Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gorące wiadomości
Autor Wiadomość
BiedronkaŻyrard 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 04 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-07-04, 18:39   Gorące wiadomości

1. Dlaczego zwalnia sie pracowników ze Środkowej?

Pani kierownik Renata po swoich wyczynach dokonywanych w sklepie pozbywa się pracowników niewygodnych, za dużo wiedzących i będących świadkami nieczystego postępowania i to od długiego czasu.

2. Czy kierownictwo trzyma się procedur zakupów?

W dużej mierze można powiedzieć, że tak. Pani Renata od listopadowego remamentu – również. Ciekawą sprawą jest fakt, że paczka papierosów LM.Link zielone jest niewiarygodnie pojemna. Ta sama paczka za, którą (nie zawsze) Pani Renata płaciła z podpisem pracownika Biedronki starcza na ok. 3 tygodnie. Przy czy pragnę zauważyć można to sprawdzić Pani Renata wypala w samej pracy ok. 8-10 papierosów, a gdzie pozostała część dnia w domu. Papierosy to nie tylko ten towar był tak kupowany. W 2013r na święta Wielkanocne Pani Renata zrobiła zakupy u koleżanki również kierowniczki (pracującej w dalszym ciągu) za które zapłaciła ok. 200-250zł, natomiast wartość tego towaru to ok. 500-600zł i z uśmiechem na ustach mówi do kasjerki (zresztą już zwolnionej) jaka to jest zaradna i mało płaci za zakupy. Takie zakupy zdarzały się kilkakrotnie.

3. Portfel

Przedmiot ten służył (do listopadowego remamentu) do chowania nadwyżek kasjerskich. Ciekawe jest dlaczego minusy kasjerskie były wykazywane a nadwyżki nie. Pieniądze z portfela przechowywanego w szafie przy oknie, były przeznaczane na prywatne zakupy Pani Renaty i
Pani J. Szczegółnie uwzięły się na jedną z pracownic i do listopadowego remamentu ciągle miała braki w kasetce około 20zł,50zł,70zł,120zł. Jak sprawa wyszła na jaw to i kasjerka przy rozliczeniu wychodziła w kasetce w granicach minusów.

4. Przerwy

Ten temat to rzeka. Pracownicy kilka razy sygnalizowali, że nie chodzimy na przerwy. Po takich sygnałąch były rozmowy z Panią Renatą, były obietnice o zmiane przez Panią kierownik i rzeczywiście chodzliliśmy ok. miesiąca na przerwy. Minął miesiąc i wróciło wszystko do normy czyli 8 godzin bez przerwy, ale robotnik, a kierownik to różne osoby. Panie kierowniczki zawsze chodziły coś zjeść, ponieważ muszą bo są bardzo głodne, kasjer niekoniecznie. W przypadku robotnika to musimy spełnić kilka warunków mianowicie: zrobił odpiek, wyłożyć mięso, rozłożyć palety z warzywami i rozłożyć palety z nabiałem. Czas poświęcony tym czynnością, dodać do tego różne polecenia wydane przez panie kierowniczki, można określić do godz. 14.00.

4. Wyrzucanie śmieci

Czy pamięta Pani kierownik Renata czasy, kiedy kazała kasjerom wynosić mięso z odpisów za śmietnik. Robotnik miał obowiązek spakowania śmieci ze sklepu w jeden worek, a w drugi worek mięso i to nie byle jakie: polędowiczki, szynki, łopatki, łososie itp.
Pani kierownik podjeżdzała samochodem z tyłu śmietnika i pakowała towar do bagażnika.
Podobne rzeczy działy się w Biedronce przy ul. 1 Maja gdzie pracuje osoba z rodziny pani Renaty.
Kierownik o incydencie był poinformowany, ale finał tej sprawy był tak, że kierownik zrobił zebranie i poinformował pracowników żeby pana........ nie nękać, ponieważ czuje się zastraszany i prześladowany. Wniosek - może sobie kraść dalej.

5. Telewizor

Zastanawiająca jest wiedza Pani kierownik Renaty na temat możliwości zmian w systemienie komputerowym w sklepie Biedronka. Na przełomie czerwca-lipca 2014r w gazetce ukazuje się informacja o pojawnieniu się telewizorów w cenie ok 400zł. Jeden z kilentów prosi kierowniczę zmianową o udostępnienie zakupu tego urządzenia, klient robi zakup, płaci za towar kartą płatnicza. Jednak towar okazuje się niespełniajac oczekiwań i klient TV oddaje-reklamuje. Zwrot tego towaru miał miejsce w drugiej połownie miesiąca lipca. Urządzenie RTV przyjmuje Pani kierownik Irena na kasie u kasjerki Karoliny. Pani Irena robi zwrot pieniędzy na kartę płatniczą klienta i odchodzi od kasy, natomiast kasjerka Karolina wypłaca jeszcze raz za urządzenie gotówkę z kasetki i daje klientowi. Podczas rozliczenia kasjerki okazuje się brak gotówki w wysokości 400zł, a ponieważ obie Panie dobrze ze sobą współpracują to Pani kierownik Renata robi "czary mary" w systemie i rozlicza kasjerkę na "0". Przy tak olbrzymim braku pieniędzy kasjerka i kierownik Renata powinna być zwolnione dyscyplinarnie. Podobna sytuacja miała miejsce w Biedonce przy ul. 1 maja kilka lat temu, kasjerce brakowało 600zł i została zwolniona dyscyplinarnie. Wracając do tematu sprawa miała być zatuszowana. Pech chciał, że klient był tak uczciwy, że pieniądze przyniósł, pani Renacie zaświecił się oczy do tej sumy, ale inna kierowniczka zaoferowała się wpłaty pieniędzy do banku.

Zastanawia mnie dlaczego żaden Kierownik Rejonu nie zainteresuje się wpłatami pieniędzy w kopertach do banku. Ile razy bank upominał się o różnicę we wpłacie. Różnice były nie tylko w kasetkach, ale we wpłatach do banku również. Pani Renata o różnice w.w wymienionych sprawach wiedziała doskonale. Około 1,5 roku temu były zgłaszane złe rozliczenia kasjerskie przez kierowników. Kradzieży dokonywała Pani J. jak i Pani Renata.
Pani kierownik sklepu oczyszcza szeregi robotników – kasjerów z osób będących świadkami jej procederów.
Pracownicy zatrudnieni od niedawna nic nie wiedzą o jej występkach. Teraz Pani kierownik od listopadowego remamentu jest wzorowym pracownikiem, postępującym według procedur.

Wiadomości ujawnione w tym liście można skorygować z osobami zwolnionymi z Firmy Biedronki na przestrzeni dwóch lat, tyle właśnie trwał ten proceder uprawiany przez panią Kierownik w sklepie przy ul. Środkowej. Dorabianie do pensji nie trwało tylko w wymienionej Biedronce lecz na przestrzeni około 20 lat. Sklep Biedronka przy ul. Legionów w której pani Renata była również kierowniczką uprawiała podobny proceder. Swiadkami byli pracownicy i ochroniarze, którzy wspominają to jeszcze do tej pory.
Po liście dostarczonym w ubiegłym roku do Kierownika Rejonu z informacją o kradzeniu pieniędzy z kasetek, pani Renata uniosła się "honorem" i oburzyła się okrutnie, że ktokolwiek mógł ją posądzać o podobne rzeczy. Chciała uzyskać od kierownika pismo rzekomo oczerniające ją i pójść z tym na Policję. Po ujawnionych wiadomościach w tym liście zachęcam Panią kierownik Renatę do złożenia wizyty w Wymiarze Sprawiedliwości i przedstawieniu w/w informacji. Wyświadczy nam Pani olbrzymią przysługę, ponieważ pracownicy zwolnieni przez panią Renatę za rzekome kradzieże, chętnie pójdą zeznawać na posterunek Policji, a nawet przed sam Sąd.

Kogo ma się bać pani Renata?
Żaden Kierownik, żaden Dyrektor nie jest w stanie odebrać jej pensji ok. 3,5tyś zł, przy każdej zmianie Dyrektora pani Renata mówi cyt. "przyszedł następny frajer, którego muszę przytrzymać".
  Ocena JMP: 1/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-04, 18:47   

:szczena:
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-04, 19:13   

Szok :szczena: :szczena: :szczena:
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-04, 19:19   

BOP już trochę działa, czy cokolwiek tam zgłaszaliście?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-04, 21:52   

Mocne...
  Ocena JMP: 5/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-04, 21:54   

... tylko czy prawdziwe?
 
     
~Adelaxxx 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-04, 22:12   

no ciekawy artykuł :szczena:
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-04, 22:24   

Jako były pracownik potwierdzam ten artykuł wcześniej była A .P teraz R
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-04, 23:02   

widać coś jest na rzeczy bo pw u mnie gorące ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@ona1969 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 195
Skąd: gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-05, 08:55   

dużo prawdy w tym jest...niestety :ops:
 
     
Biedron1986

Stanowisko:
klient

Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-05, 23:49   co do tematu :)

od czasu do czasu przeglądam to forum ale widzac ten temat musialem sie zarejestrowac :) Chciałem napisać parę zdań co do tematu :)

po Pierwsze :

Kodeks karny wskazuje, iż osoba pomawiająca inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Jest to przestępstwo pomówienia w typie podstawowym. Jeżeli dopuszczamy się takiego czynu za pomocą środków masowego przekazu (do których należy Internet), narażamy się na surowszą odpowiedzialność. Kodeks karny przewiduje w tej sytuacji obok kary grzywny czy ograniczenia wolności, także karę pozbawienia wolności do 1 roku.

Po drugie : DoModeratora , Administratora :) rejestrując się na forum musiałem zaakceptować regulamin. Z takim akapitem

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Reszte regulaminu jak śmiem twierdzić znacie :) " DarkSide Moderator --- widać coś jest na rzeczy bo pw u mnie gorące ;)

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów
nie wiem dlaczego nie ma reakcji widać moderatorzy , administratorzy szukają taniej sensacji bazując na niepotwierdzonych nigdzie informacji oprócz tematu założonego poprzez jak się domyślam byłego pracownika Firmy który jest bardzo zakompleksiony i nie umie sobie poradzić z obecną sytuacją ale to nic ważne żeby na forum było gorąco !!!

A TERAZ PARĘ SŁÓW OD SIEBIE :

1. Pozbywa się nie wygodnych pracowników - ja bym to ujął inaczej nie pozbywa się a zwalnia pracowników którzy nic nie wnoszą do firmy swoją osobą nie wkładają żadnego zaangażowania w sukces sklepu co więcej przychodzą do pracy tylko po to aby odbębnić swoje 8 h i poplotkować , Jaki to kierownik nie dobry.

2.Wydaję mi się że palenie Tytoniu jest tylko i wyłącznie sprawą osobistą i to na ile go starcza a tak na marginesie ciekawa wiedza Pani Renata wypala w samej pracy ok. 8-10 papierosów pytanie co Ty robiłaś/robiłeś wiedząc że P.Renata wypala tyle papierosów dziennie i na ile ta paczka jej starcza może trzeba było zmienić zawód na detektywa.
Co do zaradności czyżbyś zazdrościła / zazdrościł :)

3. Temat głównie opiera się na Pani Renacie ale co jakiś czas pojawia się
tajemnicza Pani J
kim Jesteś Pani J ujawnij się :) a może osobą którą napisała ten temat aby móc oczyścić się z jakikolwiek co podejrzewam niechęci co do osoby P.Renaty czyżby ktoś tu miał jakiś uraz i chciałby się zemścić za swoje niepowodzenia życiowe.

4. Przerwy hmm o której tylko się chce i kiedy się chce :) oczywiście należyte 15 min :) bo jesli ktoś ma większe wymagania musi zatrudnić się chyba w jakimś biurze gdzie mają lunch :) tyle w tym temacie.

5. Szkoda że nie Tirem .... :)

Szkoda dalej pisać ale w sumie jeszcze jedno mnie męczy dlaczego prawdy szukać tylko u byłych pracowników firmy ? i tu jeszcze pytanie u których ? u tych ? co nie umieją się pogodzić z przeszłością i z sytuacją że kiedyś zostali zwolnieni i teraz szukają swojej sprawiedliwości nękając drugą osobę ludzie zastanówcie dlaczego osoba która napisała ten temat na forum internetowym na którym można napisać byle co i byle kto po to aby zrobiło się gorąco wiem że jest jeszcze wiele pracowników którzy pracują już długo lat i znają inną prawdę. POZDRAWIAM
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-06, 00:10   

wcale bym sie nue dziwil gdyby biedron 1986 bla jedna z tej mafiii;) wstyd..... a po drugie... wiekszosc zwolnien na prawde w naszej firmie jest bo ktos omus nie pasuje... nie raz dobr ks zostaal zwolniony bo nie pasowal krlub do ;)

[ Dodano: 2015-07-06, 00:12 ]
albo jest to osoba na wyzszm stanowsiku ktora teraz pania Renate chce obronic;))

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2015-07-06, 00:14 ]
obie opcje mogą być prawdziwe :)
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-06, 00:13   

Biedron1986, zastraszać to możesz ale nie tutaj. to jest nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników, byłych pracowników i klientów Biedronki. a skoro nie potwierdza tego jedna osoba a duża liczba osób to jest w tym prawda, na ile % zgodna nie wiem. Skoro ktoś napisał ten tekst to na pewno wie co to pomówienie i jakie są konsekwencje i myśle że nie miał by sensu kłamać. Było wiele nie pasujących tematów osobom z jmp ale nikt nie bedzie się tu bał poprzez takie Twoje posty. :pa1:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 09:22   

Biedron1986, widocznie musisz być bardzo zaangażowany w temat, skoro specjalnie zakładasz konto akurat teraz i wiesz z góry, że to są tylko pomówienia. My tego nie wiemy i póki nie zostanie to prawnie ustalone, nie będziemy usuwać komuś nieprzychylnych treści. O takich rzeczach trzeba mówić, a osoby stosujące takie praktyki nie powinne pracować z ludźmi. Wstydzić się trzeba było wczesniej, kiedy brało się w tym udział lub dawało przyzwolenie, a nie teraz, kiedy sprawa ujrzała światło dzienne i zrobiło się gorąco wokół tyłka..
 
     
Biedron1986

Stanowisko:
klient

Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-06, 10:01   

mafia dobre określenie dla tego forum :)

wstyd to oczerniać kogoś nie mając odwagi ukazać swojej osoby albo skonfrontować swoje zdanie z zainteresowaną osobą

Zastraszać to ja nie mam zamiaru nikogo ponieważ nie bawię się w takie rzeczy

myślisz że osoba na wyższym stanowisku nie miała by co robić tylko odwiedzać forum w którym umieszczane są takie śmieci jak już drugi raz napisze bez potwierdzenia. Chociaz Moderator juz napisal ze potwierdzen jest wiele --- a skoro nie potwierdza tego jedna osoba a duża liczba osób to jest w tym prawda, na ile % zgodna nie wiem

i tu jest chaczyk zabolało Was to że znalazła się osoba która zna drugą strone medalu więc jeśli wszyscy tu jak narazie atakujecie to pozwólcie że znajdzie się ktoś kto ma też swoje zdanie i nie jest ono takie jak wasze
w końcu to jest nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników, byłych pracowników i klientów Biedronki choć pozwole sobie dopisac że moderatorzy badz administratorzy sami ustalili swoje kategorie co udostępniamy badz nie udostępniamy co jest warte uwagi i wali w drugiego czlowieka.

Zangazowany owszem i jestem ale w swoja prace , jest też troche rzeczy które mi się nie podobają ale uwierzcie mi staram się o nich rozmawiać na forum publicznym a pozatym jeżeli nie odpowiada mi praca bądź się w niej męcze nie pracuje w niej i nie piszcie mi teraz że ciężko o prace :)
otwarcie napisałem że konto założyłem ponieważ widząc ten temat chciałem napisać swoje zdanie. Sa to pomówienia ponieważ bez zadnych dowodów sytuacja została opisana na jak już moderator napisał jest to NIEOFICJALNE I PRYWATNE FORUM DLA PRACOWNIKOW BYLYCH PRACOWNIKOW I KLIENTOW -- WIEC NIEOFICJALNIE ! owszem trzeba mówić ale jezeli sa to az takie przekroczenia ktore sa wyzej wymienione nie badzmy dziecmi. a ludzmi doroslymi :)

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2015-07-06, 11:31 ]
Nie używaj takiej dużej czcionki i koloru czerwonego bo tego sie czytać nie da !!
Ostatnio zmieniony przez DarkSide 2015-07-06, 11:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo