Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ODPOWIEDŹ JMP .Mandaty instytucji kontrolnych

kto powinien pokrywać koszty mandatów z Sanpepidu i Straży miejskiej (czystość na sklepie i w otoczeniu)
pracownik
0%
[ 0 ]
pracodawca
100%
[ 53 ]
Głosowań: 53
Wszystkich Głosów: 53

Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-04, 09:57   ODPOWIEDŹ JMP .Mandaty instytucji kontrolnych

https://www.solidarnosc.g...a/?postId=47972

powyżej link do strony organizacji i opinii odnośnie odpowiedzi JMP. Zostanie też wktórtce wystosowana oficjalna odpowiedź organizacji.

 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-04, 10:02   

bardzo "dyplomatyczna" i wymijająca ta odpowiedź
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-04, 11:08   

Z pisma wynika prosty wniosek. Syf na sklepie jest winą załogi i firma, jako osoba trzecia, nie może (wg prawa) pokrywać takich mandatów. Czyżby jedynym wyjściem była odmowa mandatu i udowadnianie w sądzie, że za stan sklepu odpowiada pracodawca, nie zapewniając odpowiedniej ilości etatów?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-04, 11:14   

tak to własnie odczytałam że firma umywa ręce ale wskazuje "wyjście" czyli walka w sądzie , tylko ma sie to nijak do tego co odpowiadała w mediach
 
     
@żuczek1 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Maj 2015
Posty: 297
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-04, 11:59   

Ale przecież proponują zapomogę w razie czego :P dobre
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-04, 12:28   

Tak czytałem to pismo i sam do końca nie wierzę w to co przeczytałem, normalne szok! :szczena: Ode mnie medal "uśmiechu" dla jmp za pomysłowość .^. ;/
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-04, 13:23   

Jednak istnieje jedno ALE....- słowa - MOŻLIWE JEST PRZYZNANIE ZAPOMOGI. " Możliwe" , a udzielenie jej to duży znak ? ? ?
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-04, 15:04   

tak myślałem;)
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-04, 16:21   

michalek710 napisał/a:
tak myślałem;)


Oczywiście ja też :/ po prostu widać ,jaką politykę stosuje JMP. Politykę odwaracania kota ogonem, politykę mówienia A ,mając na myśli B, a w mediach opowiadają bzdury.

Teraz wychodzi dwulicowość JMP ,sama wypowiada się nie precyzyjnie odnośnie mandatów, stwarzając wrażenie ,że u nas nikt nie ponosi kosztów. I robi to bezkarnie (oczywiście prześlemy nasze stanowisko do Hotmoney.pl) . Natomiast gdy my powołujemy się na informacje o płatności CIT w Polsce przez JMP to JMP straszy powództwami cywilnymi działaczy związkowych, oraz czuje się urażona i żąda przeprosin. Oczywiście płaci cały należny podatek......... po odliczeniach i fakt nie 0.5 % a 1.2% dane z fundacji republikańskiej

[ Dodano: 2015-09-04, 16:30 ]
Larrikol napisał/a:
Z pisma wynika prosty wniosek. Syf na sklepie jest winą załogi i firma, jako osoba trzecia, nie może (wg prawa) pokrywać takich mandatów. Czyżby jedynym wyjściem była odmowa mandatu i udowadnianie w sądzie, że za stan sklepu odpowiada pracodawca, nie zapewniając odpowiedniej ilości etatów?


Tak i biedronka oderuje pomoc prawną......... ale gdy "mandaty były nałożone niezgodnie z prawem " kolejna bzdura, bo JMP będzie miała w d....... pracownika , bo w jej odczuciu będzie to słuszny mandat i zgodny z prawem. JMP obiecuje zasiłek jak kwota obniży dochód pracownika...... przepraszam może wystąpić........ zapewne jak może wystąpić o wcześniejszą wypłatę wynagrodzenia urlpowego zgodnie z regulaminem pracy.... może ( jak to z uśmiechem dodał doradca pracodawcy "wystąpić zawsze może")

Ale nie dostanie bo pracodawca:
-bierze pod uwagę dochód na członka rodziny a nie koszty jakie ponosi, nie odlicza przecież ich od dochodu rozpatrując wniosek
-zapewne znowu jest to albo celowe wprowadzanie w błąd albo nieznajomość ustawy o ZFŚS gdyż ze środków socjalnych nie można pokrywać zapomóg za mandaty,zresztą podobnie jak sponsorować obiadów pracownikom ochrony firm zewnętrznych , opłacać z funduszu meetingów pracodawcy i kontrahentów ale te ostatnie wybiliśmy skutecznie z głowy

Moja rada-poinformować osobę kontrolującą ,że w myśl poltyki JMP nie zarządzacie sklepem,
kontrole przyjmuje KR, podobnie jak nawiązuje, rozwiązuje umowy o pracę oraz nakłada kary porządkowe
 
     
~Joanna26 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-04, 18:21   

Jakiś czas temu na mojej zmianie wpadł inspektor inspekcji handlowej na kontrole jej wynik 200 złotych mandatu dla mnie i umycie rąk przez rejonowego ;/ Oczywiście zostałam poinformowana że nie muszę przyjmować mandatu wtedy sprawa w sądzie
  Ocena JMP: 4/10
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-04, 19:05   

Tak ja poinformuje że rejonowy przyjmuje kontrole i spoko dam radę z nim powalczyć, ale inne osoby z kierownictwa które są słabe psychicznie raczej rady nie dadzą... Bo wiadomo jak to się może skończyć
  Ocena JMP: 10/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-04, 21:52   

biedronkaaa napisał/a:
Tak ja poinformuje że rejonowy przyjmuje kontrole i spoko dam radę z nim powalczyć, ale inne osoby z kierownictwa które są słabe psychicznie raczej rady nie dadzą... Bo wiadomo jak to się może skończyć


Widzisz naszą koleżankę kr doprowadził do próby samobojczej ,a my kr przed oblicze prokuratury i do rozwiązania umowy. Jak kR czy KO przegina i członek związku wyrazi zgodę wtedy ja dzwonię do kr czy ko. I w przeciwieństwie do nich moja rozmowa z nimi jest grzeczna ale przepełniona paragrafami i przepisami ustawy. Nie zdażyło mi się by potem pracownik odczuwał jakąkolwiek dalszą dyskryminację.......... Dla mnie to zwykli ludzie jak my wszyscy.
 
     
adam35 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 28 Sie 2015
Posty: 5
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-09-05, 13:23   

uwazaj co piszesz , bo pomowienia i nieprawda skonczą się w sądzie...a z tego co wiem to nie jest prawda i są na to dowody a KR stac na prawnika :)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-05, 15:07   

adam35 napisał/a:
uwazaj co piszesz , bo pomowienia i nieprawda skonczą się w sądzie...a z tego co wiem to nie jest prawda i są na to dowody a KR stac na prawnika :)


Chyba sam jesteś tym KR to prowadź wać pan przed sąd :) i oczywiście namierz moje dane osobowe i powiąż z forum :) (NAWET DZIAŁ MONITOROWANIA MEDIÓW ANI PRACOWNICY BUNKRA W DC KOSTRZYN ZA BARDZO NIE POMOGĄ)
Cytat:
no to moze zz zamiast kopac dołki pod KR rowniez pomogą tej grupie pracownikow JMD. KR tez pracują po kilkanaście godzin dziennie. Nie mają wsparcia od przełozonych. W razie problemow są wyrzucani jak niepotrzebne śmieci. Nikogo nie obchodzi jak się czują ..co czują.. Wystarczy postraszenie związkami czy mediami i taki KR bez względu na to jak pracował dotychczas staje się persona non grata...i trzeba go usunąc. Mimo, ze lubiłem pracę KR to dzis cieszę się, ze nie muszę juz pracowac w tej firmie, bo Biedronka stawia tylko na wyniki a nie na ludzi. W zadnym zakładzie pracy nie zetknąłem się z takim brakiem empatii i znieczulicą ze strony przełozonych jak tu. Najlepiej usunąc pracownika i nie ma sprawy...niewazne winny czy nie. Zdaniem firmy winny i nagle staje się zbędny..byle tylko zamknąc gęby pieniaczom i intrygantkom. Moze jestem nieco zgorzkniały, ale wnerwia mnie to , ze wszyscy stają w obronie pracownikow sklepow, magazynow a na KR wiesza się psy, bo za wszystko wini się ich. Moze tak związki pogadają z ludzmi na sklepach na temat KR ale z większością...a nie tylko liczą się z opinią pojedynczych pracownikow, często leniwych podpadziochów. To taki moj wywod i zaraz zbiorę gromy od działaczy związkowych...ale co mi tam...Uwierzcie mi.ze taki kasjer ma duzo lepiej niz KR. :(

Podkreślenia świadczą o tym ,jakim Wać Pan byłeś przełożonym.... widziałeś leniwych ludzi w biedronce? Oni nie mają czasu zjeść czy iść do ubikacji...

Widzisz bez powodu żaden Kr nie traci pracy, widocznie w Twoim przypadku też powody były jasne i już tak mocne ,że nie zamieciono pod dywan. Za to KS potraficie zwolnić za
"brak umiejętności zarządzania zespołem poprzez stwierdzoną brudną podłogę na kontroli operacyjnej dnia... ,dnia...... dnia o godz 10:00 "
bo Kr potrzebował wsadzić na miejsce KS(z długoletnim stażem) koleżkę swieżo po studiach (Gdańsk 2014 r). Niestety Pani KS nie była w związkach i można było jej napisać w powodzie rozwiązania takie bzdury. Ty zapewne zostałeś poproszony o złożenie wypowiedzenia.Dlatego, szczerze was akurat nie jest mi żal.

P.S. nie tacy mnie już straszyli i nie tak nisko zatrudnieni jak- KR tylko trochę wyżej :) Zresztą gdybym ja chciał was KR za każdym razem oddawać do prokuratury za art 35 par 2 ustawy (nie pracodawcę a Was, bo bzdurnie wykonujecie rozkazy) albo za pomówienia o nas, i oczernianie związku zawodowego to bym z prokuatury nie wyszedł.
Zresztą nie winię ludzi a system , czyli JMP. A JMP nie długo spotka bardzo niemiła niespodzianka... w prokuraturze, MOP i innej instytucji europejskiej

[ Dodano: 2015-09-05, 15:43 ]
P.S. srdecznie dziękujemy za przedstawienie od strony KR ,że związki potrafią być SKUTECZNE. I dziękuję ,że potwierdzasz ,że nasza praca nie idzie na marne. Jeszcze żaden, ale to żaden KR nie napisał ,że związki zawodowe mają wpływ na politykę personalną JMP . :D

PS . przepraszam za OFF ale, po raz pierwszy ujawnił się KR, chociaż były...ale zawsze. Zresztą KR też lubią to forum :)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-05, 15:51   

Roberty, ustalić Twoje dane, korzystając tylko z tego, co zamieszczasz na forum to bułka z masłem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo