Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagana
Autor Wiadomość
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-19, 15:24   

adrianooo napisał/a:
Kamillo napisał/a:
Ściema :P
Imię i Nazwisko :Pracow...
Czyly pracownik tymczasowy? :P
Arbuz to chyba jakieś imię, skoro z wielkiej litery :P


Nie bardzo rozumiem twoja wypowiedz ;/


Imię i nazwiso na naganie...
Przyjrzyj się :)
  Ocena JMP: 5/10
     
@adrianooo 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 247
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-20, 10:12   

Dobra , skumalem :)
  Ocena JMP: 8/10
     
~ona83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-22, 15:24   

Takie rzeczy tylko w Biedronce -.-
 
     
nitria 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-01, 21:52   Nagana od dyr.Personalnego

Witam..

Na waszych sklepach zapewne sa juz przeprowadzane kontrolowane zakupy alkoholu przez nieletnich lub pijanych klientów?

U nas są one przeprowadzane przez agencje ochrony, no niestety miałam przykra wpadnę.
Nie zapytałam o dowód pani niby nieletniej... (była pełnoletnia, i nie wyglądała na małolatę)

Nagana.. rozmowy z nikim jeszcze nie miałam, ale doszły mnie słuchy ze przez nią, firma nie ma podstawy żeby przedłużyć mi umowę która wygasa końcem miesiąca.

Chciałam zapytać jak u Was wypadły te PROWOKACJE?
I jakie konsekwencje?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-01, 21:58   Re: Nagana od dyr.Personalnego

nitria napisał/a:
Witam..

Na waszych sklepach zapewne sa juz przeprowadzane kontrolowane zakupy alkoholu przez nieletnich lub pijanych klientów?

U nas są one przeprowadzane przez agencje ochrony, no niestety miałam przykra wpadnę.
Nie zapytałam o dowód pani niby nieletniej... (była pełnoletnia, i nie wyglądała na małolatę)

Nagana.. rozmowy z nikim jeszcze nie miałam, ale doszły mnie słuchy ze przez nią, firma nie ma podstawy żeby przedłużyć mi umowę która wygasa końcem miesiąca.

Chciałam zapytać jak u Was wypadły te PROWOKACJE?
I jakie konsekwencje?
'

DLA SKLEPU GORSZE...JA CIĘ ZWOLNIĄ POWIADOM POWIATOWY URZĄD DO SPRAW PRZECIWDZIAŁANIU UZALEŻNIENIOM ŻE PODSTAWIONO NIELETNIEGO ,PLUS DO ORGANU WYDAJĄCEGO KONCESJĘ.SKLEP POWINIEN JĄ STRACIĆ....... RAZEM Z GŁOWAMI POMYSŁODAWCÓW
 
     
nitria 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-01, 22:03   

źle zrozumiałeś.. ona była pełnoletnia.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-01, 22:11   

nitria napisał/a:
źle zrozumiałeś.. ona była pełnoletnia.


co za bzdura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JAK BYŁA PEŁNOLETNIA A UWAŻAŁAŚ ŻE BYŁA TO JAKA NAGANA!!!
SAMO SIEBIE WYKLUCZA. KASJER PROSI O DOWÓD W RAZIE WĄTPLIWOŚCI. JAK NIE MIAŁAŚ TO MOGĄ SKOCZYĆ

I TEJ WERSJI SIĘ MASZ TRZYMAĆ. CO TO ZA KONTROLA? JAK NIE KONTROLA. DEBIL JĄ WYMYŚLIŁ. NAPISZĘ CI Z CHHĘCIĄ ODWOŁANIE OD TEJ KARY NAGANY JAK DOSTANIESZ
 
     
nitria 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-01, 22:15   

I właśnie myślę tak samo.. TO JEST BEZSENS!
Myślę ze nawet jak się odwołam to tak mi nie przedłuży umowy:)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-01, 22:18   

PISZESZ:

MIEJSCOWOŚĆ DNIA................
NITRIA KOWALSKA
UL. ŁAPIDUCHA 7
52-200 WARSZAWA

JERONIMO MARTINS POLSKA S.A.
REGIONALNY KIEROWNIK PERSONALNY
CENTRUM DYSTRYBUCYJNE TWOJE

SPRZECIW OD KARY PORZĄDKOWEJ

NA PODSTAWIE ART 112 PAR 1 KP WNOSZĘ SPRZECIW OD KARY PORZĄDKOWEJ I UZNANIE ZA NIEBYŁĄ ORAZ WYKREŚLENIE Z AKT OSOBOWYCH. KARA PORZĄDKOWA ZOSTAŁA NAŁOŻONA Z NARUSZENIEM ART 109 I 111 KP


UZASADNIENIE

W DNIU XX.XX. 2016 NAŁOŻONO NA MNIE KARE PORZĄDKOWĄ-KARE............ (NAGANY, UPOMNIENIAA) POWODEM NAŁOŻENIA KARY BYŁ ZAKUP , KTÓRY POLEGAŁ NA PODSTAWIENIU OSOBY PEŁNOLETNIEJ DO ZAKUPU ALKOHOLU. WEDŁUG OSÓB ORGANIZUJĄCYCH KONTROLĘ MIAŁA WYGLĄDAĆ NA OSOBĘ NIEPEŁNOLETNIA . W MOIM ODCZUCIU WIZULANYM BYŁA OSOBĄ PEŁNOLETNIĄ I W ZWIĄZKU Z TYM NIE PYTAŁAM OSOBY PEŁNOLETNIEJ O DOWÓD. KONTROLĘ DOWODUPRZY ZAKUPIE ALKOHILU , DOKONUJE SIĘ NA PODSTAWIE OSOBISTYCH PODERZEN OSOBY SPRZEDAJĄCEJ CO DO WIEKU KLIENTA , .W ZWIĄZKU Z TYM NAŁOŻENIE KARY PORZĄDKOWEJ NARUSZA ZAPIS ART 109 KP W KORELACJI Z ART 111 KP

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM WNOSZĘ JAK NA WSTĘPIE

[ Dodano: 2016-03-01, 22:21 ]
Kod:
Jeżeli na przykład wypożyczenie książki z biblioteki będzie się wiązało z pozostawieniem dowodu osobistego, nie bójmy się przytaczać odpowiednich regulacji prawnych, w tym wypadku będzie to art. 55 pkt 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych:

    Kto zatrzymuje bez podstawy prawnej cudzy dowód osobisty, podlega karze ograniczenia wolności albo karze grzywny.

Jak w takim razie należy się legitymować? Kasjerce w sklepie, która żąda okazania dowodu w przypadku zakupu alkoholu możemy pokazać dokument trzymając go w ręce. Pozostałe organy, które potrzebują naszych danych, a nie są uprawnione do przetrzymywania dowodu, mogą spisać je na naszych oczach, bez wykonywania kserokopii, która umożliwiałaby na przykład późniejsze podrobienie podpisu.

Jeśli dowód osobisty zostanie Wam zatrzymany, a później zaginie, możecie mieć podejrzenie, że padliście ofiarą kradzieży, która w przypadku braku działań będzie mieć liczne konsekwencje. W takich sytuacjach należy więc czym prędzej udać się do dowolnej siedziby władz danej gminy, aby dokument zablokować. Będąc świadkami nadużyć i nieuprawnionego żądania dowodu, można takie przypadki zgłaszać bezpośrednio do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
 
     
nitria 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-01, 22:50   

Bardzo dziękuje za pomoc, ;)
chętnie poznam opinie innych, albo podobnych sytuacji.

Czekam na rozmowę z KR, poinformuje jak to wszystko się dalej potoczy.
 
     
@david88 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 171
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-02, 11:21   

u znajomej na sklepie taka akcja miała miejsce latem 2015r.koleżanka również nie poprosiła o dowód osobisty gdyż uważała że osoba której sprzedaje jest pełnoletnia.nie wiem jak to sie u niej skonczyło ale jak rozmawialiśmy z koordynatorem odnośnie tej sytuacji to on nam tez powiedział że powinna poprosić o dowód i z tego co wywnioskowaliśmy to i tak oni maja zawsze racje pomimo tego że jej nie maja.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-02, 12:29   

A macie jakieś lepsze pomysły dla firmy na kontrole czy sprzedaje się alkohol nieletnim?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-02, 12:33   

Moim zdaniem, kontrola sama w sobie niech sobie będzie. Natomiast nagany za taką kontrolę nie powinno być, bo nie ma za co. Kasjerka nie sprzedałą alkoholu nieletniej osobie. Jak już tak bardzo chcą, niech zatrudnią jakiegoś młodocianego specjalnie pod takie kontrole i wtedy niech wyciągają konsekwensje. Tymczasem głupi jest to sposób i głupia osoba, która z taką naganą grzecznie się zgodzi.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-02, 12:40   

Gdyby zatrudnili młodocianego to firma mogłaby stracić koncesję ,gdyby kontrola się nie powiodła dlatego posuwają się do takich głupich rozwiązań .
 
     
nitria 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Mar 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-02, 21:45   

A wiec tak, NAGANA...

Powodem nałożenia kary porządkowej jest brak należytej dbałości i rzetelności w wykonywaniu obowiązków służbowych, na zajmowanym przez przez pania stanowisku.
Polegającym na nieprzestrzeganiu procedury finansowo kasowej (PKS6.3)

W dniu 28.02.2016 nie zweryfikowała pani wieku klienta przy sprzedażny napoju alkoholowego, co zostało stwierdzone przez kierownika ochrony Jana Kowalskiego podczas zakupu próbnego.

Brak mi słów do tego co sie dzieje.... :nie:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo