Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ROZKŁAD CZASU PRACY NA SLKEPIE!!!!!!!!!!!!!!!

CZY ROZPLANOWANIE PRACY CO DO MINUTY
jest dobrym rozwiązaniem
2%
[ 8 ]
nie mam zdania
0%
[ 3 ]
jest oderwane od rzeczywistości
97%
[ 377 ]
Głosowań: 388
Wszystkich Głosów: 388

Autor Wiadomość
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-28, 21:23   

Zmiany premiowania w tym absencyjnego wchodzą już od 1 października na Centrum. Zrównywanie ich wysokości ze sklepami nie jest możliwe, bo wprowadzając nam ten dodatek 300zł tym samym obniżyli wysokość najwyższej z możliwych do wyrobienia premii o 500 zł więc i tak jesteśmy o 200 zł w plecy ale za to sieroty i lenie będą teraz mieli dobrze.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-28, 21:28   

kluq napisał/a:
Zmiany premiowania w tym absencyjnego wchodzą już od 1 października na Centrum. Zrównywanie ich wysokości ze sklepami nie jest możliwe, bo wprowadzając nam ten dodatek 300zł tym samym obniżyli wysokość najwyższej z możliwych do wyrobienia premii o 500 zł więc i tak jesteśmy o 200 zł w plecy ale za to sieroty i lenie będą teraz mieli dobrze.


Możesz kluq nakreślić coś bliżej,bo rozumiem ,że teraz macie stały dodatek 300 zł ,ale zabrali wam max wartość premii o 500 zł? :szczena:
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-28, 23:22   

kluq napisał/a:
Zmiany premiowania w tym absencyjnego wchodzą już od 1 października na Centrum. Zrównywanie ich wysokości ze sklepami nie jest możliwe, bo wprowadzając nam ten dodatek 300zł tym samym obniżyli wysokość najwyższej z możliwych do wyrobienia premii o 500 zł więc i tak jesteśmy o 200 zł w plecy ale za to sieroty i lenie będą teraz mieli dobrze.


Czyli po raz kolejny JMP łamie przepisy uzgodnień ze związkami zawodowymi.!!!!!!!
Super dzięki za informację
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-29, 00:10   

Weszły nowe przepisy dotyczące premii ale są tak zagmatwane ,że nie idzie tego ogarnąć na jeden raz. Główne rzeczy to takie ,że dodatek wchodzi na stałe ale premia zostaje obcięta o 500 zł, do tego na każdym pod magazynie zmienia się wymagana najniższa produktywność a co za tym idzie wysokość premii. I tak na magazynach gdzie trzeba przerzucić tony towaru (warzywa, kurczaki itp) wzrosły wymagania a na suchym gdzie jest to łatwiejsze zmalały więc jak dla mnie to zupełna porażka. Owszem jestem za tym aby tym z dołu ułatwić jakoś wypracowywanie premii ale tym sposobem Ci najlepsi dostają po dupie a jak oni przestaną pracować to będzie bieda. Mam zamiar poprosić o jakiś wykaz tych wszystkich zmian ,bo jest tego sporo i bez wyczytki nie idzie się do końca połapać o co chodzi i nie ma jak kontrolować czy nie robią jakiś wałków. Pewnie jeszcze kilka dni będą tłumaczyć co i jak ale na razie tyle załapałem z tego wykładu dyrekcyjnego.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-29, 06:29   

kluq napisał/a:
Weszły nowe przepisy dotyczące premii ale są tak zagmatwane ,że nie idzie tego ogarnąć na jeden raz. Główne rzeczy to takie ,że dodatek wchodzi na stałe ale premia zostaje obcięta o 500 zł, do tego na każdym pod magazynie zmienia się wymagana najniższa produktywność a co za tym idzie wysokość premii. I tak na magazynach gdzie trzeba przerzucić tony towaru (warzywa, kurczaki itp) wzrosły wymagania a na suchym gdzie jest to łatwiejsze zmalały więc jak dla mnie to zupełna porażka. Owszem jestem za tym aby tym z dołu ułatwić jakoś wypracowywanie premii ale tym sposobem Ci najlepsi dostają po dupie a jak oni przestaną pracować to będzie bieda. Mam zamiar poprosić o jakiś wykaz tych wszystkich zmian ,bo jest tego sporo i bez wyczytki nie idzie się do końca połapać o co chodzi i nie ma jak kontrolować czy nie robią jakiś wałków. Pewnie jeszcze kilka dni będą tłumaczyć co i jak ale na razie tyle załapałem z tego wykładu dyrekcyjnego.

Napewno jest w tym jakiś wałek tylko trzeba to dostać i dokładnie przeczytać. Tak samo na sklepach był wałek z dodatkiem za brak absencji który był wyliczany z premii a jak premii nie było to i dodatku nie dostali.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-29, 08:00   

Widzę kluq że nagle system Olin został zmieniony na jeszcze bardziej niekorzystny, skąd oni wezmą tylu Ukraińców do pracy na DC ;) Generalnie zwiększono premię za absencje,ale czy to prawda ,że jest ona jak na sklepach uzależniona od wyrobienia premii?

https://www.solidarnosc.g...a/?postId=48496 dla zaintersowanych co było na spotkaniu
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-29, 08:58   

W polsce rządzi pieniądz! Dlatego biedronka robi sobie co chce!
Albo my pracownicy coś z tym zrobimy albo będzie jeszcze gorzej!
  Ocena JMP: 10/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-29, 12:33   

qweerty, system teraz ma być z góry ustalony na dany miesiąc i jak będzie wyższy to niby kasa większa a jak mniejszy to wychodzi na to ,że będą zabierać. Problem w tym ,że wyższy jest tylko na święta i czasami w wakacje. Dla mnie oni sobie mogą mieszać w tych ich zasadach ale jak na moim koncie za taką samą tyre nie będzie tyle co zwykle to niech nie liczą na moja poświęcenie, I zacznie się płacenie za nadgodziny ,bo się nie będziemy wyrabiać.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@robalna6 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-29, 15:05   

kluq napisał/a:
qweerty, Dla mnie oni sobie mogą mieszać w tych ich zasadach ale jak na moim koncie za taką samą tyre nie będzie tyle co zwykle to niech nie liczą na moja poświęcenie.

Tylko, że oni nie mieszają w tych zasadach po darmo, mieszają właśnie po to żeby coś uszczknąć od biednego robala, ale co zrobisz.
_________________
"Nadzieja- to komfort na , który mnie nie stać"
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-30, 21:25   

za chwilę okaże się ,że praca w biedronce jest za najniższe wynagrodzenie , i pozostanie nam jak w aglomearcjach pokolenie plus 50 byle dotrwać do emerytury
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-30, 21:35   

to pokolenie tez musi gdzieś pracować , ja jak widzę uśmiechnięte panie 50 plus na kasie w tesco to myślę że nie jest to taka zła perspektywa ;)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-30, 22:23   

marta1 napisał/a:
to pokolenie tez musi gdzieś pracować , ja jak widzę uśmiechnięte panie 50 plus na kasie w tesco to myślę że nie jest to taka zła perspektywa ;)


ale ja jestem za........ale jak oni pójdą juz na te emerytury to zostanie wielka dziura pokoleniowa
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-30, 22:25   

i tak zostanie :) taką mamy politykę prorodzinną i nie tylko :)
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-01, 11:21   

zz-biedronka napisał/a:
Napewno jest w tym jakiś wałek tylko trzeba to dostać i dokładnie przeczytać. Tak samo na sklepach był wałek z dodatkiem za brak absencji który był wyliczany z premii a jak premii nie było to i dodatku nie dostali.


jak to "był" ? czy co się w tej kwestii zmieniło? bo nie zauważyłam...
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-03, 18:30   

U nas już jest zrobiony grafik liniowy ale jeszcze zaden kasjer go nie widział ma obowiązywać lada dzień... Podobno mają być po 3 osoby na zmianie na sklepie wysokoobrotowym gdzie od rana mamy towar do rozłożenia... Podobno mają być zwolnienia, bo za duzo nas bedzie... Kierownik mówił, że na kasie kazdy powinien skanować nie mniej niz 27 produktów na minute, bo jak ma mniej to kasjer jest nieproduktywny bo tworzy kolejki :bu: a jak jest u Was w tym temacie?
  Ocena JMP: 6/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo