Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrola
Autor Wiadomość
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-12-19, 17:22   kontrola

A mieliście kontrolę nocną? U nas KR zrobiła. Jak wychodziliśmy ze sklepu o 22 stała za drzwiami? Kazała się nam wrócić i sprawdzała zakupy oraz torebki.
Okazało się, że kolega miał źle nabity towar.
Kazała włączyć kamery i oglądała czy cały towar był wystawiony na taśmie. I teraz zastanawiamy się, co się stanie z tymi osobami. KR powiedziała, że czeka ich rozmowa z, KO ale ten jeszcze nie przyjechał a minęło już kilka dni. Zastanawia mnie, po jakim czasie następuje przedawnienie. Innym razem jak zawiniła kasjerka to KR był na urlopie.
Jak wrócił to powiedział do owej kasjerki, ze minęło już dwa tygodnie od zdarzenia i uległo przedawnieniu – i nie dostała ani uwagi ani nagany? Dlatego zastanawia mnie ten przypadek. Czy faktycznie może się zdarzyć, że sprawa się przedawni? Z drugiej strony nie wierzę, ze zwolnią wszystkie osoby: Mieliście podobną sytuację?
Ostatnio zmieniony przez BIEDRONKA 29 2011-01-24, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-12-19, 18:50   

Hmm... o przedawnieniu to pierwsze słyszę i szczerze wątpię aby w tym przypadku "góra" w taki sposób to załatwiła. U mnie na byłym sklepie poleciały by bez żadnego "ale" 4 osoby - nie szczędząc nawet KS tym bardziej, że jest masa ludzi na stanowisko kierownika. Fakt iż to 1/4 waszego personelu nie ma dużego znaczenia i reszta personelu niech się ma na baczności, bo pewnie będą częstsze kontrole to raz, a dwa mogą wymieszać większość ekipy waszego sklepu z innymi placówkami, aby dać przykład dla innych czym grozi nie przestrzeganie przepisów.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
~Pajączek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-19, 20:18   

2 tygodnie jest na otrzymanie nagany lub upomnienia,po tym czasie się przedawni,ale jak nie zwolnili od razu to raczej inna będzie kara
 
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-19, 20:29   

A KR sam może zwalniać? Czy działa w porozumieniu z KO?
 
     
~Pajączek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-19, 20:41   

U nas zwolniła kasjerkę,jeżeli chodzi o biuro to musi być KO
 
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-19, 20:45   

Ja jak zwykle martwię się o innych.. Ale szkoda byłoby gdyby zwolnili z powodu głupiej pomyłki.
 
     
~cwaniak 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-19, 21:37   

a to byla pomylka?? wyglada na cos innego......
  Ocena JMP: 4/10
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-19, 21:46   

Pomyłka. Różnie bywa w sklepie, w którym pracuję, ale co do uczciwości Wszystkich jestem pewna w 100%. Pracujemy razem (przynajmniej z większością) od ponad kilku lat i zdążyłam zaobserwować zachowania wszystkich. Raczej każda Osoba stara się dbać o dobro, mienie Firmy. A wiecie jak jest podczas zakupów robionych na 10 minut przed zamknięciem sklepu. Wydaje się mi, że zagadały się o czymś innym i Koleżanka przez nieuwagę wbiła mniej sztuk Przecież Ona nic na tym nie skorzystałaby?
Ostatnio zmieniony przez BIEDRONKA 29 2011-01-24, 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-19, 22:23   

BIEDRONKA 29 napisał/a:
Pomyłka. Różnie bywa w sklepie, w którym pracuję, ale co do uczciwości Wszystkich jestem pewna w 100%. Pracujemy razem (przynajmniej z większością) od ponad kilku lat i zdążyłam zaobserwować zachowania wszystkich. Raczej każda Osoba stara się dbać o dobro, mienie Firmy. A wiecie jak jest podczas zakupów robionych na 10 minut przed zamknięciem sklepu. Wydaje się mi, że zagadały się o czymś innym i Koleżanka przez nieuwagę wbiła 1 zamiast 5kg. Przecież Ona nic na tym nie skorzystałaby? A podejrzewam, że Ta dziewczyna, która brała ten cukier w momencie zauważenia różnicy na paragonie ( w domu),następnego dnia zapłaciłaby za pozostały cukier.


Ja jako KS bym to zwolnił w cholerę... nie ma dla mnie żadnego wytłumaczenia na powyższe przewinienie.
  Ocena JMP: 10/10
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-19, 22:31   

Ale przecież zdarza się, że nawet najlepszy kasjer przepuści towar podczas ZK? Też wówczas należy zwolnić takie Osoby? Ludzie są omylni i każdemu zdarza się popełnić jakiś błąd. A czy na miejsce tych zwolnionych zostaną zatrudnione w 100% uczciwe osoby? Ja jak zwykle będę bronić Moich Kolegów. Znam osoby i nie uważam, że można przekreślić ich nienaganny (chodzi o uczciwość) etap pracy. A czy obowiązkiem KS nie jest sprawdzenie paragonu, który podpisuje? Każdy z nich zawinił. A wszystkiemu winny jest pośpiech. Zawsze na wariackich papierach robimy zakupy wieczorem. Przecież jest tyle pracy do zrobienia jeszcze i wszystko w biegu. Dlatego, uważam że pomyłka mogła mieć miejsce.
 
     
@eeewelinkaaa 


Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 166
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-19, 23:27   

Skoro na monitoringu widać,że to nie było celowe działanie to powodów do zwolnienia nie widzę,ale jakieś upomnienie by się należało.Każdy może się pomylić,jesteśmy tylko ludźmi!
Co do przedawnienia,to pierwsze słyszę.Ja dostałam upomnienie po prawie 3 tyg.Chodziło o różnice przy rozliczaniu.
 
     
wojnicz 

Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-19, 23:51   

a wiecie czy mogą kogoś zwolnić za nadwyżki w kasetce ???
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-20, 08:54   

wojnicz, jesli różnica zdarza się kilkakrotnie to możesz pożegnac sie z pracą choc to tez zależy od KR u jednego wylecisz po 3 nadwyżkach/niedoborach a u innego mozesz miec 10 i nic sie nie dzieje
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-20, 11:20   

malenstwo20088 napisał/a:
wojnicz, jesli różnica zdarza się kilkakrotnie to możesz pożegnac sie z pracą choc to tez zależy od KR u jednego wylecisz po 3 nadwyżkach/niedoborach a u innego mozesz miec 10 i nic sie nie dzieje


to zależy od kierownictwa... jeśli chcą się pozbyć danego kasjera, to różnice kasjerskie są dobrym pretekstem... jeśli kasjer jest dobrym pracownikiem lub dobrym znajomym KS, to raczej nie zostanie zwolniony:P:)
  Ocena JMP: 10/10
     
~Hawok 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-20, 16:42   

gówno prawda :) nie zwolnią Cie za różnice w kasie ... czy to plus czy minus.

do 9,99zł na minusie możesz mieć - oficjalne oświadczenie z Jeronimo. Ja już mam 5 razy na minusie średnio 4-5zł i nic sie nie dzieje i dziać nie będzie, bo kasjer ma prawo do minusu do tej kwoty wcześniej podanej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo