Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co chcemy zmienić ?
Autor Wiadomość
~lenka32 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 34
Wysłany: 2016-11-06, 21:29   Co chcemy zmienić ?

Witam. Pisałam ostatnio o nowej organizacji. Możecie nawet, będąc w innej wstąpić do nas. U nas nie ma zakazu jak w Solidarności. Chętnych proszę o wiadomość na priv. U nas składki i są niższe i kwartalnie ,każdy członek dostanie raport ich wydawania.
Co chcemy zmienić:
-fundusz socjalny - Dochód netto do zapomogi a nie brutto
-zmiana dotycząca nagrody za brak absencji na premię regulaminową, a tą objąć i pracowników pełniących funkcje kierownicze na sklepie
-sprawdzenie wydatkowania ZFŚS, w kwestii płacenia jej środkami w latach poprzednich za badania okresowe. I tu wystąpić o zwrot środków na konto Funduszu , a więc dla nas. Ale skoro szły na pracowników , można wynegocjować coś innego jak zmiana netto na brutto do liczenia dochodu.
Chcemy zająć się dwoma , trzema sprawami i je doprowadzić do końca. A nie 100 na raz i nie zrobiona żadna.
I paradoks. Do zapomogi ,pożyczki liczy się dochód brutto i inne świadczenia socjalne i Alimenty. A do wyliczenia dochodu na członka rodziny już nie. Liczy się z PIT-a. Dwa różne sposoby na jeden fundusz.
Upoważniona jestem do pisania oficjalnie. Ale na początku w okresie ochronnym nie będę pisała jaka to organizacja. Na pewno związek ma bardzo dobrze wyszkolony "trzon" organizacji. Więc będziemy kompetentni. Ale za to możemy być wdzięczne innym organizacjom. :pa1:

[ Dodano: 2016-11-06, 22:20 ]
Miałam napisać najważniejsze;-uregulawanie prac dla kobiet w ciąży , z listą prac wzbronionych i dozwolonych. By, mogły same decydować czy chcą pracować, czy też nie.
 
     
~rodzic 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 10 Paź 2015
Posty: 41
5 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-06, 22:39   co chcemy zmienic

a ja bym bardzo chcial aby premia motywacyjna ktora mam w umowie byla wydawana indywidualnie i byla zalezna od kierownictwa sklepu gdyz niestety niektorzy z nas pracuja na 101% a inni tylko na 60%- wiadomo ze sklep trzeba ogarnac na koniec dni -jedni maja to w d... a inni zapierdzielaja zeby bylo dobrze... jakby co niektorzy nie dostali premii to moze nauczyliby sie pracowac chocby na 99%.... niestety natura nasza taka ,ze nie kablujemy na siebie ale jak widac niektorych robote i sciemniactwo to mialoby sie ochote kopnac kilku kopnac w dupe ...a kase mamy te sama... to samo z tajemniczym klientem- rozumiem jeszcze brak cen,balagan w koszach ale jak sie ma 37% obslugi przy kasie to normalnie noz sie w kieszeni otwiera....
:boks: ...dla mnie glupie 100zł wiecej i radosc jak dziecko....

jest z was ktos samotnym rodzicem,samotnym ojcem.....no wlasnie,wyzwanie chyba podwojne!!!!!!!
  Ocena JMP: 7/10
     
babuska 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 9
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-07, 10:16   

poprosze mniej zwrotow,mamy duzy sklep i non foodu jest u nas masa.czy nie mozna problemu zwrotow w inny sposob rozwiazac? mały sklep ma z 2-3 palety starego non foodu,a duze??/naprawde ciezko jest robic zwrot gdy sie ma tego badziewia duzo
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-07, 11:41   

Nawet jak jest nowa organizacja, to niestety ilość zamawianego non food nie będzie mogła być przedmiotem negocjacji. Zapewne czeka ją w tym temacie odpowiedź pracodawcy ,że działalność gospodarcza należy do wolności pracodawcy, i żaden związek nie ma wpływu na jej wykonywanie. To tylko uprawnienie inicjatywne organizacji -może wystosować takie pismo do pracodawcy, ale nie może stanowić o jego wykonywaniu.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-07, 11:59   

lenka32, dobrze Cię czytać na tym jak sama napisałaś "dziwnym forum" na którym nie zamierzasz się udzielać (a jednak ;) ) , fajnie że jest jakaś nowa inicjatywa tzn że jeszcze są ludzie którzy chcą coś zmienić i mają na to plan , oby tylko firma liczyła się z Waszym głosem , bo którą z kolei będzie ta nowa organizacja ? Moim zdaniem w naszej firmie potrzebny jest jeden silny związek bo to co się dzieje teraz to walka między organizacjami która nie daje konkretnych i przemyślanych zmian . Życzę Wam dużo deklaracji , mało "wojenek" i pierwszych oby szybkich sukcesów :)
a i żeby nie było że to "atak" na Ciebie ;) , ja jestem tak jak napisał Rob z tego grona któro uwielbia to forum i lubi komentować a nie hejtować :P
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-07, 12:16   

Zasiłki z banku częściej bo jak żebraki wiecznie prosimy o drobne i dosyc już mamy wyzwisk jak nie ma czym wydawać
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-07, 22:36   Re: Co chcemy zmienić ?

lenka32 napisał/a:
Witam. Pisałam ostatnio o nowej organizacji. Możecie nawet, będąc w innej wstąpić do nas. U nas nie ma zakazu jak w Solidarności. Chętnych proszę o wiadomość na priv. U nas składki i są niższe i kwartalnie ,każdy członek dostanie raport ich wydawania.
Co chcemy zmienić:
-fundusz socjalny - Dochód netto do zapomogi a nie brutto
-zmiana dotycząca nagrody za brak absencji na premię regulaminową, a tą objąć i pracowników pełniących funkcje kierownicze na sklepie
-sprawdzenie wydatkowania ZFŚS, w kwestii płacenia jej środkami w latach poprzednich za badania okresowe. I tu wystąpić o zwrot środków na konto Funduszu , a więc dla nas. Ale skoro szły na pracowników , można wynegocjować coś innego jak zmiana netto na brutto do liczenia dochodu.
Chcemy zająć się dwoma , trzema sprawami i je doprowadzić do końca. A nie 100 na raz i nie zrobiona żadna.
I paradoks. Do zapomogi ,pożyczki liczy się dochód brutto i inne świadczenia socjalne i Alimenty. A do wyliczenia dochodu na członka rodziny już nie. Liczy się z PIT-a. Dwa różne sposoby na jeden fundusz.
Upoważniona jestem do pisania oficjalnie. Ale na początku w okresie ochronnym nie będę pisała jaka to organizacja. Na pewno związek ma bardzo dobrze wyszkolony "trzon" organizacji. Więc będziemy kompetentni. Ale za to możemy być wdzięczne innym organizacjom. :pa1:

[ Dodano: 2016-11-06, 22:20 ]
Miałam napisać najważniejsze;-uregulawanie prac dla kobiet w ciąży , z listą prac wzbronionych i dozwolonych. By, mogły same decydować czy chcą pracować, czy też nie.


Jaki jest sens tworzyć nowe hybrydy? Nie mam pojęcia, trudno nie o wszystkim muszę mieć pojęcie.
Pomimo to życzę powodzenia w rozmowach z JMP.
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
9 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-07, 23:45   

Etaty, etaty, etaty... Ale to już było jest i będzie...
Nikt u góry nie jest na tyle mądry i nie obliczył iz większa obsada = bardzo zadowolony klient który nie pójdzie do konkurencji bo:
- za duża kolejka.
- załoga sklepu spocona jak swinie.
-brak osoby na sklepie by o coś zapytać, doradzić... A jak już ktoś się znajdzie to gadta byle co by klient dał spokój a on mogl lecieć do mixa czy tam parking posprzątać.
Kierownik który wygląda i pachnie jak pan Edziu ze wsi (no tak przecież ziemniaki po 49gr)
- czas na sprawdzanie terminie przydatności by klient nie kupił w listopadzie czekolady z stycznia 2016r

I wiele innych czynników ale firma to ma w dupie... Budżet na wypłaty jest taki i my bydło że sklepu musimy mało zarabiać by nasi kochani dyrektorzy mogli wozić tłuste dupy w swoich samochodzikach!

Już nie mówię o tym jak pracownicy którzy mieli by mniej na głowie i w końcu nie popełniali by tyłu błędów i nikt ich nie musiał karać za to... Taki pracownik by miał tyle energii ze w razie l4 czy tam innego problemu kadrowego, nie widzieli by problemu ze przez tydzień lub dwa muszą więcej o 200% z siebie dać....

Ach biedronka, ach
  Ocena JMP: 10/10
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-07, 23:52   

biedronkaaa napisał/a:

- załoga sklepu spocona jak swinie.
Kierownik który wygląda i pachnie jak pan Edziu ze wsi (no tak przecież ziemniaki po 49gr)

Ach biedronka, ach

Alez poprawilas mi humor :em29: :em29: :em29:
Ale niestety to szczera prawda :(
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
@sebcio

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Kwi 2016
Posty: 157
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-08, 09:21   

kurcze, podpowiedzcie co zrobić by była liczarka pieniędzy (waga) w sklepie, chyba jako jedyni w rejonie jej nie may, jesteśmy sklepem gorszego sortu?
_________________
Biedronkowy bylem, Biedronkowy jestem, Biedronkowy będę
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-08, 10:43   

sebcio, temat jest o czym innym, związki zawodowe nie mają nic do takich spraw.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-08, 14:56   Re: Co chcemy zmienić ?

stonek52 napisał/a:
lenka32 napisał/a:
Witam. Pisałam ostatnio o nowej organizacji. Możecie nawet, będąc w innej wstąpić do nas. U nas nie ma zakazu jak w Solidarności. Chętnych proszę o wiadomość na priv. U nas składki i są niższe i kwartalnie ,każdy członek dostanie raport ich wydawania.
Co chcemy zmienić:
-fundusz socjalny - Dochód netto do zapomogi a nie brutto
-zmiana dotycząca nagrody za brak absencji na premię regulaminową, a tą objąć i pracowników pełniących funkcje kierownicze na sklepie
-sprawdzenie wydatkowania ZFŚS, w kwestii płacenia jej środkami w latach poprzednich za badania okresowe. I tu wystąpić o zwrot środków na konto Funduszu , a więc dla nas. Ale skoro szły na pracowników , można wynegocjować coś innego jak zmiana netto na brutto do liczenia dochodu.
Chcemy zająć się dwoma , trzema sprawami i je doprowadzić do końca. A nie 100 na raz i nie zrobiona żadna.
I paradoks. Do zapomogi ,pożyczki liczy się dochód brutto i inne świadczenia socjalne i Alimenty. A do wyliczenia dochodu na członka rodziny już nie. Liczy się z PIT-a. Dwa różne sposoby na jeden fundusz.
Upoważniona jestem do pisania oficjalnie. Ale na początku w okresie ochronnym nie będę pisała jaka to organizacja. Na pewno związek ma bardzo dobrze wyszkolony "trzon" organizacji. Więc będziemy kompetentni. Ale za to możemy być wdzięczne innym organizacjom. :pa1:

[ Dodano: 2016-11-06, 22:20 ]
Miałam napisać najważniejsze;-uregulawanie prac dla kobiet w ciąży , z listą prac wzbronionych i dozwolonych. By, mogły same decydować czy chcą pracować, czy też nie.


Jaki jest sens tworzyć nowe hybrydy? Nie mam pojęcia, trudno nie o wszystkim muszę mieć pojęcie.
Pomimo to życzę powodzenia w rozmowach z JMP.


Ja też. Chociaż na fali ostatnich wydarzeń, złoty laur dla JMP na prywatnej gali wręczany przez przedstawiciela rządu ,w randze vice ministra pracy z PIS i rodowodem z Solidarności..... pewien przedstawiciel organizacji w JMP też z ramienia Solidarności zmienia zdanie odnośnie wolnych niedziel i przekonuje członków , że jednak będą zwolnienia i może tylko jedna niedziela na początek....... Więc, może związek nie uwikłany politycznie, oraz czysty ideowo, bez wpadek , i niejasnych finansach własnych członków ma jednak sens dla samych jego członków? może sam do niego wstąpię jak mnie zaproszą :) bo z tym się nie identyfikuje publicznie, ani nie będzie mnie w pewnm związku za kilkanaście miesięcy....
 
     
~lenka32 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 34
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-11-13, 17:26   

Mam pytanie do Dark Side i Pana A. Czemu narusza wolność słowa i usuwa posty? Czy jak napisałam że , u NAS nie będzie promowania w tv osób usuniętych ze związku naruszyłam czyjeś dobra, nie wiele osób wie o jako chodzi program a jeszcze mniej osobę. Temat jest o zz dla wszystkich związków. Napisałam też ze i nas nie ma miejsca dla mobberow jak np w niektórych związkach. Nie wymieniłem w których. Nie mam informacji o usunięciu postu z obsługi forum więc kto? Cóż jaki związek taka wolność .W naszym takich działań nie ma.

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2016-11-13, 17:38 ]
Nie wiem co tam było jeśli post nie słusznie usnięty to przykro mi. Ja do tego ręki nie przyłożyłem. Zresztą jak coś to to możesz Bartoszowi/Adminowi to zgłosić.
 
     
Graciella

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 02 Sie 2016
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-15, 10:31   

Brak cen na sklepie
Syf totalny nie ma kiedy sprzątać
Kolejki na pół sklepu,brak etatów
Ganiamy jak woły robocze żeby z czym kolwiek zdąrzyć a i tak dostajemy po d....
TK poniżej 80% prawie ciągle.Pytam się jak mają być porządki i wszystko wykonane według zasad skoro Nas jest mało,przez to tworzy się nie miła atmosfera i każdy krzywo na siebie patrzy.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-15, 10:59   

Nie mylcie tematu związkowego z typowo biedronkowym !! brak cen ? owszem ale to nie zwiazki. brak etatow ? o i tu dobry trop. Biedra jest przedsiębiorstwem i ma swoje cechy.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo