Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tematy na spotkanie z pracodawcą .Ankieta

Zawarte tematy na spotkanie z pracodawcą
W większości pokrywają się z interesującą mnie teamtyką
93%
[ 95 ]
nie pokrywają się z inersującymi mnie tematami
4%
[ 5 ]
nie mam zdania
1%
[ 2 ]
Głosowań: 102
Wszystkich Głosów: 102

Autor Wiadomość
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-15, 12:45   

magma, tylko rok się nie zgadza :P
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 14:11   

Info z profilu KZ Solidarność:

Cytat:
Na dzisiejszym spotkaniu wystąpilismy o negocjacje podwyżek płacowych na rok 2016,a takze o wyrównanie wynagradzeń do stawek obowiązujacych w duzych aglomeracjach.Wnieślismy także o powołanie grupy roboczej odnośnie opracowania nowego regulaminu pracy oraz systemu premiowego,w tym nowych zasad nagrody za brak absencji.W zwiazku z faktem że Centra Dystrybucyjne otrzymuja nagrody za brak absencji w wysokosci 1500zł wnieśliśmy o podobną kwote rozłożoną na 12 miesiecy w wysokosci 150zł brutto dla pracownika.Odnośnie planów grafiku pracy na sklepach wnieśliśmy stanowczy protest przeciwko rygorystycznym ramom wykonywania obowiązków gdyż są one w naszym odczuciu oderwane od rzeczywistosci i niemożliwe do realizacji.Podkreślalismy,że ramy czasowe mogę być wykorzystywane na niekorzyść pracownikow poprzez nakladanie kar porządkowych za ich nie przestrzeganie.W związku z tym iż mimo zapewnień przedstawiciela pracodawcy o ujęciu w RT informacji o zawarciu sposobu odblokowaniu tel służbowych wytyczne nie zostały zrealizowane,wnieślismy o zawarciu ich w podrecznikach operacyjnych na rok 2016.


Cytat:
Na wczorajszym spotkaniu z pracodawcą poruszyliśmy tematykę scenariusza tajemniczego klienta.Przedstawiliśmy propozycję bezpośredniego przedstawiania zastrzeżeń po zakończeniu kontroli przez audytora,w celu wyeliminowania sytuacji w których wynik TK jest niedekwatny do stanu faktycznego.Mieliśmy wielokrotnie zgłoszenia,że audytor stwierdził brak plakatów w gablocie zewnętrznej ,gdy sklep nawet jej nie posiadał ,czy brudne okna w obiekcie który był ich pozbawiony.Wnieślismy o dostosowanie scenariusza TK do zmian w organizacji pracy,zwłaszcza w ujęciu wprowadzenia lidera I alejki, a więc, osoby która nie obsadza kasy,co może wpłynąć na wynik aidytu.Wskazaliśmy nieprawidłowości związane z wyliczniem punktów dodatnich i ujemnych z scenariusza,które powodują wyliczenie ludzkiej pracy na minus,co nie tylko mocno zmienia wyliczenie punktacji,ale powoduje niezadowolenie pracowników,którzy wykonują ciężko swoją pracę.Ze strony pracodawcy uzyskaliśmy zapewnienie,że na następnym spotkaniu będzie osoba odpowiedzialna za kwestie związane z TK, a komisja zakładowa wcześniej prześle zapytania i problemy o których będzie mowa na spotkaniu
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 15:01   

I co dalej z tym?
 
     
nemesis

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 14 Lip 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 15:14   

a cięcia etatów? braki w personelu?
 
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 15:17   

Kiedy bedzie oficjalna odpowiedz na te postulaty :regulamin:
 
     
ula b 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 12
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 17:20   

Mnie zastanawia dlaczego będąc na wypracowanym,zaplanowanym urlopie dostaje niższą premię za obecność.To nie jest żaden UŻ ,tylko mój uczciwie wypracowany urlop,traktowany jako kara bo nie inaczej.
 
     
kemor_83

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 17:45   

Co z tym dalej będzie - jak zwykle nic związki swoje Pedro swoje. Jak każdy pracodawca chce tanim kosztem zarobić fortunę. Tylko za niedługo obudzi się z ręką w nocniku. Na naszym rejonie zwolniło się 6 osób plus 4 w ciąży - przyjęte 5 w tym jedna już dała wypowiedzenie a 2 poszły na L4 po 2 tyg. pracy (są już na nim 2 miesiąc) jak KR szuka nowych to brak CV
 
     
piegusek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-16, 18:51   

Skoro nowych cv brak to pracodawca ma możliwość zatrudnić cudzoziemców a teraz na topie są Syryjczycy.
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 18:59   

U nas też ludzie zaczynają mieć olewający stosunek do pracy. Sypią się L4. Te co mają kasę bo mężowie za granicą ,, chorują" a Ci co mają kredyty harują
  Ocena JMP: 5/10
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 19:09   

ula b napisał/a:
Mnie zastanawia dlaczego będąc na wypracowanym,zaplanowanym urlopie dostaje niższą premię za obecność.To nie jest żaden UŻ ,tylko mój uczciwie wypracowany urlop,traktowany jako kara bo nie inaczej.


No właśnie też dzisiaj sprawdziłem pasek z wypłaty i to mnie też zdumiało, że premia obniżona była o jakiś procent z powodu urlopu :szczena:
A jak sprawdzałem to mieliśmy tk 100 i poziom strat osiągną cel.
Jak długo będą nas tak "kroić" na czym się da? ;/

PS
Mam jeszcze jedno pytanie na kolejne spotkanie związków z pracodawcą a mianowicie: naliczanie stawki za urlop też pozostawia wiele do życzenia. ;/ 60-80 zł za 5-10 dni urlopu to jakaś żenada ;/
Ostatnio zmieniony przez 4ever 2015-09-16, 19:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@Antrykota 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Sie 2015
Posty: 126
Skąd: 3city
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 19:10   

Myślę, że na moim sklepie nie pogardzono by dodatkową osobą. Może być nawet Syryjczyk, silny i sprawny, będzie rozkładał warzywniak i woził calaki :D
  Ocena JMP: 6/10
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 19:52   

Może złodziei by ogarnął hi hi
  Ocena JMP: 5/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-16, 23:57   

Na centrum premia wypracowana tez jest obcinana za okres trwania urlopu więc jak widać to ich standardowe zachowanie.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-17, 14:40   

Premia jest chyba za wyniki a skoro się siedzi w domu i nie bierze udziału w ich osiąganiu to za co mają płacić?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-17, 20:21   

Antrykota napisał/a:
Myślę, że na moim sklepie nie pogardzono by dodatkową osobą. Może być nawet Syryjczyk, silny i sprawny, będzie rozkładał warzywniak i woził calaki :D


dobre! jeszcze z maczetą przy boku pracujący jako ochrona
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo