Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrola
Autor Wiadomość
#Aszka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 103
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-20, 18:54   

Z tego co ja wiem to za manka poniżej 10zł nie mogą zwolnić niezależnie ile razy je macie.Ja w ciągu swojej kilkuletniej pracy tylko kilka razy miałam idealny utarg z wydrukiem a tak to na minus.Nadwyżek o wiele mniej,a ponad 100zł na minus-chyba 2 razy i nie wyleciałam,miałam naganę i teraz się pilnuję.Najgorzej jest przed świętami bo wtedy i najlepsi kasjerzy mogą się pomylić.
 
     
@jonka 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 30 Sie 2010
Posty: 174
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-20, 22:24   

na szkoleniu bhp było coś o przedawnieniach,więc napewno coś takiego funkcjonuje,ale nie pamiętam dokładnie jak to było z terminami.
 
     
LOL

Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-20, 23:03   

Przedawnienie istnieje. Jesli KR nie upomni na pismie za cos maksymalnie do 2 tyg od czasu dowiedzenia sie o nieprawidlowosci, to nie moze pozniej za to upomniec. (nagana badz upomnieniem).

W naszej firmie istnieje rowniez "przedawnienie" jesli chodzi o takie wpisy na swiadectwie pracy, po roku od dostania nagany sie "przedawnia" Czyli jak rok i jeden dzien po dostaniu nagany cie zwolnia/nie przedluza umowy to na swiadectwie nie powinno byc wpisu o naganie.

Chyba ze cos sie zmienilo. Kilka miesiecy temu jeszcze tak bylo.
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-21, 09:59   

Hawok napisał/a:
gówno prawda :) nie zwolnią Cie za różnice w kasie ... czy to plus czy minus.

do 9,99zł na minusie możesz mieć - oficjalne oświadczenie z Jeronimo. Ja już mam 5 razy na minusie średnio 4-5zł i nic sie nie dzieje i dziać nie będzie, bo kasjer ma prawo do minusu do tej kwoty wcześniej podanej.


ale ty pierdoły opowiadasz:)
wpadnij do mnie do biedronki i 3 dni pod rząd będziesz miała na minusie 5-9,99 zł
to zostaniesz zapoznana ponownie z obsługa kas fiskalny, następnym razem dostaniesz upomnienie a jeszcze następnym naganę.
Twoje kierownictwo po prostu olewa różnice do 10zł, ja natomiast zwolniłem 2 osoby które sobie dziennie podbierali na papieroski, też myśleli jak ty:) dlatego teraz jestem uczulony.
  Ocena JMP: 10/10
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-21, 10:53   

Hawok napisał/a:
gówno prawda :) nie zwolnią Cie za różnice w kasie ... czy to plus czy minus.

do 9,99zł na minusie możesz mieć - oficjalne oświadczenie z Jeronimo. Ja już mam 5 razy na minusie średnio 4-5zł i nic sie nie dzieje i dziać nie będzie, bo kasjer ma prawo do minusu do tej kwoty wcześniej podanej.


Stary, widzę, że masz małe pojęcie o zwalnianiu za różnice.
Takie różnice jak piszesz można mieć, ale też do czasu. Jak codziennie będziesz miał 5 lub więcej pln to w miesiącu się uzbiera 100, a za to jak bardzo chcą mogą zwolnić. Tak samo jak za jednorazową różnicę powyżej 100. U nas dziewczynie nie przedłużyli umowy, bo miała notorycznie różnice w okolicach 5-7 pln. I co Ty na to?
Dziewczyna mogła sobie podbierać z kasetki.
Biedronka, to już przesada z tym upominaniem czy nawet naganami.
Rozumiem jak ktoś tak ma 2-3 razy w tygodniu, ale jeśli góra raz w tygodniu to nie powinno się go czepiać. Chyba że złapiesz go za rękę, że podbiera, to z miejsca wywalić na zbity pysk.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-12-22, 17:41   

A ja wam powiem, że miałem częste braki do 7zł - kilka razy do 50zł i raz ponad 300zł (błąd, który nie do końca został wyjaśniony...) i nie dostałem ani upomnienia ani nagany. Znowu inna osoba u mnie w pracy dostała upomnienie za drugą różnice 7zł w ciągu tygodnia - więc nie myślcie sobie, że u mnie na sklepie jest olewatorskie kierownictwo bo NIE jest i upominają za braki (czasem nawet nie wielkie). Tu nie chodzi wyłącznie o różnicę na kasie bo tak na prawdę, pod uwagę bierze się całokształt pracy danej osoby - to czy osoba daje z siebie wszystko czy tylko połowę (nie będę się w tym punkcie rozpisywał szczegółowo). Pozatym upominania zależą też od charakteru KR, w końcu wszystkie rozliczenia na koniec trafiają pod ocenę i pieczątkę Kierownika Regionu... :)
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@eeewelinkaaa 


Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 166
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-22, 20:20   

Jasne to wszystko zalezy od KR.Swego czasu jedna KR dawala upomnienia za niewielkie roznice powyzej 10 zl,inna natomiast przeprowadzala rozmowy dyscyplinujace jak ktos mial roznice powyzej 50 zl.
Ilu mamy przelozonych tyle zasad postepowania w kazdej sytuacji,na to nie ma reguly.
 
     
#girl 

Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 72
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-02-02, 23:06   

Witam różnice w kasetkach się zdarzają najlepszym ale sądzę że zachowanie kasjerki (reakcja) w takiej sytuacji wiele mówi o człowieku
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo