadczenia, ale nie wiem kiedy się to składa nawet. U ks ciężko się dowiedzieć.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam


załatwić możesz już po 1 miesiącu przepracowanym, od ks/zks trzeba wziąć wniosek, wypełnić i oddać, żeby w biurze zeskanowali, pożyczkę dostaje się max taką jak wypłata, żeby w razie zwolnienia mogli ściągnąć sobie i raty są rozłożone max do miesiąca przed zakończeniem umowy, chyba, że jest umowa na czas nieokreślony to można rozłożyć na więcej rat i wtedy te kwoty co miesiąc ściągane są mniejsze ... a zapomogę i tak, niezależnie od tego o jaką sumę się wnioskuje, dostaje się tyle ile uznają, że mogą dać, zależny ile wniosków wpłynie i z jakimi przypadkami, po prostu dzielą wg uznania i potrzeb jakie są we wnioskach ...
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
grazynabiznesu 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Sie 2018
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-25, 11:10   

Ma ktoś może już decyzję lub przelew ?
 
     
pmagda90 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Kwi 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-25, 15:23   

Czy komornik może zabrać zapomoge?
_________________
madzia
 
     
~biedronka17

Stanowisko:
magazynier

Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-25, 18:45   

witam we wniosku o zapomoge w rubryce dochód wpisujemy kwoty brutto czy netto z ostatnich 3 miesięcy?
 
     
sylwia010381 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-26, 09:30   

biedronka17, tylko kwoty brutto
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo