Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAPOMOGA w Biedronce
Autor Wiadomość
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-11, 10:40   

Witam. Mam pytanie : Gdy jestem w związku z partnerką, która ma dziecko z pierwszego małżeństwa, a drugie dziecko jest moje i jest wpisane w kwestionariusz osobowy to ubiegając się o zapomogę z ZFŚS " Możesz liczyć na biedronkę" muszę podać dochody narzeczonej? Jeśli tak to brutto czy netto? 500+ mamy tylko na malutką też mam to uwzględnić? Czy mam wpisywać wszystkich członków Rodziny, czyli partnerkę, dwójkę dzieci i siebie skoro nie jesteśmy w formalnym związku?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-11, 21:56   

Tak, musisz wpisywać wszystkie osoby i wszystkie dochody, bo tworzycie jedno gospodarstwo domowe. Dochody brutto i 500+ też wliczasz jak i alimenty jeśli są przyznane na pierwsze dziecko.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~Elfenomeno90 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-14, 18:10   

Czesc mam pytanie do osb ktore braly zapomoge i mam kilka pytan mianowicie co mam pisac w uzasadnieniu wniosku???jak to wogole zaczac?czy musze dawac skany np tego ze mam kredyt ze place intrnet telefon bo rozumiem ze to wszystko mam opisac w uzasadnieniu???Nastepna sprawa jest pkt 7 i wpisanie tam zony i jej dochodow to ma byc brutto bo moje sa wystawione brutto czyli np zona zarabia najnizsza krajowa i mam wpisac 2100???
 
     
LadyPunk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Sie 2018
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-15, 00:20   

W uzasadnieniu piszesz prawdę ,czyli na co potrzebujesz tej kasy i w czym ona może Ci pomóc,np .musisz wyremontować samochód, kupic nową pralkę a nie stac Cię na taki wydatek z własnej i żony pensji,no przecież wiesz dlaczego potrzebujesz tej zapomogi
Nie trzeba żadnych załączników ,na wniosku pisze
_________________
"Moje życie moja droga"
 
     
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-16, 08:44   

ja napisałem we wniosku, że moja druga połówka przechodzi na wychoiwawczy i z 1500 będzie dostawać 400 zł i proszę o jednorazową zapomogę. Wypełnione to zostało na wniosku od Kierownika Sklepu, zostało następnego dnia zeskanowane. Kiedy będzie odpowiedź? I gdzie mogę to sprawdzić?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-16, 21:29   

NoFuture, zapomoga jest na konkretny cel który albo zdarzył się niespodziewanie albo jego koszt zagrażałby podstawowej egzystencji rodziny. Obawiam się, że Twoja sytuacja może się nie mieścić w tych kategoriach.
Elfenomeno90, tak, masz wpisać 2100 i wszystkie inne dodatki jeśli coś Wam się należy.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-17, 12:38   

kluq napisał/a:
NoFuture, zapomoga jest na konkretny cel który albo zdarzył się niespodziewanie albo jego koszt zagrażałby podstawowej egzystencji rodziny. Obawiam się, że Twoja sytuacja może się nie mieścić w tych kategoriach.
Elfenomeno90, tak, masz wpisać 2100 i wszystkie inne dodatki jeśli coś Wam się należy.


No to w naszym przypadku podałem koszty jakie ponosimy miesięcznie, jeśli chodzi o zobowiązania typu : Wynajem mieszkania, abonament i inne wydatki, że przechodzi moja druga połowa na wychowawczy, a mamy świadczenia jedynie na jedno dziecko, czyli 500+ także konkrety cel to po prostu codzienne życie, gdzie teraz będziemy mieli 1200 zł mniej i tyle.

Komisja była 13 września, skan podania został wysłany 12 września, kiedy odpowiedź? Gdzie można wejrzeć w to? Wniosek był składany przez Kierownika Sklepu.
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-17, 13:15   

Jak dopiero 12 wysłałeś to raczej wniosek poczeka na komisję w listopadzie.
Ostatnio wysłałam tydzień przed komisją w lipcu i mój wniosek nie był rozpatrzony.
 
     
Maja21

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Gru 2016
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-18, 20:17   

Ile się czeka na kaset zapomogi jak się dostanie?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-18, 21:31   

NoFuture, codzienne wydatki to nie jest podstawa do zapomogi. Zapomoga jest celowa czyli na jakąś konkretną rzecz (pralka, lodówka, węgiel, wyposażenie pokoju dziecka) lub czynność (remont, wymiana rur, okien).
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@bognar 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 126
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-19, 15:29   

Decyzje już są pokazane na stronie :)
  Ocena JMP: 8/10
     
grazynabiznesu 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Sie 2018
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-19, 21:09   

Dostalam decyzję odmowną bo mam wykazać dochody drugiego członka rodziny , ale jak mam to zrobic skoro wysłałam ksero potwierdzenia rejestracji męża w UP od maja... kiedy jest kolejna komisja?

[ Dodano: 2018-09-19, 21:42 ]
bognar napisał/a:
Decyzje już są pokazane na stronie :)
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-19, 22:03   

W listopadzie następna komisja jest.Nie pobiera żadnych pieniędzy z urzędu pracy?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-19, 22:25   

grazynabiznesu, potwierdzenie rejestracji nie potwierdza czy ma z tego tytułu jakieś dochody czy nie.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
grazynabiznesu 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Sie 2018
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-20, 07:35   

tadam napisał/a:
W listopadzie następna komisja jest.Nie pobiera żadnych pieniędzy z urzędu pracy?


No właśnie nie. Gdyby miał dochód to bym wpisała. Kierowniczka do mnie dzwoniła jeszcze przy wysyłaniu czy napewno nie ma dochodu to jej powiedziałam że nie. Ma szytą dłoń nie może narazie podjąć pracy i ma rechabilitację.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo