Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UTRUDNIANIE DZIAŁALNOŚCI ZWIĄZKOWEJ.

czy "zakaz " ulotek i rozmów z działaczami związkowymi
jest uzasadniony
3%
[ 2 ]
nie jest uzasadniony,
43%
[ 25 ]
uniemożliwia mi kontakt i informacje o związku zawodowym
42%
[ 24 ]
nie utrudnia mi kontaktu do dzialaczy związkowych
10%
[ 6 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 57

Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 12:47   UTRUDNIANIE DZIAŁALNOŚCI ZWIĄZKOWEJ.



TO TERAZ KS I ZKS MA OBOWIĄZEK MNIE WYRZUCIĆ ZE SKLEPU JAK PODEJDĘ DO ZAINTERESOWANEJ OSOBY Z ULOTKĄ . INNA KWESTIA, PRACOWNIK MA PRAWO ,GDY JEST ZAPLANOWANY NA 6 H DO 15 MINUT PRZERWY W WYKONYWANIU PRACY.



PRACODAWCA NIE MOŻE INGEROWAĆ JAK PRACOWNIK SPĘDZA CZAS PRZEZNACZONY NA PRZERWĘ .JEŚLI NIE NARUSZA PORZĄDKU PRAWNEGO, IJEŚLI ZATEM CHCE PRACOWNIK SPĘDZIĆ PRZERWĘ NA ROZMOWIE Z NAMI ,TO MA DO TEGO PRAWO, I NIE MUSI W POMIESZCZENIU SOCJALNYM ,A MOŻE W OBRĘBIE SKLEPU. TYM SAMYM OBRĘBIE SKLEPU,. KTÓRY KAŻE JEMU SIĘ ZAMIATAĆ CZY ODŚNIEŻAĆ.
W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM ZOSTANIE SKIEROWANE ZAWIADOMIENIE DO PROKURATURY Z ART 35 USTAWY O ZWIĄZKACH ZAWODOWYCH
 
     
@len-bar

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 131
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-13, 13:03   

U mnie w biurze jeszcze jakieś dwa miesiące temu leżały ulotki Solidarności i Kr nic nie mówiła i nikomu nie przeszkadzały :yeah:
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 13:13   

len-bar napisał/a:
U mnie w biurze jeszcze jakieś dwa miesiące temu leżały ulotki Solidarności i Kr nic nie mówiła i nikomu nie przeszkadzały :yeah:

Własnie ,komu to przeszkadza??????????????????????????????????????????????????????????
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-08-13, 16:02   

Ale jak masz ulotki z cyrku bądz np. Kaulanda, Oriflame to Ci przeszkadzają;) jak ktos bedzie zainteresowany rozmowa z Wami to sie zgłosi nie ??
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
@len-bar

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 131
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-13, 16:44   

U mnie na socjalnym nikomu żadne ulotki nie przeszkadzają o ile w ogóle są.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 17:42   

michalek710 napisał/a:
Ale jak masz ulotki z cyrku bądz np. Kaulanda, Oriflame to Ci przeszkadzają;) jak ktos bedzie zainteresowany rozmowa z Wami to sie zgłosi nie ??
Proponuje poczytać. Ustawę o związkach zawodowych...i konstytucję.porównanie działalności związkowej do handlu czy reklamy jest nadużyciem
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 17:51   

ja zawsze pozwalałam zostawiać ulotki z cyrku, za to dawali mi bilety ;-)
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2015-08-13, 18:08   

qweerty napisał/a:
.porównanie działalności związkowej do handlu czy reklamy jest nadużyciem

A czym są te ulotki jeśli nie reklamą waszej korporacji? Porównanie ich do handlu faktycznie jest nadużyciem, w handlu przynajmniej dostajemy coś w zamian. A że chore przepisy dają wam zdecydowanie za duże możliwości to inna sprawa.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 18:51   

Sig napisał/a:
qweerty napisał/a:
.porównanie działalności związkowej do handlu czy reklamy jest nadużyciem

A czym są te ulotki jeśli nie reklamą waszej korporacji? Porównanie ich do handlu faktycznie jest nadużyciem, w handlu przynajmnieej dostajemy coś w zamian. A że chore przepisy dają wam zdecydowanie za duże możliwości to inna sprawa.
sądzę,że nie rozumiesz czym sa związki zawodowe i czym się zajmują i z kogo składają,a składają z pracowników danego zakładu.Zresztą cała Europa zachodnia przeszła etap dzikiego kapitalizmu,a Skandynawia jest wzorem działalności związków oraz świadomości obuwatelskiej.Czego ostatniego serdecznie Tobie życzę,bo wypowiadasz się jak pracodawca a nie pracownik

[ Dodano: 2015-08-13, 18:54 ]
Larrikol napisał/a:
ja zawsze pozwalałam zostawiać ulotki z cyrku, za to dawali mi bilety ;-)
nietylko Ty ,;) ja też
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-13, 20:14   

qweerty napisał/a:
sądzę,że nie rozumiesz czym sa związki zawodowe i czym się zajmują i z kogo składają,a składają z pracowników danego zakładu.

Biorąc pod uwagę że do związków zawodowych należy marne 10% zatrudnionych a średnia wieku członków przekracza 40 lat i bynajmniej nie maleje, nie zajmują się niczym korzystnym dla pracownika. Swoją drogą, czy w firmach zatrudniających więcej niż 5 osób dalej musi działać związek zawodowy? Jak tak to mamy przyczynę aż 10 % uczestnictwa. A czym zajmują się związki zawodowe widać na przykładzie kopalni węgla, takowy jest strasznie drogi (bardziej opłacało by się sprowadzać go z zagranicy niż kupować krajowy)i a i tak musimy do niego z pobieranych przez państwo haraczy dopłacać. Powód? Między kopalnią a odbiorcą są związkowcy. A skoro już się tu produkuję, nie nie jestem pracodawcą. Tylko doskonale zdaję sobie sprawę że związki zawodowe służą do nabijania kasy ich szefom za terroryzm i demolkę (jak akurat są manifestacji)/nic nie robienie (podczas braku manifestacji).
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 21:17   

Sig napisał/a:
qweerty napisał/a:
sądzę,że nie rozumiesz czym sa związki zawodowe i czym się zajmują i z kogo składają,a składają z pracowników danego zakładu.

Biorąc pod uwagę że do związków zawodowych należy marne 10% zatrudnionych a średnia wieku członków przekracza 40 lat i bynajmniej nie maleje, nie zajmują się niczym korzystnym dla pracownika. Swoją drogą, czy w firmach zatrudniających więcej niż 5 osób dalej musi działać związek zawodowy? Jak tak to mamy przyczynę aż 10 % uczestnictwa. A czym zajmują się związki zawodowe widać na przykładzie kopalni węgla, takowy jest strasznie drogi (bardziej opłacało by się sprowadzać go z zagranicy niż kupować krajowy)i a i tak musimy do niego z pobieranych przez państwo haraczy dopłacać. Powód? Między kopalnią a odbiorcą są związkowcy. A skoro już się tu produkuję, nie nie jestem pracodawcą. Tylko doskonale zdaję sobie sprawę że związki zawodowe służą do nabijania kasy ich szefom za terroryzm i demolkę (jak akurat są manifestacji)/nic nie robienie (podczas braku manifestacji).


Wiesz co tu jest forum pracowników biedronki, i mnie nie obchodzą kopalnie itp .Idź swoja demagogię prowadzić gdzie indziej. Zwłaszcza ,że jako klient nie masz pojęcia ani o pracy w biedronce ani pracy związkowej.
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-13, 22:10   

Sig napisał/a:
qweerty napisał/a:
sądzę,że nie rozumiesz czym sa związki zawodowe i czym się zajmują i z kogo składają,a składają z pracowników danego zakładu.

Biorąc pod uwagę że do związków zawodowych należy marne 10% zatrudnionych a średnia wieku członków przekracza 40 lat i bynajmniej nie maleje, nie zajmują się niczym korzystnym dla pracownika. Swoją drogą, czy w firmach zatrudniających więcej niż 5 osób dalej musi działać związek zawodowy? Jak tak to mamy przyczynę aż 10 % uczestnictwa. A czym zajmują się związki zawodowe widać na przykładzie kopalni węgla, takowy jest strasznie drogi (bardziej opłacało by się sprowadzać go z zagranicy niż kupować krajowy)i a i tak musimy do niego z pobieranych przez państwo haraczy dopłacać. Powód? Między kopalnią a odbiorcą są związkowcy. A skoro już się tu produkuję, nie nie jestem pracodawcą. Tylko doskonale zdaję sobie sprawę że związki zawodowe służą do nabijania kasy ich szefom za terroryzm i demolkę (jak akurat są manifestacji)/nic nie robienie (podczas braku manifestacji).

Do Sig

Czy ty człowieku wiesz co ty piszesz ! z komuny się urwałeś! Kto obalił komunę?
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 22:30   

Wytłumaczę możę troszkę :
zakład pracy w którym nie funkcjonuje organizacja związkowa może robić co chce, nie ma nadzoru.Nikt nie sprawdzi czy jest Zakładowy Fundusz Socjalny i na co idą środki,a taki fundusz tworzy pracodawca zatrudniający ponad 20 pracowników. Nie ma nikogo kto pilnuje przestrzegania przepisów kodeksu pracy ,robisz nadgodziny za free albo w kieszeń, a szef daje CI do podpisu inną ewidencję czasu pracy niż masz w rzeczywistości.Popytajcie kierowców którzy woża wam towar..... jak ich szef ich zatrudnia ,jak płaci , i co jeśli płaci pod stołem a macie L4/
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-13, 22:42   

zz-biedronka napisał/a:
Czy ty człowieku wiesz co ty piszesz ! z komuny się urwałeś! Kto obalił komunę?

Ludzkie, którzy obecnej "Solidarności" próbowali odebrać prawo do tej historycznej nazwy? Bo nic innego z niej nie zostało, obecnie związki zawodowe zajmują się zupełnie czym innym niż wtedy. Przyznaję mieliście dobrą pozycję "startową" ale ją zmarnowaliście, zniechęcając do siebie ludzi.

ps chyba dość mocno zbaczamy z tematu. Wracając do niego, to ZZ bardziej utrudniają działalność firm niż firmy działalność ZZ.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-13, 22:44   

Sig napisał/a:
zz-biedronka napisał/a:
Czy ty człowieku wiesz co ty piszesz ! z komuny się urwałeś! Kto obalił komunę?

Ludzkie, którzy obecnej "Solidarności" próbowali odebrać prawo do tej historycznej nazwy? Bo nic innego z niej nie zostało, obecnie związki zawodowe zajmują się zupełnie czym innym niż wtedy. Przyznaję mieliście dobrą pozycję "startową" ale ją zmarnowaliście, zniechęcając do siebie ludzi.

ps chyba dość mocno zbaczamy z tematu. Wracając do niego, to ZZ bardziej utrudniają działalność firm niż firmy działalność ZZ.


sig fakty, możesz coś więcej powiedzieć niż media???? Może tak dokładnie powiedz czy wiesz czym związki zawodowe się zajmują na poziomie zakładu pracy czy kraju? Kto wpłynał na zmianę o zapisie umów wieloletnich, że okresy wypowiedzeń są jak po kolejnym okresie zatrudnienia rok, trzy i pięć?

[ Dodano: 2015-08-13, 22:47 ]
ZWIĄZKI ZAWODOWE W LATACH 80 CHCIAŁY OPRÓCZ POSTULATÓW DOTYCZĄCYCH PRACY ZMIANY SYSTEMU, TERAZ ZWIĄZKI ZAWODOWE MOGĄ SIĘ SKUPIĆ NA TYM DO CZEGO SĄ POWOŁANE,DO REPREZENTOWANIA SPRAW PRACOWNICZYCH
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo