Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyrektor Generalny odchodzi z firmy
Autor Wiadomość
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 21:38   

michał21 napisał/a:
No cóż Michalina1972 - nie wiesz że z zz "S" się nie dyskutuję ?

Przedstawiciele zz "S" twierdzą że dobrze się dzieje, że odszedł P. Prezes bo może będą mieli z kim prowadzić dialog - ale drodzy Państwo do dialogu zawsze jest potrzebna druga strona (konstruktywna), nie wiem czy jesteście wstanie takową reprezentować ?

Negujecie Państwo jako przedstawiciele zz "S" w zasadzie wszystkie osiągnięcia JMP - tylko skoro wszystko jest takie "be" i na kolacyjki chodzić nie macie zamiaru - to po jaką cholerę szanowny pan Przewodniczący Piotr Adamczak pojechał na imprezę z okazji "20 latków" ?

PS
jestem pracownikiem z samego "dołu"

Na obchody 20-latków pojechałem jako pracownik JMP, rozumiem , że każdy członek ZZ też nie powinien jechać na obchody 10 czy 20-lecie. Na kolację świąteczno-noworoczną z przedstawicielem JMP nie pojechałem z powodu protestu sytuacją w JMP i tu występowałem jako przedstawiciel związku zawodowego więc jest duża różnica.

Pozdrawiam


Tak samo tobie mógłbym napisać , że to co związki wywalczą nie wolno tobie z tego korzystać bo nie jesteś członkiem zz, a to już by była dyskryminacja.
JMP pilnuje się, aby mnie nie dyskryminować za zz i nie chciała powtórzyć sytuacji z obchodów 15-lecia więc mnie jako pracownika zaprosili.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-16, 22:12   

Cytat:
[quote="michał21"]No cóż Michalina1972 - nie wiesz że z zz "S" się nie dyskutuję ?

Przedstawiciele zz "S" twierdzą że dobrze się dzieje, że odszedł P. Prezes bo może będą mieli z kim prowadzić dialog - ale drodzy Państwo do dialogu zawsze jest potrzebna druga strona (konstruktywna), nie wiem czy jesteście wstanie takową reprezentować ?

Negujecie Państwo jako przedstawiciele zz "S" w zasadzie wszystkie osiągnięcia JMP - tylko skoro wszystko jest takie "be" i na kolacyjki chodzić nie macie zamiaru - to po jaką cholerę szanowny pan Przewodniczący Piotr Adamczak pojechał na imprezę z okazji "20 latków" ?

PS
jestem pracownikiem z samego "dołu"


No cóż móglbym Michał21 odwrócić pytanie -skoro się tak zachwycasz dokonaniami JMP S.A.to po co bierzesz dodatkową nagrodę roczną przecież pracodawca nie jest zobligowany dzielić się z Tobą zyskiem.

Atakujesz Piotra, że otrzymał jak inni 20 i 10 latkowie w JMP nagrodę jubileuszową, to może powiedz też B mówiąc A, że tej nagrody rocznej działacze związkowi z Solidarności na etacie związkowym nie dostają. I nie dostają jak podaje Pan KR z Częstochowy 7 tyś wypłaty tylko te zgodne ze stanowiskiem ale bez premii miesięcznej.

Piszesz , że negujemy osiągnięcia JMP to raz odpowiedz na pytanie:
1) Co daje JMP S.A. powyżej zapisów kodeksu pracy
2) Co daje JMP S.A. powyżej wydatkowania z ZFŚS

oczywiście pomijając premię roczną która jest też w Portugalii zwana premią motywacyjną , chociaż u nas wprowadzono modyfikacje by nie wszyscy dostali.

Podaj mi przykłady rozszerzeń kodeksowych zapisów dotyczących kodeksu pracy, czy może zwiększył odpis na ZFŚS poza obowiązkiem ustawowym?

A potem zobacz na inny zagraniczny koncern , który też ma filie w Polsce, i daje niemiecki układ zbiorowy i umie pracować z Solidarnością. No ale tam nikt nie zeznaje do protokołu PIP jak dyr. Strugalska że w JMP "jest niepisana zasada ,że na terenie zakładu nie można prowadzić działalności związkowej". Michałek 21 ty to nazywasz dialogiem?
Dialog masz w Kaufland ,Auchan ,Real ,Tesco tam nikt nie zabrania ani się zapisywać ani z nami rozmawiać.

Pozdrawiam. I czytając chronologicznie Twoje posty i szeroką wiedzę w sferze dostępnej dla wąskiej grupy osób jesteś tak czytelny dla mnie jak -Ja dla całego JMP które jest moim pisaniem zainteresowane podobnie jak defekacją na pracodawcę ,że aż trzeba rozmów na "dywaniku".

[ Dodano: 2015-12-17, 00:58 ]
Michalina1972 napisał/a:
@qweerty


Nie wiem też skąd czerpiesz jakieś nieprawdziwe dane finansowe skoro dane jako spółki akcyjnej są jawne. A to że piszesz, ze po podniesieniu wszystkim płac o 100% firma dalej by znosiła złote jaja jest po prostu śmieszne. Wedłuch prostych wyliczeń podniesienie każdemu pracownikowi pensji o 1000 zł miesięcznie, z których na rekę każdy by dostał ok. 700 zł spowodowałoby, że firma zaczęłąby przynosić straty. Tak, tak, to nie produkcja i sprzedaż iphone'ów, gdzie marże są kosmiczne tylko niskomarżowa sprzedaż detaliczna, gdzie trzeba pilnować kosztów, a duże zyski, jedynie w w liczbach bezwzględnych, nie procentach, biora się z dużego obrotu... A skoro tak sie też znasz na finansach spółek akcyjnych to zobacz sobie na wyniki Almy, tam widać jaki handel spożywczy w Polsce to świetny interes...


Widzisz nie ważne co się " produkuje" ale ile się zarabia. Jeżeli zarabia się ogromne pieniądze jak JMP trzeba odpowiednio płacić

I jeszcze jedno -w Portugalii wypłata jest w euro więc razy 4 nie 2 jak pisałem, oczywiście mówię o nas na samym dole na sklepach. I jakoś JM tam nie przynoszą straty..............

[ Dodano: 2015-12-17, 01:05 ]
p.s. piszesz mi o Almie która jest z kapitałem Polskim i do tego są to luksusowe delikatesy. Może Michalina porównasz mi Biedronkę jeszcze do Piotrai Pawła, nieistniejącego już Bomi, albo istniejącego Polskiego Kredensu.

Oczywiście wszystkie sieci handlowe z kapitałem przędą kiepsko.... widać po płatności CIT :D jak płaci tylko biedra to co do cholery robi jeszcze w Polsce reszta jak jedzie na stracie. Tak się okrada Polski budżet, korzystając jednocześnie na zwrocie vat i odpisach kosztów. Tak legalnych jak te odpisy towaru w sklepach zgodnie z procedurą, ale czy zgodnie z prawem skarbowym?
Nie wiem ,ale wydaje mi się że data przydatności producenta określa kiedy można utylizować a nie dwa dni przed............................................. bo mam taką procedurę i wrzucam w koszty.

Oczywiście nie wspomnę o zyskach z opłat półkowych ,czy kar za spóźnienie się TIR-a z dostawą. Ale w tej tematyce polecam Stowarzyszenie poszkodowanych przez sieci handlowe "STOP WYZYSKOWI"

[ Dodano: 2015-12-17, 11:47 ]
Cytat:
~michał21
Odpowiedzi: 178
Wyświetleń: 27334
PostForum: Wiadomości ZZ Wysłany: 2014-09-27, 09:58 Temat: Krótka historia "dialogu" z JMP czyli przed protes
Robertty

Po za tym może przeprowadźcie pikietę pod Biedronką a nie pod Lidlem to podyskutujemy.
Ale skoro Wam bliżej do Lidla to zmieńcie pracodawcę.
Pozdrawiam


Widzisz kolego Michał 21 , tak jak prosiłeś i jest pikieta pod JMP ,będą kolejne. Co prawda nie załatwię Tobie U2 byś do nas przystąpił, ale nawet nie chcę , bo ktoś kto przyznaje się do stanowiska kierowniczego na sklepie, a pisze ,że jest kasjer to jest i może wyżej niż mówi
 
     
leandra

Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 4
5 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-17, 22:46   

Pracowałam w Firmie P.Świtalskiego, w JMB, JMD i teraz w JMP.. przeżyłam początki tworzenia Biedronek, przeżyłam czasy p.Łopackiej i spokojnie mogę stwierdzić...nigdy nie było tak źle jak teraz... kiedyś byliśmy ludźmi, teraz jesteśmy pionkami korporacji...już nie utożsamiam się z Biedronką, choć jeszcze jestem pracownikiem.
 
     
@realistka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2012
Posty: 229
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-03, 00:22   

"Umarł Król niech żyje Król", na 8 marca sklepy na tip top bo jeździ nowy Dyrektor Generalny , dobrze, że blisko wiosny bo przynajmniej nie trzeba trawy malować na zielono:-)
 
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 321
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2016-02-04, 18:00   

U nas już 10 lutego...
  Ocena JMP: 7/10
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 283
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-05, 21:45   

U nas 18 tego. Dziś był ko i operacyjny na każdym sklepie e rejonie i spisywali usterki techniczne :) będzie się działo. Jeronimo szykuj kasę na remonty :)
  Ocena JMP: 5/10
     
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-06, 12:50   

Nas też mają remontować :D
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-06, 16:34   

U nas też remont w tym roku:)
Podobno we wrześniu,więc w lato dalej bez klimatyzacji będziemy :boks:
 
     
~justyna86 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-08, 12:19   

a u nas zamykaja biedronki nie remontują:)
 
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 283
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-09, 20:27   

Powariowali przez tego generalnego. Zamiast pokazać prawdę to znowu będzie przekłamana rzeczywistość. Oczywiście urlopy poprzekładane. To nic że w marcu święta. Ma błyszczeć na przyjazd nowego pana dyrektora.
  Ocena JMP: 5/10
     
@realistka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2012
Posty: 229
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-16, 20:35   

I muszę zwrócić honor, Dyrektor dał konkretne wytyczne: zakaz malowania trawy na zielono na jego przyjazd, chce widzieć konkrety :szczena: czyżby normalny człowiek 8) czy coś się święci .^. co nie zmienia faktu, że sklepy mają błyszczeć :yeah:
 
     
AgnieszkaPink

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-23, 19:15   

Dyrektor odwolal wizyte :)
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-23, 19:22   

Którą? :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
AgnieszkaPink

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-23, 19:56   

Czwartkowa :em29:
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-23, 20:44   

W sumie szkoda, byłoby z głowy. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo