Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kawałek zapomnianej Historii JMP...........
Autor Wiadomość
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-26, 22:48   

Dobrze wiem o czym mowisz, i sie zgadzam ;) Proboje tylko uzmyslowic zeby nie wrzucac wszystkiego do jednego worka :) nie brac razem zasady przejscia z utargiem i "spontanicznościa" przy TK :)
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-26, 22:54   ..

Tylko,że JMP stworzyła procedury do pracy i sama ich nie przestrzega. To taka mała uwaga z praktyki.


Wracając do historii biedronki, to chcę zaznaczyć, że na początku był tylko kierownik i zastępca a po pewnym czasie dodali starszego kasjera. Jeśli pracowaliśmy 7 dni w tygodniu i jedna osoba poszła na l-4 lub uw to już samo mówi za siebie , że nie było możliwe przestrzegania przepisów prawa pracy dotyczących czasu pracy, dni wolnych lub przerw dobowych.Pracowaliśmy od otwarcia sklepu do póznej nocy i czasami rejonowy stał pod sklepem na kontroli a potem było tylko wymyślanie i szukanie igły w stogu siana aby nas jeszcze przetrzymać o godzinę w sklepie i tak kończyliśmy pracę 0 2.00 a rano szło się z powrotem na 6.30. Krótka historia pracy.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-26, 23:01   

jakihno napisał/a:
Dobrze wiem o czym mowisz, i sie zgadzam ;) Proboje tylko uzmyslowic zeby nie wrzucac wszystkiego do jednego worka :) nie brac razem zasady przejscia z utargiem i "spontanicznościa" przy TK :)


JMP ogranicza zatrudnienie w to miejsce uzupełniając pracownikami tymczasowymi ale te osoby nie mają odpowiedzialności i jeśli coś zrobią nie tak , to odpowiada cały sklep i odbija się to na premii. Pracownik tymczasowy nie jest odpowiedzialny, albo przyjdzie do pracy albo nie i w takiej sytuacji na zmianie zdarzają się przypadki, że jest tylko kierownik i kasjer i potem jak przestrzegać procedur, jak ma wyglądać wynik TK, jaka ma być dostępność towaru.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-26, 23:02   

Nic nowego nie piszesz. W końcu to za łamanie praw pracowniczych i fałszowanie ewidencji firma była swego czasu ''na topie''. Też tak pracowałam oprócz niedzieli. Mi się nie zdarzyło aby po zamknięciu KR był na wieczornej kontroli (wtedy)- tzw paragoniarze to i owszem.
_________________
"Każdy chce mieć przyjaciela, lecz nikt się nie wysila by nim być".
Stanisław Jerzy Lec.
  Ocena JMP: 3/10
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-27, 00:01   Re: ..

[quote="zz-biedronka"]Tylko,że JMP stworzyła procedury do pracy i sama ich nie przestrzega. To taka mała uwaga z praktyki.


Dokladnie o to mi chodzi! Potrafią zwolnic pracownika za bzdurę do wyjaśnienia a sami nie przestrzegają swoich zasad i co najgorsze człowiek się pod tym podpisuje dzięki czemu oni sa kryci!
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-27, 01:37   

vip napisał/a:
Nic nowego nie piszesz. W końcu to za łamanie praw pracowniczych i fałszowanie ewidencji firma była swego czasu ''na topie''. Też tak pracowałam oprócz niedzieli. Mi się nie zdarzyło aby po zamknięciu KR był na wieczornej kontroli (wtedy)- tzw paragoniarze to i owszem.


Przypomniałem tylko historie a historia lubi się powtarzać.
Już mamy zgłoszenia o pozostaniu w pracy bez rejestracji czasu o szkoleniu się osób w dni wolne bo w czasie swoich godzin pracy nie ma możliwości.
I tak na to góra oczy przymyka !!!
Jak Tak o szkoleniach piszemy to zadam pytanie:
Czy mieliście szkolenia z planowania czasu pracy i przepisów prawa pracy.
To jest bardzo istotna rzecz dla kadry kierowniczej.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-27, 09:37   

wtrącę swoje trzy grosze :
- zgadzam się z jakihno że na rynek wchodzi inne pokolenie , ludzie młodzi ,mniej skłonni do poświęceń, bardziej świadomi swoich praw przez co bardziej roszczeniowi być może to z czasem przyniesie pozytywne skutki
- jeżeli chodzi o procedury to owszem firma nie przestrzega procedur ale my na to pozwalamy , bo godzimy się na to , naginamy po swojemu ,udajemy , obchodzimy po to żeby to jakoś szło do przodu bo nam zależy
- teraz pomyślcie : mamy sztywne procedury trzymamy się ich i spełniamy je do bólu i jaki mamy efekt ? albo firma dawno by już nie istniała albo zmieniła by podejście , może macie jeszcze inne "albo"
- procedury tworzą ludzie którzy nigdy nie musieli ich sprawdzać w praktyce ale to chyba wszyscy wiedzą że teoria mija się z życiem
- gdzieś po drodze , właśnie w tej historii zostały popełnione błędy które teraz wszyscy powielamy
 
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-27, 10:36   

"- procedury tworzą ludzie którzy nigdy nie musieli ich sprawdzać w praktyce ale to chyba wszyscy wiedzą że teoria mija się z życiem "

I to jest najgorsze ze z za biurka wydaje się to realne i fajne aw praktyce nie do wykonania!
Była tez taka akcja żeby poprawić produktywność na kasie napisali nam jak mamy kasować -a skąd oni mogą wiedzieć w ogóle jak się kasuje a jeszcze nas ucza! :bu:

zz-biedronka szkolenia zawsze u nas były w godz pracy ale już za badania nikt nie oddwal bo godz nie ma! ;/
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-27, 11:04   

olka3008 napisał/a:
szkolenia zawsze u nas były w godz pracy
Czy naprawdę mieliście szkolenia z zakresu prawa pracy? Bo ja nigdy się z tym w JMP nie spotkałam, a co smutniejsze często nawet KR ich nie znają.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-27, 17:32   

Typowego szkolenia nie ma ale prawie wszystko czego nam potrzeba znajdziemy w podręczniku kierownika.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-27, 21:42   

Jest takie coś jak kodeks pracy (czy to w formie papierowej a od jakiegoś czasu dla leniwych w formie elektronicznej) gdzie każdy zatrudniony człowiek powinien go przeczytać i orientować się w nim - tak dla własnego dobra bo 'ignorantia iuris nocet'.
Szkolenie z prawa pracy hmmmmm mam codziennie w pracy. Wałkowali mi KP na studiach, wałkowali na podyplomowych i wałkujemy to po dzień dzisiejszy :) ja nie wierzę że któryś ks nie zna kp...
A co do procedur to 'papier przyjmie wszystko'...
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-28, 09:21   

Włodarz napisał/a:
Jest takie coś jak kodeks pracy (czy to w formie papierowej a od jakiegoś czasu dla leniwych w formie elektronicznej) gdzie każdy zatrudniony człowiek powinien go przeczytać i orientować się w nim - tak dla własnego dobra bo 'ignorantia iuris nocet'.
Szkolenie z prawa pracy hmmmmm mam codziennie w pracy. Wałkowali mi KP na studiach, wałkowali na podyplomowych i wałkujemy to po dzień dzisiejszy :) ja nie wierzę że któryś ks nie zna kp...
A co do procedur to 'papier przyjmie wszystko'...


A ja się z Tobą założę........ większość zks/ks , kr a nawet regionalnych kierowników personalnych nie zna kp........
zresztą nie pisałbym tyle sprzeciwów, i to rozpatrzonych na korzyść pracownika bo:
- kr przekroczył termin 14 dniowy od powzięcia informacji
-zapomniał podpisać naganę (!) co już powoduje nieskuteczność jako dokument
-naganę oparł na plotce od innej ks/zks
itp ,itp
Zresztą to nie wstyd nie znać kodeksu pracy......... podobnie jak przepisów praw konsumenta, ustawy o radiofonii i telewizji, prawa lokatorskiego itp itp
Zanim czegoś nie potrzebujemy ni korzystamy tego,zanim nie dostałem durnego wezwania ze straży miejskiej "za nieostrożne trzymanie psa" [ale pies był sąsiada :) ] nie znałem kodeksu postępowania karnego :)
Podobnie z prawem pracy zanim ktoś nie naruszył moich praw pracowniczych nie widziałem potrzeby by go nagminnie studiować. I właściwie byłej już kr powinienem być wdzięczny ,gdyż skutecznie popchnęła mnie w ramiona związku zawodowego.
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-28, 09:30   

https://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Podpalil-komende-policji-uciekal-na-hulajnodze-Chcial-trafic-do-wiezienia,wid,17733699,wiadomosc.html
Zbieg okoliczności bo w tym czasie mieliśmy być przesłuchiwani na Policji w sprawie biedronki w Iławie ale zmienili nam godzinę ze względu na odległość dojazdu .
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-28, 16:17   



[ Dodano: 2015-07-28, 16:18 ]
to tak na poprawę humoru

[ Dodano: 2015-07-28, 16:19 ]
ale jedno mają wspólne zawsze jeden i drugi przychodzi następny :D
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-30, 11:43   

qweerty coraz bardziej zaczynam wątpić w to jacy ludzie pracują w JMP... Ja uważam że na stanowisku kierowniczym podstawa to jest znajomość KP. Jak masz później odpowiadać na pytania swoich podwładnych o to czy oni maja prawo do tego czy nie... Może i faktycznie tak jest jak piszesz, za krótko pracuję w firmie i nie znam sie na tyle jednak nie znać KP i kierować ludźmi to tak samo jak nie znać BHP. Przykra sprawa. Mi samemu czasami jest wstyd jak któraś z pracownic przyjdzie i się o coś pyta związanego z kp a ja odpowiadam że zapomniałem albo zaglądam w kp - no ale jesteśmy tylko ludźmi.
Trzeba będzie się poważnie zastanowić na swoją przyszłością w firmie ;)
Nie ma wstydu w nieznaniu kp jednak każdy z pracowników powinien choć raz w życiu go przeczytać żeby wiedział co może a co nie może - tak tylko dla własnego słusznego dobra. To nie jest chyba ciężkie przeczytać taką książeczkę - ponoć polskie społeczeństwo analfabetami nie jest tylko czytać im się nie chce :P
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo