Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyrektor Generalny odchodzi z firmy
Autor Wiadomość
Michalina1972

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 21
Wysłany: 2015-12-14, 16:20   Dyrektor Generalny odchodzi z firmy

Dyrektor Generalny odchodzi, człowiek, który stworzył firmę w Polsce, a modereator zamyka o tym temat... To tylko świadczy jak związki są oderwane od rzeczywistosci i od tego co się realnie dzieje w firmie. To jest wiadomość dwudziestolecia, a tutaj cisza...

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2015-12-14, 22:57 ]
Zamyka jak już taki istnieje !!
 
     
~leon

Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 16:33   

Na spotkaniu z KR i DM w Warszawie w zeszłym tygodniu padła informacja na temat kasy za 20lecie. Ktoś może potwierdzić tą informację
 
     
janosik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Sie 2015
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 17:22   

myślę że w firmie źle się dzieje skoro taka osoba nas opuszcza , i to daje się odczuć tylko pejcza brakuje do poganiania
  Ocena JMP: 3/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 18:32   

Michalina1972, a ja myślę że związki cieszą się z tego faktu , jakim gorącym tematem było przyznanie orderu i jak bardzo związki były oburzone tym faktem . Przychodzi "nowe" być może w tym jest nadzieja na dialog który jest tak ważny w tym żeby zachodziły zmiany na lepsze .
Cisza w temacie jest pewnie spowodowana tym że większości pracowników i użytkowników tego forum bardziej interesują wypłaty , zapomogi , premie , imprezy noworoczne i wiele innych przyziemnych i codziennych spraw niż to że zmienia się osoba na najwyższym stanowisku w firmie . Dopóki ta zmiana nie zacznie nas realnie dotykać , nie poczujemy zmian to pewnie temat będzie mało interesujący .
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 22:11   

marta1 trudno odpowiedzieć na to pytanie co było czynnikiem odejścia Dyrektora Generalnego. Przytoczyłaś order ale były i są też inne rzeczy których jeszcze nie może publikować z powodu, gdyż są w trakcie wyjaśniania i ważą się na granicy międzynarodowej.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-14, 22:13   

janosik napisał/a:
myślę że w firmie źle się dzieje skoro taka osoba nas opuszcza , i to daje się odczuć tylko pejcza brakuje do poganiania


Aleś go chłopie postawił na piedestale , prawie Jak Jana Pawła II. Ten Pan doskonale od roku znał sytuację ,ale jego rolą nie było by nam było dobrze, ale była odpowiednia dywidenda i zysk dla akcjonariuszy

[ Dodano: 2015-12-14, 22:22 ]
Michalina1972 napisał/a:
Dyrektor Generalny odchodzi, człowiek, który stworzył firmę w Polsce, a modereator zamyka o tym temat... To tylko świadczy jak związki są oderwane od rzeczywistosci i od tego co się realnie dzieje w firmie. To jest wiadomość dwudziestolecia, a tutaj cisza...

A uCiebiew centrali nie ma związków propracowniczych? Lewy o was zapomniał ? Tak oni akurat są odrealnieni

Związki są świadome.Biedronkę notabene stworzył Pan Świtalski potem odsprzedał 200 sklepów. Może nie pamiętasz albo nie zdajesz sobie sprawy,ale potęgę JMP stworzyli ludzie tu na dole. To te 120 mln zł z roboczogodzin których nigdy nie wypłacono jest ogromnym wkładem w potęgę JMP. I jescze jedno Pan Dyrektor nie tworzył Jeronimo ono już istniało.
Oderwani od rzeczywistości są tam na Dolnej w siedzibie.
Tam bistro braci Kuroń podaje dania dnia ,dzien pierogów ,włoski tu nadole zapierdala się z suchą bułką przegryzoną między jednym dzwonkiem a drugim,.
Michalina1972 nikt nie jest z nas odrealniony, wiedząc że koszty pracownicze to tylko 3.9 % wszystkich kosztów, ludzka praca jest najniższym kosztem, gdzie w Auchan jest to ok 8% więc u nas jakby podniesiono do 8 % to każdy miałby 100% wyższe pensje a JMP dalej by znosiło złote jaja
Sprawdź sobie ile JMP zarabia na czysto jako spólka akcyjna ma te dane jawne

to około 1 mld złotych gdzie CIT to i tak 1.1. % należnego gdyby nie odpisy czyli kreatywna księgowość

Ludzie mają naturę niewolników (niektórzy) i całowaliby by buty pracodawcy
Tylko ani to kolonia Portugalii ani XIX w i wczesny kapitalizm

[ Dodano: 2015-12-14, 22:28 ]
Informacja 20 lecia bo odchodzi prezes..... szok ... ludzie czy was aż tak pojeb.....
U nas na dole , na tym dole który na Was pracuje ta informacja podnieca może 0.2 % ze względu na poczucie WIELKIEJ straty
p.s. związki nie zamknęly tego tematu Michalna


[ Dodano: 2015-12-14, 23:01 ]
marta1 napisał/a:
Michalina1972, a ja myślę że związki cieszą się z tego faktu , jakim gorącym tematem było przyznanie orderu i jak bardzo związki były oburzone tym faktem . Przychodzi "nowe" być może w tym jest nadzieja na dialog który jest tak ważny w tym żeby zachodziły zmiany na lepsze .
Cisza w temacie jest pewnie spowodowana tym że większości pracowników i użytkowników tego forum bardziej interesują wypłaty , zapomogi , premie , imprezy noworoczne i wiele innych przyziemnych i codziennych spraw niż to że zmienia się osoba na najwyższym stanowisku w firmie . Dopóki ta zmiana nie zacznie nas realnie dotykać , nie poczujemy zmian to pewnie temat będzie mało interesujący .

Marta1 masz rację. Cieszę się ale z innego powodu. Z tego samego powodu ,gdy odeszła dyr.Sierpińska. Te osoby były gdy JMP dostawała medialnie po dupie za czasów Łopackiej , to oni i Pani Strugalska twierdzili ,że żadne dodatkowe pieniądze się nie należą pracownikom. I masz rację , nikt nie chce zatopić okrętu na którym płynie, cały czas chcemy dialogu i żeby traktowano nas jako partnera.
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-12-15, 00:24   

Prezes odchodzi... Na pożegnanie :pa1: :lol:
 
     
Michalina1972

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 21
3 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-12-15, 08:06   

@qweerty

Masz sporo racji, ale w wielu sprawach jej niestety nie masz, przynajmniej ja tak uważam. Ale po kolei...

Szacun dla Ciebie, jesli pracowałeś już w sklepach Świtalskiego, no bo chyba pracowałeś, jak dla Ciebie obecna Biedronkę stworzył Świtalski. Ja za to pamiętam jak firma była już prawie na deskach w 2000 roku, jak było niewesoło, jak sprzedano Eurocash i Jumbo. To jak od tego czasu sie firma rozwinęła nie ma nic wspólnego ze Świtalskim, a właśnie z Silvą.

Nie wiem też skąd czerpiesz jakieś nieprawdziwe dane finansowe skoro dane jako spółki akcyjnej są jawne. A to że piszesz, ze po podniesieniu wszystkim płac o 100% firma dalej by znosiła złote jaja jest po prostu śmieszne. Wedłuch prostych wyliczeń podniesienie każdemu pracownikowi pensji o 1000 zł miesięcznie, z których na rekę każdy by dostał ok. 700 zł spowodowałoby, że firma zaczęłąby przynosić straty. Tak, tak, to nie produkcja i sprzedaż iphone'ów, gdzie marże są kosmiczne tylko niskomarżowa sprzedaż detaliczna, gdzie trzeba pilnować kosztów, a duże zyski, jedynie w w liczbach bezwzględnych, nie procentach, biora się z dużego obrotu... A skoro tak sie też znasz na finansach spółek akcyjnych to zobacz sobie na wyniki Almy, tam widać jaki handel spożywczy w Polsce to świetny interes...

Podobnie śmieszne jest to co piszesz, że CIT płacony przez firmę to 1,1% należnego. Czyżby firma miała płacić 24,5 miliarda złotych CIT'u, bo Ty tak sobie wykoncypowałeś, a przychodu ma 30 milardów złotych..??!! Toż to zbój Madej w średniowieczu nie nakłądał takich danin..!!!!!!

No i na koniec, nie rozumiem dlaczego obrażasz innych ludzi opisząc, że ich poj*bało, bo mają inne zdanie do Ciebie..? Chyba wolno, co..?? Chyba wolno mieć swój rozum i go uzywać, a nie mieć tylko klapy na oczach i nie rozumieć rzecywistości. ja widzę, że Ty nie rozumiesz, kim jest włąściciel firmy, a kim menedżer zarzadzający i widzę, że za wszystko obwiniasz tego ostatniego, a który "tak kraje, jak mu materiału staje" czyli działa w ramach finansowych wyznaczonych przez właściciela...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-12-15, 08:46   

Michalina1972, czytaj ze zrozumieniem to zdanie co zacytowałeś !! a jak cytujesz to nie wyrywaj zdania z kontekstu. A co do sedna tego co napisał to sie zgadzam z tym, myślę że każdy podniecać się może o wiele lepiej z innych powodów niż z tego że zmienia się prezes. :sex:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-15, 20:51   

Zapalmy świeczkę temu SILVIE PEDREMU
[i] :lol:
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
  Ocena JMP: 3/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-16, 12:49   

Michalina1972 napisał/a:
@qweerty

Masz sporo racji, ale w wielu sprawach jej niestety nie masz, przynajmniej ja tak uważam. Ale po kolei...

Szacun dla Ciebie, jesli pracowałeś już w sklepach Świtalskiego, no bo chyba pracowałeś, jak dla Ciebie obecna Biedronkę stworzył Świtalski. Ja za to pamiętam jak firma była już prawie na deskach w 2000 roku, jak było niewesoło, jak sprzedano Eurocash i Jumbo. To jak od tego czasu sie firma rozwinęła nie ma nic wspólnego ze Świtalskim, a właśnie z Silvą.

...


Cytat:
wórcą Biedronki był przedsiębiorca Mariusz Świtalski, właściciel Elektromisu. W 1997 Jeronimo Martins odkupiło od Elektromisu 210 sklepów Biedronka i od tego czasu dynamicznie rozwija tę sieć (w marcu 2010 w Poznaniu przy ul. Bobrzańskiej otwarto 1500. sklep tej marki[10], a do 2012 otwarto kolejne 500[11]). Do roku 2002 spółka była także właścicielem hipermarketów Jumbo oraz hurtowni cash&carry Eurocash, jednak w związku z problemami całej grupy sieci te zostały sprzedane.

W 2008 nastąpiło przejęcie ponad 120 sklepów niemieckiej sieci Plus oraz przekształcenie ich w kolejne sklepy sieci Biedronka. W zestawieniu dziennika „Rzeczpospolita” „Lista 500 Największych przedsiębiorstw w Polsce”, z roku na rok Biedronka zajmuje coraz wyższe lokaty. W podobnym rankingu opracowanym przez tygodnik „Polityka” spółka Jeronimo Martins Polska SA zajęła w 2009 roku 5. miejsce[12], a w 2010 – 4. pozycję, którą utrzymała w 2011[13]. 8 października 2012 w Łodzi przy ulicy Rokicińskiej 366 otwarto dwutysięczny sklep Biedronki


to z faktów.
Cytat:
Szacun dla Ciebie, jesli pracowałeś już w sklepach Świtalskiego, no bo chyba pracowałeś, jak dla Ciebie obecna Biedronkę stworzył Świtalski


Ja nie, za to Przewodniczący Piotr Adamczak zaczynał w Poznańskiej Szkole Handlu i pracuje 20 lat. Może byś posłuchała jego historii jak Prezes ze świtą budował potęgę JMP, bo mówisz o zarządcach ,a zapominasz ,że mieli doskonale świadomość co dzieje się na dole. Polecam film "Dzień Kobiet".Ale jak pracujesz na "górze" nie zrozumiesz tych na dole .

Wyliczenia CIT za Wirtualną Polską, dziwnym trafem JMP nie żądała sprostowania. Oczywiście płaci cały należny CIT ,zgodnie z prawem do odpisów, i zapewne kreatywnej księgowości. I śmieszy mnie jak porównuje się JMP do KGHiM ,bo oni mają inny udział w i PKB, i wynagrodzenia są zupełnie inne

Sprawdziła to Fundacja Republikańska.

Zrobiła to na podstawie danych ze sprawozdań finansowych porównała obroty sieci handlowych do odprowadzanej kwoty CIT. Z analizy wynika, że większość monitorowanych firm tego podatku nie płaci - informuje Wirtualna Polska.

Na wp.pl czytamy, że z danych wynika, że np. w 2011 r. podatek dochodowy zapłacił tylko portugalski Jeronimo Martins. Firma oddała fiskusowi niemal 241 mln zł. Lidl i Kaufland zapłaciły podatek CIT w zerowej wysokości, a Carrefour nawet otrzymał 14 mln zł zwrotu. Fundacja Republikańska nie dotarła do danych o kwocie podatku CIT odprowadzonego przez Tesco - informuje wp.pl.
Cytat:

Choć fakt, że największe sieci handlowe w Polsce praktycznie nie płacą podatku dochodowego, wydaje się szokujący, to eksperci nie są zdziwieni. - Problem polega na tym, że podatek dochodowy od osób prawnych, czyli CIT, w pewnym sensie bankrutuje jako źródło dochodów budżetowych. System jest już na tyle skomplikowany i ma w sobie tyle luk, że podlega wynaturzeniom - komentuje cytowany przez Wirtualną Polskę Paweł Gruza, ekspert Fundacji Republikańskiej.




Kwestia kosztów pracowniczych to niestety Twoje dywagacje ,koszty pracownicze w Polsce są najniższe w Europie. Rozumiem ,że Auchan którego koszty pracownicze wynoszą ok 8 % (ale osobowe nie ogólne jak liczy się u nas) powinien zbankrutować.
I coś co powinnaś wiedzieć -koszty pracownicze JMP spadają o 0.1 % od kilku lat ,w stosunku rok do roku. Przychód JMP jest mi doskonale znany . I nie z danych dostępnych dla akcjonariuszy.

Cytat:
Nominalna stawka podatku dochodowego od zysków przedsiębiorstw wynosi od 2004 r. 19 proc. Efektywna stawka podatku CIT jest niższa i w 2012 r. wyniosła 17,3 proc. Różnica wynika z podstawy opodatkowania, którą obniżają ulgi, preferencje itp. Efektywna stawka obniża się jednak od początku kryzysu w 2008 r. Część ekspertów zwraca uwagę na to, że ustawa o CIT zawiera wiele luk, które pozwalają firmom – także zagranicznym – płacić niższe podatki niż należne.
 
     
~michał21

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 47
1 UP 2 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 18:37   

No cóż Michalina1972 - nie wiesz że z zz "S" się nie dyskutuję ?

Przedstawiciele zz "S" twierdzą że dobrze się dzieje, że odszedł P. Prezes bo może będą mieli z kim prowadzić dialog - ale drodzy Państwo do dialogu zawsze jest potrzebna druga strona (konstruktywna), nie wiem czy jesteście wstanie takową reprezentować ?

Negujecie Państwo jako przedstawiciele zz "S" w zasadzie wszystkie osiągnięcia JMP - tylko skoro wszystko jest takie "be" i na kolacyjki chodzić nie macie zamiaru - to po jaką cholerę szanowny pan Przewodniczący Piotr Adamczak pojechał na imprezę z okazji "20 latków" ?

PS
jestem pracownikiem z samego "dołu"

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2015-12-16, 23:42 ]
ciekawe kto Ci opłaca hejtowanie zz >:D
_________________
michał
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 18:48   

michał21 napisał/a:
No cóż Michalina1972 - nie wiesz że z zz "S" się nie dyskutuję ?

Przedstawiciele zz "S" twierdzą że dobrze się dzieje, że odszedł P. Prezes bo może będą mieli z kim prowadzić dialog - ale drodzy Państwo do dialogu zawsze jest potrzebna druga strona (konstruktywna), nie wiem czy jesteście wstanie takową reprezentować ?

Negujecie Państwo jako przedstawiciele zz "S" w zasadzie wszystkie osiągnięcia JMP - tylko skoro wszystko jest takie "be" i na kolacyjki chodzić nie macie zamiaru - to po jaką cholerę szanowny pan Przewodniczący Piotr Adamczak pojechał na imprezę z okazji "20 latków" ?

PS
jestem pracownikiem z samego "dołu"

Pozdrawiam
a cóż to za argument ? " po co pojechał" ? uważasz że nie powinien ? dlaczego ? 20 lat w tej firmie to ładny wkład w osiągnięcia JMP
i nie wiem z czego odczytałeś to negowanie ?
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 20:58   

Pojechał bo mu się należało i szczerze to kij was obchodzi dlaczego pojechał albo i nie. Jego osobista sprawa. Może widział w tym jakieś przesłanie? a może po prostu chciał się odstresować od codzienności?
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-16, 21:07   

tez nie rozumie tego oburzenia ze pojechał-jeśli wytrzymał w tej firmie 20 lat to mu sie należało
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo