Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NIEPOKOJĄCE INFORMACJE ODNOŚNIE ZWOLNIEŃ KASJERÓW

czy w ostatnim miesiącu
kierownicy rejonu nakazali wyznaczenie osób do zwolnienia
44%
[ 88 ]
wstrzymano proces rekrutacji
34%
[ 67 ]
nakazano wyznaczenie osoby do zmniejszenia wymiaru etatu
21%
[ 42 ]
Głosowań: 148
Wszystkich Głosów: 197

Autor Wiadomość
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-01, 11:34   

To co napisałem w drugim zdaniu to jest tylko moje takie mimowolne wrażenie po analizie tematu ale mogę się mylić bo nie jestem nieomylny.
 
     
bearino 

Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-01, 12:46   

Ciecia do konca czerwca maja byc podobno. KS-y najprawdopodobniej wiedza.
 
     
joanna1 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Mar 2015
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-01, 18:24   

jakby miały być cięcia to kiero nie zastanawiałaby się nad zatrudnieniem kogoć na moje miejsce po przeniesieniu moim, gdzie wcześniej nas też straszyli zwolnieniami, cały czas straszą, najpierw miały być zwolnienia ''wyżej'', teraz niby tu.....
_________________
Joanna
 
     
@frania25 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 223
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-01, 23:27   

W mojej biedronce mają być zwolnione 2 osoby i jedna ma mieć zmniejszony etat z całego na 3/4.W pozostałych 2 biedronkach w moim mieście -4 etaty.
  Ocena JMP: 7/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-01, 23:29   

joanna1 napisał/a:
jakby miały być cięcia to kiero nie zastanawiałaby się nad zatrudnieniem kogoć na moje miejsce po przeniesieniu moim, gdzie wcześniej nas też straszyli zwolnieniami, cały czas straszą, najpierw miały być zwolnienia ''wyżej'', teraz niby tu.....


Bo ta informacja dotarła do kr w trakcie naboru i rekrutacji. ... Licząc średnio 1-2 os na sklep zapewne będzie redukcja min 5% obsady sklepów

[ Dodano: 2015-06-01, 23:35 ]
4ever napisał/a:
Zapytałem naszego kierownictwa czy coś wie na temat tych redukcji i likwidacji pełnych etatów... .^. Cisza nikt nic nie wie... -.- Albo nie chcą nic na razie mówić... :nie:
Po lekturze tego tematu mam takie wrażenie jakby firma się czegoś bała podejmując takie drastyczne cięcia i redukcje etatów... (może zwiększenia podatków od marketów) :szczena:


A co mają podatki do ilości etatów...... ale może być to racja... opcja prezydenta który podpisał porozumienie i NSZZ "Solidarność" i OPZZ....... nie jest dla nich komfortowa......

Z drugiej strony od dawna były pogłoski odnośnie umowy przedwstępnej sprzedaży sieci dla Wal-Mart...... Gdy wchodzili do Niemiec mocno protestowano, są znani z minimalnych wynagrodzeń oraz z działań antyzwiązkowych, mieli nawet specjalną komórkę do ich zwalczania.......... kogoś mi to przypomina
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-02, 08:11   

https://www.dlahandlu.pl/wiadomosci/,43301.html

[ Dodano: 2015-06-02, 08:16 ]
https://www.dlahandlu.pl/wiadomosci/,43312.html

[ Dodano: 2015-06-02, 08:21 ]
Jak już wczoraj pisaliśmy, gdyby przyjąć, że maksymalna stawka podatku wynosiłaby 6 proc. (jak na Węgrzech), to wpływ takiego rozwiązania na Biedronkę mógłby być znaczny, ze względu na fakt, że Biedronka jest liderem rynku z udziałem w wysokości 16 proc. czyli trzykrotnie więcej niż wynosi udział kolejnego gracza w rynku. Według szacunków analityków zrobionych na podstawie przychodów z 2014, średnia stopa podatku od sprzedaży w Biedronce wynosiłaby 4,2%, jak obecnie w przypadku Tesco na Węgrzech, ale już 2. na liście największych sprzedawców - Lidl zapłaciłby jedynie 1,5%, a 3. na liście największych sieci detalicznych - Tesco Polska zapłaciłoby 1,4 %. Mając na uwadze, że Biedronka nie byłaby w stanie przerzucić na klientów końcowych kosztów każdego procenta podatku od obrotu, trzeba założyć, że wpływ tego obciążenia odbiłby się zmianą wyceny kursy Jeronimo Martins w postaci - 1 euro/akcję. https://www.dlahandlu.pl/...acic,43246.html

[ Dodano: 2015-06-02, 08:21 ]
Jak już wczoraj pisaliśmy, gdyby przyjąć, że maksymalna stawka podatku wynosiłaby 6 proc. (jak na Węgrzech), to wpływ takiego rozwiązania na Biedronkę mógłby być znaczny, ze względu na fakt, że Biedronka jest liderem rynku z udziałem w wysokości 16 proc. czyli trzykrotnie więcej niż wynosi udział kolejnego gracza w rynku. Według szacunków analityków zrobionych na podstawie przychodów z 2014, średnia stopa podatku od sprzedaży w Biedronce wynosiłaby 4,2%, jak obecnie w przypadku Tesco na Węgrzech, ale już 2. na liście największych sprzedawców - Lidl zapłaciłby jedynie 1,5%, a 3. na liście największych sieci detalicznych - Tesco Polska zapłaciłoby 1,4 %. Mając na uwadze, że Biedronka nie byłaby w stanie przerzucić na klientów końcowych kosztów każdego procenta podatku od obrotu, trzeba założyć, że wpływ tego obciążenia odbiłby się zmianą wyceny kursy Jeronimo Martins w postaci - 1 euro/akcję. https://www.dlahandlu.pl/...acic,43246.html
 
     
Michalina1972

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 21
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-06-02, 09:44   

Proszę nie mieszać do obecnej akcji zwolnień pomysłu wprowadzenia podatku obrotowego dla marketów. To sprawa przyszłości, pożyjemy zobaczymy.
Podobnie nie ma co tu mieszać firmy Walmart do tego. Jeronimo Martins jest spółka giełdową, akcjonariat jest znany i nic nie zapowiada zmian.

Sprawa zwolnień jest banalnie prosta. Wyniki firmy są poniżej przyjętego budżetu i stąd zwolnienia. Zarządzający firmą są odpowiedzialni za osiągnięcie wyników zgodnie z przyjętymi planami i za to są wynagradzani, wiec zrobią wszystko, aby te wyniki osiągnąć.
Typowe cięcie kosztów, zapewne nie wyjdzie firmie na dobre, ale mnie już nic w tej firmie nie zdziwi. Myśli się teraz w centrali jedynie krótkookresowo, z lidera rynku stała się firma jedynie naśladowcą Lidla i panuje przekonanie, że klienci Biedronki jedyne czego sobie życzą to ślimaki w maśle...
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-02, 10:24   

Michalina1972, My szaraki myślimy przyszłościowo i bierzemy pod uwagę wszystkie ewentualności :P
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-02, 12:16   

Michalina1972 napisał/a:
Proszę nie mieszać do obecnej akcji zwolnień pomysłu wprowadzenia podatku obrotowego dla marketów. To sprawa przyszłości, pożyjemy zobaczymy.
Podobnie nie ma co tu mieszać firmy Walmart do tego. Jeronimo Martins jest spółka giełdową, akcjonariat jest znany i nic nie zapowiada zmian.

Sprawa zwolnień jest banalnie prosta. Wyniki firmy są poniżej przyjętego budżetu i stąd zwolnienia. Zarządzający firmą są odpowiedzialni za osiągnięcie wyników zgodnie z przyjętymi planami i za to są wynagradzani, wiec zrobią wszystko, aby te wyniki osiągnąć.
Typowe cięcie kosztów, zapewne nie wyjdzie firmie na dobre, ale mnie już nic w tej firmie nie zdziwi. Myśli się teraz w centrali jedynie krótkookresowo, z lidera rynku stała się firma jedynie naśladowcą Lidla i panuje przekonanie, że klienci Biedronki jedyne czego sobie życzą to ślimaki w maśle...


Sorki za off-a, ale zastanawia mnie jedno, skoro to zwykłe cięcia spowodowane zła kondycją firmy (nie przedwczesną obawą o wzrost podatku) to czy sklepy notujące wzrost sprzedaży (może nie co miesiąc) rzeczywiście maja się czego obawiać?
 
     
Michalina1972

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 04 Gru 2014
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-02, 13:05   

Firma nie jest w złej kondycji, jest w bardzo dobrej. Wzrost sprzedaży w Biedronce w pierwszym kwartale wyniósł 11,2%, zaś wzrost like-for-like (dla tej samej ilości sklepów) wyniósł 2,9%. Problem tkwi w tym, że plany były jeszcze wyższe,a w drugim kwartale wszystko na to wskazuje nie jest już tak dobrze. Tak to już jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i właściciele chcieliby, aby like-for-like co kwartał był liczbą dwucyfrową... Tak było kiedyś, lecz teraz już ciężko o takie wyniki. Sytuacja ekonomiczna w kraju nie jest zbyt dobra, nastąpiło już też swego rodzaju nasycenie Biedronkami. Mocno naciska konkurencja, zwłaszcza Lidl.
Proszę popytać swoich KR, a najlepiej KO jakie były plany, a jakie wykonanie dla poszczególnych CD...
A co do pytania, oczywiście wyniki poszczególnego sklepu powinny być uwzględniane przy cięciu kosztów, ale to już zależy od KR i KO, a jak wiadomo ludzie są różni...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-02, 14:57   

A ja myślę że JMP podcina gałąź na której siedzi najpierw obcina podwyżki które obejmują kadrę kierowniczą w aglomeracjach , licząc 20 aglomeracji naciągając po 50 biedronek ,mamy 1000 sklepów.Niby połowa (prawie) ale podwyżki obejmują tylko ks/zks więc mamy 1000x4=4000 osob z 55 tyś zatrudnionych. Mamy mniej niż 10% wyróżnionych...... ks w warszawie wyciąga ponad 5 k, a różnica w aglomeracjach do innych to min 450 zł brutto.
Kolejny strzał w kolano to obcięcie etatów..... inni idą w jakość obsługi, nam bliżej do Carreffour gdzie kolejki były (bo już nie są) do połowy sklepu.
a wynagrodzenie? te dumne 2 tyś na start? Weryfikacja pierwsza umowa na 3/4 i 1500 zł brutto na rękę..... a co do kwoty 2000 zł zapraszam do artykułu
https://praca.interia.pl/news-placa-minimalna-moze-siegnac-2-tys-zl-brutto,nId,1828749
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
1 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-06-02, 16:14   

Cytat:
Sprawa zwolnień jest banalnie prosta. Wyniki firmy są poniżej przyjętego budżetu i stąd zwolnienia.

I co to da? Na sklepach będzie jeszcze większy burdel i bieganina, a pracownicy nie będą mieli czasu iść się wysikać, bo ktoś musi pracować za tą zwolnioną osobę. Już teraz większość biedronek, jak nie wszystkie, narzeka na brak etatów...
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-02, 16:29   

a może po prostu robią grunt pod wprowadzenie agencji pracy tymczasowej?
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-02, 16:40   

Cytat:
brodacz1989
PostWysłany: Dzisiaj 16:29 Temat postu:
a może po prostu robią grunt pod wprowadzenie agencji pracy tymczasowej?


też bierzemy tą opcję pod uwagę..... osoba do obsługi 1 alejki często jest z agencji pracy.........
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-06-02, 17:00   

Bez jaj, osoby z agencji pracy na ogół mają w głębokim poważaniu swoją pracę, bo niejednokrotnie dostają stawkę dwukrotnie niższą od "normalnego", etatowego pracownika sklepu. Miałem kiedyś ofertę pracy na kasie, z pełną odpowiedzialnością materialną, za 5,30zł brutto/h. Oczywiście na zlecenie...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo