Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
L4
Autor Wiadomość
@misia27 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 10 Wrz 2013
Posty: 120
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-11, 18:59   

Właśnie nikt ci zdrowia nie odda :nie:
_________________
Wszystko zależy od nas samych
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-12, 12:02   

Laura88 napisał/a:
Larrikol - to moja pierwsza umowa o pracę... Zawsze zleceniówki, i telemarketing... Dopiero teraz mi się udało... I się zaczyna myślenie pomału o powiększeniu rodziny i w ogóle ;)

zaleciało czystym wyrachowaniem mam umowe o pracę to robię dzieci i mam socjal. to nie jest krytyka w Twoją stronę. ta sytuacja pokazuje jak mamy patologiczne państwo i cały system świadczeń socjalnych. o rynku pracy już nie wspominając.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Laura88 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lis 2015
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-12, 12:10   

Może źle zabrzmiało, bardziej miałam na myśli - mam umowę o pracę, mam względną stabilizację i mogę zacząć myśleć o dziecku. Nie chodzi tu o socjal, a o to, że umowa o pracę daje większą stabilizację psychicznie niż umowa zlecenie.
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-12, 13:13   

Stabilizacja przeważnie wpływa na chęć powiększenia rodziny, bo raczej nie umowy śmieciowe. To oczywista oczywistość.
A jeśli nie będzie stabilności zatrudnienia i przyrostu naturalnego nie będzie miał to kto niedługo pracować na przyszłe emerytury?
_________________
" Nie oglądaj się za siebie, bo Ci z przodu ktoś przyje..."
 
     
@Antrykota 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Sie 2015
Posty: 126
Skąd: 3city
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-12, 16:35   

Mnie w umowie o prace przeszkadza bardzo fakt, ze moze nie wyjsc natychmiastowe porzucenie pracy :/ O dziaciach ani kredytach ,a razie nje rozmyslam ;)

Co do L4- zdrowie jest jedno. Jak zniszczy sie je "bo praca" to pracodawca i tak wyleje jako nieprzydatnego.
Jezeli nie symulujesz, a chyba nie sporo sie DUSILAS to rob co lekarz kaze.
Biedronka sie bez ciebie nie zawali ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-12, 16:44   

brodacz1989, zgadzam się że mamy patologiczne państwo ale z tym wyrachowaniem to przesadziłeś , czyżbyś patrzył z perspektywy wiecznego singla ? :)
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 17:26   

marta1, brodacz1989 singlem może być, ale kto wie, ile po świecie Jego plemników skacze :D - Zresztą mało który facet rozumie potrzeby, a tym bardziej zapobiegliwe myślenie przyszłych matek ;)
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-11-12, 18:11   

-> narzekaj, że mamy niż demograficzny i Polki nie chcą rodzić dzieci
-> krytykuj chęć założenia rodziny
gdzie logika?
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 07:35   

Mariano, ani nie narzekałem na niż demograficzny ani nie skrytykowałem chęci założenia rodziny. gdzie logika??
wyraziłem tylko swoje spostrzeżenie po wpisie autorki tematu.
marta1, ja nie mam nic przeciwko, niech się dzieci rodzą. no ale bez przesady, u mnie trzy młode laski zatrudnione w lipcu, a w sierpniu już wszystkie trzy na l4 ciążowym. przypadek?? nie sądzę.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~Sysia03

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 08:52   

brodacz1989 napisał/a:
Mariano, ani nie narzekałem na niż demograficzny ani nie skrytykowałem chęci założenia rodziny. gdzie logika??
wyraziłem tylko swoje spostrzeżenie po wpisie autorki tematu.
marta1, ja nie mam nic przeciwko, niech się dzieci rodzą. no ale bez przesady, u mnie trzy młode laski zatrudnione w lipcu, a w sierpniu już wszystkie trzy na l4 ciążowym. przypadek?? nie sądzę.


Nie popieram, ale w dzisiejszych czasach każdy orze jak może.
 
     
~Alice Dj

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 11:26   

tym bardziej brodaczu ty im na zwolnieniu złotówki nie płacisz... a za nie juz na pewno masz nowe pracownice ...wiec o co ci chodzi ... ;)
przykład:
sam swoja bezrobotna zone w ciazy bys wyslal na 'chwile' do pracy by jakis grosz potem miała ;)
czyż nie?
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 12:43   

Alice Dj, powtórzę się po raz kolejny, mi tam rybka niech się płodnią i rodzą. chodzi o sam fakt zaczepienia się do pracy na dodatek fizycznej i zachodzenie w ciąże zaraz po pierwszych dniach pracy. ja zdaje sobie sprawę, że kobiety stanowią około 90 procent kadry pracującej w JMP, i to normalna sprawa że prędzej czy później będa powiekszać rodzine, mi to nie przeszkadza. ja tylko wytknąłem stwierdzenie autorki tego tematu, bo było jednoznaczne, gdzie później się poprawiła i uściśliła swoje stanowisko, a nagonka zrobiła się na mnie bo wyraziłem swoje zdanie. To jest moje zdanie i nie będę go zmieniał.
to że nie płace za nie bo są na l4 ciążowym to wiem, płaci je każdy podatnik.
nowe pracownice, polecam pogadać z kr jak wygląda i do kiedy trwa rekrutacja, jest tak miesiąc w miesiąc i nie wspominając już o nowym planie szkolenia nowych kasjerów...
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 16:51   

brodacz1989, firma rekrutując młode laski , jak to ładnie ująłeś ;) na pewno liczy się z ryzykiem że zechcą zachodzić w ciążę i rodzić dzieci , bo jeśli nie teraz to kiedy to robić ? :)
a cóż szkolenie i wdrożenie nowego pracownika trwa tyle ile trwa , gdyby firma choć trochę zmieniła swoją politykę zatrudnienia to myślę że nie było by takiego problemu że młode laski zachodzą w ciążę i odchodzą na L4 .
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 17:13   

marta1, wiesz szukam żony :D młode są jeszcze niezbyt myślące więc preferuje starsze :P
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-11-13, 17:20   

brodacz1989, to załóż temat "szukam żony" zobaczymy ile potencjalnych oblubienic będzie wbijać :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo