Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wolne niedziele
Autor Wiadomość
~edzik 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 56
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-31, 09:27   

ja pamietam jak niedziele były wolne a soboty do 13stej,nikomu sie krzywda nie dziala.To byly fajne czasy,czlowiek na wszystko mial czas,a teraz to marazm tylko i nic więcej.Lekarze i inne służby muszą pracowac w niedziele ale sklepy?????po jaką cholere!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
~zulcia73

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-31, 09:58   

A ja jak sobie pomyślę że ruch w sobotę przed wolną niedzielą miałby być taki jak przed każdym świętem teraz to dzięki za wolną niedzielę
 
     
#Aszka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 103
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-31, 10:47   

Mogłoby tak być że w tygodniu sklepy byłyby otwarte np.do 22 a w niedzieleę zamknięte.Albo normalnie do 21 a w niedzielę np.do 15.I wszyscy byliby zadowoleni.A jakby przyszło płacić podwójnie pracownikowi za niedziele?Zaraz by wszystko pozamykali.
 
     
~koteczek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Lis 2011
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-31, 11:13   

lenka* napisał/a:
Ludzie są przeciw bo pracują cały tydzień i w niedzielę im najłatwiej znaleźć czas na większe zakupy a poza tym nie rozumieją jaka jest róznica między lekarzem a sprzedawcą. :rool:


A no jest taka różnica że lekarz ma za sobotę, niedziele czy tam świeta w pracy zwiększona stawkę, u nast to chyba i tak cud że za nocki jakieś grosze dają
 
     
~edzik 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 56
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-01, 15:43   

dokladnie za nocki są grosze marne,a narobic sie trzeba jak osioł,jak dwa osły ;(
  Ocena JMP: 1/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-05, 11:17   

Zakaz handlu w niedzielę to temat zastępczy rządu po prostu mydlą wam/nam oczy byśmy nie widzieli czegoś innego-nowych zmian w kodeksie pracy między innymi nie kwartalnego a rocznego rozliczenia czasu pracy, rezygnacji z przerw dobowych itp


Roczne rozliczenie oznacza że można będzie pracować np 5 miesięcy pod rząd w trybie 12h/6 dni w tygodniu, bez dodatkowego wynagrodznia za nadgodziny

Brak przerwy 11h oznacza że masz dziś do 22 a jutro na 6 rano ,a mało tego Zrzeszenie Pracodawców Lewitan dąży do wprowadzenia łamanego czasu pracy w czasie doby, czyli masz np na 6 rano do 10 tej a potem w tym samym dniu przychodzisz na 15 do 23ej
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-05, 11:19   

Robertty, Racja, nie dajmy się zmanipulować :boks:
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-05, 11:19   

więc debata wolne niedziele to odsunięcie uwagi od najważniejszego,będziemy mieli wolne niedziele i pracę np w wakacje przez 3 miesiace po 12h / 6 dni i do tego będziemy w razie potrzey pracodawcy przychodzić do pracy na każde żądanie o każdej porze nawet 2 razy dziennie, to pomysły rodem XIX wiecznego kapitalizmu

[ Dodano: 2013-06-05, 11:42 ]
wolne niedziele do reszty zmian to obrazując rzucenie na podłogę 100 zł dziewczynie by się pochyliła , ale ze zdjętymi majtkami.... więc ciesząc się że znalazła 100 zł może poczuć się dziwnie.... tak chcą nas między innymi załatwić,obiecać wolne niedziele ale przy tym nakłonić byśmy się pochylili nie mając bielizny........
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-05, 13:34   

dobre
 
 
     
~usura


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-05, 17:17   

Robertty napisał/a:
Zakaz handlu w niedzielę to temat zastępczy rządu po prostu mydlą wam/nam oczy byśmy nie widzieli czegoś innego-nowych zmian w kodeksie pracy między innymi nie kwartalnego a rocznego rozliczenia czasu pracy, rezygnacji z przerw dobowych itp


Roczne rozliczenie oznacza że można będzie pracować np 5 miesięcy pod rząd w trybie 12h/6 dni w tygodniu, bez dodatkowego wynagrodznia za nadgodziny

Brak przerwy 11h oznacza że masz dziś do 22 a jutro na 6 rano ,a mało tego Zrzeszenie Pracodawców Lewitan dąży do wprowadzenia łamanego czasu pracy w czasie doby, czyli masz np na 6 rano do 10 tej a potem w tym samym dniu przychodzisz na 15 do 23ej
przecież to nie przejdzie!A tak jak piszesz pracuje się w Lewiatanie,wiem,bo pracowałam w takim systemie 2 lata.I nie ma na takich pracodawców bata,żadnego!
  Ocena JMP: 1/10
     
pawelix

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 08 Sie 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-06, 18:29   

Wolne niedziele super tylko poproszę o ochotników do zwolnienia przez redukcję godzin pracy myślę że średnio 2 osoby na sklep
  Ocena JMP: 7/10
     
Irina

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-06, 21:14   

Mi wystarczy niedziela od 7-13 no bo kiedyś ten noon food trzeba wyłożyć a poza tym niektóre sklepy mają dostawę w niedziele więc mimo wszystko musi być czas żeby to ogarnąć.

[ Dodano: 2013-06-06, 21:23 ]
to by była totalna harówa i masakra jakby wprowadzili coś takiego jak napisał Robertty. ja mam tylko nadzieję że ktoś czuwa nad nami i nie dopuści do tego. w Biedronce jest jeszcze ok bo jakoś wyrównują godziny itp. ale jak pomyśle co by się na innych sklepach działo to współczuję, bo różne przekręty robią np.w lidlu to redukują nadgodziny albo nie ma ruchu to do domu jak się zrobi ruch to dzwonią spowrotem żeby się wrócić zero życia prywatnego ,tylko żeby wszystko podporządkować pracy ............to jest chore.
  Ocena JMP: 3/10
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-07, 08:48   

Dajcie spokój z tą wolną niedzielą nic takiego nie wprowadzą.
 
     
@malwis19 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 422
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-06-07, 09:16   

Mnie tam pasuje.W pracy odpoczywam od domu i odwrotnie :D Zdarza się,że mam tylko jedną niedzielę roboczą w miesiącu,czasem dwie.Ogólnie jest ok :yeah:
  Ocena JMP: 3/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-07, 09:40   

Kod:
 poproszę o ochotników do zwolnienia przez redukcję godzin pracy


Przez wolną niedzielę w maju nie odczułem nadwyżki etatów ,wręcz przeciwnie ruch w sobotę spowodował że 90% załogi świadczyło w tym dniu pracę. To jest mit,który powielają właściciele sklepików, bo dla dyskontów koszty związane z pracą w niedzielę w porównaniu z zyskiem ,nie są powalające,a otwieranie jest związane z zasadą -bo konkurencja też pracuje. Zakaz handlu w niedziele spowoduje zwiększenie obrotów w sobotę, koszty personalne pozostaną te same, ale w porównaniu z dc,sklepami ,transportem wolne niedziele to gigantyczne oszczędności kosztów, mediów,logistyki itp
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo