Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w ciąży
Autor Wiadomość
@lala 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 118
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-10, 12:27   

nie idąc na zwolnienie sama świadomie narażasz swoje dziecko!!!!! tak dobra matka nie robi. chyba nie chcesz miec problemow z ciążą?? albo co gorsza uszkodzić nieodwracalnie płód?? jesli pojdziesz na chorobowe to i tak firma przez ten cały czas bedzie ci płacić. piszesz ze masz umowe do czerwca a jestes w drugim miesiącu z moich obliczen wnika ze poród przypadnie w okolicach lipca?? to firma musi przedłużyć ci umowe do dnia rozwiązania.... ale tez nie musi na dłuższy czas.... tak wiec do dnia porodu na pewno bedziesz miała płacone. pozniej natomiast moze sie okazac, ze zostaniesz bez pracy. moja kolezanka miała podobną sytuacje.
_________________
biedroneczka:))
  Ocena JMP: 7/10
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-11, 15:14   

No tak potem 3 miesiące macierzyńskiego potem kuroniówka i jakoś to będzie. Wyobraźcie sobie, że byłam u lekarza i nie dał mi zwolnienia, powiedział, że ciąża to nie choroba i mogę normalnie pracować... Co więcej nawet zaświadczenia, że jestem w ciąży mi nie dał dopiero za dwa tygodnie mi da bo teraz jest za wcześnie >:D
  Ocena JMP: 6/10
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-11, 15:20   

moli, Spróbuj iść do innego lekarzamBędąc w ciąży jesteś chroniona od pierwszych dni,ale musisz mieć odpowiednie zaświadczenie
 
     
@mak_17 


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 204
Skąd: małopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-11, 19:21   

Dziewczyny, nie można tak tragicznie tego oceniać, ciąża to nie koniec świata. Nawet nasi przełożeni mają rodziny i nikt nie mówi, że po urlopie macierzyńskim nie można normalnie funkcjonować w pracy. Pozdrawiam Wszystkie M A M Y. :em29:
 
     
Dumbi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 24
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-12, 15:29   

a ja tak troche nie w temacie, ale czy państwo daje jednorazowy zasiłek na dziecko? z tego co wiem to kiedys cos bylo a teraz?? orientuje sie ktos? nie wiem czy wiecie, ale jest urlop macierzynski oraz ojcowski ktory trwa 2tyg. :)
 
     
@lala 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 118
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-12, 23:58   

z tego co mi wiadomo to z ubezpieczenia dostajemy jednorazowo określoną sume, to zalezy na ile jestes ubezpieczona, ja mam np 3 profil i za urodzenie dostałabym ok 2,5 tys.no i oczywiscie firma daje wyprawke dla dziecka- pieluchy, chusteczki,kocyk butelkę itp.
_________________
biedroneczka:))
  Ocena JMP: 7/10
     
królewiczka

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-13, 09:18   

za urodzenie dziecka składa się wniosek tam gdzie na rodzinne, każdemu przysługuje 1000 zł, a tym co przysługuje zasiłek rodzinny kolejny tysiąć, a jeszcze jak bogata gmina lub miasto to mogą przyznać kolejny tysiąć na wniosek
 
     
~ewa26 

Dołączyła: 25 Cze 2010
Posty: 47
Skąd: Bytom
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-12-13, 10:55   

tez mialam taka sytuacje ze zwolnieniem ,nie bylo innego wyjscia poszlam prywatnie do lekarza i dostalam zwolnienie od reki
jak masz mozliwosc to idz do innego lekarza moze ten bedzie czlowiekiem
_________________
mycha
 
     
Madz

Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-17, 07:33   

Witam mam kilka pytan zwiazanych wlasnie z powyzszym tematem. A wiec. Jestem na zwolnieniu mam do 30.06.11 umowe a teramin porodu na 25.06.11 wiec nie duzo czasu zostalo. chcialam sie dowiedziec czy przedluza mi umowe i jak to jest z macierzynskim gdzie to sie zalatwia i w ogole. jestem baardzo ciemna w tych sprawach bo mam 19 lat dlatego tez prosilabym o pomoc...
 
     
~anka2410 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 49
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-05-17, 09:36   

To zależy od KS i KR, ale rzadko zdarza się, że przedłużają. Mi się udało bo związki pomogły i KS. Jak Ci przedłużą to sami załatwią macierzyński. Spytaj się kierownika i pogadaj z KR o umowie.
 
     
#elitom

Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 68
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 10:17   

Mm pytanko i bardzo proszę jeżeli ktoś jest naprawdę zorientowany to niech mi odpisze.Sprawa dotyczy dobrego kasjera ,który dawał z siebie wszystko do 6 miesiąca ciąży ,w siódmym miesiącu poszła na zl .PORÓD ma na lipca a umowę ma do czerwca ,lecz ta kolejna umowa powinna już być na czas nieokreślony.Niby proste ,ze do porodu ale czy przypadkiem stała umowa nie wchodzi automatem w systemie bo gdzieś mi sie obiło o uszy ,że to gwarantuje kodeks pracy.Proszę o odpowiedż bo dziewczyna jest naprawdę pracowita i fajna a życie daje nam w kośc dzień dnia wiec musimy pomagać sobie wzajemnie.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 12:13   

elitom, teraz już nie jest że ustawowo muszą Ci dac 3 umowę na nie określony. To zależy od pracodawcy czy skorzysta z tego prawa. JMD na ogół daję tą 3 umowę na nie określony. Ale też jak ktoś jest w ciaży to później często dają do porodu. Więc teraz to wszystko zależy od KR i góry ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#elitom

Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 68
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-01, 13:17   

dzięki :)
 
     
cytrynkowa

Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-08, 14:54   

Miałam umowe do końca maja,obecnie jestem na l4 z powodu ciązy, wiem że umowa zostaje przedłużona do dnia porodu, tylko mam pytanie czy zwolnienia lekarskie nadal mam nosić do sklepu, czy już do zusu.
 
     
biedroneczka123 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-06-08, 14:59   

tak zwolnienie lekarskie musisz nosic do biedronki poniewaz do dnia porodu jestes ich pracownikiem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo