Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NIEPOKOJĄCE INFORMACJE ODNOŚNIE ZWOLNIEŃ KASJERÓW

czy w ostatnim miesiącu
kierownicy rejonu nakazali wyznaczenie osób do zwolnienia
44%
[ 88 ]
wstrzymano proces rekrutacji
34%
[ 67 ]
nakazano wyznaczenie osoby do zmniejszenia wymiaru etatu
21%
[ 42 ]
Głosowań: 148
Wszystkich Głosów: 197

Autor Wiadomość
Angelika608

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 11:14   

mam pytanie czy mozna nie przedłużyc komus umowy bo chorował łacznie przez 30 dni a pracuje prawie dwa lata w biedronce
 
     
bunny132

Stanowisko:
klient

Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 11:20   

jak nie jesteś na próbnym to raczej nie ale to zależy od kierownika
  Ocena JMP: 1/10
     
~tina 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Paź 2013
Posty: 40
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 11:34   

U nas dwie umowy przedłużono, ale jedną osobę przeniesiono na inną Biedrę, a trzeciej osobie nie przedłużono...ale mówią, że to nie koniec zwolnień...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 12:01   

Angelika608 napisał/a:
mam pytanie czy mozna nie przedłużyc komus umowy bo chorował łacznie przez 30 dni a pracuje prawie dwa lata w biedronce
Moim zdaniem, rozejrzyj się za innym powodem, bo taki byłby absurdalny, może zwyczajnie jesteś słabym pracownikiem? Jakoś nikt tego nigdy nie bierze pod uwagę.
 
     
~kicior_ek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 12:12   

qweerty napisał/a:
kicior_ek napisał/a:
Wielkie "halo" z tymi zwolnieniami, a ja się pytam, co ZZ zamierzają z tym zrobić?
wielkie "halo" więc nie rozumiem po co pytasz... Związki zawodowe działają W oparciu o ustawę o związkach zawodowych.A ja pytam co Ty robisz w tej kwestii? Wstepujesz do jakiejś organizacji by zwiększyć uświadomienie w pracy?


Skoro mi i koleżance nie przedłużyli umowy to chyba niewiele mogę zrobić, nie sądzisz?
Dlaczego? Odpowiedź KR- Redukcja etatów i nikogo również nie będziemy już zatrudniać.
W sklepie pozostało 8 kasjerów, w tym dwóch na 3/4 etatu, KS + 5 ZKS w tym jeden świeżo wyszkolony. Sklep z obrotem powyżej 1,5mln i 3 zmiany. :bu:

To jest normalne?
_________________
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego." Piotr I Wielki - idealne w odniesieniu do wymagań kierowników Biedronki...
  Ocena JMP: 3/10
     
Angelika608

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 12:16   

Larrikol napisał/a:
Angelika608 napisał/a:
mam pytanie czy mozna nie przedłużyc komus umowy bo chorował łacznie przez 30 dni a pracuje prawie dwa lata w biedronce
Moim zdaniem, rozejrzyj się za innym powodem, bo taki byłby absurdalny, może zwyczajnie jesteś słabym pracownikiem? Jakoś nikt tego nigdy nie bierze pod uwagę.

no właśnie to byl jedyny powod ktory uslyszalam od rejona i to ze nie widzial zadnych zastrzezen na moja prace na sklepie wiec jestem zdziwiona o co chodzi
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 16:29   

Mogłaś np wziąć l4 na przekór kierownikowi (nie ukrywajmy dziś dostać l4 to żaden problem), mogłaś brać nż jak np wiedziałaś że jest mało osób na zmianie, mogłaś podpaść na różne sposoby na sklepie że nie chcą przedłużać Ci umowy. Może zwyczajnie jesteś słabą pracownicą? może są z tobą problemy? konfliktowa? nigdy nie idziesz na rękę?


Btw
byłaś raz przez dwa lata na 30 dniowym l4 czy może prócz tego 30dniowego l4 miałaś jeszcze 'milion' innych l4?
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 17:52   

Była w sumie 30 dni przez cały okres zatrudnienia. Mimo wszystko, takiego głupiego masz rejona, że przyznaje się, że nie przedłuża z powodu zwolnienia? Jakieś to słabe.
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 19:30   

słabe i troszkę nie pojęte. Musi być jakieś drugie dno tego wszystkiego...
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Angelika608

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 20:02   

Włodarz napisał/a:
Mogłaś np wziąć l4 na przekór kierownikowi (nie ukrywajmy dziś dostać l4 to żaden problem), mogłaś brać nż jak np wiedziałaś że jest mało osób na zmianie, mogłaś podpaść na różne sposoby na sklepie że nie chcą przedłużać Ci umowy. Może zwyczajnie jesteś słabą pracownicą? może są z tobą problemy? konfliktowa? nigdy nie idziesz na rękę?


Btw
byłaś raz przez dwa lata na 30 dniowym l4 czy może prócz tego 30dniowego l4 miałaś jeszcze 'milion' innych l4?


łacznie mialam 30 dni zwolnienia lekarskiego rejonowy oprocz tego powiedzial ze nie ma zastrzezen do mojej pracy na sklepie nigdy sie nie spoznilam do pracy nieraz mialam cale miesiace na popo i nic nie mowilam chodzilam nie narzekalam
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 20:20   

Angelika608, głowa do góry, obyś była jedną z tych osób które szybko chwalą się tu nową, fajną pracą. :)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 20:54   

U nas na mieście 2 osobom nie przedłużono...
  Ocena JMP: 6/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 21:43   

Angelika608 to może zapytaj się o możliwość przeniesienia do innej B....? a jak nie to poproś ks żeby ci dał numer telefonu do innego rejonowego i spytaj się osobiście czy by była taka możliwość.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
~victorr 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 57
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-25, 23:40   

Cytat:
ale to zależy od kierownika


chyba sobie żarty robisz z poważnych ludzi
  Ocena JMP: 8/10
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-26, 13:15   

Moja kr wczoraj powiedziała że będzie zmniejszanie etatów.
Ale nic więcej nie dodała ;/ Trzeba czekać i tyle. Grunt to nie zaniżać dotychczasowego poziomu pracy :)
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo