Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obchody 20 lecia JMP. Stanowisko organizacji
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-12, 22:05   Obchody 20 lecia JMP. Stanowisko organizacji

https://www.solidarnosc.g...a/?postId=48901
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-13, 06:36   

Prezydium Komisji Zakładowej nr.922 Września dnia 12.10.2015r.
NSZZ „Solidarność” w JMP S.A.
ul.Wrocławska 42
62-300 Września
tel/fax 0618475128

Szanowny Pan
Pedro Pereira da Silva
Jeronimo Martins Polska S.A.






Prezydium Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w JMP S.A. wnosi o podjęcie decyzji o wypłacie nagrody jubileuszowej pracownikom JMP S.A. z okazji 20 lecia Jeronimo Martins Polska S.A. Zgodnie z aneksem do regulaminu wynagradzania z dnia 6 grudnia 2004 rozdział 5 punkt 1, istnieje możliwość wypłaty decyzją Zarządu nagrody jubileuszowej. Prezydium Komisji Zakładowej jest przekonane, że pracownicy JMP S.A. swoją codzienną ciężką pracą , przyczynili się w sposób znaczny do rozwoju firmy . Dotychczasowy sposób obchodzenia rocznic działalności JMP S.A. w latach poprzednich był związany z większymi atrakcjami dla pracowników ,co też przekładało się na poziom ich satysfakcji z docenienia ich wysiłku . W związku z powyższym wnosimy jak wyżej.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-13, 22:03   

Pracownicy


Grupa Jeronimo Martins zobowiazuje się do zapewnienia swoim pracownikom zdrowego i przyjaznego środowiska pracy oraz odpowiedniej i sprawiedliwej płacy, dających motywacje do pracy oraz poczucie spełnienia osobistego i zawodowego. Grupa, oczekuje od swoich pracowników uczciwości i wysokiego poziomu moralnego, lojalności oraz ścisłego przestrzegania postępowania etycznego we wszystkich obszarach działalności.

Grupa Jeronimo Martins i jej pracownicy są w pełni świadomi swojej odpowiedzialności społecznej i działają w zgodzie z obowiązującym prawem, w szczególności mając na uwadze warunki pracy młodocianych, pracowników niepełnosprawnych, pracowników z ograniczeniami zdolności do pracy oraz ochronę macierzyństwa.

Grupa Jeronimo Martins prowadzi proces rekrutacji, który uwzględnia kwalifikacje i umiejętności wymagane do pracy, nie stosując żadnych praktyk dyskryminacyjnych opartych min. Na pokrewieństwie, płci, wyznaniu, wieku, stanie cywilnym, narodowości, pochodzeniu etnicznym, niepełnosprawności, przekonaniach politycznych i ideologii oraz przynależności do związków zawodowych.

Firmy wchodzące w skład Grupy Jeronimo Martins są zobowiązane do zapewnienia swoim pracownikom zdrowego środowiska pracy, sprawiedliwej płacy, rozwoju zawodowego i osobistego na bazie umiejętności, kwalifikacji i równych szans – bez względu na pokrewieństwo, , płeć, wyznanie, wiek, stan cywilnym, narodowość, pochodzenie etniczne, niepełnosprawność, przekonania polityczne i ideologie oraz przynależność do związków zawodowych.


[b]
[/b]
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-13, 23:29   

zz-biedronka napisał/a:
Prezydium Komisji Zakładowej nr.922 Września dnia 12.10.2015r.
NSZZ „Solidarność” w JMP S.A.
ul.Wrocławska 42
62-300 Września
tel/fax 0618475128

Szanowny Pan
Pedro Pereira da Silva
Jeronimo Martins Polska S.A.






Prezydium Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w JMP S.A. wnosi o podjęcie decyzji o wypłacie nagrody jubileuszowej pracownikom JMP S.A. z okazji 20 lecia Jeronimo Martins Polska S.A. Zgodnie z aneksem do regulaminu wynagradzania z dnia 6 grudnia 2004 rozdział 5 punkt 1, istnieje możliwość wypłaty decyzją Zarządu nagrody jubileuszowej. Prezydium Komisji Zakładowej jest przekonane, że pracownicy JMP S.A. swoją codzienną ciężką pracą , przyczynili się w sposób znaczny do rozwoju firmy . Dotychczasowy sposób obchodzenia rocznic działalności JMP S.A. w latach poprzednich był związany z większymi atrakcjami dla pracowników ,co też przekładało się na poziom ich satysfakcji z docenienia ich wysiłku . W związku z powyższym wnosimy jak wyżej.


Przepraszam, że wtrącę tu swoje trzy grosze, ale jak najbardziej popieram wysłanie tego pisma do JMP.
Tort sorki :ops: 2 torty to chyba marne podziękowanie za nasz wkład w 20 lecie firmy?!
 
     
@K!KA 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 172
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-14, 05:47   

Jestem za
_________________
Przyjaciół nie poznaje się w biedzie tylko wtedy.... jak reagują na Twoje SUKCESY!!!
 
     
#czorna81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 72
Skąd: koniec świata
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-14, 05:58   

A nie było czasu by ten tort zjeść. Nie każdy miał taką możliwość. Ciekawa jestem jaki rezultat przyniesie ten list :regulamin: :D
  Ocena JMP: 6/10
     
@vitalyzd 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 149
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-14, 08:07   

Co wy chcecie ? Tort był ! Etatów coraz mniej! To są nagrody za 20 lat ! Ludzie otwórzcie oczy! Jak JMP pięknie się troszczy o pracowników! Dożyjemy czasów gdzie na zmianie będzie 1 kasjer i kierownik poczekajcie :) ! Ot co wtedy będzie co świętować :)
 
     
~mala23 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 13 Gru 2010
Posty: 28
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-14, 09:00   

Jeden kasjer i kierownik tak było 10 lat temu
 
     
#tmen

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 66
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-14, 09:25   

Trzymam kciuki za wszystkich pracownikow biedronki. Mam nadzieje ze zwiazki wywalcza godne traktowanie ludzi. Powodzenia!!!
 
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
5 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-10-14, 10:22   

Pracownicy tej firmy w większości to jednak żało...i są.
Zastanówcie się wszystkie cztery związki zawodowe w tej firmie skupiają może 5% pracowników. I wy sądzicie że pracodawca będzie liczył się z taką garstką pracowników. Jesteście niepoważni i zabawni skoro tak uważacie.
,, Mam nadzieje ze zwiazki wywalcza godne traktowanie ludzi."
Jak widać 95% pracowników odpowiada takie traktowanie i nie widzą potrzeby żarnej zmiany skoro nic z tym nie robią.
Ludzie ogarnijcie się życie to nie bajka a wy nie jesteście jakimiś magicznymi księżniczkami po które przyjedzie rycerz na białym koniu i je uratuje.
Chcecie zmiana to ruszcie d...e i zacznijcie działać a nie tylko marudzicie. a jak nie to po prostu się zamknijcie i cieszcie się z kolejnego sukcesu: https://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18442685,krzyz-kawalerski-orderu-zaslugi-rzeczypospolitej-polskiej-dla.html :em29: :em29: :em29:
I domagajcie się prawdziwej uroczystości dla naszego ,,zbawcy" a nie czegoś takiego:
https://www.tvp.info/2206...l-order-zaslugi

Imigranci z południa przynajmniej maja odwagę żeby coś w swoim życiu zmienić, a ,,...wy siedzicie na tyłkach i udajecie że deszcz pada jak ktoś na was pluje..." a w dodatku macie pretensje że związki zawodowe nie dały wam parasola i że to ich wina.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-14, 10:56   

boczek_83 napisał/a:
Pracownicy tej firmy w większości to jednak żało...i są.
Zastanówcie się wszystkie cztery związki zawodowe w tej firmie skupiają może 5% pracowników. I wy sądzicie że pracodawca będzie liczył się z taką garstką pracowników. Jesteście niepoważni i zabawni skoro tak uważacie.
,, Mam nadzieje ze zwiazki wywalcza godne traktowanie ludzi."
Jak widać 95% pracowników odpowiada takie traktowanie i nie widzą potrzeby żarnej zmiany skoro nic z tym nie robią.
Ludzie ogarnijcie się życie to nie bajka a wy nie jesteście jakimiś magicznymi księżniczkami po które przyjedzie rycerz na białym koniu i je uratuje.
Chcecie zmiana to ruszcie d...e i zacznijcie działać a nie tylko marudzicie. a jak nie to po prostu się zamknijcie i cieszcie się z kolejnego sukcesu: https://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18442685,krzyz-kawalerski-orderu-zaslugi-rzeczypospolitej-polskiej-dla.html :em29: :em29: :em29:
I domagajcie się prawdziwej uroczystości dla naszego ,,zbawcy" a nie czegoś takiego:
https://www.tvp.info/2206...l-order-zaslugi

Imigranci z południa przynajmniej maja odwagę żeby coś w swoim życiu zmienić, a ,,...wy siedzicie na tyłkach i udajecie że deszcz pada jak ktoś na was pluje..." a w dodatku macie pretensje że związki zawodowe nie dały wam parasola i że to ich wina.
boczek rzadko tu bywasz ale za każdym razem trafiasz w sedno , robisz miazgę z tych wszystkich którzy tylko marudzą i czekają że im manna z nieba spadnie . Gdyby choć połowa z tych 95% tak dużo robiła jak dużo gada to niepotrzebne by były związki . Życzę Wszystkim takiego spojrzenia na sprawy nas dotyczące :)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-14, 11:15   

boczek krótko i na temat dowalił do pieca. Mam taki sklep, pracownicy ciągle się skarżą , że pracują bez przerw i toalety. Wchodzę tam co najmniej 2x w miesiącu, nasłałem parę kontroli. Parę osób zgłosiło się na fb , i chcieli się spotkać. Ale Pani KS ich nastraszyła , że ich zwolni jak się zapiszą do ZZ. Jakby się zapisały to by wiedziały ,że pani KS za takie słowa grozi prokuratura

I wiecie co? Byłem tam ostatni raz. Więcej nie pojadę, nie dlatego ,że nie jestem skuteczny. Bo jestem. Ale daltego , że szkoda mi dla nich czasu. Wolę pojechać w drugi koniec Polski , może ktoś nie wie że jesteśmy, może ktoś czeka by się zapisać.

A tamten sklep? No cóż.................... Pracownicy w nim są jak słoń z cyrku który jeździ rowerkiem ,nawet jak zabierzemy mu kraty , i damy wolność nadal będzie pedałował w kółko. Nie zbawię świata, i nie załatwię wszystkiego za wszystkich....... można pomagać tylko tym , którzy sami chcą pomocy
 
     
#tmen

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 66
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-10-14, 12:03   

qweerty napisał/a:
boczek krótko i na temat dowalił do pieca. Mam taki sklep, pracownicy ciągle się skarżą , że pracują bez przerw i toalety. Wchodzę tam co najmniej 2x w miesiącu, nasłałem parę kontroli. Parę osób zgłosiło się na fb , i chcieli się spotkać. Ale Pani KS ich nastraszyła , że ich zwolni jak się zapiszą do ZZ. Jakby się zapisały to by wiedziały ,że pani KS za takie słowa grozi prokuratura

I wiecie co? Byłem tam ostatni raz. Więcej nie pojadę, nie dlatego ,że nie jestem skuteczny. Bo jestem. Ale daltego , że szkoda mi dla nich czasu. Wolę pojechać w drugi koniec Polski , może ktoś nie wie że jesteśmy, może ktoś czeka by się zapisać.

A tamten sklep? No cóż.................... Pracownicy w nim są jak słoń z cyrku który jeździ rowerkiem ,nawet jak zabierzemy mu kraty , i damy wolność nadal będzie pedałował w kółko. Nie zbawię świata, i nie załatwię wszystkiego za wszystkich....... można pomagać tylko tym , którzy sami chcą pomocy


Ludzie żyją z miesaca na miesiac potem prosze sie nie dziwic ze zastraszani boja sie o siebie i swoje rodziny które trzeba wyżywić.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-14, 12:37   

tmen napisał/a:


Ludzie żyją z miesaca na miesiac potem prosze sie nie dziwic ze zastraszani boja sie o siebie i swoje rodziny które trzeba wyżywić.


w biedronce praca to w większości umowa na 3/4 etatu czyli 1000 zł ....takkiej pracy wokół jest coraz więcej....

Zastraszanie i posłuszne kulenie ogona nie chroni przed zwolnieniem...... Przynależność związkowa zmniejsza ryzyko takiego zdarzenia....
 
     
Pad2 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 8
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-10-14, 15:15   

Pracuje w jmp będzie w styczniu 6 lat. I takiej sytuacji nie widziałem. Ludzie odchodzą z dnia na dzień u nas jest mnóstwo pracy i można wręcz przebierać w ofertach.,,wielkopolska"
A jak gadałem z kolegą z krakowa to powiedział że tam jest jeszcze ciekawiej bo nawet specjaliści i inspektorzy odchodzą z pracy,, A dobrze wiemy jak to fucha" a kierownicy ukrainców zatrudniają. Więc należenie do związków w tych czasach... po co. Szefostwo chcąc zachować najlepszych chcąc nie chcąc , będą MUSIELI PODNIEŚĆ ZAROBKI.
_________________
totalny brak taktu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo